Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

Raport pomeczowySunderland autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 13:19

@Marzag
dobra mój błąd, nie wiem jakim cudem ale zrozumiałem to jako miesięcznie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:18

Borekenema, za 600 funtów tygodniowo w Anglii też można dobrze żyć;p pewnie dostają dodatkowo premie za znalezienie jakiegoś talentu

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 13:13

Jak już wygramy z Blackburn to, o której jest losowanie następnej rundy?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 13:10

@arsenallord
"kłamstwo ma krótkie nogi"

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.02.2013, 13:09

Pistorius chyba będzie oskarżony o morderstwo z premedytacją, czyli z więzienia zbyt prędko(o ile w ogóle) nie wyjdzie.

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 13:07

Marzag- no co Ty, wiesz musiałbyś ciągle jakieś mecze oglądać i piłkarzy obserwować... Ciężka harówa! xDD

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 13:07

@Marzag
to nie są polacy którzy wysyłają 600 funtów do Polski i nagle mają 3000zł.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:03

Oggy, czy ja wiem czy taka bieda, chcialbym zarabiac 600 funtow tygodniowo ;d

kamil_malin komentarzy: 933215.02.2013, 12:37

Płace które są podane nie są prawdziwe, należy je traktować z przymrużeniem oka.

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 12:28

No ale szokujące są płace sztabu: skauci dostają po 600 funtów O_O to dość biednie. Bould tylko 5 000 >.< biedują mocno przy Wengerze 135 000...

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 12:25

Z porównania tego co jimmykanonier dał i mikelArteta mamy: Arsza dostał podwyżkę z 70 na 78 tys funciaków. Napewno też Rosa dostał z 60 na 80 i Mertesacker tak samo...

Kredens komentarzy: 369815.02.2013, 12:24

@Mikel

dziwne te płace, coś mi nie chce się wierzyć w niektóre wynagrodzenia. A najlepszy to jest Stanley Kroenke - 481 funciaków ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 12:03

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4YDKjiY07FI

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 415.02.2013, 12:00

@jimmykanonier

Tu masz troche bardziej aktualne płace:
arsenaltruth.squarespace.com/arsenal-truth/2012/11/4/arsenals-1434m-wage-bill-exposed.html

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 11:37

ja jedynie mogę się domyslać, że Adebayor od City do końca jego poprzedniego kontraktu z City dostaje różnice wypłaty, ale ile to jest to nie wiem. kiedyś ktoś tak na spursmania.org pisał, ile w tym prawdy to nie wiem

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 11:36

kredens
nawet Adebayor nie jest takim piłkarzem, który brałby tylko kasę, a nic nie grał w Spursach przynajmniej sobie coś pogra, w City jego szanse na gę były równe 0

Kredens komentarzy: 369815.02.2013, 11:36

*
lekką

Kredens komentarzy: 369815.02.2013, 11:34

Mi się też wydaje, że stówke, to leką ręką bierze, inaczej by ne przeszedł, chyba że się z City T,ham po połowie podzielił.

Yakub97 komentarzy: 574615.02.2013, 11:32

Ciekawe czy to inicjatywa ligi by pomóc zespolowi a zarazem lidze że Bayern gra w piatek czy czysty
przypadek hmm

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 11:31

@Marzag
źródło?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 11:28

jimmykanonier1886, on jest najlepiej opłacanym graczem Spursów w historii :P zarabia więcej niż 80 tyś/tyg

Matheo14 komentarzy: 55115.02.2013, 11:15

Adek zarabia 160 tysięcy funtów tygodniowo - sam się zdziwiłem ostatnio że aż tyle

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 11:02

@Kredens
ok. 100k/tyg bodajże.
W City zarabiał chyba coś koło 180k.
Wątpię żeby City płaciło mu całą tą różnicę (80k) ale coś tam mu pewnie płacą.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 10:57

@Kredens
tego nie wiadomo, bo podobno City jeszcze część mu płaci

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 10:56

kredens
dla niego to nie ma znaczenia, bo jak ktoś grał w Shity to już nigdy biedny nie będzie

Kredens komentarzy: 369815.02.2013, 10:53

Jeszcze pytanie ile Adek zarabia w Spursach

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 10:53

ja z Bayernem liczę na Podolskiego, będzie miał podwójną motywację

Yakub97 komentarzy: 574615.02.2013, 10:45

Adebayor w poprzednim sezonie na wypozyczeniu zdzialal duzo a w tym kupic go za taka kase to i tak dobry biznes

Vermaelen :

"At the moment I feel great, I trained all week, so hopefully I'll be back really quickly."

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 10:09

mistrzostwem kurczaków była sprzedaż Modrica. ładnie Real przepłacił

Yakub97 komentarzy: 574615.02.2013, 10:06

U nas tez dobre transfery lecz Kurczaki w przeciwienstwie do lat przeciwnych całkiem mądrze sie wzmacniaja.
Niejeden z nas chcialby miec u nas tych zawodnikow ktorych sciagnely kurczaki

seba9196 komentarzy: 87415.02.2013, 09:50

My też zrobiliśmy 3 dobre transfery, nie mq co do tego wątpliwości. Teraz jeszcze Nacho. U nas po prostu mamy mocny pierwszy skład, a ta szersza kadra nie przekonuje.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 09:46

Lloris-literówka

@Yakub97
zrobili 3 transfery które na ten moment się sprawdzają- Llorin, Verthongen i Dembele. fakt ładnie wzmocnili ławkę rezerwowych ale u nich są 3 transfery bardzo dobre, u nas też.
Adebayor to duże pieniądze

Yakub97 komentarzy: 574615.02.2013, 09:42

Borekenema ale ci co na lawce nawet są to wzmocnienia bo silna dosc lawka jest
Dembele Dempsey Adebayor Jan Lloris to slabe transfery?
Teraz Holtby jeszcze
Robia naprawde przemyslane transfery za niskie ceny

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.02.2013, 09:26

Spurs zrobiło sporo transferów ale czy są aż takie dobre? nie wiem. trzeba wziąć pod uwagę ilu z tych piłkarzy gra w 1 składzie i to na wysokim poziomie

Yakub97 komentarzy: 574615.02.2013, 08:48

ArseneAl
JEsli Spursy nie dostana sie w tym roku do LM to Bale juz na 90% odejdzie.
Za niego pewnie i tak mądre transfery zrobia jak to z Modriciem bylo

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 08:02

Wracając do Bale'a to myślę, że zagra jeszcze przyszły sezon u Spursów, a później odejdzie do Realu, a Ronaldo wtedy wróci do MU. Bale będzie idealnym następcą Ronaldo. Nie sądzę żeby obaj grali obok siebie.

Piotrek123 komentarzy: 63015.02.2013, 07:30

czytałem komentarze na stronie Bayernu ostatnio i tam sielanka wszyscy są pewni jak diabli że wygrają,mało tego awans chcą zapewnić se już w Londynie,nawet kibice Borussi czy Barcelony tam wchodzą i piszą "wy to macie cienkiego jak barszcz rywala"piłka okrągła

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 01:48

Orango, z takim pace jest najszybszym ŚO w PL :-P

ColinMan komentarzy: 9515.02.2013, 01:07

Malyy. Tego to chyba nikt nie wie ;) Raz w 10 minucie wygrywalem 1:0 i koles wyszedl i dostalem 3 pkt ;) Mowie o FUT, bo nie wiem czy chodzi o to samo, bo calej rozmowy nie czytalem :P

Orandzo komentarzy: 338015.02.2013, 01:05