Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

@Ars3n
Ja się najbardziej boję meczu z Manchesterem Unitedem...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 20:08

lukiner
z tego co pisze na livesports.pl to ma lecieć na tym niemieckim

Ars3n komentarzy: 1235415.02.2013, 20:05

Nastepnym razem zagramy z Blackpoolem.

a co do pytania, to nalezy poszukac plan tej tv na owy dzien.

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 20:02

@WilkSzary
No do tego to ja też doszedłem.
Brakuje jeszcze żeby ludzie odmieniali "Wiganem" lub "Newcastlelem" :D

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:59

no mam ta bramke ja sciagam wszystkie gole czasem skroty z kazdego sezonu. Dobra spadam musze zejsc z kompa. Narq

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 19:55

Lol. "Blackburnem"? haha pierwszy raz słyszę taką odmianę :P

JWilshere10 komentarzy: 9415.02.2013, 19:54

a z napastników to mimo że inteligencją nie dysponuje to widziałbym Benteke tylko to też taki styl podobny do Giroud

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:53

barney
No tak zippyshare jest najlepszy. To masz w końcu tego gola ?

JWilshere10 komentarzy: 9415.02.2013, 19:53

ArseneAl
bo on w sumie to jest taki typ zawodnika jak Cazorla ma ten piłkarz wszystko technikę,strzał z dystansu,wykończenie bardzo chciałbym go u nas

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:51

dobra pobralem wczesniej jak klikalem free to sie wieszal i nic. Kurde wstawiali by na porzadne serwery zippyshare jest dobry.

Lukiner komentarzy: 194915.02.2013, 19:51

Czy nasz mecz z Blackburnem w FA Cup pokaże SPORT1 tak jak ostatnio?

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 19:49

@JWilshere10
To co z nim wyjeżdżasz jak gadamy o napastnikach? :P
A tak na serio to myślałem, że to napastnik lub skrzydłowy bo jak oglądałem jakiś mecz Rennes to cały czas grał mocno z przodu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:49

barney
ja zrobilem tak, że kliknałem w tego linka, potem wiesz czekasz 5 sekund skip ad. Potem mniej więcej na środku wyskakuje ci free download,klikasz, a potem też na środku download file, klikasz i gotowe
Ja ściągałem już dawno, ale dzisiaj sprawdziłem i tak zrobiłem i było ok

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:48

nutfile.com/r0zuefmhxycn ?

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:46

jimmykanonier to napisz bo nie wiem co trzeba zrobic jak takie info i nic nie widze do klikniecia.
Is this your copyright material & being share without your permission? contact us immediately. Copyright files or Adult files will be deleted immediately this may result the user being banned!
Mi sie zdaje, ze wygasl

JWilshere10 komentarzy: 9415.02.2013, 19:45

ArseneAl tylko że on jest pomocnikiem :D
oglądałem pare meczy st etienne i uważam że Aubameyang byłby sporym wzmocnieniem ,robi różnicę ten piłkarz

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:43

Barney
link nie wygasł, jak nie będziesz wiedział jak to zaraz ci napisze co robic

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 19:43

Ja tam nie chcę kolejnego napastnika z Ligue 1. Bez przesady.
Nie mam oczywiście nic do Girouda ale po prostu co za dużo to nie zdrowo :P
Jak już miałbym kupować napastnika z L1 to tylko Aubameyanga.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:41

Barney
wysłalem ci linka na PW

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:41

a mozesz wrzucic jak bedziesz mial czas na jakis serwer i bys dal na pw. Oczywiscie jak bedziesz mial czas.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 19:41

Przecież to ,że Van Buyten zagra z nami wiadomo już od dwóch miesięcy, Jupp oficjalnie to powiedział...

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:40

link wygasl przeciez sprawdzilem.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:38

barney
na allgoals.pl jest ta bramka, bo sam pobierałem

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 19:37

Van Buyten może być piłkarzem, który może znacznie się przyczynić do bramek dla zespołu Arsenalu

Barney komentarzy: 2084715.02.2013, 19:36

Cze zna ktos strone podobna do allgoalls. Chce pobrac gola z meczu z Sunderlandem i nigdzie nie ma???

JWilshere10 komentarzy: 9415.02.2013, 19:34

mi się marzy Romain Alessandrini,dużo pieniędzy nie kosztuje a jest naprawdę dobry

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.02.2013, 19:33

#BayernMunich XI v Wolfsburg: Neuer; Lahm V.Buyten Dante Alaba; Schweinsteiger, Gustavo; Muller Kroos Ribery; Mandzukic (KO 7.30, ESPN) #AFC

Skład Bayernu na Wolfsburg. Widać, że przygotowują Van Buytena na stoperze przed meczem z nami ;p On lub Martinez tam zagrają obok Dante. Martinez dziś nieobecny.

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 19:31

Moim zdaniem napastnik jest bardzo potrzebny.
Ani Podolski ani Walcott nie powinni być ustawiani na szpicy.
Najlepszą opcją byłoby znaleźć napastnika o podobnej klasie co Giroud tylko, że o zupełnie innej charakterystyce (szybki, dobry technicznie).
Powinna być jakaś rywalizacja.

Oczywiście jakiś obrońca lub/i DM również jest niezbędny.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 19:20

jak Giroud Walcott i Podolski będą grali jak ostatnio to nie potrzebujemy napastnika, chyba że na ławkę. gorzej jest z obroną

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 19:12

Kiessling?
Po co on nam?
Mamy Girouda.
Wenger mówił, że niekupi napastnika tego typu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.02.2013, 19:08

fabik to tym bardziej bieda , wlasnie ostatnio tak myslalem np Cavani Real , Falcao Chelsea , i pustki jesli idzie o dobrego napadziora np dla takiego City za teveza dajmy na to,

Remek komentarzy: 103015.02.2013, 19:07

ahaha widzieliście? Może już ktoś wrzucał wcześniej - nie wiem;/

facebook.com/photo.php?fbid=494143627311224&set=a.309372609121661.74647.309369765788612&type=1&theater

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.02.2013, 19:05

Przecież Kiessling to ma już pod 30-tkę, to jaki on przyszłościowy.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.02.2013, 19:03

Lacazette kupmy :D to co wczoraj z kurami akcję zrobił to miazga :)

DeptaGUNNER komentarzy: 209715.02.2013, 19:03

RIVALDO700
Kessling na pozytyw, bardziej bym się zastanowił nad Jovetic'em on już trochę przygasł..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.02.2013, 19:01

czy tylko ja ostatnio zauwazylem ze moze oprocz paru nazwisk niema obecnie wielu dobrych przyszlosciowych napastnikow na gieldzie - Cavani , Falcao , Lewy , Jovetic , El shaarawy i styka

nie wiem co sadzic o Kesslingu z bayeru

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.02.2013, 18:59

A jaką Sakho ma tak ogólnie tygodniówkę?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.02.2013, 18:57

Roberto Mancini: "If Man City should sack me, all the other 19 teams in the Premier League should be without managers."

DeptaGUNNER komentarzy: 209715.02.2013, 18:56

Wczoraj na pasku w OS było napisane, że Arsenal jest zaiteresowany pozyskaniem Victora Wanyamy z Celtic'u. Plotka? Jak myślicie?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.02.2013, 18:56

Tylko ile ten Mamadou by kosztował, szejki po promocji nie sprzedaja:/

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.02.2013, 18:54

@Robzig1- Sakho to jest kozak, też bym go u nas widział

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.02.2013, 18:51

a propo statystyk
Higuain - 8 goli a Benzema- 13 goli w tym sezonie , slabiutko jak na ten ,,mocarny'' Real cos czuje ze na lato Perez szykuja nowa 9.

A co do lewego dzis przeczytalem newsa ze dostaje pogrozki od kibicow bvb ze go polamia jak pojdzie do bayernu

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.02.2013, 18:51

Ja bym chciał Sakho z PSG :> jak nie będzie grał to zapewne go puszczą latem :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.02.2013, 18:50