Nie takie Sroki straszne... Arsenal 4-1 Newcastle

Nie takie Sroki straszne... Arsenal 4-1 Newcastle 13.12.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 1961 komentarzy

Po ostatniej wygranej Srok nad Chelsea, która zakończyła serię spotkań The Blues bez ligowej porażki, wszyscy spodziewali się trudnego pojedynku z bardzo wymagającą drużyną Alana Pardewa. Okazało się, że nie było się czego obawiać i Arsenal nawet z mocno eksperymentalną defensywą odniósł pewne, zasłużone i komfortowe zwycięstwo. Spotkanie stało na wysokim poziomie sportowym, a jedynym mankamentem była praca arbitra, który nie pomagał żadnej ze stron i podejmował błędne decyzje. Na szczęście zrehabilitował się w ostatnich minutach, kiedy podyktował rzut karny dla londyńczyków.

Kanonierzy swoją przyzwoitą grą pozwolili nam nieco zapomnieć o upokorzeniu na Britannia Stadium i potwierdzili słowa Wengera, że mieliśmy do czynienia wyłącznie z wypadkiem przy pracy. Londyńczycy w końcu wyglądali jak pewna siebie i zmotywowana drużyna, która pewnie pokonała zawsze groźną ekipę z Newcastle. Teraz należy utrzymać dobre nastroje i w ogromnym skupieniu podejść do meczu z Liverpoolem, który po ostatnich upokorzeniach będzie równie zmotywowany co Arsenal, żeby odzyskać zaufanie kibiców.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Debuchy, Mertesacker, Gibbs - Flamini, Cazorla, Chamberlain (90. Maitland-Niles) - Alexis (87. Coquelin), Giroud (73. Podolski), Welbeck

Newcastle: Alnwick - Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett - Tiote, Colback - Ameobi (56. Cabella), Ayoze (82. Armstrong), Gouffran - Cisse (56. Riviere)

Początek meczu zdecydowanie należał do podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy szukali miejsca na obejście defensywy Newcastle. Bardzo aktywne było ofensywne trio napastników, którzy często wymieniali się pozycjami. Sroki jak dotąd bardzo dzielnie się broniły, choć już w pierwszych minutach powinny grać w dziesiątkę po brutalnym wejściu Cheikha Tiote w Alexisa Sancheza, którego potraktował jak antyterrorysta wyważane drzwi.

W 8. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję. Dośrodkowanie Cazorli z rzutu rożnego na bramkę mógł zamienić per Mertesacker, który najwyżej wyskoczył do lecącej piłki i oddał strzał głową, który wylądował na poprzeczce. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Welbeck, ale Anglik po zagraniu Niemca był już na pozycji spalonej.

Kolejne minuty to wciąż dominacja ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny w pierwszej fazie meczu był Alexis Sanchez, który dawał się we znaki defensorom Newcastle, ale ci jak dotąd byli nieźle zorganizowani i radzili sobie z natarciami londyńczyków.

W 15. minucie Sroki w końcu musiały uznać wyższość rywala. Akcja Newcastle została wzorowo zatrzymana przez Bellerina, który natychmiast rozpoczął kontratak swojej drużyny. Giroud uruchomił na skrzydle Alexisa Sancheza, po czym wbiegł w pole karne w oczekiwaniu na dogranie Chilijczyka. Kiedy ten dośrodkował na głowę Girouda, Francuz w pięknym stylu umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty później mogło być już 2-0, kiedy to Welbeck otrzymał podanie od Gibbsa i zszedł ze skrzydła do środka, mijając po drodze obrońców. Anglik sprytną podcinką pokonał Alnwicka, ale wcześniej nieprzepisowo powstrzymywał Colocciniego i arbiter odgwizdał przewinienie.

W 28. minucie fantastyczną solową akcją popisał się Hector Bellerin, który pokazał jak szybkim jest zawodnikiem i bezpardonowo wszedł w pole karne Newcastle. Hiszpan minął po drodze kilku przeciwników, ale w ostatecznym rozrachunku został zatrzymany i wywalczył rzut rożny.

Trzy minuty później przed świetną okazją stanął Danny Welbeck, który otrzymał dobre podanie od Alexisa Sancheza, po czym oddał widowiskowy strzał nożycami. Piłka jednak nabrała złej rotacji, by mogła znaleźć drogę do bramki. Dobra próba, ciekawy pomysł, ale zabrakło nieco techniki.

Do 33. minuty musieliśmy czekać na ożywienie się ekipy z Newcastle, która mogła nawet wywalczyć rzut karny, co przy obecności bardziej kompetentnego arbitra na pewno by uzyskała. Po zagraniu Welbecka ręką w polu karnym sędzia pozostał jednak niewzruszony i puścił grę.

Minutę później Mike Williamson oddał dobry strzał głową po dośrodkowaniu Colbacka z rzutu wolnego, ale z jego uderzeniem poradził sobie Szczęsny, który sparował jednak piłkę przed siebie. Do dobitki ruszył Papiss Cisse, który również poszukał szansy, ale i tym razem polski golkiper stanął na wysokości zadania. Wciąż 1-0 na Emirates Stadium.

Kilka minut później sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po faulu Williamsona na Alexisie Sancheza, który miał miejsce w polu karnym. Arbiter podjął błędną decyzję i odgwizdał rzut wolny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal prowadzi z Newcastle 1-0.

Druga część meczu zaczęła się od groźniejszych ataków ze strony drużyny gości. Newcastle odważnie przeszło do ataku i szukało swoich okazji, ale dobrze ustawiona defensywa Arsenalu sumiennie radziła sobie ze wszystkimi problemami.

W 54. minucie to jednak Arsenal strzelił kolejną bramkę! Alexis Sanchez wpadł w pole karne Srok i wyłożył piłkę Cazorli, który stanowczo wybiegł miedzy Coloccinim a Williamsonem - ośmieszając przy tym tę dwójkę - po czym oddał strzał w kierunku długiego słupka, z którym nie poradził sobie Jak Alnwick. 2-0!

Reakcja Pardewa była natychmiastowa - na murawie pojawili się Riviere i Cabella, którzy zastąpili Ameobiego i Cisse.

Zmiany Pardewa nie przyniosły bramek dla Newcastle, a kolejną dla Arsenalu. Hector Bellerin po ziemi dograł do Oliviera Girouda, który świetnie dostawił zewnętrzną część stopy i umieścił piłkę pod poprzeczką bezradnego Alnwicka. 3-0 dla Arsenalu!

Dla Oliviera Girouda była to szósta bramka w piątym meczu przeciwko Newcastle, a także gol numer 31 w Premier League, z kolei dla Hectora Bellerina pierwsza asysta w dorosłym futbolu.

W 61. minucie Santi Cazorla oddał strzał z rzutu wolnego, ale tym razem Alnwick zdołał złapać piłkę.

Dwie minuty później Srokom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Colbacka z rzutu wolnego w polu karnym Arsenalu dobrze odnalazł się Ayoze Perez, który strzałem głową zaskoczył Szczęsnego i dał swojej ekipie cień nadziei na korzystny wynik.

Nietypowa scena na Emirates Stadium, po tym jak Mathieu Flamini chciał powtórzyć swoją fenomenalną bramkę przeciwko Newcastle ze swojej poprzedniej przygody w barwach Arsenalu. Strzał Francuza był jednak daleki od perfekcji i tym razem nie zerwał pajęczyny w bramce, a co najwyżej strącił czyjś kapelusz na trybunach.

W 69. minucie wielkie zamieszanie w polu karnym Newcastle. Piłkarze Arsenalu na raty chcieli pokonać Jaka Alnwicka, ale piłka za każdym razem odbijała się od któregoś z zawodników drużyny gości. Ostatecznie futbolówka spadła pod nogi Gibbsa, który oddał strzał po ziemi, ale ten minął się ze słupkiem.

Arsene Wenger swoją pierwszą zmianę zrobił dopiero w 73. minucie, czyli w swoim stylu. Za Girouda wszedł Podolski.

Świetny kontratak Arsenalu dwóch na jednego mógł przynieść kolejne trafienie dla Arsenalu, ale Sanchez i Welbeck stali zbyt blisko siebie, by umiejętnie wybrnąć z tej sytuacji. Ostatecznie dogranie do Anglika zostało zatrzymane przez Colocciniego. Lepszym wyjściem byłaby chyba solowa akcja Chilijczyka.

W 87. minucie Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do Danny'ego Welbecka, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Dummetta. Tym razem sędzia nie miał innej możliwości i musiał wskazać na jedenasty metr.

Strzał z rzutu karnego na gola z ogromnym spokojem zamienił Cazorla, który w stylu Antonina Panenki podciął piłkę w sam środek bramki.

Chwilę później z dystansu huknął Lukas Podolski, który też poszukał swojej okazji, ale strzał Niemca minął się ze słupkiem.

W doliczonym czasie gry na boisku zameldował się Ainsley Maitland-Niles, dla którego był to pierwszy mecz w Premier League. Zmienił Aleksa Chamberlaina.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal pewnie pokonał Newcastle 4-1 i do swojego konta może dopisać trzy bardzo ważne punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Thide
Co to znaczy LB(nie chodzi o pozycję)? Tyle lat w fife i nie wiem. Jakmozesz wyjaśnij inne pojecia uzywane w karierach :D

Malenki84 komentarzy: 79315.12.2014, 00:02

Po meczu tym meczu z City przegranym 3:6 byla dobra analiza bledow w defensywie, chyba na sky sports. Pokazywali jak Per z Kosa zle wychodzili do przeciwnikow, bo bylo tak - obaj szli szturmem na nadbiegajacych rywali, o ile Kosa czasami zdazyl dobiec i odebrac lub wyjsc z linia spalonego, o tyle Per juz nie i stad szly prostopadle pilki, jeszcze najczesciej wlasnie jego strona bo wolniejszy, strasznie kulali w ten wlasnie sposob po szybkim odbiorze pilki. Z analizy wyniknelo ni mniej ni wiecej niz to, ze mieli stac z dupami w oczekiwaniu na przyjscie rywala opozniajac akcje na maxa w nadziei, ze przyjdzie odsiecz, no i Szczesny nie bedzie wystawiony 1 na 1.

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:57

12

Matkobosko komentarzy: 13214.12.2014, 23:54

O 12

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 23:54

Maleńki
My szukaMy swojego sposobu w Defensywie, żeby dało się grać w Ofensywie Tak jak graMy. Wszystko byłoby dobrze gdyby Per miał szybkość takiego powiedzMy Vermy (zdrowego), niestety, ale Perowi już nie przybędzie Szybkości, dlatego potrzebujeMy obrońcy na zespoły dobre w kontrach, to nie przypadek, że para Kosa-Chambers tak dobrze sobie radziła :)

haszclique komentarzy: 10314.12.2014, 23:54

Jutro jest losowanie LM, tylko właśnie nie wiem o której godzinie. Wie ktoś?

Mihex komentarzy: 2360414.12.2014, 23:51

mar
Koleś jest epicki, choć to moją ulubioną przeróbką jest The Circle of Life :D

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:48

Moze skoro do kadry pierwszego zespolu dolaczyl Bellerin i gdyby kiedys Koscielny BYL ZDROWY, to mozna by sprobowac przetestowac Chambersa na DM, bo szkoda by siedzial na lawce, skoro tak dobrze zaczal i jest tak uniwersalny. Chambers z Arteta w srodku pola w obliczu kontuzji pozostalych. Arteta moglby wychodzic wyzej, bo potrafi a mlody by asekurowal tyly. Albo taka opcja nawet bez udzialu Koscielnego, z takim zestawieniem obrony jak wczoraj, tez moglibysmy dac rade, a i tak wciaz eksperymentujemy przez te urazy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.12.2014, 23:44

strug210
Jak na pierwszy raz to spoko. Ja sie zajmuje teraz wszystkimi spotkaniami z LM i BPL Arsenalu wiec jesli bedziesz potrzebowal w dobrej jakosci goli to ci moge raz dwa wyciac ;) oczywiscie dalej pobieram ale juz mi zostaly dwa spotkania z LM i bede mial wszystkie. Co do ligowych to sporo jeszcze mi brakuje ^^

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:43

Arsenal to powinien sie zdecydowac na jakikolwiek styl w defensywie, by co chwila gramy inaczej i zawodnicy biegaja jak gesi po zagrodzie, choc w sumie gdyby przemieszczali sie jak gesi, to szyki bylyby zwarte (jesli ktos kiedys widzial :) ). Ani nie gramy wysoko, ani gleboko, tylko tak jak nam sie podoba, totalna improwizacja, ten pobiegnie tu, tamten tam i taka sielanka trwa w najlepsze, rzadko podwajamy czy potrajamy, bo zanim zagubieni przybiegna w sektor gdzie jest pilka, to okazuje sie, ze ona tam byla przed nimi. Czesto wyglada to tak jak bysmy nie mieli planu taktycznego w obronie, tylko na biezaco, jeden naprawial bledy drugiego.

mar12301 komentarzy: 2311814.12.2014, 23:43

youtube.com/watch?v=YJMr6nrl7c0

lol, dopiero dziś to obejrzałem. Miszcz. :D

Matkobosko komentarzy: 13214.12.2014, 23:41

Fabs ja bym ich wystawiał w zależności od przeciwnika

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.12.2014, 23:39

Bellerin powinien grac na RB czy Debuchy?

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 23:37

Nom Neuer to jest kawał bramkarza. Tak swoją drogą to Bayern to ma pressing, u nich to nawet bramkarz się dostosował ^^*

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.12.2014, 23:33

strug210
Pierwsze śliwki robaczywki.

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:31

Neuer to sie przejedzie na tych wyjsciach, kwestia czasu. I to nie raz i nie dwa. Troche gorszy dzien, ocena sytuacji, sliska murawa, inne odbicie pilki, szybszy zawodnik albo przypadkowe zagranie reka, bo o tym nie powinien zapominac, ze jezdzac na dupie, w kazdej chwili moze zostac nastrzelony na reke albo zwyczajnie zahaczyc pilke i po zabawie.

lays komentarzy: 3987114.12.2014, 23:31

Taki ciezki okres, a my bez naszego top top lidera w obronie...

Szczerze to jak patrze tak na Pera to wolalbym taka obrone

Chambers-Debuchy-Monreal-Gibbs...

To smieszne, ale moim zdaniem boczni obroncy graja na ŚO lepiej niz Per.

strug210 komentarzy: 100014.12.2014, 23:29

youtube.com/watch?v=owF3JtCxko4&feature=youtu.be
Zrobiłem film o Alexisie,amatorka bo amatorka ale poszło w sieć. :P

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 23:28

Małe sprostowanie w tekscie- 4141 to dobra formacja do pressingu i wcale to źle nie działało (pomoc), ale wtedy obrona była za bardzo cofnięta i znów- dziura między formacjami, teraz jeszcze groźniejsza, bo nie pomiędzy Atakiem a Pomocą, a pomiędzy Pomocą a obroną, co przy daleko wysuniętych bocznych obrońcach... Po prostu Nasi gracze są niezbyt dopasowani do pressingu, a w zasadzie toJeden najważniejszy Per, jest On bardzo wolny, a co za tym idzie- nie może wyjść daleko, bo jedna dzida i po zabawie, niestety, ale Per musi grać cofnięty, a razem z Nim w jednej linii gra Kościelny, przed Nimi Arteta/Flamini próbują stać na środku pomiędzy obroną a pomocą, co niestety kończy się katastrofą :(

lays komentarzy: 3987114.12.2014, 23:26

Ja tylko czekam, aż Neuera w końcu skarcą i trafią mu do pustej :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.12.2014, 23:24

kaziu
Skrzyneczka.

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:18

I moze chce by czasami o nim mowiono, bo mozna zapomniec, ze Bayern w ogole ma bramkarza, tyle go widac.

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 23:16

Neuer to juz z nudow biega po calej polowie, od biedy ze 2 strzaly w calym meczu musi obronic, koledzy i tak 6 strzela jak im sie zachce grac. Tak sie po prostu bawi i trenuje czas reakcji na przyszlosc, z silniejszymi rywalami kiedys moze sie przydac. Nawet nie bylo potrzeby by tam biec i ryzykowac kartka, pilka do boku, asysta obroncy, kolejnych dwoch nabiegalo. Moze byl zmarzniety, to sie chlopak przebiegl dla rozgrzewki.

losnumeros komentarzy: 1318914.12.2014, 23:16

Neuer pokazuje że zasłużył na złotą piłkę, wybitny bramkarz. Co do pressingu: gracze muszą być wybieganie, formacja musi odpowiednio się przesuwać i zagęszczać, oraz zawodnicy muszą być odpowiednio blisko rywala.

kaziu874 komentarzy: 673314.12.2014, 23:14

Kanonier204 --> jak jestes jeszcze to priv ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2014, 23:09

Apropos pressingu bramkarzy. Neuer w akcji z tego weekendu :p
dailymotion.com/video/x2chbtp_manuel-neuer-amazing-tackle-augsburg-bayern-munich-13-12-2014-hd_sport?start=10

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 23:03

Thide
Z tym Vietto to żart :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.12.2014, 23:03

Vietto w fifie LB? przeciez w 15 to jest ST!

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 23:02

Thide
Welbeck często idzie pressingiem razem z Alexisem, co skutkuje szybkim odbiorem (pewnie jakieś 20%) i dziurą pomiędzy formacjami (jakieś 80%)- wtedy Sanchez, Welbeck i jeszcze jeden Nasz Zawodnik są nieobecni w obronie, co nie jest- jeszcze raz powtarzam- winą Alexisa czy Welbecka :D Kiedy jest Wilshere to ten pressing jeszcze jakoś wygląda :)

ja8pl komentarzy: 296614.12.2014, 23:02

powiedzcie mi co sie stalo z tym ben arfa ehhh

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.12.2014, 22:56

Vietto w fifie to LB wiec dopiero w wieku 26 lat+ osiagnie potencjal poza tym overall nic w grze nie znaczy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.12.2014, 22:55

Welbeck rzadko wraca? Umyj oczy :D

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 22:55

lolteks2013

pewnie, ze masz racje z tym swoim opisem. Pressing jest albo go nie ma, nie moze byc polowiczny, to jest jeden z mocnych dowod na to, ze to gra zespolowa. Nie mozna wychodzic wysoko, kiedy za plecami nie pewnosci pokrycia w ten sam sposob, bo to bieganie nie ma sensu. Zwykle puste przebiegi, zapewne kazdy widzial nie raz dynamiczne podbieganie przedniej przedniej linii, zalozmy Giroud, Welbeck, Alexis, ktorym ucieka spod nosa pilka, odwracaja sie w nadziei, ze za nim doskakuja nastepni a okazuje sie, ze reszta dlubie w nosie a przeciwnicy maja 30m przestrzeni do rozegrania, stojac przodem do naszej bramki. Tak to sie nigdy nie uda. Wszyscy albo nikt, prosta zasada wysokiego odbioru pilki.

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 22:54

Vietto?
W fifie ma max 81 w 2021 więc- do odrzucenia

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.12.2014, 22:54

Imbula gral w guingamp

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 22:51

Trochę kiepsko napisane, ale takie jest moje zdanie, co nie znaczy, że mam rację :)

Czeczenia komentarzy: 1248614.12.2014, 22:51

Nie chciałbym Imbuli, bo bardzo lubię OM :) Ale to bardzo dobry zawodnik.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2014, 22:49

kamilo, tak

lolteks2013 komentarzy: 160714.12.2014, 22:48

Teraz powiem Wam co zauważyłem:
Alexis to Nasz najlepszy Gracz ostatnio, ale to nie przypadek, że bez Niego Nasza defensywa wyglądała lepiej (w tamtym sezonie), oczywiście nie uważam, że Nasze problemy z grą defensywą to w jakimkolwiek większym stopniu Jego wina, ale Sanchez biega jak głupi z pressingiem pod bramkarza przeciwnika i z powrotem, co skutkuje tym, że w wypadku dobrego wyprowadzenia Piłki z pod tego "jedno, lub dwuosobowego pressingu" (szacuję około 85% akcji przeciwnika)- mamy jednego pomocnika mniej w obronie, Giroud i Welbeck rzadko wracają, co skutkuje dziurą w obronie, niezbyt dużą, ale jednak. Do tego dochodzą często złe ustawienie 2 skrzydłowego i zamieszanie w środku i mamy problem. Teraz popatrzMy inaczej- wraca Ozil, jest ustawiany na środku- po bokach powiedzmy dwójka Alexów,- na DM Flam i obok niego powiedzmy Santi (w wypadku zbytniego zmęczenia Jacka i Aarona), z tyłu standardowo z Perem- i co? Wysoko ustawieni boczni obrońcy, nadziewamy się na kontrę- z tyłu klasycznie 3 Per-Kosa-Mathieu- boczni obrońcy nie zdążają, Alexis biegnie do obrońcy z piłką, koło niego OX i Napastnik- powiedzmy zdołał wrócić Santi, ale rywale zazwyczaj wychodzą 5/6 zawodników do kontry i co? 6 na 4 obrońców, gdzie jeden to wolny Per, 2 to Flam, a trzeci to waleczny, ale raczej słabszy w defensywie Cazorla, powiedzmy, że jeden z bocznych obrońców wrócił, ale dalej mamy 6/5 dla przeciwnika- dużo razy w tym sezonie tak było, nie oznacza to, że to wina Sancheza, ale tylko On ostatnio gra pressingiem, obok niego wysoko stoją partnerzy z ataku (2 zawodników) i nie angażują się zbytnio, co za tym idzie jest Nas o 3 za mało, powiedzmy 2 nie licząc napastnika, przy dobrym przeciwniku, np. Chelsea takie coś może się nie udać, zwłaszcza, że Nasza 10 to zazwyczaj mało angażujący się w Defensywie zawodnik... ()Ozil/Kazik), a przy 4141 to już kompletna katastrofa, więc jaki z tego wniosek- jak pressing to wszyscy, albo nikt...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2014, 22:48

Imbula to świetnie by zastąpił miejsce Diabyego. Myślę, że to piłkarze o kilku podobnych cechach. Tyle, że Imbula ma szanse osiągnąć to, co Diaby stracił przez kontuzje.

kamilo_oo komentarzy: 2356714.12.2014, 22:48

Imbula grał w Guingamp czy się mylę?

KochamArsenal88 komentarzy: 100314.12.2014, 22:46

Shark, wlasnie chcialem napisac ze poza Schneiderlinem swietny jest mlodszy od niego Imbula, na ta chwile jeszcze moze nie tak dobry ale chyba z wiekszym potencjalem i przypomina Vieire.
dlatego na DM-Schneiderlin, Imbula
na CB- Howedes, Verthongen, Laporte, Sokratis, Hummels, Varane.

Malenki84 komentarzy: 79314.12.2014, 22:46

Wiadomo, ze jesli jestes wysoki to lepiej grasz w powietrzu, jesli jestes niski i szybki to lepiej przemykasz z dryblingiem pomiedzy przeciwnikami itd. Pewnie, ze im wiecej cech, tym lepiej, ale jak to bywa, nie mozna miec wszystkiego, wiec trzeba szukac optymalnych rozwiazan w warunkach, ktore sie ma, tuszujac braki. Nasi sa wybiegani i szybcy, wiec spokojnie moglibysmy nasz pressing na tym oprzec, tylko jakos mam wrazenie, ze za duzo Wenger im daje swobody w podejmowaniu decyzji i w danym momencie nie wszyscy mysla o tym samym, 3 pobiegnie a reszta patrzy. Choc bywa, ze wychodzi, wystarczy obejrzec pierwsze 2min wczorajszego meczu i zaangazowanie w odbior.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.12.2014, 22:46

O Imbuli to już pisałem jak jeszcze grał w Ligue 2.

KanonieR_ST komentarzy: 85414.12.2014, 22:45