Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

Raport pomeczowySunderland autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 15:16

Ruskie się doigrali za Smoleńsk :D
Meteoryty na nich spadają.

@Marzag
Ja tam nigdy nie wagarowałem.
W gimnazjum się pilnie uczyłem, a w LO miałem niezłą siekierę więc wagary nie wchodziły w grę.

No dobra... Na włoskim chodziłem do Maca z kumplami :P dlatego nic nie czaję w tym języku :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 15:16

DeptaGUNNER, niee, ja utrzymywałem dobre stosunki z nauczycielami, bylem ogolnie przez nich w gimnazjum lubiany, ja nie wagarowalem dlatego ze sie czegos balem w szkole, wagarowalem dlatego ze w szkole mi sie nudzilo i chcialem robic cos ciekawego ;p u mnie wagary to czasem byly zorganizowane i zaplanowane wypady z kumplami gdzies

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 15:15

EJ!
W ogóle to jaki rekord Arsenalu jest w "najwyżej wygranym meczu"?

Qarol komentarzy: 1450215.02.2013, 15:13

Ja to sporadycznie wagarowalem w LO. Dojezdzalem 20 km do szkoly, wiec jak juz cos to wolalem zostac w domu, pospac dluzej, a nie jechac i nie isc do szkoly : d

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 15:10

Marzag
Czyżby ktoś się bał nauczycieli? ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:55

ArseneAl, ja nie byłem ziółkiem w gimnazjum bylem krolem swiata, robiłem co i kiedy chciałem nie ponosząc za to żadnych poważnych konsekwencji ;d nie bylo mnie 45~% czasu w szkole, ale miałem duży kredyt zaufania i sympatii u nauczycieli bo zawsze jak przychodziłem to dostawałem jakieś 5 czy 4, bardzo rzadko czegoś nie wiedziałem ;p wagary były bardzo fajne, z kumplem byliśmy rekordzistami w tej szkole, tyle że ja wiedziałem kiedy trzeba przystopować, a on nie ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:51

ja8pl, jaki masz psn id?

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 14:49

No to niezłe ziółko z ciebie :P
Idź na studia techniczne tam to dopiero dowiesz się jak wykładowcy potrafią pokrętnie tłumaczyć jakieś zagadnienie.

ja8pl komentarzy: 296615.02.2013, 14:48

marzag ja bardzo chetnie ale jutro lub po jutrze bo dzis robie piractwo! :D wiec net muli

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:46

ale dziueki temu ze przerobilem tyle szkol to moge sie w pelni swiadomie wypowiedziec ze to podejście nauczyciela w 90 % decyduje o tym jak uczeń jest nauczony przedmiotu i jaki ma w nim talent, coś co pokrętnie, od niechcenia niektórzy nauczyciele tłumaczyli kilkanaście minut inny nauczyciel wytłumaczy Ci 2 zdaniami tak że nagle wszystko stanie się jasne i już dalej jest z górki ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:44

a zawód to mogę sobie zrobić robiąc kurs :P pracowałem w między czasie jako rybak i jako hydraulik ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:42

ArseneAl, moja przygoda ze szkołami ponadgimnazjalnymi wyglądała tak, że w liceum moja wychowawczyni jak się dowiedziała że byłem wagarowiczem rekordzistą w poprzedniej szkole popsula mi całkiem opinie u nauczycieli którzy wcześniej mnie lubili, a ja byłem wtedy młody i głupi, i trochę żeby jej na złość zrobić dalej wagarowałem bo miałem obok szkoły centrum handlowe, wychodziłem tam z kumplami na kebaby i na bilard w czasie lekcji, potem jak mnei wyje*ali z tej szkoły matka mnie do technikum zapisała hotelarskiego, ale jak poszedłem na praktyki i zobaczyłem że najniższy szczebel hotelarstwa to cieciowanie + to że ta szkoła była bardzo nieprofesjonalna zdecydowałem pójść do liceum, tyle że nie można było od tak po skończeniu 2 technikum iść do 3 liceum więc musiałem kończyć liceum od 2 szczebla, właściwie wszystko już znałem na pamięć :P

pronik komentarzy: 517915.02.2013, 14:42

Mathieu Valbuena porozumiał się z Marsylią w sprawie przedłużenia kontraktu do 2017 roku. Obecny obowiązuje do 2015 roku.

Flisu komentarzy: 160215.02.2013, 14:39

Mam pytanie. Zakupiłem kod na weeb.tv tygodniowy specjalnie na mecz Realu z ManU oraz, żeby został na pojedynek Arsenalu we wtorek. Kod przylazł mi oczywiście po meczu :D I teraz mam pytanie. Czy obejrzę na weebie gdzieś jutrzejszy mecz z Blackburn? Bo jak nie to użyje dopiero we wtorek ;) 1 raz używam tej stronki więc nie wiem.

Zawsze jakiś tam zawód już byś miał.
Albo leć na jakieś studia no bo po zaocznym LO to tylko zmywak...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:37

jimmykanonier1886, nie każdy ;p to co kiedyś opowiadałem to tylko epizod ;d

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.02.2013, 14:35

Historia Marzaga? Siedzę tu cały czas a jeszcze jej nie słyszałem. Co innego wzrost i waga Peciakka - to było już setki razy xD

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.02.2013, 14:34

Już chyba każdy tutaj zna historie Marzaga

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:30

ArseneAl, jestem gościem po przejściach ;d właśnie zaocznie skończyłem LO i teraz nie wiem czy mi się bardziej opłaca pojechać za granicę, pójść na jakieś studia, czy może do woja ;d

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 14:27

@Marzag
Nie uczysz się?

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 14:26

Marzag, no tak to jest, w Polsce to trudno o prace, a co jeszcze o dobrą prace..

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:22

DeptaGUNNER, zrobiłem wszystko co w mojej mocy teraz pozostaje mi czekać ;d

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 14:20

Marzag
Do roboty, haha.. a nie się opier***asz ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:18

ArseneAl, mnie te cyferki pod nickiem mało interesują ;p ale jak się nie ma co robić, i pieniędzy brak, to siedzę w domu ;p znajdę w końcu robotę to pewnie trochę przystopuję ;d

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 14:16

Marzag
Każdy tak mówi, "że chce się skupić na grze"...

ArseneAl komentarzy: 2341715.02.2013, 14:12

@Marzag
Tak btw, nie żebym ja nie był spamerem ale w takim tempie to obstawiam, że za góra 2 miesiące prześcigniesz Arsenal_1886 w komentarzach :P
@Klama
Co chcesz?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:12

Klama, wg mediów to jego cel transferowy nr 1, ale sam guardiola się nie wypowiadał, lewy tylko wspomniał że coś tam było ze strony bayernu, ale nie wnikał w to bo chce się skupić na grze

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.02.2013, 14:10

A23
A chcę?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:09

Arsenal23, coś mi mówi że jednym z powodów może być to że jest uznawany przez obiektywne media za najlepszego napastnika bundesligii :-)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 14:08

Ja to nie wiem czemu Guardiola go chce ściągnąć do tego Bayernu, oszalał...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 14:07

ArseneAl, 50 mln? to jakaś śmieszna cena, jest wart 2 x tyle!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 14:01

Macie plakaty z Lewym nad łóżkiem ?? Co nie wejdę to Lewy, Lewy, Lewy, skończcie już !

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:59

DeptaGUNNER, Kołtoń słynie z takich odważnych opinii ;d

a tak wracajac do tego czemu lewy nie strzela w reprezentacji(tak znow lewandowski): youtube.com/watch?v=1K9rtK8uRrg

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 13:54

A to nie miało być dla beki? ;d

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.02.2013, 13:53

Lewandowski do Barcelony ? Przecież tam każdy napastnik jest skazany na skrzydło w dodatku musi pracować w defensywie bardzo ciężko, bo mają niesamowity pressing, dowalił Kołtoń.

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 13:51

Marzag
HAHAhaha.. skąd ty to masz? ale beka ;d

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 13:49

Marzagu ja tam sceptycznie patrze na ten PZPN, może faktycznie coś się poprawi ale taka UEFA czy FIFA to koszmarni wałkarze, nie lepsi od banksterów z Lehman Bros czy Goldmana. Może uda im się robić kasę przy okazji nie psując talentów...
Kołtoń... buahaha nie wiem jakim cudem taka negatywna selekcja na dziennikarzy sportowych się odbywa. Połowa tu piszących bardziej się nadaje do tego zawodu niż boski elokwentny Romano XD BTW jest jakaś niezależna grupa komentatorów "internetowych" ? -Są dziennikarze niezależni to może też sportowi:> Zupełnie się nie orientuje w tym;/

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:44

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4YDKjiY07FI ach ten kołtoń :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:40

Oggy, pzpn tez sie odmienia, bedzie bardziej profesjonalny, wszystko wskazuje na to ze w koncu kiedys wyjdziemy z grupy na jakims turnieju ;d

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 13:37

Marzag-- no to tylko się cieszyć...:) Tyle że same talenty to może być mało, oby się nie zmarnowały! Te powstające szkółki kataloniarzy czy juve dają jakąś nadzieję. Trzeba by ten PZPN jeszcze naprawić bo Ci wałkarze mogą wszystko zmarnować;/

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:32

Oggy, jak czasem siąde sobie na trybunie na orliku i popatrze na niektórych dzieciaków to zaczynam wierzyć że w Polsce z piłką nożną za kilkanaście lat będzie świetnie ;p kiedyś tak utalentowanych dzieci nie było

Oggy komentarzy: 948915.02.2013, 13:30

Marzag- tak to dzieci czasem mają, dorośnie zacznie lamić...(przez piwo, kompa, kolegów, dziewczyny itp) ;P Ale ...może grasz z przyszłym Cannavaro czy Petitem;P Fajnie byłoby tak sobie wspominać: ogrywał mnie taki asior...;P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:30

DeptaGUNNER, z Birmingham też mieliśmy wygrać, i z tegorocznym finalistą COC :D, ja osobiście nie mam pojęcia kiedy losowanie ;p

DeptaGUNNER komentarzy: 209915.02.2013, 13:27

Marzag
Jedyne trofeum, które mamy szanse wygrać w tym sezonie to FA Cap, więc Blackburn to chyba powinniśmy wygrać..
A tak poza ty to nadal nie dostałem odpowiedzi, czyżby nie wiecie?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:24

Oggy, stary, ja na orlikach mam takie 10 letnie talenty że te ze szkółki Arsenalu się chowają ;d mam skonczone 20 lat, biegne z pilka a mi 10 latek czysto wslizgiem wjezdza w pilke(troche go kopnalem wtedy bo bylem rozpedzony, ale mowi ze nic sie nie stalo, wstaje i gra dalej nie wzruszony), nastepna akcja biegne z pilka, mijam dwoch gosci w moim wieku a ten mi czysto pilke odbiera i podaje do boku ;d gosc gral tak caly mecz jest 2 x mniejszy ode mnie a odbiera pilke jakby byl mojego wzrostu ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 115.02.2013, 13:20