Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:17

Pinguite

och przepraszam panie wszechwiedzący .....

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2012, 17:16

Od dawna... dopiero się obudziłeś?

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:15

Wiedzieliście że Wenger jest mastercoach'em w Eurosporcie?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2012, 17:11

Arsenal_1886, fajnie by było. Ładne i związane z tradycją.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 17:11

Zawsze uważałem, że żółte wyjazdówki są najlepsze. Chociaż chciałbym dodatkowo granatowe rękawy jak z sezonu 2008/09 -> mam tę koszulkę ^^

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.11.2012, 17:10

sportwitness.ning.com/forum/topics/schalke-get-angry-over-huntelaar-s-proposed-move-to-arsenal-and-s?xg_source=shorten_twitter

Właściciel Schalke jest oburzony, że media łączą Huntelaara z Arsenalem :P Nie chcą go sprzedać chyba, że do nich trafi wielka oferta. Według właściciela niemieckiego klubu nasz klub nie ma pieniędzy :D Kasę mamy, ale czy będzie ona wpompowana w zespół w zimę ? Wątpię.

arsenalbrasil.com.br/?p=4508

Podobno to mają być nasze wyjazdówki na sezon 2013/2014. Jeśli będziemy mieć Adidasa co jest możliwe to dopiero od sezonu 2014/2015, bo wtedy już nie będziemy mieć umowy z Nike.
Te wyjazdowe koszulki na przyszły sezon mają być takie z powodu tego, że będziemy obchodzić 10 lecie wygrania ligi bez żadnej porażki :P
W sezonie 2003/2004 mieliśmy jako domowe stroje jak zwykle białe z czerwonym, a wyjazdowe mieliśmy właśnie takie na podobieństwo tych nowych co mają być w przyszłym sezonie. Podobają się ? :P
Jak dla mnie świetnie pasuje żółty komplet na wyjazdówki.

fabregas1987 komentarzy: 2581427.11.2012, 16:57

arsenal98 -->

no właśnie, akurat w zeszłym sezonie Huntelaar był królem strzelców Bundesligi i chyba LE też (chociaż tu nie jestem pewny), więc grał lepiej od Lewego, a to chyba znaczy, że jeszcze się bedzie palił trochę ;D

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 16:50

@arsenal98
Haha no dokładnie. Szczególnie w zeszłym sezonie był spalony...
-.-

Oggy komentarzy: 948927.11.2012, 16:50

arsenal98--- klaas to niezły grajek, lepszych u nas długo nie uświadczysz. Był czas przywyknąć ^^
Myślisz że Cavani by chciał u nas wegetować albo może Falcao ;PPP

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 16:49

@Traitor
A co nasz kapitan cały sezon teraz przesiedzi na ławce? Musi być rotacja. Kto będzie w lepszej formie (lub kto będzie zdrowy) ten będzie grał.
To tylko taki przykładowy skład bo przecież nie wiem w jakiej dyspozycji będą nasi stoperzy w styczniu...

arsenal98 komentarzy: 3927.11.2012, 16:47

ludzie czy wy czytacie co piszecie Huntellarr ? Przeciez on juz dawno sie spalil. jak gral w Ajaxie to mozna bylo go wtedy brac a tak jest spalony i bedzie kolejny Giroud, juz lepszy Lewandowski ale nas nie stac na niego pewnie wiec nikogo nie kupimy na atak chyba ze jakiegos zabojada z Ligue 1 bo tam tylko Wenger widzi pilkarzy

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2427.11.2012, 16:47

@ArseneAl
Czemu chcesz kose posadzic na lawke? To nasz najlepszy obronca mimo kilku bledow z poczatku sezonu

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 16:44

btw z resztą Klaas strzelił pierwszą bramkę na Emirates więc jego przeznaczenie to gra u nas :D

@Kanonier25
Uuu nie ma wielkiego gwiazdora Beckhama?

Oggy komentarzy: 948927.11.2012, 16:44

ArseneAl -- ja tylko czekam aż Wenger będzie się tłumaczyć z braku DMa jak Arteta wypadnie >.

steveaoki komentarzy: 76627.11.2012, 16:41

Landon Donovan ciągle trzyma poziom, kiedyś chciałem go w Arsenalu, świetny zawodnik:

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 16:40

@Arsenalfcfan
E tam ja myślę, że Wenger zrobi 1 transfer w zimie (nie licząc Henry'ego).
Gervinho wylatuje na PNA więc Henry by był jak znalazł.
Chamakh też wylatuje na PNA ale IMO on już dawno jest skreślony przez Wengera więc w zimie lub najpóźniej w lecie wyleci na zawsze. Także ktoś z dwójki Huntelaar/Llorente powinien przyjść. I sądzę, że będzie to Holender.

Kanonier25 komentarzy: 175827.11.2012, 16:37

Goalkeeper – Jimmy Nielsen (Sporting Kansas City)
Defender – Victor Bernardez (San Jose Earthquakes)
Defender – Matt Besler (Sporting Kansas City)
Defender – Aurelien Collin (Sporting Kansas City)
Midfielder – Osvaldo Alonso (Seattle Sounders FC)
Midfielder – Landon Donovan (LA Galaxy)
Midfielder – Chris Pontius (D.C. United)
Midfielder – Graham Zusi (Sporting Kansas City)
Forward – Thierry Henry (New York Red Bulls)
Forward – Robbie Keane (LA Galaxy)
Forward – Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes)

Jedenastka sezonu MLS.:)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.11.2012, 16:31

Wenger twierdzi, że jest zadowolony z obecnego składu, ale nie wyklucza ewentualnych wzmocnień w styczniowym oknie transferowym.

- Mamy silny skład, wierzę w tych piłkarzy. Oni zasługują na sukces i osiągną go. Szukamy zawodników, którzy mają jakość. Jeśli znajdzie się odpowiedni gracz, nie będziemy się zastanawiali - powiedział Wenger.

no to po raz kolejny Wenger nas oszukał :( niestety.. jak tu go dalej chcieć w tym klubie, skoro on ciągle oszukuje kibiców?
takich słów ZAWSZE używa, kiedy wie, że nikogo nie sciągnie... no chyba, że dojdzie 15-16 latek..

Kanonier25 komentarzy: 175827.11.2012, 16:31

Podobno Titi został wybrany do jedenastki sezonu MLS, słyszeliście?

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 16:29

@adrian12543
Przypomnieć ci Denilsona? ^^
No ja też bym go nie sprzedawał ale po powrocie Rosy to ja go na ławce nawet nie widzę.

a no i zapomniałem dodać, że my właśnie obaliliśmy teorie:
"żaden zawodnik, nie jest większy od klubu" niestety.. u nas Ramsey jest większy od klubu..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.11.2012, 16:18

afckonrad9101,

ale ma nazwisko Ramsey.. to jest chyba najlepszy powód aby go wystawić...

do tego ja to wolałbym aby nawet na ławce nie zasiadał :) a przynajmniej mam taką nadzieje, że będzie siedział na trybunach jak wróci Rosicky i Diaby :)

afckonrad9101 komentarzy: 783427.11.2012, 16:10

Nie bardzo wiem co Ramsey mialby robic na skrzydle, ani nie przydatny przy szybkich kontrach ani wybitny w defensywie, mam wielka nadzieje ze Ramsey zasiadzie jutro na lawce

Kikut123 komentarzy: 124927.11.2012, 15:56

Wam też neostrada tak wolno chodzi wieczorami? Miałem 2 MB chodziło ok, cały dzień tak samo. Teraz mam do 10 MB, rano chodzi super, ale tak po 15 swalnia że filmik 3-minutowy nie moge obejrzec na youtube.

pietraz komentarzy: 158827.11.2012, 15:53

Dobra robota ludzie!

Jaki wynik obstawiacie? Ja swoim typerskim nosem wyczuwam niestety po 1, chociaż wywiezienie z Goodison w tym sezonie 1 pkt hańbą nie będzie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.11.2012, 15:38

pietraz

tak leci w c+ nasz mecz

pietraz komentarzy: 158827.11.2012, 15:37

*Shinev: flickr.com/photos/27453474@N02/

Czy to już pewne, że wygraliśmy i puszczają mecz z Evertonem w C+?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.11.2012, 15:32

Ma ktoś link do tej stronki gdzie wrzucane są wszystkie zdjęcia robione przez fotografa Arsenalu?

Rafson95,

dokładnie ;) nie raz siedział Walcott a Ramsey grał na skrzydle.. no może nie grał a po prostu był.. ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.11.2012, 15:16

ArseneAl > Sezon temu jak graliśmy z Evertonem na Goodison Park to Boss wystawił Aarona na jednym ze skrzydeł. Na drugim był Theo.
Na ławce Boss miał do dyspozycji Benayouna, Chambo czy Gervinho, ale i tak wybrał Walijczyka.
Nigdy nie wiadomo :P Nie zdziwię się jak jutro Aaron zagra na skrzydle, bo ostatnio mecz z Villą wyszedł mu, a wcześniej miał dobre parę minut przeciwko Montpellier w LM.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.11.2012, 15:07

Mistrzowie Niemiec zarobili na czysto dokładnie 34,28 milionów, co jest rekordem wszech czasów w Bundeslidze. "Sensacyjny bilans BVB"

można wygrać bundeslige i puchar niemiec? można.. zobaczmy na ich łączne wydatki :o .. gdybyśmy my tak prowadzili zespół.. byłby w niebo wzięty.. co mi podobało się w BvB w tym roku? sprzedali Kagawe a kupili świetnego zastępce Reusa.. niestety tylko my tak nie robimy..

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 14:57

@Ceran
Po co miałby wystawiać na skrzydle Ramseya skoro jest AOC i wraca Theo? Chyba aż tak głupi to on nie jest.
---------------Szczęsny---------------
Sagna----Per---Kosa/Verma--Gibbs
---------Arteta-------Wilshere--------
Walcott-------Cazorla-------Podolski
----------------Giroud-----------------
ławka: Mannone, Verma/Kosa, Jenkinson, Coquelin, Ramsey, AOC, Gervinho.
Chociaż osobiście wolałbym Arshavina na ławce za Gervinho/Ramseya.

Hans_Zimmer komentarzy: 594527.11.2012, 14:46

Czajnik17 a tak sorki pomyliły mi się dni :)

Giroud

Myślę, że Wenger taką 11 wystawi.Chyba, że jeszcze Sagna i Wilshere na ławie, wtedy zagrają Jenkinson i Walcott.

ludi72 komentarzy: 142727.11.2012, 13:54

sport.wp.pl/kat,1746,title,Borussia-pobila-rekord-wszech-czasow,wid,15127696,wiadomosc.html

widzieliście wyniki finansowe BVB za ten rok ? Pokazują jak zarządzac klubem i coś osiągać ;o

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.11.2012, 12:57

Ja widzę dla nas klasyk 11 grudnia jak zagramy na wyjeździe przeciwko Bradford City :P Ten mecz zadecyduje czy zagramy w półfinale COC i będziemy normalnie wtedy już krok od finału na Wembley.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2012, 12:52