Nie zwalniać tempa: West Ham vs Arsenal

Nie zwalniać tempa: West Ham vs Arsenal 09.02.2024, 10:27, Dominik Kwacz 1039 komentarzy

Zwycięstwo w meczu z The Reds pozwoliło Kanonierom zachować nadzieję na mistrzostwo, jednak droga do niego wciąż pozostaje długa. Najbliższy rywal, choć teoretycznie słabszy, w ostatnich pojedynkach potrafił regularnie triumfować nad podopiecznymi Artety. Czy Hiszpan znajdzie sposób na przełamanie niekorzystnej passy z lokalnym rywalem? Pora na kolejne w tym sezonie derby – West Ham vs Arsenal!

David Moyes musiał wejść w posiadanie piłkarskiego odpowiednika kryptonitu, z którego korzysta w starciach z rywalami z czerwonej części Londynu. W obecnym sezonie zdążył już bowiem wyeliminować The Gunners z Pucharu Ligi (3:1) i zwyciężyć na Emirates bez straty gola (0:2). Dokładając do tego remis z końcówki poprzedniego sezonu (2:2), daje to serię trzech meczów bez porażki z arcytrudnym rywalem i powód do dumy dla Młotów , które wciąż liczą się w walce o miejsca premiowane grą w Europie.

I to mimo pikującej formy. West Ham nie wygrał jeszcze meczu w tym roku, notując cztery remisy i dwie porażki, odpadając przy tym z FA Cup po dwumeczu z Bristol City. Jednak pomimo dołka, od sześciu spotkań nie ponieśli porażki na London Stadium (3W, 3R).

Kanonierzy po grudniowym spadku formy wrócili na ścieżkę zwycięstw. Po teksańskiej masakrze z Crystal Palace i nieco mniej okazałym pokonaniu Nottingham Forrest, udowodnili też, że wciąż chcą liczyć się w walce o tytuł, zwyciężając przed własną publicznością Liverpool 3:1. Przed rozpoczęciem 24 kolejki zajmują 3 lokatę, za liderującą ekipą Jurgena Kloppa i na równi punktami z Manchesterem City, który jednak wciąż ma do rozegrania jeden zaległy mecz.

Sytuacja kadrowa obu drużyn wygląda następująco:

sklady

Triumf z ubiegłego tygodnia może szybko stracić swój smak, jeśli Arsenal nie powtórzy dobrego rezultatu w najbliższych derbach. Choć West Ham ma obecnie problemy z wygrywaniem spotkań, wciąż znajduje się w tabeli nad Brighton, Newcastle, czy Wolves. Kanonierzy wyczerpali limit potknięć i jeśli nie chcą pożegnać szans na upragniony puchar, muszą seryjnie zdobywać komplet punktów, ku rozpaczy celebracyjnej policji. COYG!

GreKa komentarzy: 342311.02.2024, 16:26

Znowu Kuba udział w akcji. Jak tam ekstraklasa? Kto tam to pisał?

pablofan komentarzy: 205111.02.2024, 16:24

Wynik spoko, daje komfort gry, ale mimo wszystko za duża nonszalancja powoli się wkrada i potem ostro muszą walczyć o odbiór piłek

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 16:24

Havertz przejmuje taką rolę Giroud i grają na ścianę. Gdzie ten odgrywa piłki do wchodzących w pole karne.

Theo44 komentarzy: 428411.02.2024, 16:24

Ale luz zlapali chlopaki.

Luki342 komentarzy: 275811.02.2024, 16:23

60 min 4-0 przydałoby się już zdjąć Sake żeby odpoczął chłopak

Marcel90 komentarzy: 819211.02.2024, 16:22

Dawac dawać armatki, kibice po drugiej stronie boiska nie widzieli jeszcze dzisiaj bramek z bliska

BizoNxd6 komentarzy: 288311.02.2024, 16:19

Dzięki bardzo za info i cieszy ta wiadomość, że nasz rodak daje rade! Oby jak najdłużej!

Freo98 komentarzy: 648511.02.2024, 16:19

@BizoNxd6: Solidnie, jedna bardzo kluczowa interwencja przy akcji west hamu, no i pozbawiony asysty

M4rcin komentarzy: 159811.02.2024, 16:19

Dajcie dla mnie nwaneriwgo za havertza

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 16:19

@BizoNxd6: Dobrze. Chyba najlepszy mecz w jego wykonaniu.

Olczyck komentarzy: 107011.02.2024, 16:19

@BizoNxd6: najlepszy mecz w Arsenalu tyle ci napisze

BizoNxd6 komentarzy: 288311.02.2024, 16:18

Jak gra kiwi?

Dominik11 komentarzy: 2025011.02.2024, 16:17

Gabi się cofa a nie rozwija.

Dzisiaj jest fatalny ogólnie ten sezon jest w jego wykonaniu słaby z przebłyskami.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 16:17

Trossard miał wolna lewa stronę zagrał w największy gąszcz.Szkoda akcji.

simson16 komentarzy: 461411.02.2024, 16:16

Panowie,nie wiem jak Wy,ale ja Wierzę w Mistrzostwo Anglii!!!!!

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 211.02.2024, 16:16

Ktoś pamięta taką akcję żeby po 40 minutach w BPL ze stadionu wyszła połowa publiczności?

Dominik11 komentarzy: 2025011.02.2024, 16:15

Pięknie 4-0.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 311.02.2024, 16:15

To zestawienie trzech atakujących plus dwóch ofensywie usposobionych środkowych i SO którzy wychodzą do główki sieje spora dezorientacje w szeregach rywali.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19211.02.2024, 16:14

Jak dzisiaj Nwaneri nie dostanie paru minut, to pewnie sie zawinie a szkoda bo to mały kocur.

Freo98 komentarzy: 648511.02.2024, 16:14

Kolejna asysta Leo, teraz do Gabriela XD

Mickeylo komentarzy: 278311.02.2024, 16:13

A bym sobie takiego Nwanierego zobaczył przy takim wyniku.

zwierz komentarzy: 163011.02.2024, 16:13

Zaryzykuję stwierdzenie, że WHU po przerwie nie wyszło podrażnione.

pablofan komentarzy: 205111.02.2024, 16:11

Jak nie można główką to może przewrotka? ;D

zwierz komentarzy: 163011.02.2024, 16:11

Saka to na drugą już mógłby nie wychodzić. Idealna sytuacja sytuacja, żeby Nelson trochę pobiegał.

tomaszszef komentarzy: 155711.02.2024, 16:10

Dobic ich tam ostro jeszcze

pablofan komentarzy: 205111.02.2024, 16:10

@Be4Again: cieszy mnie obecna sytuacja Arsenalu i oby trwało to jak najdłużej. Tak samo cieszy mnie forma i rozwój zawodników, ale niestety co do Martinelliego, to nie mam aż takich pokładów optymizmu. Ma swoje mocne strony, ale nie potrafię sobie wyobrazić, że on się poprawi w kwestii operowania piłką, gry na małej przestrzeni i generalnie zacznie podejmować lepsze decyzje. Mimo wszystko taki sprinter i Walczak, do którego nierzadko potrafi się uśmiechnąć los pod Bramką też jest potrzebny :)

DexteR_000 komentarzy: 764311.02.2024, 16:10

@Castillo: Jak jakiś mecz drużyny kobiecej into ważny

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 111.02.2024, 16:10

Koncert. Pięknie to wygląda. Szczerze nie spodziewałem się takiej pierwszej połowy.

Paul77 komentarzy: 992111.02.2024, 16:09

@enrique: myślę że facet jest świadomy swojej roli w tym wszystkim i nieźle się odnajduje w wym wszystkim. Jeśli jemu to nie przeszkadza, efekt widać, to nie ma problemu.

Arsenal2004 komentarzy: 381111.02.2024, 16:08

Jeszcze Moyes nas wzmacnia wkładająć Phillipsa xd

Freo98 komentarzy: 648511.02.2024, 16:08

Witamy Mavro!

FlameDood komentarzy: 147811.02.2024, 16:08

Oby się nasi nie zatrzymali w drugiej połowie i z takim samym polotem zagrali. Z 2/3 gole chciałbym jeszcze zobaczyć dla nas.

wajktor1998 komentarzy: 126611.02.2024, 16:08

@Kiepomen: no teraz jest w swietnej formie, dlatego gra. Natomiast przed przerwa w Dubaju wcale jakos nie zachwycal

Kiepomen komentarzy: 435211.02.2024, 16:07

Dzis jest idealny przykład co to znaczy trossi w formie, szokowalo jak mało Arteta używa tego zawodnika i jak nisko dazy go zaufaniem

Olczyck komentarzy: 107011.02.2024, 16:06

@arsenallord napisał: "Trossard to najlepiej ułożona noga do strzału w tej lidze. I tu nawet nie ma dyskusji."

Trossard przy piłce bardzo mi przypomina Cazorle fajnie się to ogląda

Pires9999 komentarzy: 118511.02.2024, 16:06

Jaram się tym jak gadają o rice w studiu. Piękne czasy mieć najlepszego defa u siebie a nie oddawać jak kiedyś

enrique komentarzy: 1937811.02.2024, 16:06

@Paul77 napisał: "to nie zapchajdziura, to taki facet który da element zaskoczenia. Właśnie potrzebny jest podobnie jak Jorghinio i Havertz."
Zgadzam się, problemem jest to że często był wykorzystywany jako zapchajdziury i rzucany od jednej pozycji na drugą. To zbyt dobry zawodnik żeby tak marnować jego potencjał.

DexteR_000 komentarzy: 764311.02.2024, 16:05