Niedosyt po gładkim zwycięstwie: Arsenal 2-0 Brighton

Niedosyt po gładkim zwycięstwie: Arsenal 2-0 Brighton 01.10.2017, 14:01, Łukasz Wandzel 1680 komentarzy

W niedzielne popołudnie Kanonierzy znowu pokazali, że grając u siebie z teoretycznie słabszym rywalem, całkowicie przejmują inicjatywę, a wtedy mogą skupić się na skuteczności, która nie zawsze idzie w parze z wypracowaną przewagą na murawie.

Londyńczycy powinni wygrać znacznie wyższym wynikiem, ale przy mnogości sytuacji, jakie potrafili sobie wypracować, udało im się wykorzystać tylko dwie. Czyste konto cieszy, ale można poczuć niedosyt, kiedy rywale Arsenalu z czołowej szóstki wygrywają znacznie pewniej w meczach z przeciwnikami z niższej półki.

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (83' Elneny), Kolasinac - Iwobi (72' Walcott), Sanchez - Lacazette (72' Giroud).

Brighton & Hove Albion: Ryan - Bruno, Dunk, Duffy, Bong - Stephens, Propper - Izquierdo (76' Knockaert), Gross, March - Brown (76' Murray).

Alexandre Lacazette nie pokazał dziś swojej skuteczności, jaką błyszczał dotąd w meczach na The Emirates. Alexis Sanchez również bardzo się starał, aby znaleźć się na liście strzelców, ale także nie zaliczył trafienia. Zdobywcami bramek zostali piłkarze, którym trudno przypisać cechy typowego łowcy goli.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 16. minucie za sprawą... Nacho Monreala. Wszystko zaczęło się od rzutu wolnego z prawej strony. Granit Xhaka dośrodkował piłkę w pole karne na tyle głęboko, że Lacazette zdołał jedynie utrzymać futbolówkę w polu gry. Wtedy zaczęło się zamieszanie w szesnastce gości. Strzelać próbowali inni obrońcy, Mustafi i Bellerin liczyli, że uda im się umieścić piłkę w siatce, lecz koniec końców bramkę udało się zdobyć dopiero Monrealowi.

Drugi gol dla The Gunners padł dopiero w drugiej połowie po fenomenalnym zagraniu piętą przez Alexisa Sancheza, który nie mógł się przedrzeć przez trzech obrońców w polu karnym rywali, więc skupiając całą uwagę defensywy na sobie, zrobił mnóstwo miejsca, aby Alex Iwobi mógł swobodnie uderzyć w górny róg bramki.

W całym spotkaniu londyńczycy wykreowali mnóstwo sytuacji, po których mogli strzelić gola, ale największe natężenie okazji mieli po strzelonej drugiej bramce. Wtedy wzmożoną aktywnością odznaczał się głównie Alexis Sanchez. Piłkarze gości albo mieli dużo szczęścia, albo Kanonierzy nie byli wystarczająco dokładni.

Niestety, podopieczni Arsene'a Wengera odpuścili pod koniec meczu. Zamiast spróbować podwyższyć wynik, grali ekonomicznie i zaczęli się bronić na własnej połowie. Ekipa gości mogła sobie pograć przez ostatnie kilkanaście minut meczu i zdarzało się jej nawet zagrozić bramce Petra Cecha. To nie zmienia jednak obrazu całościowego tego meczu, ponieważ Brighton bezwzględnie pozwalał gospodarzom na grę piłką.

Powiedzenie, że Sanchez był pracowity i dążył do strzelenia gola, to jak powiedzieć, że Chilijczyk miał normalny dzień w pracy. Szkoda jedynie, że o kilku zawodnikach nie można powiedzieć tego samego. Wydaje się, że środek pola Xhaka-Ramsey może nie wystarczyć na mecze z bardziej wymagającymi zespołami. Niepokojące jest również kolejne słabe wejście w mecz ligowy Theo Walcotta. Anglik nie pierwszy raz wchodził z ławki na około 20 minut, ale znowu kompletnie nie mógł się odnaleźć na boisku.

Gładkie zwycięstwo Arsenalu pozostawia pewien niedosyt. 2-0 to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać ekipę gości. Z drugiej strony, Kanonierzy kontynuują dobrą passę i wygrywają każde następne starcie. Nie przegrali od czasu fatalnego występu przeciwko Liverpoolowi. Od tego czasu wygrali wszystkie spotkania oprócz derbów Londynu, kiedy zremisowali bezbramkowo z Chelsea. Styl ostatnich zwycięstw może nie zadawalać każdego, ale należy liczyć, że Arsenal się dopiero rozkręca oraz zwracać uwagę na to, że to głównie mecze Premier League definiują formę londyńczyków, ponieważ to właśnie te rozgrywki mają dla nich najwyższy priorytet.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 19:55

Ma ktoś pomysł na kupon na dziś ? Jak wygram to dzielimy zysk jak alcje Arsenalu : 70:30 :)

maciekbe komentarzy: 1245805.10.2017, 19:54

Hart, Walker, Cahill, Stones, Bertrand, Dier, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sterling, Rashford, Kane

Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 19:53

Co tu można powiedzieć o meczu ? Chyba tylko to że jakby nie te 6 bramek to powiedzialbym, ze zagraliśmy słabo ;)

maxbys komentarzy: 70005.10.2017, 19:44

Spartoliłem i myślałem ze o 20 mecz polaków :X Wiecie czy będzie albo powtórka w tele czy bedzie mozna obejrzec gdzies powtórke z polsatu w necie?

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2205.10.2017, 19:41

@praptak:
Oczywiście nie do Ciebie ta odpowiedź, a dla kolegi freo98.

Kysio2607 komentarzy: 1336005.10.2017, 19:40

No nie jest, i wiem ze pewnie w pilke grac cos potrafi, no ale tak - nieudana przygoda za granica, powrót do kraju, i nikt juz się po niego nie zgłasza. Gość ma 25 lat już, a nawet nie wyróżnia się statystykami w ekstraklasie. No trochę mało. Już bym wolał zobaczyć Makuszewskiego, który jest motorem napędowym Lecha. No i zmiana za Grosika jak znalazł.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2205.10.2017, 19:40

@praptak:
Oczywiście, że nie, ale co to za pierdoła? Naturalne jest chyba, że należy oczekiwac od drużyny, że wygra różnicą kilku bramek z drużyna, która na bramce wywiesiła ręcznik. I za to należy ich pochwalić.

praptak komentarzy: 880805.10.2017, 19:40

Fajnie że Krycha wraca i ogrywa się w PL. Przyda się taki przecinak na Mundialu

praptak komentarzy: 880805.10.2017, 19:38

Nie oglądam tak Zielińskiego, ale szczał bez wahania i to ładnie oddał

Freo98 komentarzy: 632205.10.2017, 19:35

Bo prawda jest taka że jak byśmy nie prowadzili to byście ich tak nie chwalili XDD

Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 19:32

@Kysio2607: Oglądał kiedyś mecz Lechii to Wolski bardzo ładnie gra w pilke na zasadzie podaje ----> wychodze na pozycje, wiadomo, ektraklasa, ale na pewno jakis ulplny to nie jest

PtoOk komentarzy: 220005.10.2017, 19:32

Mączynski w kadrze jest potrzebny jak Walcott w Arsenalu

Kysio2607 komentarzy: 1336005.10.2017, 19:29

Czym się ten Wolski w ekstraklasie wyróżnia, ze nie dosc ze z powolaniem to jeszcze z 20 minutami gry? :D

Dominik11 komentarzy: 2013105.10.2017, 19:29

Martin Keown: ,,Pod względem mentalnym i psychologicznym, Mesut Oezil już dawno opuścił Arsenal."

Sztofort komentarzy: 259505.10.2017, 19:27

Polskie przyśpiewki niszcza system na tym meczu:

"Pozdrowienia, dla wiezienia, pozdrowienia dla wiezienia"

xdd

Mihex komentarzy: 2360405.10.2017, 19:26

@ares765: Ten wyścig z Ronaldo o króla eliminacji będzie epicki :D

Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 19:23

praptak komentarzy: 880805.10.2017, 19:23

Ja jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem i grą (w pewnych okresach).
U Rusków osamotnionym Lewym bym się trochę obawiał grać, facet będzie miał przerąbane z całą drużyną przeciwną na plecach.
W każdym razie miło popatrzeć na powtórki z trafiającymi w bramkę zawodnikami z Orzełkiem na cycku. Lewy nadrabia staty!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10305.10.2017, 19:22

Robert Lewandowski has more goals (15) in a single European qualifying campaign than any other player in history.

Mihex komentarzy: 2360405.10.2017, 19:20

Ale my jesteśmy słabi.
5-1

Mihex komentarzy: 2360405.10.2017, 19:18

Kartofliska.pl? @kartofliska 3 min.3 minuty temu
Więcej
Ściągamy go na czwartego bramkarza do Kartoflisk.

xD

Kysio2607 komentarzy: 1336005.10.2017, 19:17

Gdyby nie te cztery bramki to bysmy przegrywali, co ten Nawałka robi..

Mihex komentarzy: 2360405.10.2017, 19:10

Choć fakt, po ok. 35 minucie trochę zbyt mocno oddaliśmy im prowadzenie gry. Robimy w sumie teraz Arsenal. Szybkie 2/3 ciosy i murarka :p

praptak komentarzy: 880805.10.2017, 19:04

Haha wujek RIVALDO jaki roast przyjął. Za kare że mi nie dał linka ^^

matikanonier komentarzy: 205805.10.2017, 19:03

Mam do was prośbę. Potrzebuję jakiegoś wywiadu z Wengerem o Niezwyciężonych (przetłumaczony po polsku). Mógłby ktoś coś na szybko jakiś link podrzucić?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.10.2017, 19:01

@RIVALDO700
Czasami mam wrażenie, że gdy drużyna nie wykreuje 20 sytuacji w jednej połowie, to dla Ciebie zawsze będzie słabo. I co to za pisanie "nie licząc tych 2 wolnych"? Z niczego one się nie wzięły.

Kysio2607 komentarzy: 1336005.10.2017, 19:00

Strzelamy 3 gole w 30 minut i mowisz @Rivaldo ze prócz tych goli to słaby mecz Polaków? xd niezle podejscie hahahah

praptak komentarzy: 880805.10.2017, 18:57

Macie stream do Polsatu? Bo same do TVP mam i pomyślałem że ktoś się podzieli jak ma. Albo nawet jak nie ma :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.10.2017, 18:57

Nie liczac tych 2 wolnych, to dla mnie cienka ta pierwsza polowa Polakow. Wyniki ratuje obraz.

Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 18:52

Lewy to jest fenomen, on wszystko wytrenował w zyciu, techniki nadal nie ma wybitnej ( przy bramce na 1:3 pilka mu odskoczyła i poszła na rożny ) ale nie przeszkadza mu to ładować regularnie wolnych i karnych, podobnie z przyjęciem piłki, coś niesamowitego

Piotrek95 komentarzy: 947705.10.2017, 18:49

@Gunner012: Ja mialem grać, ale zapomnialem, teraz trzeba by coś obstawić, ten gol Kane'a wydaje się prawdopodobny ;)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.10.2017, 18:48

Lewandowski od dawna jest postrachem z jedenastu metrów, z rzutów wolnych idzie mu równie dobrze.

tyson880 komentarzy: 1049605.10.2017, 18:42

Myślę, że od jakiegoś już czasu Ronaldo może się uczyć od Lewandowskiego w wykonywaniu rzutów wolnych.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.10.2017, 18:40

@Mihex: te kappa to z twicha chyba? mysle ze nikt teo nie czai to bez sesnsu uzywac troche

wojtek1256 komentarzy: 298605.10.2017, 18:40

@Mihex: Okej, teraz juz rozumiem, bo sprawdziłem, ale szczerze to nie wiedziałem co to znaczy ;)

Mihex komentarzy: 2360405.10.2017, 18:40