Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.09.2017, 20:03

Dzięki Vardy za -4 w FPL.

mar12301 komentarzy: 2311323.09.2017, 20:03

No i przez to się zemści i przegrają. Szkoda.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 20:02

W każdym meczu jak strzela zawodnik, na którym był faul jest pudło.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:02

Hahahahahah

ziomalos komentarzy: 53123.09.2017, 20:02

Boże wszystko w środek ...

Był faulowany....
Boże, dlaczego oni się pchają do tych karnych jak byli faulowani.

Nie strzeli

Minoglet potwierdza ze jest dnem na przed polu,jak wpadnie to 2 bramka na jego konto.

ostriket komentarzy: 658723.09.2017, 20:01

Mignolet

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:01

@Gofer999: Za Kantera, McDermotta i Puck w drafcie.Oni w obronie i tak nic nie dawali więc deal na plus IMO

KARNY !!!

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 20:00

Live bez bramkarza i stopera to nic nie ogarnie.

Elastico07 komentarzy: 1250823.09.2017, 20:00

Karny dla Leicester,oby strzelili.

tomek_13 komentarzy: 243223.09.2017, 20:00

XDDDDDD

KARNY!!!

mar12301 komentarzy: 2311323.09.2017, 19:59

@Simpllemann: ano, myślałem że wszystkie w drugiej strzelił.

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 19:59

Szybka piekna odpowiedz lisow, swietny mecz

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.09.2017, 19:58

Vardy i Giroud to moi dwaj najbardziej ulubieni napastnicy

Gofer999 komentarzy: 1462223.09.2017, 19:58

@mistiqueAFC: CO? For real? Po co im ten dziadyga? Hhahaha. Przecież on w obronie nic nie gra a w ataku też już najlepsze lata ma za sobą. :D

mar12301 komentarzy: 2311323.09.2017, 19:58

2-3 hahahah

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 123.09.2017, 19:57

To jeszczeco nie koniec xd

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 19:57

Ależ mamy kapitalne meczycho na King Power Stadium!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.09.2017, 19:57

@mistiqueAFC

Adrian Wojnarowski?
@wojespn

New York has agreed to a deal to send Carmelo Anthony to OKC for Enes Kanter, Doug McDermott and a draft pick, league sources tell ESPN.

Sandbead komentarzy: 341823.09.2017, 19:54

Lukaku ma 27 strzałów oddanych, a Lacazette 8. Nie dziwne, że ma 3x więcej bramek skoro oddaje 3x więcej strzałów. Ale bardzo ciekawe jest to, że najwięcej strzałów dla Arsenalu oddał Welbeck (13), zaraz po nim Ramsey (11), a dalejXhaka (10 ) i Ozil (9). 1 napastnik i 3 pomocników. To trochę obrazuje style gry zespołów. W UTD gra się głównie na Lukaku, a u nas strzela ten kto ma najbardziej dogodną sytuację. Ale i tak nic nie przebuje Kane'a i jego 39 strzałów xD. I tylko 4 brameczki, słabiutko haha

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 19:52

O kurde, właśnie zobaczyłem co BvB zrobiło drugiej Borussi, a właściwie co dalej robi :P
:O
Niezły stomp.
Swoją drogą, ten Philipp dalej strzela. :P

mar12301 komentarzy: 2311323.09.2017, 19:51

Ale BVB strzela. Fajnie jakby zdobyli mistrza w tym sezonie, ale to jeszcze daleka droga.

@darek250s: tylko kapitana (c)
Vice nie podwaja punktów nawet normalnie, bo jest tylko po to by wrazie jakby (c) nie grał to (v) jest kapitanem.

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 19:45

Mi tez PSG zebalo kupon, tragedia

Gofer999 komentarzy: 1462223.09.2017, 19:44

@mitmichael: Ja też nie, dlatego trzeba wprowadzić jak najwięcej systemów wspomagających sędziowanie. :)

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 523.09.2017, 19:44

Mam pytanie triple captain w fpl dotyczy tylko (c) czy tez (v)?

tomek_13 komentarzy: 243223.09.2017, 19:44

Lovren dzisiaj z czerwoną karteczką zakończy mecz :D

Archu komentarzy: 16223.09.2017, 19:43

Crystal Palace jeszcze bez bramki. Siostro chyba czas odłączyć respirator. xDD

songoku95 komentarzy: 2348623.09.2017, 19:43

ale oni się zabijają w tej obronie, masakra.

mar12301 komentarzy: 2311323.09.2017, 19:42

Jak ma być ciężko z WBA u siebie to nie mamy czego szukać w top 4 na koniec sezonu.

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 523.09.2017, 19:39

@Argudo:

Flamini to jedyny wyjatek, kozak pilkarz i dlatego, waleczny i lojalny :D

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 19:37

@Gofer999: no tak ale czegos takiego nie lubie jak sedzia naprawia blad kolejnym bledem

PtoOk komentarzy: 220023.09.2017, 19:32

@Elastico07: Jakiej taktyki ?

Elastico07 komentarzy: 1250823.09.2017, 19:31

@Diam51: Daleko nie trzeba szukać,ostatni mecz z Chelsea.... Pozdrawiam jeżeli nie wiesz o co chodzi.

mallen komentarzy: 2123923.09.2017, 19:30