Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

Raport pomeczowySunderland autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
MateuszK4nonier komentarzy: 440415.02.2013, 16:48

Większa przepaść jest pomiędzy nsportem a canal+ niż Arsenalem a Bayernem..

wataha978 komentarzy: 10315.02.2013, 16:47

DeptaGUNNER@ ;P albo ze streamem ktory nie zacina ;P ale najleiej w yt

Me3mber komentarzy: 256115.02.2013, 16:44

Panowie może będziecie mogli mi pomóc. OD kilku dni w fifie13 pisze mi , że serwery EA są niedostępne, WTF? Zawsze wszystko działało. Mam fife oryginalną i teraz jakbym miał pirata, wiecie o co chodzi ?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.02.2013, 16:39

Pamiętam jak na nsporcie mówili, że większa przepaść jest pomiędzy Arsenalem a Bayernem niż Milanem a Barceloną. Już wkrótce się przekonamy.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 16:37

Ogólnie to mogliby transmitować na yt LM ;p

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 16:35

Kysio2607
Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny najlepsi ;)

shark31 komentarzy: 601315.02.2013, 16:29

ArseneAl nie u nas rzeczywiscie 3sem jest najgorszy i potwierdzaja to kolezy rok wyzej :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.02.2013, 16:28

@ArseneAl- szacunek to ja do nich mam. IMO to druga najlepsza drużyna świata, wielki klub z ogromnymi tradycjami. Ich jedynym mankamentem jest to, że są z Niemiec

shark31 komentarzy: 601315.02.2013, 16:28

Słyszeliscie ta piesn koreanskiego dziecka dla tv na czesc zakonczenia prob nuklearnych...?

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 16:23

@shark31
U mnie na PW gdy wydaje się, że już trudniejszego semestru nie może być to nadchodzi następny jeszcze trudniejszy :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 16:18

Ja ci dam szkopów, szacunek Bayernowi się należy.

shark31 komentarzy: 601315.02.2013, 16:18

Ja pisalem matme(80), pol(60) i angiel(98) podstawy oraz mate roz(44). Dostalem sie bez problemu na Politechnike Śłaska na kierunek "Automatyka i Robotyka" i nie najgorzej sobie radze, wlasnie skonczylem 3(najgorszy) semestr:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.02.2013, 16:16

Siemka:) dziwne rzeczy ostatnio dzieją się na świecie: papież abdykuje, meteory lecą z nieba. Może i my wpiszemy się w ten nurt i dokonamy cudu w dwumeczu ze szkopami?:)

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 16:08

@yeni
Z resztą na PW filii w Płocku jest się bardzo łatwo dostać. Problem w tym, że poziom jest taki sam jak na PW w Warszawie więc jak np. Na Budownictwo 4 lata temu przyjęli 120 osób to w tym roku skończy studia na tym kierunku może ze 40 osób...

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 16:01

@yeni
40% to miałem tylko z rozsz. geografii...
Z matmy miałem 76%, z angola 88%, a z polaka 60%
Na polibudę nie jest się trudno dostać. Trudniej jest się na niej utrzymać...

adix1994 komentarzy: 256115.02.2013, 16:00

No to jutro i we wtorek czekaja nas dwa bardzo wazne mecze:)))

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 15:57

Będzie na Eurosporcie 2.

ArseneAl

Do tego papież abdykował a następny ma być niby czarny, wg. przepowiedni to po czarnym papieżu będzie koniec świata, koreańce testują bomby atomowe, Armagedon ! ^^

yeni komentarzy: 163915.02.2013, 15:56

ArseneAl, i mając po 40% z matur dostałeś się na PW? :D Impossible ;d Szczególnie, że rocznik 94 ma niż demograficzny, a za Twoich czasów było znacznie trudniej dostać się na uczelnie. Co poprawiałeś?:D

adix1994 komentarzy: 256115.02.2013, 15:54

Arsenal23
Chetnie obejrze dzis ten mecz ;D
Zobacze wkoncu jak Bayern gra/.

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 15:54

Kurde nieźle u tych ruskich się dzieje.
Musieli rakietą rozdupcyć meteoryt żeby się rozpadł na mniejsze niegroźne kawałki :P

yeni, oby się udało :-)

ArseneAl, w zaocznych szkołach jest tak że jak zaczniesz naukę zimą to kończysz naukę zimą bo minie 6 semestrów ;p no i ja skończyłem 12 albo 13 grudnia ;p

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 15:41

Ja zdawałem matmę podst, angol podst, polski podst i geografię rozsz.
Na geografię miałem kompletnie wyj**ane. Wpisałem ją żeby nie było, że zdaję tylko 3 przedmioty :P
Nic się do niej nie uczyłem ale jakoś dało radę 40% ogarnąć.

Jakbym miał teraz zdawać maturę to oczywiście matma byłaby rozsz.
No i nad angolem też bym się zastanowił.

yeni komentarzy: 163915.02.2013, 15:35

Marzag, do matmy da rade sie przygotować, fizyke wysoko jakoś zdać nie chce, 30-50% z podstawy to nie jest wcale taki problem, a geografia rozszerzona? przeczytać vademecum i kumpel miał 70%...

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 15:35

@Marzag
To w zaocznych szkołach średnich są rekrutacje w zimie i w lecie?
Nie rozumiem...
Na studiach też są semestry ale przecież semestr nieparzysty to semestr zimowy, a parzysty to semestr letni.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 15:35

Czyżby w Blackburn gra Sławomir Peszko?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 15:34

cdaction.pl/news-30955/playstation-4-czy-to-nowy-pad-wycieklo-zdjecie-update.html chyba wycieklo zdjecie pada ps4 ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 15:32

yeni, widze zes ambitny albo glupi ;d jak ci sie uda to wszystko zdac to bede pod wrazeniem ;d

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.02.2013, 15:31

Shinev@
Jak Ty mnie słuchasz

yeni komentarzy: 163915.02.2013, 15:30

ja napierniczam ostro matme ^^ korki 2x w tygodniu i zdarza mi sie siedzieć kilka godzin i zadania śmigać :D a zdaje mat geo ang - rozszerzone i fizyke podstawową :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 15:28

w sumie takie rozwiązanie byłoby dobre w normalnych szkołach, gdyby komuś semestr nie wyszedł to nie musiałby powtarzać całego roku tylko zacząć semestr od nowa

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 15:27

ArseneAl, bo ja jestem semestr zimowy :D w zaocznych szkołąch są semestry zamiast klas

Barney komentarzy: 2095115.02.2013, 15:27

Hey skad mozna jeszcze bramki Arsenalu pobrac bo na allgoalss. usuneli gol z Sunderlandem , a nie zdazylem pobrac.

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 15:25