Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Karis komentarzy: 30227.11.2012, 12:31

Sorry literówka :) oczywiście miałem na myśli Atletico :)

MateuszK4nonier komentarzy: 440427.11.2012, 12:08

Za krótka była kontuzja Walcotta by ten nie wyszedł od pierwszej minuty. Myślę, że Wenger zaryzykuje, zbyt ważny mecz by tego nie zrobił.

MarcinKanonier komentarzy: 133127.11.2012, 12:00

A juz zmienili :)

Theo Walcott is back into the squad and Tomas Rosicky is back in full training.

MarcinKanonier komentarzy: 133127.11.2012, 11:56

Z facebooka

Tomas Rosicky and Theo Walcott are back into the Arsenal squad and are expected to be fit for the Everton game tomorrow at Goodison Park.

Kurcze przewaznie pisali tu sprawdzone informacje, a tu nagle Rosa fit, podejrzana sprawa.

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2012, 11:54

Tak, Walcott wyleczył już kontuzję, ale nie sądzę, by od razu z miejsca po kontuzji wskoczył do składu. Chociaż nigdy nie wiadomo, bo... Wenger może mieć plan, tzn. Walcott wrzutka i główka Giroud. :P Ale wspomnicie moje słowa, że Fellaini będzie krył Girouda :P

bartekmlawa komentarzy: 102427.11.2012, 11:53

Theo wraca wiec będzie na prawej. Wiec Ox moze w drugiej połowie wejsc za Poldiego,Cazorle,Ziru( ze zmiana pozycji Theo) Wszystko zalezne od losów spotkania.

Ale wiemy jak to bedzie. Czoło, Ramsey jako pierwsi. i Coq na wkurzenie kibiców.

bartekmlawa komentarzy: 102427.11.2012, 11:49

Myślisz, że on taki pomysłowy xD jakoś Arteta,Poldim i Cazorla wogóle nie rotuje. Ze słabyszym rywalem mogłby kogoś podmienić.

mallen komentarzy: 2123927.11.2012, 11:43

@bartekmlawa

Wenger może wpaść na taki pomysł raz Kosa, raz Verma.

bartekmlawa komentarzy: 102427.11.2012, 11:42

To z Theo juz wszystko w porządku? Gdyby zdjął Kose to byłby wielkim głupcem. Chłopak znów łapie formę.

szczesny

I inaczej nie bedzie. No moze Ramsey zobaczymy w podstawie w miejsce jacka bardz Oxa. NIestety cudów nie ma:P

ArjenRobben komentarzy: 159827.11.2012, 11:28

Siema
Koledzy jak myślicie kto wyjdzie na everton ja chcialbym bardzo zeby taki skład wyszedl :
OX-Giroud-Walcott
Wilshere-Arteta-Arshavin
Gibbs-Kosa-Per-Sagna
Szczesny
w drugiej sobie wejdzie Santi za Oxa bo wiadomo Ox troche podmeczony a Santi kazdy mecz gra wiec odpoczynek mu sie nalezy, i z checia bym zobaczyl Coquelina odrazu w drugiej polowie za Artete bo Mikel także gra kazdy mecz

Oggy komentarzy: 948927.11.2012, 09:26

AlexSong17-- HAHAH jeszcze dodam, że to przez nich dostaliśmy 8-2 na OT i nie wygraliśmy w finale z Birmingham, bo to ich niewidzialny ninja zaatakował Kościelnego xD U made my day bro:)

Ceran komentarzy: 215427.11.2012, 08:53

pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Vasconcellos_Ferreira
A ten nawet nie zadebiutował w lidze brazylijskiej :O

Ceran komentarzy: 215427.11.2012, 08:51

pl.wikipedia.org/wiki/Bruno_Uvini
O co chodzi z tym gościem? Zagrał przez 2 sezony 8 meczów w Sao Paulo, wypożyczyli go do Tottenhamu z opcją pierwokupu za aż 3,7 miliona euro, w Tottenhamie nie zagrał żadnego meczu i kupiło go Napoli...Na dodatek powołali go do repry.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 08:17

@Marzag
A ja się na nim zawiodłem. Co prawda oglądałem go już jakiś czas temu ale mi w ogóle nie przypadł do gustu (chociaż w miarę lubię takie filmy :P) u mnie ma 4/5 na 10.

“przeciw”, wsłu****ąc się w Wasze głosy. Na ich podstawie
podjęliśmy decyzję o zawieszeniu przeprowadzania ankiet.
Wierzymy, że wybierane przez naszych ekspertów mecze będą
zaspokajały oczekiwania większości z Was:-)

Koniec ankiet i koniec spamu! Wreszcie, nie moglem juz zniesc tego placzu i szukania kazdego glosu...Tym ladnym akcentem zaczynamy dzien.

AlexSong17 komentarzy: 100027.11.2012, 06:07

Skoro mowa o Illuminati (swoją drogą interesuje się tym), polecam wam zgłębić wiedzę o "illuminati game cards". Uwierzycie, że te świry stoją za obecnym kryzysem i tragedią z 09/11/2001 ? Dodam, że karty zostały wyprodukowane w 1995r. przez człowieka, który wykradł tajne akta służb rządowych. Ogólnie to można rzec, że mają kontrolę nad prawie każdym przemysłem, szczególnie tym muzycznym, ale to już inna bajka...

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 127.11.2012, 01:48

Beowulf to duzo fajniejszy film niz sie spodziewalem :-P

Grzadziel__ komentarzy: 15327.11.2012, 01:44

youtube.com/watch?v=uQjAhQ58usE.

Widzieliscie ??

RuteQ komentarzy: 93127.11.2012, 00:37

w Orginie jest obecnie oryginalna fifa 13 do kupienia za 95 zł. Zupełnie nie rozumiem osób kupujących pseudolegalny klucz za 70-80 zeta który w każdej chwili może zostać zablokowany a z nim wszystkie ciężko wypracowane osiągnięcia

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 127.11.2012, 00:35

A co to znaczy znac sie na chrzescijanstwie? :-P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 23:26

Pinguite, proponuję zmienić parafię, bo prawdopodobnie trafiłeś na polityków ubranych w sutanny ;-)

lecę się wyspać. see ya!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 126.11.2012, 23:25

Pinguite
Thx, poczytam ale nie dziś.
Michał 123
Ok rozumiem, tez thx. Chodzi o to, że z nudów parę minut oglądałem sobie filmiki o illumintach w przemyśle muzycznym itd. Nie wgłębiałem się w te tematy bo jak cos chce wiedzieć to wszystko i dopiero wyrobić sobie zdanie na ten temat. Ciekawa tam "teoria" padła. Zaliczmy teoretycznie matkę osoby x zabili młotkiem. Czy osoba x teraz będzie nosic symbol młotek na łancuszku?

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2012, 23:20

kupował ktoś z was origin do fifki 13 na pc ? gdzie mogę to znaleźć najtaniej ? do tej pory znalazłem za 62 zeta

Pinguite komentarzy: 1502026.11.2012, 23:19

polandblood > Polecam do przeczytania:

iluminaci.pl/religie/chrzescijanstwo/symbol-krzyza

Michal123 komentarzy: 154126.11.2012, 23:18

Krzyż symbolizuje cierpienie i miłość Boga do człowieka.

Pinguite komentarzy: 1502026.11.2012, 23:17

pauleta19 > Ale ksiądz to ksiądz, wiadomo człowiek, ale... no ma być księdzem! :D Ma zajmować się kwestią wiary, a nie pouczać społeczeństwo i wygłaszać kazania na temat jakie to in vitro jest złe, jaka ta aborcja jest zła, nawet jeśli kobieta została zgwałcona... powiem tak, księdza wtrącają się w wiele spraw w które nie powinni, natomiast powinni zajmować się kwestią wiary i odpowiadać na nurtujące nas pytania "Czy Bóg istnieje?" lub "W jaki sposób wiara wpływa na moje życie?". Mają nam pomagać, a nie za przeproszeniem wpierd...lac się w nasze życie ;)

Michal123 komentarzy: 154126.11.2012, 23:17

a o co chodzi ?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 126.11.2012, 23:17

Pauleta19
No, szkoda, może innym razem ktoś będzie wiedział.
gooner66
Chodzi mi o definicje krzyża. Wiem ,że symbolizuje męke i śmierć Chrystusa, tak? Dobrze rozumiem?

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2012, 23:14

@pingu nie sicuj bo wiesz, że się znają. A to, że im "nie wolno" nie znaczy, że tego nie robią ;P

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 23:14

@polandblood A jaki masz problem?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 23:13

Dobra ludziska - ja muszę lecieć. Jutro na uczelnię trzeba się udać. Trzymajcie się i narka.

Pinguite komentarzy: 1502026.11.2012, 23:13

Ale po co Ci to? Ja jestem expertem, proszę o pytania.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2012, 23:12

Pin,"Znają się na seksie(sic!)" żebyś się nie zdziwił. są też tacy :p ciągnie kobiety do zakazanego.

A tak na poważnie ksiądz też bierze ślub tylko, że z Kościołem. Nie robiłbym z księdza trędowatego, który nie wie nic o życiu przecież ksiądz też człowiek ojca i matkę miał, wie jak wygląda rodzina w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Co do seksu, to przecież nikt nie mówi, że ksiądz nie uprawiał seksu przed kapłaństwem.

polandblood, obawiam się, że nikt :/

gooner66 komentarzy: 113026.11.2012, 23:12

@Midgardsorm Gol Vermy z Newcastle piękne chwile.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 126.11.2012, 23:10

Anyone? Ani jedna osoba się nie znajdzie znająca się na chrześcijaństwie?

Pinguite komentarzy: 1502026.11.2012, 23:05

Ksiądz na pewno, ale księża znają się też na sprawach małżeńskich(sic!). LOL. Znają się na seksie(sic!). Eeee taaam...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2012, 23:05

maciekbe

Czy ja wiem... Winę tak można zrzucać na każdego:
- na Gervinho, bo często traci piłkę;
- na Songa, bo lekceważył zadania defensywne i zbyt często próbował swoich wrzutek
- na Ramsey'a za całokształt...

A Vermie nie zapomnę meczu z Newcastle i jego bramki w 95 minucie. Za takie chwile jak ta to on może sobie biegać pod pole karne przeciwników tak często, jak tylko chce.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 126.11.2012, 23:04