Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

Raport pomeczowySunderland autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235415.02.2013, 18:43

ale dzis newsow nawalilo na k.com o.o

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 18:41

Howedes jest taki sobie, przeciętniak.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.02.2013, 18:38

Farca przecież ma już super-stopera Songa :] My latem też pewnie będziemy się rozglądać za środkowym obrońcą (wątpię wy Miquel dostał awans) i być może za prawym obrońcą jeśli Sagna odejdzie - a prawdopodobnie tak się stanie. Mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie opcja sprowadzenia Benedikta Hoewedesa z Schalke - może grać na obu pozycjach, a latem zostanie mu tylko rok na kontrakcie.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.02.2013, 18:31

ArseneAl
nie wiem, ale na pewno by coś wymyślili żeby tylko nachapać się więcej kwitu ;)

LoveTheGunners

No nareszcie skończył się ten tydzień w pracy ;)

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 115.02.2013, 18:19

Z Mvilla byłą w ostatnich dniach jakaś seks-afera? Dopiero teraz czytam no i tak sobie myślę, ze może to i dobrze, ze nasze zainteresowanie nim nie skończyło sie transferem. Tez ciągle jakiś problem z nim.

LoveTheGunners komentarzy: 914015.02.2013, 18:11

noo nareszcze skonczyl sie ten tydzien (w szkole) :)

kanonier99555 komentarzy: 18015.02.2013, 17:58

mam pytanko jutrzejszy mecz z Blackburn jest transmitowany przez jakąs polską stację?

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 17:56

Arsenal23
Może Bartosz Salamon? On też nie jest typowym ŚO.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 17:55

Do Barcelony pasuje jak ulał David Luiz. Oni nie lubią mieć typowego obrońcy, zawsze chcą "ofensywnego" stopera. Z Mascherano robią ŚO, z Songa też, więc Luiz pasuje jak ulał, on też nie jest typowym stoperem.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.02.2013, 17:50

koxiarz14
ta, utworzyliby wtedy podatek meteorowy, za co walnęliby nową siedzibę za pierdyliard złotych, a za resztę przyznaliby sobie premie i dowalili kolejne fotoradary..

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 17:47

ArseneAl
Spokojnie my jeszcze gramy w tego rocznej LM ;p

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.02.2013, 17:46

Ja tam bym się nie pogniewał, gdyby kilka odłamków spadło na Polskę, np. na pewien budynek przy ul. Wiejskiej w Warszawie:)

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 17:46

Brakuje jeszcze żeby Arsenal wygrał LM.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 17:45

Czajnik17
Jeszcze zaczną czajniki spadać darmowe..

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 115.02.2013, 17:44

Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przed tym "końcem" jakieś trofeum wywalczyć ^^

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.02.2013, 17:43

z nieba spadają meteoryty, papież abdykuje, Korea testuje broń atomową...

koniec jest blisko.
;)

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 17:40

Jakby leciał na Niemców to by go rozdupcyli rakietą i jeszcze odłamki by na nas spadły :P

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50315.02.2013, 17:27

Nie rozumiem jaki ma sens omawianie kolejny raz ten temat...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 17:25

a nie, srry byl w polu kadrnym juz, wiec pozycja nie byla zla

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 115.02.2013, 17:25

Cześć wszystkim w te jakże przyjemne piątkowe popołudnie ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 17:24

swiatek123, nie był sam na sam bo miał gościa na plecach :P lada moment by piłkę stracił

swiatek123 komentarzy: 4515.02.2013, 17:23

@Belzebub
Tylko czemu niby strzelal z takiej pozycji skoro byl sam na sam? przeciez kazdy napastnik by podbiegl w takiej sytuacji.

veron komentarzy: 459215.02.2013, 17:11

nie pamietałem o tym hattricku z MUłami, aż sobie na youtube włączyłem :p

youtube.com/watch?v=SLCO86NiEHc

arsenalfann komentarzy: 1024315.02.2013, 17:11

A ja stawiałem, że meteor spadnie na niemcuf.

pawlo1k komentarzy: 99315.02.2013, 17:09

wlasnie zaczalem grac w FPL jak myslicie uda mi sie cos tym skladem ugrac Mignolet -Sagna _Evra -Ivanovic-Baines -Michu -Santi -Fellaini - Sissoko-Giroud _Saurez

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.02.2013, 17:07

gdy słyszę "Bentley" od razu kojarzy mi się hattrick z Manu :D

Kysio2607 komentarzy: 1336015.02.2013, 17:06

Boże Belzebub, toż to nawet odgrzewany kotlet nie jest. Co Cię tak natchnęło ?

Belzebub666 komentarzy: 280115.02.2013, 17:04

Wiem, że to odgrzewany kotlet ale chciałbym wrócic do czerwonej kartki dla RvP na Camp Nou, dla mnie to uszostwo, to nie było tak ze on zobaczył chorągiewkę, i się zdenerwował kopiąc piłkę, miał może 1 sekunde na reakcje to za mało plus fakt mógł nie usłyszec gwizdka

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 16:59

Abbiati
Abate-Zapata-Mexes-De Scigilio
Boateng-Flamini-Montolivo
Shaarawy-Pazzini-Niang

No rzeczywiście, skład lepszy od naszego !

veron komentarzy: 459215.02.2013, 16:56

D.Bentley wypożyczony do Blackburn, nasz wychowanek, kiedys w Spursach nam strzelił gola z 40 metrów ale wtedy stał Almunia :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 16:54

arsenallord, jeden tak powiedział, po czym drugi kilka sekund po tym powiedział że przesadza bo przepaść jest podobna no i zobaczymy jak będzie wyglądała forma drużyn w lutym

Me3mber komentarzy: 256115.02.2013, 16:53

Orandzo - próbowałem, teraz rozkminiałem z wyłączaniem różnym zapór w antywirze, ale nic nie pomogło, jakieś inne sugestie ?

wataha978 komentarzy: 10315.02.2013, 16:52