Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton

Nareszcie z czystym kontem: Arsenal 2-0 Everton 23.09.2018, 18:02, Łukasz Wandzel 930 komentarzy

Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, wygrywając z Evertonem 2-0. Jednak to dopiero tym razem londyńczycy wreszcie zdołali zachować pierwsze czyste konto w tym sezonie. Kanonierzy zagrali na zero z tyłu nie z powodu dobrej postawy defensorów, ponieważ tym, jak zdążyli już do tego przyzwyczaić, zdarzały się błędy. Wystarczy wspomnieć o stracie piłki przez Mustafiego, która doprowadziła do tego, że Sokratis nabawił się urazu, próbując uratować sytuację. Nieważne czy Bernd Leno tego chce, czy nie, ale to Petr Cech był bohaterem dzisiejszego popołudnia, popisując się wieloma udanymi interwencjami.

Londyńczycy niezbyt dobrze weszli w to spotkanie, rozgrywając słabą pierwszą połowę. Gdyby nie Petr Cech, a także brak większej skuteczności po stronie Everonu, już w trakcie pierwszych 45. minut podopieczni Unaia Emery'ego musieliby gonić wynik. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i w drugiej połowie, The Gunners mieli moment przebudzenia, który pozwolił im otworzyć wynik i szybko podwyższyć prowadzenie. Tym samym, skutecznie zabili mecz, mając pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.

Składy, w jakich obie drużyny rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Sokratis (39' Holding), Mustafi, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (80' Welbeck) - Özil, Lacazette, Aubameyang (69' Iwobi).

Everton: Pickford - Kenny, Keane, Zouma, Digne - Davies, Gueye - Sigurdsson, Walcott (72' Bernard), Richarlison - Calvert-Lewin (72' Tosun).

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie The Toffees. Theo Walcott dostał podanie od partnera, po czym dograł w pole karne. Tam bliski szczęścia był Calvert-Lewin, jednak po pierwsze nie trafił w piłkę, a po drugie, trzech graczy Evertonu było na spalonym. Lekka przewaga gości na początku spotkania nie wynikała z ich fantastycznej dyspozycji, tylko - jak zwykle - z błędów Kanonierów, w tym przypadku straty futbolówki przez Granita Xhakę.

Kiedy ataki Evertonu ustały, to nie dlatego, że Arsenal ruszył do ataku. Około 15. minuty zawodnicy The Gunners faulowali trzykrotnie w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Za pierwsze z przewinień Lucas Torreira otrzymał żółtą kartkę. Później znowu inicjatywę przejęli goście. Pozycję do strzału wypracował sobie choćby Richarlison, ale interweniować zdołał Petr Cech.

Ciąglę brakowało sytuacji do strzelenia gola dla londyńczyków, ale pikarze z The Emirates Stadium zaczęli kontrolować spotkanie, nie dając bezpośrednich szans na zdobycie bramki swoim rywalom. Nie wszystko jednak szło po myśli Kanonierów. Sokratis musiał faulem naprawić błąd Shkodrana Mustafiego, który stracił futbolówkę, za co obejrzał żółty kartonik. W dodatku zaczął utykać i niedługo później został zmieniony. W jego miejsce wszedł Rob Holding. Tymczasem, można było ze świecą szukać ładnych okazji na zdobycie bramki przez Arsenal. To Theo Walcott lub Richarlison mieli większe szanse na wpisanie się na listę strzelców. Jakimś cudem, dwie drużyny, nie potrafiące w tym sezonie zakończyć meczu z czystym kontem, wciąż remisowały 0-0.

W drugiej połowie obie drużyny grały nudną piłkę. I kiedy kibicom mogło zacząć zbierać się na ziewanie, nastąpiło otwarcie wyniku! W 56. minucie podopieczni Unaia Emery'ego w końcu znaleźli lukę w defensywie Evertonu. Ramsey podał do Lacazette'a, który popisał się klinicznym wykończeniem! Futbolówka odbiła się od słupka tuż pod poprzeczką. Jordan Pickford bez najmniejszych szans. Golkiper The Toffees mógłby natomiast mieć szanse przy drugiej okazji The Gunners, gdyby któryś z sędziów zauważył uderzenie ze spalonego... A że żaden z nich tego nie dostrzegł, kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla Kanonierów, którzy przejęli piłkę w okolicy środka boiska. Mesut Özil dograł do Ramseya, ale Walijczyk się poślizgnął i zdołał jedynie dograć piętką do Aubameyanga. Reprezentant Gabonu nie miał prawa spudłować i, choć znajdował się na offsidzie, po chwili celebrował zdobycie bramki.

Te dwa trafienia spowodowały, że Arsenal grał bardziej swobodnie. Z kolei Everton oddał inicjatywę. Drużyna z Liverpoolu miała jeszcze swoje szanse, ale nawet nie zdołała zdobyć bramki kontaktowej. Za to nowych sił dodały gospodarzom zmiany. Za Aubameyanga na murawie zameldował się Iwobi, a Ramseya zastąpił Welbeck. Obaj zawodnicy nie popisali się niczym szczególnym, ale przynajmniej w końcówce meczu nadal miał kto biegać z przodu. Wynik nie uległ już zmianie, ponieważ piłkarze obu ekip znowu zaczęli grać nudną piłkę. I tak, Petr Cech zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie, a swoją postawą na boisku w pełni na to zasłużył. Arsenal 2, Everton 0!

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2018, 19:00

Widzę, że o 0:30 leci powtórka Arsenalu, na C+ Sport. Warto?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2018, 19:00

Serio się cieszycie po takim spotkaniu?

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 123.09.2018, 18:59

Mecz nie najgorszy, ważne zwycięstwo i oby ta seria trwała dalej. Czekamy na decyzję o kontuzji Sokratisa,byle nic poważnego. COYG!

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 123.09.2018, 18:59

Do takiej gry przydałby się pomocnik co gra szybko i jest techniczny jak James i skrzydło bo Ramsey albo Ozil tam grają -,-

Elastico07 komentarzy: 1256623.09.2018, 18:59

Już sie nie moge doczekać tej męczarni z Watfordem.

Leehu komentarzy: 1049623.09.2018, 18:58

O taki mecz chodziło, oglądałem od 15 minuty i od niej było pewnie w obronie. :) Cech dobry mecz, myślę że można też wyróżnić Aubę i Lacazette'a, a także naszego liniowego, który też się przyczynił do tego wyniku... :)

A tak serio to tym razem poszło w naszą stronę więc możemy sobie z tego żartować, ale w końcu nas też kiedyś dotknie to słabe sędziowanie i wtedy do śmiechu nie będzie. Osobiście wolałbym żeby tego gola nie było, jak widać nie wpłynął on na wynik, choć z pewnością lepiej nam się grało wiedząc że mamy tę bramkę zapasu.

nicniewymysle komentarzy: 42523.09.2018, 18:58

Ale co jak co, Torreira to jest jednak dobry dzik.

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 18:58

@bizonkrk17: kieruje sie na Aleje Mickiewicza a potem w prawo az do autostrady na Rzeszow, stoje zawsze na parkingu przed stadionem wiec troche mi nie pasuje na 3 maja stac

lordpat komentarzy: 336623.09.2018, 18:58

Bramka Lacy, cos pieknego. Chyba najlepszy na boisku. Natomiast mecz wygrany w stylu Wengera; taktyka nie odgrala wiekszego znaczenia; zadecydowaly umiejetnosci poszczegolnych pilkarzy.

Womanizer komentarzy: 993023.09.2018, 18:58

Smerfy za tydzień tracą punkty z Live, więc nawet do podium na 2 oczka możemy doskoczyć. Jest dobrze.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11723.09.2018, 18:57

Zwycięstwo, czyste konto, nasi napastnicy z golami, awans w tabeli. O to chodzi.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2018, 18:57

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Fakty są takie, że na 4 mecze ze średniakami wyciągamy 12 punktów KOMPLET.

Brawo panowie. Za tydzień Watford, można iść za ciosem

pan_kamil_afc komentarzy: 14223.09.2018, 18:57

@Chakaa: Śląsk gra koszmarnie, ale czy to wina Tediego, sam nie wiem. Dziś oglądając pierwszą połowę z Piastem miałem ochotę zmienić po pół godzinie pół zespołu. Tam chyba po prostu nie ma kim grać, niestety :/

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.09.2018, 18:56

Gramy tak słabo dla oka jak w zeszłym sezonie, ale jest jedna ogromna różnica - wygrywamy. Jesteśmy w trakcie mocnej rewolucji, a już jest lepiej niż było. Fajnie, fajnie.

Alonso komentarzy: 1282423.09.2018, 18:56

Za tydzień klepiemy Watford, kuraki tracą punkty i wracamy na 4 miejsce!

NIKEy komentarzy: 80723.09.2018, 18:56

Ale Laca jest zmęczony tym bieganiem, jak mi zaimponował w tym meczu WOW!!!

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52023.09.2018, 18:56

@Chakaa: Niestety też kibic. A co do Tadzia to pewnie go zwolnią za mecz-dwa żeby go za pół roku pewnie znowu zatrudnić

Elastico07 komentarzy: 1256623.09.2018, 18:55

@lays napisał: "Ps. Welbeck powinien grac do Laci, zle wybory"
Tak to wygląda jak sie ma zawodników którzy najpierw robią a pozniej pomyslą,albo wcale nie pomyślą,brakuje zawodników którzy mają oczy dookoła głowy

silvano95 komentarzy: 984023.09.2018, 18:55

Laca niesamowity on wszystko stara sie grać na raz , przyspiesza gre obok Cecha najlepszy na boisku

bizonkrk17 komentarzy: 20223.09.2018, 18:55

@mitmichael: nie wiem w którą stronę jeździsz ale ja przeważnie parkowałem między domami tam koło pętli na 3 maja z tamtad szybko idzie wyjechać

Womanizer komentarzy: 993023.09.2018, 18:55

Walcott z tym okiem to wygląda jakby od kogoś gonga wyrwał, za te słowa o celebracji :D

gunners007 komentarzy: 954323.09.2018, 18:55

No i malina.

macc komentarzy: 472823.09.2018, 18:55

Cech i Laca dają nam 3 punkty.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.09.2018, 18:55

Podstawa to 3 pkt i od 4 kolejek je zgarniamy. I nareszcie czyste konto. Wracamy do żywych. muły już za nami.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.09.2018, 18:54

2:0, ale najlepszym piłkarzem Arsenalu jest bramkarz. Kolejne zwycięstwo, jednak gra wciąż jest bardzo przeciętna.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2018, 18:54

Jakby tak każdy walczył do końca jak Laca...

Chakaa komentarzy: 191223.09.2018, 18:54

@Matornen: Kibic to za dużo powiedziane. Kiedyś czyt. 2010-14 to chodziłem często na mecze. W tamtym sezonie byłem 3 razy, a w tym jak narazie 0. Nic nie grają, i jakoś tak... no po co tam iść heh. A ty kibic wksu ? Jak sądzisz, powinni zwolnić Tadzika czy jednak zostawić ?

Gerwciu komentarzy: 372223.09.2018, 18:54

Jest wreszcie czyste konto

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 18:54

NARESZCIE odnotujcie to Arsenal KONCZY MECZ BEZ STRACONEGO GOLA!!!! Cech sie poprawił jak mu przyszedł godny rywal, Brawa dla Niego

DexteR_000 komentarzy: 764223.09.2018, 18:53

Theo wygląda z tym okiem jak by go ktoś tworzył w fifie,w tym kreatorze zawodników xd.

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 323.09.2018, 18:53

Tam na prawo samolot można było zmieścić tyle miejsca .

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2018, 18:53

3 punkty są
Czyste konto jest
Czwarte zwycięstwo z rzędu w PL jest

Brawo My.

lays komentarzy: 3987123.09.2018, 18:53

Walcott za swoje slowa o celebracji dostal w tunelu wperdol od Arsena.

Ps. Welbeck powinien grac do Laci, zle wybory

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2018, 18:53

@Chakaa: ja jak jezdze na Wisłe Krakow to uciekam/biegne rowno z gwizdkiem i tez nie musze stac 30 minut zeby wyjechac z parkingu, stoje tylko 30 minut na drodze zeby wyjechac na głowna ulice xD

Elastico07 komentarzy: 1256623.09.2018, 18:50

Nie ma co tu komentować,wygralismy ale gramy tragicznie i nic nie wskazuje na to zeby mialo sie cos w tym aspekcie zmienić,pierwsza lepsza druzyna bardziej skuteczna niz Everton jest w stanie nas zgasić.

Chakaa komentarzy: 191223.09.2018, 18:50

@michalal: XD jak chodzę na śląsk (ostatnio byłem w listopadzie 2017) XD to też wychodzę w 85 min. Nie chce mi się potem stac autem 30 min zanim wszyscy wyjadą. Ale może też dlatego że jakoś nie czuję przywiązania do śląska, chodzę tak żeby obejrzeć troche piłki i elo