Niezręczne zwycięstwo, Arsenal 2-0 Hull

Niezręczne zwycięstwo, Arsenal 2-0 Hull 11.02.2017, 14:42, Sebastian Czarnecki 1621 komentarzy

Kanonierzy przerwali serię dwóch porażek z rzędu i w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę. Spotkanie z Hull okazało się jednak o wiele trudniejsze, niż początkowo oczekiwano, bowiem londyńczycy do odniesienia zwycięstwa potrzebowali... rąk.

Na Emirates Stadium nie zabrakło więc kontrowersji, a Mark Clattenburg na pewno będzie musiał wytłumaczyć się z niektórych decyzji. Tym razem kibice Arsenalu będą jednak najcichsi w ocenianiu pracy arbitra, gdyż ten podejmował decyzje na korzyść ich zespołu. Czy jednak miał rację przy ocenie wszystkich sytuacji?

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Chamberlain (82. Perez), Iwobi (82. Welbeck) - Walcott (69. Elneny), Alexis, Özil

Hull: Jakupović - Elabdellaoui (66. Elmohamady), Maguire, Ranocchia, Robertson - N'Diaye, Huddlestone (78. Diomande) - Marković, Clucas, Grosicki (60. Evandro) - Niasse

Najgorętsze dyskusje odbywały się oczywiście pod kątem wydarzenia z 34. minuty, o którym debatowano nie tylko w przerwie, ale nawet już po zakończeniu spotkania. Co prawda Alexis Sanchez nie wykonał celowego ruchu ręką do piłki i widać było, że nie miał nawet takich intencji, by wspomóc się nim przy zdobyciu bramki. Najnowsze przepisy stawiają jednak sprawę jasno: niezależnie od okoliczności każdy gol strzelony ręką powinien być nieuznany. Eksperci interpretowali tę sprawę na wiele sposobów, jednak wydaje się, że bramka została zdobyta w sposób niezgodny z przepisami.

Jeżeli więc bramka Alexisa Sancheza powinna być nieuznana, analogicznie kilka minut wcześniej Kanonierzy powinni otrzymać rzut karny, po tym jak strzał Kierana Gibbsa został zablokowany przez jednego z defensorów... przy pomocy ręki. I choć tam również nie było celowego ruchu do piłki, to w świetle nowych przepisów w takiej sytuacji Clattenburg powinien podyktować jedenastkę dla Arsenalu.

Angielski sędzia nie pomylił się jednak w ocenie sytuacji z doliczonego czasu gry. Kontratak Arsenalu zakończył się dośrodkowaniem Alexisa Sancheza na głowę Lucasa Pereza, który oddał strzał na bramkę i pewnie umieściłby piłkę w siatce, gdyby nie ofiarna interwencja Clucasa... przy pomocy ręki. Kolejna sporna sytuacja, ponownie w głównej roli była ręka. Tym razem nie było jednak żadnej wątpliwości - ruch w kierunku piłki był aż za bardzo oczywisty, a pomocnik Hull słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Strzał z jedenastego metra na bramkę zamienił Alexis Sanchez.

Choć Kanonierzy wygrali ten mecz rękami, to jednak byli w nim zdecydowanie lepsi od swojego przeciwnika. Co prawda nie rozegrali wcale wybitnego spotkania, często towarzyszyły im niecelne zagrania, a skuteczność wręcz wołała o pomstę do nieba, to słabiutkie Hull z ogromnymi dziurami w defensywie w ogóle nie zasłużyło na jakikolwiek punkt. Tygrysy raptem kilka razy zerwały się do ataku, jednak na swojej przeszkodzie mieli Petra Čecha, który chciał się zrewanżować za nieudane spotkanie z Chelsea i w końcu rozegrał dobre zawody.

Na plus należy ocenić również dyspozycję Aleksa Chamberlaina, który kolejny raz potwierdził, że nadaje się do gry w środku pola i może być z niego naprawdę dobry pomocnik. Anglik dobrze uzupełniał Coquelina, mądrze rozprowadzał grę i udanie zastąpił Xhakę i Ramseya.

Londyńczycy mają teraz trudny terminarz. Już w środę zmierzą się na Alianz Arena z Bayernem Monachium, który również nie znajduje się w swojej najwyższej dyspozycji. Obie drużyny w obliczu takiego spotkania powinny zapomnieć jednak o chwilowej niedyspozycji i zaprezentować kibicom świetne widowisko.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1189513.02.2017, 21:52

KOL
Ja podobnie, ale obejrzę chyba tak czy inaczej

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2017, 21:52

Frank Ribery i Jerome Boateng nie zagrają z Arsenalem, pod znakiem zapytania stoi występ Xabiego Alonso, który doznał urazu podczas dzisiejszego treningu.

praptak komentarzy: 881813.02.2017, 21:52

Beliar84
Mnie się wydaje że dobry. Tylko jest wykonany z tworzywa, które ułatwia negatywną ocenę, więc i ją rozumiem.

Beliar84 komentarzy: 81213.02.2017, 21:51

I to wejscie nie bylo grozne silvy. Sila poszla w duzej mierze na pilke. Szklany nadal.

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:51

Szkoda że sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki + kontuzja Jacka, sprawiła że definitywnie nie widzę nadziei na stratę punktów dzisiaj przez City.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2017, 21:51

Włączyłem mecz dla Jacka i Jesusa obaj nie wyjdą na drugą połowe :/

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 213.02.2017, 21:50

MrArsenal1886
Normalnie śmiechom nie było końca.

Nie zdziwię się jak zagra w następnym meczu.

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:49

Nie wyglądało to groźnie szczerze mówiąc. No ale zobaczymy.

Beliar84 komentarzy: 81213.02.2017, 21:48

Ale ten nasz Jacek jest przecietny. Komentator mowil cos o zainteresowaniu City?

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:47

Jacuś pierwszy uraz w sezonie.

kubex komentarzy: 575213.02.2017, 21:47

Wilishire kontuzja...

praptak komentarzy: 881813.02.2017, 21:43

Ostatnio to sędziowie przechodzą samych siebie. W meczach z samych Arsenalem ostatnio sporo kontrowersji.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.02.2017, 21:40

Polscy sędziowie prezentują wyższy poziom od angielskich. I to jest fakt.

platinium komentarzy: 139313.02.2017, 21:38

Teraz nie zauważył spalonego Aguero - kabaret sędziowski.

molo13 komentarzy: 30313.02.2017, 21:37

Bayernu - Arsenal nima w TVP, nie?
Bo na flashscore podają, że jest ale nie ma nigdzie o tym, żeby było.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2017, 21:36

Piłka dziś szuka Kinga.

Frytek komentarzy: 319713.02.2017, 21:35

Jak przekłada się ta decyzja sędziego na decyzję o niepodyktowanie faulu na Bellerinie? Mimo, że zupełnie inne sytuacje? Żenada. Co ci sędziowie już wymyślają. Słabe urozmaicenie rozgrywek takim okradaniem.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.02.2017, 21:34

Weryfikuje swoje zdanie. Myślałem, że chodzi o spalonego.

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:33

MarcinMotyl

Tak - złamał nogę.

Trequartista komentarzy: 536613.02.2017, 21:33

Czyli walnąć komuś z łokcia w ryj to nie jest faul, ale złapanie obrońcy za rękę już tak. #PremierLeague

hehehehe nieźle bou okradzione z gola.
Conte by powiedział, że czegoś takiego w anglii nie gwiżdżemy.

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:29

W porę! Sterling ma bramę, ale obrona Bour dała ciała znowu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.02.2017, 21:27

Dobra, sprawdziłem, kontuzja. Z resztą głupie pytanie - dlaczego miałby opuszczać boisko w 15 minucie?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2017, 21:26

Zgrywam się, mordko. Wiadomix, że najlepsze dopiero nadchodzi.

DontCry komentarzy: 760813.02.2017, 21:26