Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton

Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton 23.09.2018, 18:02, Łukasz Wandzel 930 komentarzy

Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, wygrywając z Evertonem 2-0. Jednak to dopiero tym razem londyńczycy wreszcie zdołali zachować pierwsze czyste konto w tym sezonie. Kanonierzy zagrali na zero z tyłu nie z powodu dobrej postawy defensorów, ponieważ tym, jak zdążyli już do tego przyzwyczaić, zdarzały się błędy. Wystarczy wspomnieć o stracie piłki przez Mustafiego, która doprowadziła do tego, że Sokratis nabawił się urazu, próbując uratować sytuację. Nieważne czy Bernd Leno tego chce, czy nie, ale to Petr Cech był bohaterem dzisiejszego popołudnia, popisując się wieloma udanymi interwencjami.

Londyńczycy niezbyt dobrze weszli w to spotkanie, rozgrywając słabą pierwszą połowę. Gdyby nie Petr Cech, a także brak większej skuteczności po stronie Everonu, już w trakcie pierwszych 45. minut podopieczni Unaia Emery'ego musieliby gonić wynik. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i w drugiej połowie, The Gunners mieli moment przebudzenia, który pozwolił im otworzyć wynik i szybko podwyższyć prowadzenie. Tym samym, skutecznie zabili mecz, mając pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Składy, w jakich obie drużyny rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Sokratis (39' Holding), Mustafi, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (80' Welbeck) - Özil, Lacazette, Aubameyang (69' Iwobi).

Everton: Pickford - Kenny, Keane, Zouma, Digne - Davies, Gueye - Sigurdsson, Walcott (72' Bernard), Richarlison - Calvert-Lewin (72' Tosun).

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie The Toffees. Theo Walcott dostał podanie od partnera, po czym dograł w pole karne. Tam bliski szczęścia był Calvert-Lewin, jednak po pierwsze nie trafił w piłkę, a po drugie, trzech graczy Evertonu było na spalonym. Lekka przewaga gości na początku spotkania nie wynikała z ich fantastycznej dyspozycji, tylko - jak zwykle - z błędów Kanonierów, w tym przypadku straty futbolówki przez Granita Xhakę.

Kiedy ataki Evertonu ustały, to nie dlatego, że Arsenal ruszył do ataku. Około 15. minuty zawodnicy The Gunners faulowali trzykrotnie w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Za pierwsze z przewinień Lucas Torreira otrzymał żółtą kartkę. Później znowu inicjatywę przejęli goście. Pozycję do strzału wypracował sobie choćby Richarlison, ale interweniować zdołał Petr Cech.

Ciąglę brakowało sytuacji do strzelenia gola dla londyńczyków, ale pikarze z The Emirates Stadium zaczęli kontrolować spotkanie, nie dając bezpośrednich szans na zdobycie bramki swoim rywalom. Nie wszystko jednak szło po myśli Kanonierów. Sokratis musiał faulem naprawić błąd Shkodrana Mustafiego, który stracił futbolówkę, za co obejrzał żółty kartonik. W dodatku zaczął utykać i niedługo później został zmieniony. W jego miejsce wszedł Rob Holding. Tymczasem, można było ze świecą szukać ładnych okazji na zdobycie bramki przez Arsenal. To Theo Walcott lub Richarlison mieli większe szanse na wpisanie się na listę strzelców. Jakimś cudem, dwie drużyny, nie potrafiące w tym sezonie zakończyć meczu z czystym kontem, wciąż remisowały 0-0.

W drugiej połowie obie drużyny grały nudną piłkę. I kiedy kibicom mogło zacząć zbierać się na ziewanie, nastąpiło otwarcie wyniku! W 56. minucie podopieczni Unaia Emery'ego w końcu znaleźli lukę w defensywie Evertonu. Ramsey podał do Lacazette'a, który popisał się klinicznym wykończeniem! Futbolówka odbiła się od słupka tuż pod poprzeczką. Jordan Pickford bez najmniejszych szans. Golkiper The Toffees mógłby natomiast mieć szanse przy drugiej okazji The Gunners, gdyby któryś z sędziów zauważył uderzenie ze spalonego... A że żaden z nich tego nie dostrzegł, kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla Kanonierów, którzy przejęli piłkę w okolicy środka boiska. Mesut Özil dograł do Ramseya, ale Walijczyk się poślizgnął i zdołał jedynie dograć piętką do Aubameyanga. Reprezentant Gabonu nie miał prawa spudłować i, choć znajdował się na offsidzie, po chwili celebrował zdobycie bramki.

Te dwa trafienia spowodowały, że Arsenal grał bardziej swobodnie. Z kolei Everton oddał inicjatywę. Drużyna z Liverpoolu miała jeszcze swoje szanse, ale nawet nie zdołała zdobyć bramki kontaktowej. Za to nowych sił dodały gospodarzom zmiany. Za Aubameyanga na murawie zameldował się Iwobi, a Ramseya zastąpił Welbeck. Obaj zawodnicy nie popisali się niczym szczególnym, ale przynajmniej w końcówce meczu nadal miał kto biegać z przodu. Wynik nie uległ już zmianie, ponieważ piłkarze obu ekip znowu zaczęli grać nudną piłkę. I tak, Petr Cech zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie, a swoją postawą na boisku w pełni na to zasłużył. Arsenal 2, Everton 0!

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 19:10

No i zaraz mecz o życie z Serbią

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144823.09.2018, 19:09

@Elastico07: zgadzam się, ale sam fakt że grał ponad połowę i nie straciliśmy gola jest niesamowity.

Chakaa komentarzy: 191223.09.2018, 19:09

@mitmichael: Nom, ja tak 82,3 wychodze i spokój :p przynajmneij na śląsku gdzie średnia ludzi to nwm może z 10k

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.09.2018, 19:09

@Elastico07
Nie i nic takiego nie napisałem.

paw3u komentarzy: 563023.09.2018, 19:09

3 punkty, w końcu czyste konto - o to chodziło. Mam nadzieję, że Sokratis szybko dojdzie do siebie.

Pukawka komentarzy: 81223.09.2018, 19:08

Po 6 kolejkach 6 miejsce i 6 punktów straty do lidera. Wygląda na to że Emery powoli już widzi jacy piłkarze powinni wychodzić w jedenastce

Kiepomen komentarzy: 432923.09.2018, 19:08

@Er4s: Zgadzam się, ale Torriera jedynie na DM. W rozegraniu Ghendozi jest po prostu lepszy i wolałbym jego zamiast Xhaki, który jest beznadziejny

Elastico07 komentarzy: 1255523.09.2018, 19:08

@Deiigloo: Mimo czystego konta,Holding udowodnił że jest niedorozwinięty,ten chłopak sie nie rozwija.

Czeczenia komentarzy: 1248723.09.2018, 19:07

A na koniec sezonu, kiedy nikt już nie pamięta o okolicznościach, ktoś zawsze wyskoczy jakie to Ramsey ma fajne cyferki, a w związku z tym jest strasznie niedoceniony.

Piłka nożna. Brawo AFC.

Sparku komentarzy: 340223.09.2018, 19:07

@Kiepomen: spójrz na statystyki Auby, który gra troche w ataku a troche na skrzydle i zobacz czy to wygląda jak wtopa
Obecnie Laca gra lepiej od wszystkich innych piłkarzy w naszej drużynie

Alonso komentarzy: 1282423.09.2018, 19:07

@Gunner012: A dlaczego mam się nie cieszyć? Początek sezonu z nowym trenerem, drużyna ma jeszcze dużo pracy przed sobą ale mimo to tam gdzie można było oczekiwać trzech punktów to są. Przebudowe po erze Wengera jak na razie przechodzą suchą stopą.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 19:07

@ares765: Na górze... Dzięki bo ja tu szukam i nic nie ma xDDD

Elastico07 komentarzy: 1255523.09.2018, 19:06

@Simpllemann napisał: "Anglicy niech dalej pogrążają się tym, że wciąż mają obiekcje do systemu VAR. To po prostu śmiech na sali, że najbogatsza liga świata nie chce go wprowadzić."
Na prawdę myślisz ze tu chodzi o pieniądze ?

gunners007 komentarzy: 954323.09.2018, 19:06

Fajny mamy ten nasz skład teraz. Tylko już na boisku ta drużyna gra jakoś tak niemrawo. Na papierze posiadania piłki mamy dużo, ale tak wzrokowo to przeciwnik wydaje się przeważać w meczu i łatwo stwarza okazje pod naszą bramką.
Niemniej brawa za kolejne 3 pkt, dzięki Ci Pjotrze bo zwycięstwo to w dużej mierze twoja zasługa.

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144823.09.2018, 19:06

Gdyby ktoś powiedział mi 2h temu, że zdobędziemy pierwsze czyste konto w tym sezonie, po tym jak w 41 minucie zejdzie z urazem najlepszy obrońca, i wejdzie za niego niedorozwinięty Holding, pomyślałbym pewnie że się naćpał.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 19:06

To teraz jeszcze siatkarze, i będzie piękna niedziela :)

DanteZZ komentarzy: 116923.09.2018, 19:06

Trzeba przyznać, że styl gry nie jest jeszcze powalający. Ale nie był on też powalający w tamtym sezonie i nawet ze średniakami nie mogliśmy wygrać - tym razem jest inaczej, a 3 pkt zawsze są najważniejsze. Teraz aby utrzymać serie i do przodu Panowie.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 19:06

@kamilo_oo: Tam jego miejsce

NIKEy komentarzy: 80723.09.2018, 19:06

@Gunner012 napisał: "Serio się cieszycie po takim spotkaniu?"
Kibice Arsenalu się cieszą z tej wygranej, nwm za to jak ci z totenhamu ;)

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 123.09.2018, 19:05

@Elastico07: A porównałeś Everton ten, a tamten ? :-)

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 19:05

@Matornen:

Jozak siedzi w Kuwejcie

Womanizer komentarzy: 991823.09.2018, 19:05

Emery musi ich tam ładnie krzesać w przerwie, skoro już X razy wychodzimy i strzelamy bramki między 45-60 minutą. I o to chodzi. Wenger pewnie by im kazał grać dalej swoje, bo przecież macie jakość.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.09.2018, 19:05

A Anglicy niech dalej pogrążają się tym, że wciąż mają obiekcje do systemu VAR. To po prostu śmiech na sali, że najbogatsza liga świata nie chce go wprowadzić.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 19:04

No i tak jak jestem naczelnym hejterem Pjotera, tak dzisiaj czapki z głów. Zrobił wszystko co do niego należało, do tego za każdym razem pomyślał zanim kopnął piłkę dzięki czemu nie pokusił się dziś o asystę. Tak dalej Pjoter.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.09.2018, 19:03

@Gunner012: Nie, mamy płakać, że wygraliśmy.

Er4s komentarzy: 313223.09.2018, 19:03

Sokratis, Torreira, Lacazette - to powinien być szkielet naszego zespołu i od niego powinno się zaczynać budowę tego zespołu. Obrońca, Pomocnik i Napastnik z prawdziwego zdarzenia. Reszta niech bierze z chłopaków przykład.

Kiepomen komentarzy: 432923.09.2018, 19:03

Chcę tylko widzieć minę niejakiego Diama, który zarzekał się że trzeba sprzedać Lacazetta bo jest beznadziejny xD Gdyby nie on, mielibyśmy teraz około 6 punktów mniej.
- gol na 2-1 z WHU to w 90% jego robota
- super gol z cardiff
- KOLEJNY SUPER GOL dzisiaj
Ogólnie jego gra mi bardzo imponuje, jest po prostu najlepszy na boisku. Szczerze wam powiem że 60 mln wydane na Obame na skrzydle pachnie lekką wtopą transferową, bo nie ma szans że Laca nie będzie grał na ataku, kropka.

simson16 komentarzy: 461423.09.2018, 19:03

Panowie są 3 pkty, nie ma co narzekać na styl, dobra gra przyjdzie z czasem :) za ostatnich czasów Wengera stylu nie było i pkt żadnych :/

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 19:03

@ares765: Gdzie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2018, 19:03

@Gunner012: Kibice tak mają, że po zwycięstwie swojej drużynie się cieszą.Duży jesteś i powinieneś to wiedzieć

@kamilo_oo: Jozaka już zwolnili?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.09.2018, 19:02

wystawiajcie oceny

DexteR_000 komentarzy: 764023.09.2018, 19:02

@Gunner012: nie kurla, płaczemy.
Ciesza 3 pkt jednak trzeba liczyć na poprawe stylu.

Niekiedy było tak że styl był a wyników brak.

Barney komentarzy: 2095023.09.2018, 19:02

@GunnersFan9:

Wolę narzekać na styl niż brak pkt jak za Wengera xD

Cech dzisiaj MOTM :)

nicniewymysle komentarzy: 42523.09.2018, 19:02

@Gunner012 nie, ogłaszamy zbiorową żałobę, od dziś k.com w czarnych barwach bo Arsenal wygrał z Evertonem. :(
Toż to ludzka tragedia...

Elastico07 komentarzy: 1255523.09.2018, 19:02

@DoomSlayer: Po dzisiejszym meczu nie wazne z kim będziemy grali będę drżał o wynik,do przerwy moglo być 0-2 przy skutecznejszej druzynie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2018, 19:02

Jestem bardzo zadowolony.Chłopaki uciszyło płaczków kolejny raz.Wózek w żółwim tempie toczy się dalej.Za tydzień trzy oczka z Szerszeniami przytulimy i obyśmy wskoczyli do top4.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 19:01

Basel przegrał dzisiaj w lidze z Young Boys 7:1. Tam to jest kryzys dopiero.

bizonkrk17 komentarzy: 20223.09.2018, 19:01

@mitmichael: musiał byś objechać błonia koło Cracovi

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 823.09.2018, 19:01

Styl pozostawia wiele to życzenia, jednak dla nas najważniejsze są punkty. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem styl się poprawi.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 19:01

@pan_kamil_afc: Chciał mieć młodzież to ma. Od początku czułem że to nie wypali. Dlaczego? Pół składu do 18-22 latkowie. Ale u nas to na nich jest zdecydowanie większa presja niż na Górnikach. W Zabrzu chcieli przez cały sezon okupować zaszczytne 14 miejsce, a w Śląsku to zapowiadano walkę o puchary(jak co roku) Poza tym to nie jest oryginalne tylko zerżnięte od innych zespołów. Zapewne się obudzą w 33 kolejce ale tu trzeba pana Ślaka i transferów przez duże T. Tyle w temacie

Reamoner komentarzy: 467423.09.2018, 19:01

To co najbardziej mi się podoba w naszej grze to to że nie odkładamy nogi Granit Mustafa Lucas czy inni fizycznie wyglądają bardzo dobrze masa pojedynków w środku pola wygranych jak trzeba dostać żółtko to nie wachamy się pociągnąć ich za koszulkę

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 19:00

@Kanonier204: 2 polowe tylko chociaz teraz znajac wynik raczej nie bedziesz sie denerwował ogladajac pierwsza ;)

Elastico07 komentarzy: 1255523.09.2018, 19:00

@Dewry napisał: "Gramy tak słabo dla oka jak w zeszłym sezonie, ale jest jedna ogromna różnica - wygrywamy. Jesteśmy w trakcie mocnej rewolucji, a już jest lepiej niż było. Fajnie, fajnie."
Czekaj porównajmy,mecz z Evertonem sezon temu 5-1,teraz wymęczone 2-0,gramy gorzej niż w tamtym sezonie,wyniki mamy lepsze,z dwojga złego lepiej w te strone.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.09.2018, 19:00

@Kanonier204: nie

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.09.2018, 19:00

Niesamowite, że grając tak przeciętnie udaje nam się wygrać już 5 spotkanie z rzędu. Oczywiście lepiej tak, niż na odwrót. Ale jednak wciąż gra nie zachwyca i na pewno taka dyspozycja nie wystarczy na starcia z mocniejszymi drużynami.