Niezręczne zwycięstwo, Arsenal 2-0 Hull

Niezręczne zwycięstwo, Arsenal 2-0 Hull 11.02.2017, 14:42, Sebastian Czarnecki 1621 komentarzy

Kanonierzy przerwali serię dwóch porażek z rzędu i w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę. Spotkanie z Hull okazało się jednak o wiele trudniejsze, niż początkowo oczekiwano, bowiem londyńczycy do odniesienia zwycięstwa potrzebowali... rąk.

Na Emirates Stadium nie zabrakło więc kontrowersji, a Mark Clattenburg na pewno będzie musiał wytłumaczyć się z niektórych decyzji. Tym razem kibice Arsenalu będą jednak najcichsi w ocenianiu pracy arbitra, gdyż ten podejmował decyzje na korzyść ich zespołu. Czy jednak miał rację przy ocenie wszystkich sytuacji?

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Chamberlain (82. Perez), Iwobi (82. Welbeck) - Walcott (69. Elneny), Alexis, Özil

Hull: Jakupović - Elabdellaoui (66. Elmohamady), Maguire, Ranocchia, Robertson - N'Diaye, Huddlestone (78. Diomande) - Marković, Clucas, Grosicki (60. Evandro) - Niasse

Najgorętsze dyskusje odbywały się oczywiście pod kątem wydarzenia z 34. minuty, o którym debatowano nie tylko w przerwie, ale nawet już po zakończeniu spotkania. Co prawda Alexis Sanchez nie wykonał celowego ruchu ręką do piłki i widać było, że nie miał nawet takich intencji, by wspomóc się nim przy zdobyciu bramki. Najnowsze przepisy stawiają jednak sprawę jasno: niezależnie od okoliczności każdy gol strzelony ręką powinien być nieuznany. Eksperci interpretowali tę sprawę na wiele sposobów, jednak wydaje się, że bramka została zdobyta w sposób niezgodny z przepisami.

Jeżeli więc bramka Alexisa Sancheza powinna być nieuznana, analogicznie kilka minut wcześniej Kanonierzy powinni otrzymać rzut karny, po tym jak strzał Kierana Gibbsa został zablokowany przez jednego z defensorów... przy pomocy ręki. I choć tam również nie było celowego ruchu do piłki, to w świetle nowych przepisów w takiej sytuacji Clattenburg powinien podyktować jedenastkę dla Arsenalu.

Angielski sędzia nie pomylił się jednak w ocenie sytuacji z doliczonego czasu gry. Kontratak Arsenalu zakończył się dośrodkowaniem Alexisa Sancheza na głowę Lucasa Pereza, który oddał strzał na bramkę i pewnie umieściłby piłkę w siatce, gdyby nie ofiarna interwencja Clucasa... przy pomocy ręki. Kolejna sporna sytuacja, ponownie w głównej roli była ręka. Tym razem nie było jednak żadnej wątpliwości - ruch w kierunku piłki był aż za bardzo oczywisty, a pomocnik Hull słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Strzał z jedenastego metra na bramkę zamienił Alexis Sanchez.

Choć Kanonierzy wygrali ten mecz rękami, to jednak byli w nim zdecydowanie lepsi od swojego przeciwnika. Co prawda nie rozegrali wcale wybitnego spotkania, często towarzyszyły im niecelne zagrania, a skuteczność wręcz wołała o pomstę do nieba, to słabiutkie Hull z ogromnymi dziurami w defensywie w ogóle nie zasłużyło na jakikolwiek punkt. Tygrysy raptem kilka razy zerwały się do ataku, jednak na swojej przeszkodzie mieli Petra Čecha, który chciał się zrewanżować za nieudane spotkanie z Chelsea i w końcu rozegrał dobre zawody.

Na plus należy ocenić również dyspozycję Aleksa Chamberlaina, który kolejny raz potwierdził, że nadaje się do gry w środku pola i może być z niego naprawdę dobry pomocnik. Anglik dobrze uzupełniał Coquelina, mądrze rozprowadzał grę i udanie zastąpił Xhakę i Ramseya.

Londyńczycy mają teraz trudny terminarz. Już w środę zmierzą się na Alianz Arena z Bayernem Monachium, który również nie znajduje się w swojej najwyższej dyspozycji. Obie drużyny w obliczu takiego spotkania powinny zapomnieć jednak o chwilowej niedyspozycji i zaprezentować kibicom świetne widowisko.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 212.02.2017, 20:00

Buki nas nie doceniają, aż 6,5 na STS-ie, większy kurs jest tylko na Leicester.

Nie ma jeszcze informacji.

To mam nadzieję, że Lechia zdobędzie mistrza.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:48

simpllemann

hahah widzę, że wysoki poziom w Płocku :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 612.02.2017, 19:45

Wie ktoś może, kto będzie sędziował mecz z Bayernem?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:41

Weź Gordon ty lepiej wracaj do Szkocji kręcić nową serię Masterchefa...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2017, 19:40

kamilo_oo
Ja tylko Lecha nie widziałem. Urodzaj bramek tam miałeś:D
No nie mów, że Ci po Rado jeszcze hajs został..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:32

@WilkSzary: Nie no droga Paulino, Ekstraklasa to jest creme de la creme rzemiosła piłkarskiego.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:29

Jak ja widzę Runje w akcji to mam mroczki przed oczami i nie mówię o najsłynniejszych braciach aktorach w Polsce.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:29

Marco ładuje bramy a ja z Niezgodą w Fantasy ;/

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2017, 19:28

Stolarski jest naprawdę w formie, haha. Myślałem, że to przypadkowe sytuacje z pierwszej połowy. 2-0

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:28

A żeby was zalał wschodni front z Czeczenii!!!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.02.2017, 19:28

lays, wiesz, dla mnie w poprzednim sezonie nikt nie zasługiwał na mistrzostwo. A skoro nikt nie zasługiwał to jako kibic Arsenalu chciałbym, żeby to Arsenal je zdobył skoro byliśmy najmniej żałosną drużyną spośród tych dużych.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:27

simpllemann

Oglądałem tam seriale i nie miałem żadnego problemu z limitem

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:27

@kamilo_oo: Widzę, że Schalke gra z PSG. Oczywiście #TeamVander #TeamSelfie

karmel567 komentarzy: 346612.02.2017, 19:26

W Lester potrzeba jakiegoś wstrząsu, bo oni z meczu na mecz grają coraz słabiej i jeśli tak dalej pójdzie to z hukiem spadną z ligi. Zmiana trenera?

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:25

Włączcie Polsat Sport News, ale emocje :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.02.2017, 19:22

kamilo_oo
Ta strona ma jakieś limity? Czy można oglądać do woli?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2017, 19:21

Dawać drugą.

lays komentarzy: 3987112.02.2017, 19:20

pauleta

Nikt nam mistrzostwa nie zwinął rok temu.

Sami sobie zwinęliśmy mistrzostwo fatalnym okresem zimowym, gdizw pewnym momencie mieliśmy 4 zwycięstwa na 11 spotkan, w tydzień odpadlismy z walki o majstra, pucharu Anglii i LM.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:20

Dalej dawać tam remisik w Gdańsku

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:18

Cernych proszę nie rań mojego serca...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 19:13

@TomHen1990: Link od kamilo_oo elegancko leci. Polecam, Witowo.

kamilo_oo komentarzy: 2356712.02.2017, 19:11

TomHen

Zobacz tu

TomHen1990 komentarzy: 67412.02.2017, 19:10

Panowie mam sprawe. można gdzies na necie ogladnac za darmo dziewczyne z pociagu albo pitbulla niebezpieczne kobiety? bardziej zalezalo by mi na tym pierwszym ale chyba nie ma nigdzie. a wy cos wiecie, macie linka? Pozdrawiam

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12612.02.2017, 19:02

Mi się wydaje, że jak Lisy odpadną z LM, to się zepną i nie spadną. Mimo wszystko skład nie jest najgorszy, chociaż pewnie trochę wypalony.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 612.02.2017, 18:54

Nie chciałbym, żeby Leicester spadło. Wierzę, że jeszcze się wykaraskają z kryzysu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.02.2017, 18:53

@Pauleta

Bardzo bym się cieszył :P

mitmichael komentarzy: 4924312.02.2017, 18:52

I koniec, drugi w tej kolejce trafiony wynik. Lisy dalej bez gola, wrecz nieprawdopodobne

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2017, 18:52

Góralski: "Mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia bramki." Chłopie. Skończ waść.. Powinno być 2-0, gdyby Wolski potrafił strzelać.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.02.2017, 18:51

Witowo95
Stolarskiemu w pierwszej połowie większą krzywdę zrobiła piłka, niż ofensywni piłkarze Jagiellonii.

amadeo komentarzy: 514912.02.2017, 18:50

@ pauleta19
a ja 10/10, za to jak potraktowali Kapustke niech spadają leszcze. Nawet jak na ławce siedział, przegrywali po 2-0, 3-0 i miał jedną zmianę Ranieri to miał go gdzieś

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52412.02.2017, 18:50

Z Leicesterem gra nam się dobrze. Za kadencji Bossa nigdy z nimi nie przegraliśmy, więc szkoda byłoby, gdyby spadli.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 18:48

Piękna pierwsza połowa ze strony Jagiellonii - ostatnio tak dobre pierwsze 45 minut widziałem jak Arsenal przegrywał 0:4 z Liverpoolem. Obrona po Wojakach ewidentnie bo jak nimi kręci nawet Stolarski to ludzie...wszystko ma swoje granice, naprawdę!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.02.2017, 18:45

Jak bardzo ucieszylibyście się gdyby Leicester spadło? Ja tak 3/10, bo szkoda mi tylko Ranieriego.

Nie urywam, że boli mnie, że zwinęli nam mistrzostwo wynikami 1-0 i rekordową liczbą karnych jaką widziałem w EPL.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2017, 18:45