Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 23:00

givemefootball.com/premier-league/liverpool-arsenal-interest-confirmed-in-10m-argent?state=489e454bc0ac4f499315cbfd97d4dd82&code=AQAY-qOLHrLJaCVzUzLmRtNHEIUS4ne9NBVnUIGZgh7jscHDyQ2QZ7oa1ETxzaGVTtp8NR9To4YS9NL8RcdhKPEgeVkW5ZYI93_AvUe-XHwEEFMyuOv9zyURRhqReyP9-sOpY6EOV7M8Uz4wndLKFXZb2C5RRH7ZJMEabz2oKnvF8yz3VZDWZfZt21xtISiC274IK8dqNeBndKbZ8T8Mb48g#_=_ Bój się Boga po co on komu?

pawlo1k komentarzy: 99326.11.2012, 22:59

papcio123
zapomniales o skrzydle (Ben Arfa)

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 22:59

@afckonrad Brak Rosy i Diabyego troche daje się we znaki-Wenger zajeżdża Artete i Santiego bo poprostu nie ma ich kim zastąpić .

arteta-mistrz odbioru ale zdarzaja mu sie slabsze spodkania np Fulham
wilshere-jest bardzo młody i jeszcze nie wrocil do formy po 17 miesiecznej kontuzji
walcott-pierwszoplanowa postac calego arsenalu
cazorla-magik srodka pola
podolski- zdarzaja mu sie bardzo dobre mecze, ale i tez totalne porazki
giroud-bardzo dobrze gra ostatnim czasy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:54

gooner66, a no rzeczywiście tak było. Wenger i Walcott się nie popisali bagatelizując taki uraz. Tyle dobrze, że to nic poważnego.

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 22:53

gooner66
Nawet z obecna kadra jaka mamy na dzisiaj jestesmy w stanie top 4 osiagnac bez zadnych wzmocnien, jestem o to dziwnie spokojny

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2012, 22:53

@mid zapominasz, że to właśnie dzięki tej jego "odwadze" co drugi mecz traciliśmy bramkę z kontry :P Druga sprawa, że Song nie ułatwiał zadania :D

Sakahai komentarzy: 206026.11.2012, 22:53

Ja bym wolał w Arsenalu Negredo niż ''Huntera'', który jest zdecydowanie szybszy oraz bardziej kreatywny i ma równie dobre wykończenie co Huntelaar

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 22:52

@gooner66
hehe dobre, większych bredni nie słyszałem, Wenger jest winny temu, że jak Theo biegł został skoszony i upadł na bark. dobre

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 22:52

@pauleta Wenger wiedział o tej kontuzji i nie zmienił go w przerwie.Rozumiem że to derby ale mieliśmy już mecz pod kontrolą.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:51

* żeby cię do siebie przekonać

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 22:51

@afckonrad Jakby nie było żadnych kontuzji to wtedy by można było walczyć.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:50

gooner66, Wenger jest winny za kontuzję barku Theo? niby z jakiej racji? pech i już

moja lista krótka i treściwa:
Isco-magik do środka
Ben Arfa- skrzydła z prawdziwego zdarzenia
Zaha- lokata na przyszłość
Yanga-Mbiwa - czarny Koscielny na łatanie dziur, bardzo uniwersalny piłkarz LO, ŚO, PO, DP

Podolski konkurowałby z Giroud w ataku.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:50

LTG i Verminator

Ja w ostatnich meczach widzę już poprawę w grze Vemy - coraz odważniej rusza do przodu. Sądzę, że teraz powinno już z nim być lepiej.

Arsenalfcfan

Pierdzielisz głupoty. "jeśli Wenger sciągnie w zimowym dwóch zawodników to przynajmniej pokaże, że chce dalej walczyć o Top4.. jeśli nie kupi to pokaże, że gra już tylko po to bo wiąże go kontrakt.." Ma kupić dwóch z twojej listy po to, żeby cię do niego przekonać? A poza tym - co tam robi Navas i M'Vila? Navas ma chorobę i za sumę około 15 milionów może okazać się olbrzymim flopem; a M'Vila jest okropnym człowiekiem, który został ukarany zarówno w klubie jak i reprezentacji - chcesz kogoś takiego, żeby ci burdel robił w szatni?

pawlo1k komentarzy: 99326.11.2012, 22:49

ja bym liczyl na navasa nie ma formy ale by pasowal i na hunta i capou mam nadzieje ze oni w zimie przejda

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:47

chce Llorente/Huntelaara ŚPD np Capoue może Waynamę z Celticu gościu wyruchał Barce :D

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 22:47

Nawet bez transferow o top 4 mozemy walczyc z powodzeniem

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.11.2012, 22:46

@Arsenalfcfan
a co Twoja lista jest jakąś wyrocznią która określa ambicje trenera, który zrobił dla tego klubu więcej niż Henry, Vieira i Pires razem wzięci ?

Verminator97 komentarzy: 1490026.11.2012, 22:44

Obstawiam , że przyjdzie dwójka z Schalke ;)

Holtby

jeśli Wenger sciągnie w zimowym dwóch zawodników to przynajmniej pokaże, że chce dalej walczyć o Top4.. jeśli nie kupi to pokaże, że gra już tylko po to bo wiąże go kontrakt..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:42

ta licz sobie, jak już go w Madrycie okrzyknęli nowym Ronaldo ;P

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 22:42

Walcott może podziękowac za kontuzję Wengrowi.

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:41

Z realem negocjować jest nie łatwo, ale licze na Jese ;D

KanonierChris komentarzy: 292426.11.2012, 22:40

Oby tylko Theo był gotowy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:39

PapCio123, tego samego, co Real go wycenił na 40mln? :D

Sergio Roberto też nie przyjdzie, Barca dwa razy dokładnie ogląda zawodników nim ich sprzeda, a w dodatku jeszcze zabezpiecza się klauzulami wykupna.

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:38

Ja spadm na jakiś sport w tv elo elo

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:38

Nie rozumiem powołania Gerrarda zagrał przyzwoicie na ojro 2012

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:37

Kosa musi grać nie ma bata, wrócił stary dobry Kosa z poprzedniego sezonu. Vermaelen nie jest w dobrej formie, a bez Mertesackera nie wyobrażam sobie obecnie obrony :P

W ataku raczej bez niespodzianek: Theo-Oli-Poldi

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:37

Jese rodrigueza z RM Castilla mozna sciagnać za 10mln :D

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:36

PapCio
:D nie no Lamparda uratowała LM i puchar Anglii czy cos tam jeszcze wygrali ale Arteta powinien być

Ramsi komentarzy: 312926.11.2012, 22:36

I tak i nie -- ox jest lepszy tylko w sztuczkach i wypuszczaniu kolegów
Walcott jest trochę szybszy, dobrzrle dosrodkowuje, lepiej wychodzi na prostopadla, piłkę i ma lepsze wykończenie...

Dobranoc _ jutto gimbaza wzywa

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:34

gerrarda lamparda bastian modric sa tam zbedni za nich cazorla arteta coquelin i aneke :D

Verminator97 komentarzy: 1490026.11.2012, 22:34

@Mid

Jednak stawiasz na Verme na środku obrony. Nie wiem czemu ale jak oglądam spotkania i widzę środek Per - Kosa to czuję tak jakoś bezpieczniej z tyłu. Mam nadzieję , że Verma się w końcu obudzi zacznie grać jak na kapitana przystało ale na środę wolałbym parę Kosa - Per. Thomas niech sobie zagra w sobotę ze Swansea na ES i zobaczymy w jakiej jest formie.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.11.2012, 22:33

mid

kurde ale teraz jest klopot z zestawieniem ŚO. Moim zdaniem najlepsi na te chwile sa Merte i Kosa, Verma w slabszej formie

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141426.11.2012, 22:32

Kurczę jak przyszedł Ox to od razu myślałem, że to już jest taki lepszy Theo :P Niestety tak nie jest, a Ox musi sporo popracować aby dogonić Theo w wielu aspektach gry.(chociaż też w paru elementach jest lepszy )

Kanonierro komentarzy: 150326.11.2012, 22:32

Nagroda Fifa pro pomocnicy:Xabi Alonso (Hiszpania/Real Madryt), Sergio Busquets (Hiszpania/Barcelona), Cesc Fàbregas (Hiszpania/Barcelona), Steven Gerrard (Anglia/Liverpool), Eden Hazard (Belgia/Chelsea), Andrés Iniesta (Hiszpania/Barcelona), Frank Lampard (Anglia/Chelsea), Luka Modrić (Chorwacja/Real Madryt), Mesut Özil (Niemcy/Real Madryt), Andrea Pirlo (Włochy/Juventus), Franck Ribéry (Francja/Bayern Monachium), David Silva (Hiszpania/Manchester City), Bastian Schweinsteiger (Niemcy/Bayern Monachium), Yaya Touré (Wybrzeże Kości Słoniowej/Manchester City), Xavi (Hiszpania/Barcelona).

NIe wiem co tam robią : Schweini,Gerrard,Modrić

nie wiem czemu nie ma : Cazoli drugi miał najwioęcej asyst w PD w ostatnim sezonie ,Songa za ten jego sezon u nas te crossy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:31

afckonrad

Pisząc "to już nie te czasy..." chodziło mi raczej o to, jak od tamtego czasu rozwinęła się drużyna Evertonu.

PapCio123 komentarzy: 107726.11.2012, 22:30

chciałbym Adriana Lopeza i Llorente/Hunterlaar za 25 mln 2 piłkarzy + jakiegoś zmiennika do Artety, proponuje Sergio Roberto :D

_______________Giroud_______________

A jeśli Theo nie będzie zdrowy, to Ox zamiast niego.

Verminator97 komentarzy: 1490026.11.2012, 22:27

@LTG

Poldi mnie coraz bardziej irytuję i wolałbym żeby zaczął mecz na ławie , Gervinho to lepiej nie mówić ale mamy taką ławkę , że na te 10min mógłby wejść. No według mnie to jeśli ktoś za Alexa to tylko Arsha do podstawy ale znając życie Wenger zagra a Aaronem na skrzydle. Teraz najważniejsze żeby Theo był gotów bo będzie ciężko.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:27

Kontynuując porównanie. AOC(19) jest o rok młodszy od Wilifrieda (20). AOC może pójść w kierunku środkowego pomocnika lub skrzydłowego. Zaha na napastnika ze wskazaniem na skrzydłowego.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.11.2012, 22:24

verminator

ja wiem czy AOC? chlopak ostatnio widac ze zgubil forme , nawet jego dryblingi coraz abdziej przypominaja kiwke niejakiego czarnoskorego pilakrza z pokaznym czolem

afckonrad9101 komentarzy: 783426.11.2012, 22:23

Mid
W tym samym sezonie dostawalismy tez becki od Chelsea 3-0 czy od MU 3-1 na ES takze spokojnie z pozytywna ocena tamtego okresu, a wcale nie jest powiedziane ze w srode wysoko nie pokonamy Evertonu

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:23

afckonrad

Wenger coś kiedyś gadał, że z Aston Villą miał nie zagrać, ale na Everton miał być gotów.

mid

no niestety, moze i wtedy pucharow nie bylo , ale chociaz ten piekny styl ...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 22:20

Co do Isco to przecież nie trzeba korzystać z klauzuli wykupnego. Pół roku temu Cazorla wydawał się nie do wyciągnięcia (25-30mln), a przeszedł za ok. 12-16mln. Natomiast jak już gdzieś pisałem Isco nie jest aż tak wielką gwiazdą, żeby porywać się na Manchestery. Jakby odchodził z La Ligi to pewnie będzie szukał zespołu pokroju Arsenalu, Tottenhamu... gdzie miałby szanse na regularną grę.

Czy Zaha jest lepszy od Ox'a ? Nie powiedziałbym. Jedyne w czym jest lepszy to szybkość i drybling.

Chamberlain to niesamowity talent, mający ogromny wachlarz umiejętności - gra kombinacyjna, szybkość, drybling, przerzuty, podania, strzał, technika... Właściwie nadal nie wiadomo czy zostanie skrzydłowym czy środkowym pomocnikiem. Jak złapie formę będzie nie do zatrzymania.

Zahę bym chciał, bo brakuje nam przebojowych skrzydłowych, a chłopak w dodatku jest kibicem Arsenalu. Jakbym miał brać jakiegoś młodego utalentowanego Anglika to właśnie jego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 22:20

LTG

Ach... To już nie te czasy kiedy na otwarcie sezonu wygrywało się z Evertonem na wyjeździe 6-1.