Nie zwalniać tempa: West Ham vs Arsenal

Nie zwalniać tempa: West Ham vs Arsenal 09.02.2024, 10:27, Dominik Kwacz 1039 komentarzy

Zwycięstwo w meczu z The Reds pozwoliło Kanonierom zachować nadzieję na mistrzostwo, jednak droga do niego wciąż pozostaje długa. Najbliższy rywal, choć teoretycznie słabszy, w ostatnich pojedynkach potrafił regularnie triumfować nad podopiecznymi Artety. Czy Hiszpan znajdzie sposób na przełamanie niekorzystnej passy z lokalnym rywalem? Pora na kolejne w tym sezonie derby – West Ham vs Arsenal!

David Moyes musiał wejść w posiadanie piłkarskiego odpowiednika kryptonitu, z którego korzysta w starciach z rywalami z czerwonej części Londynu. W obecnym sezonie zdążył już bowiem wyeliminować The Gunners z Pucharu Ligi (3:1) i zwyciężyć na Emirates bez straty gola (0:2). Dokładając do tego remis z końcówki poprzedniego sezonu (2:2), daje to serię trzech meczów bez porażki z arcytrudnym rywalem i powód do dumy dla Młotów , które wciąż liczą się w walce o miejsca premiowane grą w Europie.

I to mimo pikującej formy. West Ham nie wygrał jeszcze meczu w tym roku, notując cztery remisy i dwie porażki, odpadając przy tym z FA Cup po dwumeczu z Bristol City. Jednak pomimo dołka, od sześciu spotkań nie ponieśli porażki na London Stadium (3W, 3R).

Kanonierzy po grudniowym spadku formy wrócili na ścieżkę zwycięstw. Po teksańskiej masakrze z Crystal Palace i nieco mniej okazałym pokonaniu Nottingham Forrest, udowodnili też, że wciąż chcą liczyć się w walce o tytuł, zwyciężając przed własną publicznością Liverpool 3:1. Przed rozpoczęciem 24 kolejki zajmują 3 lokatę, za liderującą ekipą Jurgena Kloppa i na równi punktami z Manchesterem City, który jednak wciąż ma do rozegrania jeden zaległy mecz.

Sytuacja kadrowa obu drużyn wygląda następująco:

sklady

Triumf z ubiegłego tygodnia może szybko stracić swój smak, jeśli Arsenal nie powtórzy dobrego rezultatu w najbliższych derbach. Choć West Ham ma obecnie problemy z wygrywaniem spotkań, wciąż znajduje się w tabeli nad Brighton, Newcastle, czy Wolves. Kanonierzy wyczerpali limit potknięć i jeśli nie chcą pożegnać szans na upragniony puchar, muszą seryjnie zdobywać komplet punktów, ku rozpaczy celebracyjnej policji. COYG!

enrique komentarzy: 1937911.02.2024, 16:05

@Piotrek95 napisał: "że nieźle sobie radzi na Emirates ale nie tak jak oczekiwał."
Nie tak jak oczekiwał? Walczy o najwyższe cele, gra w LM, zarabia o niebo więcej. Czego innego miał oczekiwać?

Paul77 komentarzy: 992111.02.2024, 16:05

@enrique: to nie zapchajdziura, to taki facet który da element zaskoczenia. Właśnie potrzebny jest podobnie jak Jorghinio i Havertz.

mlody323323 komentarzy: 214911.02.2024, 16:05

ja z biegiem czasu zaczynam Doceniać wkład w grę Niemca bo dobrze sciąga na siebie uwagę obrońców robi ciekawy zament w środku pola i w polu karnym sie dobrze ustawia moze i nie wykorzystuje wielu sytuacji i czesto ine dochodzi do ostatniego podania ale jego wkład w grę na takie zespoły jest pozytywny bym powiedział nie można sie od kilku meczy do iego przyczepić Gra swoje !

Be4Again komentarzy: 351211.02.2024, 16:05

@pioafc napisał: "Ciekaw jestem czy eksperci dalej będą utrzymywać, że to live czy west ham nie dojechali i stawią czoła faktom: Arsenal jest w formie."

MA dokonał cudu na tym zgrupowaniu w styczniu. Ta drużyna jest w tym momencie jak maszyna, a widać że jeszcze niektorzy zawodnicy nie są w szczytowej formie (Saka-GM mogą być znacznie lepsi). Może na mistrzostwo za późno się wstrzeliliśmy z formą, ale CL może być w naszym zasięgu :)

wajktor1998 komentarzy: 126911.02.2024, 16:04

Nie ma lepszego sposobu w zyciu, zeby tak szybko poprawic sobie humor jak twoja druzyna gra zajebiscie w pilke, uwielbiam ten stan :D

Olczyck komentarzy: 107011.02.2024, 16:04

Wszedłem sobie z ciekawości na forum live I MU i jestem trochę zdziwiony Kibice live piszą że na nas nie ma co zwracać uwagi bo i tak się wywalimy i to oni z city walczą o mistrza a Kibice United nas chwalą dla mnie szok

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11711.02.2024, 16:04

Trossard to najlepiej ułożona noga do strzału w tej lidze. I tu nawet nie ma dyskusji.

Ups147 komentarzy: 350411.02.2024, 16:03

@Elastico07: Nie to, że się nastawiam, ale WHU totalnie rozbite i porostu taki wynik by mnie nie zdziwił :P

Arsenal2004 komentarzy: 381211.02.2024, 16:03

@arsenallord: też mnie to dziwi. Chłop ich ciągnął, był ich kapitanem, wygrał z nimi LK , nigdy nie robił im pod górę i nie wymuszał transferu, a oni na niego gwiżdżą

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976211.02.2024, 16:03

@arsenallord napisał: "Ja do WHU jako klubu nic nie mam, ale ich kibice za gwizdanie na Declana powinni dziś 0-8 zobaczyć. Odszedł i tak później niż mógł, poprowadził do trofeum, nigdy im nie robił pod górę a tu takie podziękowania."

No to są kretyni, teraz pokazali w Viaplay wypowiedzi kibiców West Hamu i oni mówią że Rice źle zrobił, że nieźle sobie radzi na Emirates ale nie tak jak oczekiwał.

XDDD w Viaplay mają bekę z tych wypowiedzi

Ashmadia komentarzy: 177711.02.2024, 16:03

Ależ wspaniały mecz. Jesteśmy w potwornej formie. Nie wiem jak West Ham chce wyjść na drugą połowę...

Garfield_pl komentarzy: 2836011.02.2024, 16:03

Declan Rice has provided 2+ assists in a Premier League game for the first time in his career. [@Squawka]

enrique komentarzy: 1937911.02.2024, 16:03

@Garfield_pl napisał: "Ale nadal, w tej lidze nie takie powroty były, źle to o nich świadczy. A już na pewno nie pomaga zawodnikom..."
Cóż, wychodzenie przed przerwą to jest akurat rzadkość, ale jak widać zero wiary kibiców w ten zespół i tego trenera.

Elastico07 komentarzy: 1256811.02.2024, 16:02

@Gunerxxx napisał: "Bez Ziny są bardziej bezwzględni w ataku, nie ma bezsensownego klepania. Kiwior zajmuje się bronieniem a Ode rozgrywaniem."
Sam odegard w rozegraniu to za mało.Dzis rozgrywa jeszcze trossard czyli pan piłkarz

Koroniarz komentarzy: 1024211.02.2024, 16:02

@Gunerxxx: czyli najlepiej gramy gdy mamy 4 normalnych obrońców a nie jakieś kombinowanie ze schodzącym do środka bocznym

mlody323323 komentarzy: 214911.02.2024, 16:01

jak Wróci Timber to ja mam Nadzieje ze Areta chociaż parę razy spróbuje ustawic zinczenke na środku i wtedy Havertzem mogł by rotować w ataku i jezusa nawet na skrzydło przesuwać , wiele było by możliwości i wiele ekip miało by w końcu zgrzyt jaka taktykę trenować pod Arsenal jak z góry wiadomo co Hiszpan wystawi

enrique komentarzy: 1937911.02.2024, 16:01

@Paul77 napisał: "Jesus bardziej absorbuje obronę przeciwników. Takiego zawodnika nie zostawisz samego, lub słabo krytego, bo będziesz skarcony za to. Trossard ma coś takiego jak elemet zaskoczenia. Nie wiadomo co Belg może zrobić."
Trossard to diament, on już w zeszłym sezonie miewał mecze na mega wysokim poziomie, potrafi strzelić, podać, dośrodkować. Trzeba tylko odpowiednio go wykorzystać, a nie robić z niego zapchajdziurę raz tu raz tam.

Garfield_pl komentarzy: 2836011.02.2024, 16:01

@enrique napisał: "Emocje. 0:4 przed końcem 1-szej połowy w derbach może doprowadzić do załamania nerwowego. Zapewne udadzą się do pubów by przy ostrej ilości alkoholu dokończyć ten mecz."

Ale teraz się pięknie słucha tych kibiców jak jadą Declana ,tym bardziej cieszy wynik xD

Elastico07 komentarzy: 1256811.02.2024, 16:01

@Ups147 napisał: "Cisnąć teraz do spodu. Jak nie spuścimy z gazu w drugiej połowie to 8 dostaną"
Bramki będą mega istotne na koniec sezonu ale na aż 8 nie nastawiałbym sie.Z 2 jeszcze będę zadowolony

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11711.02.2024, 16:01

Arsenal2004 komentarzy: 381211.02.2024, 16:00

@Gunnerowiec: to co latem kupujemy ŚO, a Gabriel pójdzie na N xd

swistak86 komentarzy: 121811.02.2024, 16:00

Dojechać młotki w drugiej połowie i dać odpocząć Sace i Whiteowi. Chętnie też zobaczyłbym Nwanierego

GreKa komentarzy: 342511.02.2024, 16:00

@KapitanJack10 napisał: "3/4 bramek po stałych fragmentach. Połowa goli strzelona przez obrońców. Zero emocji, duża nieskuteczność, zero młodzieży wprowadzonej. Skład TRAGEDIA.
Nie wiem jak tym razem Artecie uda się uniknąć zasłużonej krytyki."

Arteta out!

Gunnerowiec komentarzy: 85011.02.2024, 15:59

Ciekawostka: Gabriel ma już 4 bramki w Premier League, czyli tyle samo, ile nasz supersnajper Gabriel Jesus.

Paul77 komentarzy: 992111.02.2024, 15:59

@marimoshi: Jesus bardziej absorbuje obronę przeciwników. Takiego zawodnika nie zostawisz samego, lub słabo krytego, bo będziesz skarcony za to. Trossard ma coś takiego jak elemet zaskoczenia. Nie wiadomo co Belg może zrobić.

enrique komentarzy: 1937911.02.2024, 15:59

@Simpllemann napisał: "A Trossard przychodząc do Arsenalu, był podobno na to za stary i nie pasował do zespołu."
Mudryk lubi to.

Ranczomen komentarzy: 1236911.02.2024, 15:59

Jak mi dobrze.

Mame nie teraz ruszyła maszyna :D

wajktor1998 komentarzy: 126911.02.2024, 15:59

marzy mi sie taki pogrom 6-7;0, za to ze gwizdali na Declana :D ale 4;0 do konca tez mnie zadowoli :D

GreKa komentarzy: 342511.02.2024, 15:57

Niestety taki wynik znowu przyczyni się do spadku ruchu na stronie. Znowu z norek nikt nie wyjdzie

Arsenal2004 komentarzy: 381211.02.2024, 15:57

Takiego meczu mi brakowało. Chłopaki złapali formę i świetnie się ich dziś ogląda. A te podania Trossarda i gol, palce lizać.

Furgunn komentarzy: 928811.02.2024, 15:57

Jesus nie musi wracać

Castillo komentarzy: 220211.02.2024, 15:57

Naszych to chyba w tym momencie jest więcej na stadionie niż kibiców West Hamu XD Gwizdali na Rice'a to ich Rice wywalił do domu dwoma asystami xd

FlameDood komentarzy: 147811.02.2024, 15:57

Może dzisiaj Panie Arteta jakieś minutki dla młodych? Nwaneri by mógł z 15 minut dostać jak już jest na ławce.

marimoshi komentarzy: 473011.02.2024, 15:57

Z Jesusem jest taki problem, że on biega po całym boisku i często jak jest potrzebny w polu karnym to go nie ma. Trossard natomiast bardzo mądrze się porusza i nie wchodzi w paradę obrońcom.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 15:57

Człowiekowi kilka takich meczów w sezonie po prostu się należy.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 411.02.2024, 15:56

Nie wiem jak tym razem Artecie uda się uniknąć zasłużonej krytyki.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 211.02.2024, 15:56

pablofan komentarzy: 205311.02.2024, 15:55

@Koroniarz: jest super, ale saka już hattricka mieć powinien, a Trossard dwie bramki :)

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 15:55

@daniken: Nie wspominaj. Byłem na tym meczu. Taki wk.... chyba w życiu z boiska nie wyszedłem.

Thoneick komentarzy: 198911.02.2024, 15:55