Newcastle 4-4 Arsenal! Phil Dowd "bohaterem" spotkania

Newcastle 4-4 Arsenal! Phil Dowd "bohaterem" spotkania 05.02.2011, 17:07, Szymon Ortyl 3182 komentarzy

Dzisiejszy mecz Kanonierzy rozpoczęli bez swoich 2 nominalnych defensywnych pomocników - Alexa Songa i Denilsona.

Zobacz skróty tego pojedynku

Kibice Newcastle nie zdążyli jeszcze wygodnie zasiąść na St. James's Park, a już po podaniu Arszawina, gola na 1-0 płaskim strzałem zdobył Theo Walcott. Zaledwie 2 minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrieja Arszawina, Johhan Djourou fenomenalnym uderzeniem głową posłał piłkę w okienko bramki Harpera, strzelając swojego pierwszego gola w barwach The Gunners! W 9. minucie, Theo Walcott przedarł się prawym skrzydłem i wyłożył piłkę czekającemu w polu karnym Van Persiemu, który nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu.

5 minut później, świetnym prostopadłym podaniem popisał się Cesc Fabregas, jednak Andriej Arszawin, który zdołał dojść do piłki zagrał zbyt samolubnie co doprowadziło do łatwej straty. W 17. minucie, po podaniu Jacka Wilshere'a, Theo Walcott przepuścił piłkę, jednak ta nie dotarła do Robina van Persiego, zatrzymując się na nodze Tiote.

W 23. minucie Wilshere popisał się kolejnym dokładnym podaniem, jednak adresat owego zagrania - Cesc Fabregas - nie zdołał silnym strzałem pokonać dobrze ustawionego Harpera.

3 minuty później, Bacary Sagna dośrodkował z prawego skrzydła wprost na głowę wbiegającego w pole karne Van Persiego, a Holender nie dał Harperowi najmniejszych szans, na obronę.

W 29. minucie, po rajdzie Gutthiereza, świetną interwencją w obronie popisał się Laurent Koscielny. 4 minuty później Francuz po raz kolejny uratował kolegów od straty bramki, w ostatniej chwili wybijając piłkę spod nóg Besta.

Minutę przed końcem pierwszej połowy spotkania, dobrą okazję do ustrzelenia hat-tricka miał Robin van Persie, jednak strzał Holendra za linię końcową sparował Harper.

W 49. minucie kontuzjowanego Djourou zastąpił na boisku Squillaci. Po chwili Barton brutalnie sfaulował Abou Diaby'ego, jednak sędzia nie zareagował a Francuz sam wymierzył sprawiedliwość, za co ukarany został czerwoną kartką.

6 minut później, po stracie Arszawina, Simson oddał groźny strzał na bramkę Szczęsnego, jednak Polak popisał się wspaniałą paradą.

W 67. minucie, Phil Dowd podyktował rzut karny dla Newcastle mimo, iż nie było ku temu niemal żadnych podstaw. Piłkę na 11. metrze ustawił Barton i dokładnym strzałem pokonał Szczęsnego, który wyjął piłkę z siatki i... został zaatakowany przez Kevina Nolana. Po chwili namysłu sędzia ukarał obydwu zawodników żółtymi kartkami.

3 minuty później po strzale Willkinsona i błędzie Squillaciego, kolejną wspaniałą interwencją popisał się Szczęsny.

W 74. minucie, po dośrodkowaniu Enrique i błędzie Clichy'ego, bramkę dla Newcastle zdobył Best.

W przeciągu kilku następnych sekund, Szczęsny kilkakrotnie ratował Arsenal, przed stratą kolejnych bramek. W 82. minucie żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Eboue.

W 82. minucie, sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Newcastle i po raz kolejny nie miał ku temu powodów. Barton podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i strzelił swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

2 minuty później, Tiote doszedł do piłki na 25. metrze i fenomenalnym wolejem posłał futbolówkę do bramki tuż obok całkowicie zasłoniętego Szczęsnego.

Mimo doliczonych 5 minut, Kanonierzy nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo fenomenalnej pierwszej połowy w wykonaniu podopiecznych Arsena Wengera, gracze Newcastle usilnie wspomagani przez sędziego zdołali doprowadzić do sensacyjnego rezultatu.

American Handjob chyba.

Shawcross by się tam nie odnalazł, płakałby za każdym razem, gdy uderzyłby rywala.

Joker_224 komentarzy: 520507.02.2011, 16:42

Co Wy dzisiaj tak kwasem plujecie? Za wszelką cenę chcecie do siebie ludzi zrazić, przy okazji do całego k.com?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:40

@Deka4
Serio!? Dobrze, że mówisz, nie wiedzieliśmy!

@piresfan
American Handshaking chyba...

Mam wrażenie, że akurat tę dyscyplinę sportu uprawiają same Bartony i Shawcrossy, a za trenerów mają De Jongów.

"Śmieszny ten ich "football", w którym piłkę
się głównie rzuca ręką i przyciska do cycków.
Powinni to raczej nazywać American Handball."

Ojejku. Dla większości z nich śmieszny jest ten sport gdzie 20 gości biega po boisku za piłką i kopią się po nogach...

Biggestfan87 komentarzy: 129207.02.2011, 16:39

Deka4
To dobrze brzmi bo stłuczenie to nigdy nie jest uraz eliminujący na dłużej, miejmy nadzieje, że Johan wróci szybciej niż się spodziewamy!

Deka4 komentarzy: 32407.02.2011, 16:37

Djourou napisał na swoim twitterze ze w sobote zostął mocno kopnięty w kolano i teraz czuje się już lepiej. I , że więcej informacji na arsenal.com , ale narazie nie widze nic tam :D

Śmieszny ten ich "football", w którym piłkę
Powinni to raczej nazywać American Handball.

Rafi komentarzy: 128107.02.2011, 16:33

Charlie-no ok ok przyćmią:)

kamil_malin komentarzy: 933207.02.2011, 16:32

Jeden lubi hokej, inny koszykówkę, a jeszcze inny jak mu skarpetki śmierdzą. ;)

Wielki fanem koszykówki nie jestem, ale lubię sobie od czasu do czasu obejrzeć jakiś mecz NBA, podobnie z hokejem i NHL. :)

Rafi komentarzy: 128107.02.2011, 16:30

Koszykowka owszem jest prawdziwym sportem:)Ale futbol amerykanski wg nie bardzo.A poza tym chodzilo mi o to ze pilka nozna to najpiekniejszy sport na swiecie:)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:30

Mnie? I może kogoś jeszcze? Dlatego zapytałem?

"Poza tym "epicki" to może być utwór literacki,
a nie stadion. Zrobiłeś bezmyślną kalkę
językową z angielskiego."

Ojej :(

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:29

@Patryk
Są, ale imo akurat koszykówka to najnudniejszy sport ever. Nawet tenisa się lepiej od tego szitu ogląda. ;P

@Rafi
Jak Amerykańce rzeczywiście się będą zabierać tak do tego jak to opisujesz to na pewno nikogo ani niczego nie przyćmiOM!

...

piresfan komentarzy: 104107.02.2011, 16:28

Cudi: "Oglądał ktoś wczoraj największe wydarzenie sportowe świata odbywające się na najbardziej efektownym i epickim stadionie jaki w życiu widziałem, czyli - Super Bowl?"

A kogo poza Amerykanami to obchodzi?
Poza tym "epicki" to może być utwór literacki,
językową z angielskiego.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:26

A to futbol czy koszykówka to nie są prawdziwe sporty?

mitmichael komentarzy: 4924307.02.2011, 16:25

Z ta korupcja to jak wchodze na stronie to nie moge sie powstrzymac ze smiechu - co nowy wroci ze szkoły/pracy od razu link wleja - obłed. Co do DJ-a oby było wszystko ok i mogł zagrac za niedługo.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:24

@patryk
Gry. TV5 ponoć już lekko trenuje.

aRamsey komentarzy: 948607.02.2011, 16:24

@Cudi,
Chyba gry. No bo Arsene mówił, że po operacji wystarczy 6 tygodni do powrotu do gry. Czyli na Barcę może nie zdążyć :/

Rafi komentarzy: 128107.02.2011, 16:23

Cudi-spoko:)No ale coraz wiecej amerykanow zaczyna sie interesowac tym soccerem.Z jednej strony to dobrze bo zaczynaja rozumiec co to prawdziwy sport,ale z drugiej to jednak nie dobrze bo jest ryzyko ze amerykanie zaczna szastac kasa,organizowac rozgrywki ktore z czasem przycmiom rozgrywki europejskie,bo beda graly tam najlepsze druzyny i pilkarze...Bo jak amerykanie sie za cos biora to sa zazwyczaj skuteczni:)Ale mam nadzieje ze do tego nie dojdzie:)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:22

Powrotu do gry czy treningów?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:21

Vermaelen is 4-5 weeks away from a return. No sooner.

Mniej optymistycznie...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4807.02.2011, 16:20

No, no, czyżby jednak Dj nie wypadł na farsę? byłoby fantastycznie

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:19

Nie napisałem, że najważniejsze, ale największe... Wiadomo, że 99% europejczyków zlewa na futbol amerykański tak jak większość amerykanów na soccer ;]

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:17

A tak btw to kiedy jest następne International Duty od FIFA?

Rafi komentarzy: 128107.02.2011, 16:16

Jak dla mnie to Super Bowl nie jest zadnym najwazniejszym wydarzeniem sportowym.Wogole futbol amerykanski jest jak dla mnie do dupy.)Nie ma to jak pilka:)A konkretnie EPL.I takie hity jak Arsenal-MU;Liverpool-MU;Arsenal-Chelsea:)No i ewentualnie final LM.Ale nie Super Bowl...:)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:15

Może zdarzy się cud i Djou nic poważnego nie będzie? Ta wypowiedź nastroiła mnie pozytywnie.

kamil_malin komentarzy: 933207.02.2011, 16:12

@ Cudi
To prawie jak z Wembley. Tam też nieźle pomylili się z oceną ile będzie kosztowało zbudowanie tego stadionu. :P

samir87 komentarzy: 259307.02.2011, 16:11

Trzeba wstawić newsa z tytułem:

"INTERPOL NIE PROWADZI ŻADNEGO ŚLEDZTWA"

Może wtedy przestaną już o tym pisać...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:10

Hello. Thanks for the support. I was hit on my knee on saturday as you saw it. I'm feeling better. For more infos check arsenal.com. Cheers

DJ na swoim Twitterze.

smykalka komentarzy: 13607.02.2011, 16:09

he he no dobre;p oj Boziu napisałem tylko co przeczytałem i tyle;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:08

kamil -> właściciel drużyny do której należy stadion mówił, że codziennie podczas budowy wypisywał czek na milion dolarów ;] A początkowy koszt miał wynieść 700mln, a tu miliardzik wpadł :D

Charlie -> ta, widziałem, śmiesznie było ^^

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 16:07

@samir87
A w 67 wieża kontroli lotów na ES nie zezwoliła na lądowanie piłki...

Matko ludzie opanujcie się do cholery...

@Patryk
No :D jaką pompę miałem jak sędzia szukał białej po łuzach, a tu Williams sru białą z kieszeni hahahah :D albo jak missa miał i brązowa miała wpaść do kieszeni, jak rzucał w publiczność widziałeś? :D

W ogóle strasznie dużo powtórzonych frameów było, 5 chyba?

smykalka komentarzy: 13607.02.2011, 16:04

czytaliście na sporcie że francuska telewizja napisała że mecz Newcastle- Arsenal był ustawiony w którym udział mogli brać Rosicki i sędzia... na przykład podają choćby mecz z Sunderlandem gdzie sędziował ten sam arbiter a wynik zakończył się 1:1 a Rosicki nie trafił karnego....

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 16:03

A jaka drużyna podróżuje taką klasą? Żadna - bo to bez sensu. Zamiast 60 miejsc jest 10, musielibyśmy na 3 samoloty latać.

samir87 komentarzy: 259307.02.2011, 16:03

maciekbe

Hehe, to ja już widzę jak oni te płytki położyli:)

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 207.02.2011, 16:00

A Cesc tymczasem robi zdjęcia śpiącym kolegom:
yfrog.com/gy57ihzj

Widać, że Arsenal to oszczędny klub. Chłopaki podróżują klasą "ekonomiczną" zamiast "business".

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9807.02.2011, 15:59

Charlie -> też oglądałem. Akcja z ustawianiem bil i to jak Mark zakosił białą do kieszenie - epickie :P

Obczajcie ten stadion: youtube.com/watch?v=eaSCvkShVtk&feature=related

Ponad 100k miejsc. Największy ekran HD świata - przekątna 50 metrów. Koszt budowy - 1,2mld dolarów. No i ta niesamowita rozsuwana brama na zewnątrz: youtube.com/watch?v=i_hXckUfBHQ

Serio, nawet nasze Emirates wysiada.

maciekbe komentarzy: 1245807.02.2011, 15:57

Song napisał, że ciężko się robi z Arshavinem, bo co chwilę na kielona woła :/

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3007.02.2011, 15:54

@Cudi
Ja oglądałem wczoraj finał German Masters. Williams to majster jednak, fenomenalnie grał!