Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu

Niezwykle ważne trzy punkty na koncie Arsenalu 09.02.2013, 16:52, Kuba Tomaszkiewicz 5690 komentarzy

Na Stadium of Light mieliśmy okazję obejrzeć dwa oblicza Arsenalu - efektowny i efektywny kolektyw w pierwszej połowie, oraz niepewną i strachliwą drużynę w drugiej. Ostatecznie Arsenal z dużą dozą szczęścia pokonał Sunderland 1-0!

Obie drużyny wyszły na to spotkanie w następujących składach:

Sunderland: Mignolet - Gardner, Bramble, O'Shea, Rose - Cattermole, N'Diaye, Colback - Johnson, Flechter, Sessegnon

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Sagna, Monreal - Arteta, Ramsey - Cazorla, Wilshere, Walcott - Giroud

Już w 1. minucie Theo Walcott popisał się efektowną akcją. Anglik zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Simon Mignolet nie bez problemów odbił strzał Walcotta. Chwilę później skrzydłowy Arsenalu miał jeszcze jedną okazję wpisać się na listę strzelców, ale znów bez problemu Mignolet.

Z drugiej strony boiska bardzo aktywny N'Diaye nękał grającego na środku obrony Bacary'ego Sagnę. Francuz bez zarzutu radził sobie z pomocnikiem Czarnych Kotów.

Już w 8. minucie Carl Jenkinson obejrzał żółtą kartkę za spóźniony wślizg po prawej stronie boiska.

Po emocjonujących pierwszych minutach tempo meczu nieco siadło. Arsenal rozgrywał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Mignoleta, ale wysokie posiadanie piłki nie przełożyło się na liczbę sytuacji podbramkowych.

W 16. minucie Stephane Sessegnon kiwnął Monreala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe Arsenalu, ale Jenkinson uprzedził Stevena Flechtera.

Po chwili w stuprocentowej sytuacji znalazł się Oliver Giroud. Po niekonwencjonalnym podaniu Cazorli Francuz znalazł się sam na sam z Mignoletem, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki Sunderlandu.

Drużyna Martina O'Neila próbowała zapobiec technicznie usposobionym Kanonierom, stosując bardzo wysoki pressing. Zwłaszcza Lee Catterrmole swoją agresywną grą uprzykrzał życie Cazorli i Artecie.

W 32. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Aaron Ramsey. Piłka z pewnością wpadłaby do bramki, gdyby nie kolejna, genialna interwencja Mignoleta.

Trzy minuty później koronkowa akcja Arsenalu wreszcie zakończyła się bramką. Theo Walcott przyjął piłkę tyłem do bramki na 15. metrze i wystawił piłkę do Cazorli. Hiszpan potężnym strzałem lewą nogą nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Sunderlandu. 1-0!

Kolejna akcja Arsenalu! Tym razem Jack Wilshere szukał Theo Walcotta w polu karnym, jednak lewy obrońca Czarnych Kotów, Danny Rose, zdołał przeciąć to podanie. W przeciwnym wypadku, skrzydłowy Kanonierów wpakowałby piłkę do pustej bramki.

Coraz większa przewaga The Gunners! Giroud wystawił piłkę wszechobecnemu Walcottowi przed pole karne, jednak Anglik znów nie wpisał się na listę strzelców.

W doliczonym czasie pierwszej połowy przed stuprocentową szansą stanął Ramsey, jednak Mignolet po raz kolejny popisał się niesamowitą paradą. Po chwili piłkarze obu drużyn zeszli na kilkanaście minut przerwy.

Martin O'Neil w przerwie dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się Sebastian Larsson, zastępując Catermole'a.

Tuż po wznowieniu gry po raz kolejny pokazał się Sessegnon, minął Monreala i położył się w polu karnym. Mimo protestów graczy O'Neila nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

W 50. minucie kontuzję odniósł Jack Wilshere. Anglik zszedł z boiska, a zastąpił go Abou Diaby.

Sunderland zamiast dążyć do wyrównania, starał się eliminować kolejnych graczy Arsenalu. Larsson brutalnie nadepnął na kostkę Aarona Ramsey'a.

Na pierwszą akcję Kanonierów trzeba było czekać do 55. minuty. Oliver Giroud przyjął piłkę na klatkę i oddał strzał z 20 metrów. Simon Mignolet spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem na aut bramkowy.

Chwila dekoncentracji Aarona Ramsey'a i stuprocentowa sytuacja dla Sunderlandu. Walijczyk stracił piłkę w środku boiska, a kilka sekund później Steven Flechter znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Najlepszy snajper Czarnych Kotów nie popisał się w tej sytuacji - jego strzał minął bramkę Polaka.

I odpowiedź Arsenalu. Cazorla kiwnął Bramble'a w polu karnym, jednak niecelnie uderzył z lewej nogi.

W 61. minucie drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Carl Jenkinson. Anglik nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Sessegnona.

Osłabieni Kanonierzy cztery minuty później wyprowadzili groźną kontrę, ale Giroud uderzył nad poprzeczką.

Sunderland siłą rzeczy przeważał, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe dla podopiecznych Martina O'Neila. W 69. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Sunderlandu, Danny Graham.

Po chwili Arsenal przeprowadził kolejną koronkową akcję. Monreal i Diaby rozklepali obronę Sunderlandu, jednak Francuz strzelił wprost w dobrze ustawionego Mignoleta. I natychmiastowa odpowiedź Sessegnona, który założył siatkę Ramsey'owi, ale jego podanie w pole bramkowe nie znalazło adresata. Walijczyk z konieczności zastąpił Jenkinsona na prawej obronie.

W 73. minucie Santi Cazorla spróbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w bramkę. Kilkanaście sekund później Hiszpan popisał się cudownym podaniem do Walcotta, ale Anglik , mając przed sobą tylko bramkarza Sunderlandu, trafił w słupek.

Na pierwszą paradę Szczęsnego fani Arsenalu musieli czekać aż do 78. minuty. Polak popisał się genialnym pajacykiem po strzale Stevena Flechtera.

W 82. minucie Martin O'Neil wykorzystał limit zmian. Kontuzjowanego Rose'a zastąpił Vaughan.

Po faulu Theo Walcotta zawodnicy Sunderlandu mieli rzut wolny z bardzo groźnej pozycji, ale Sebastian Larsson beznadziejnie rozegrał stały fragment gry.

W ciągu 20 sekund Sunderland miał dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującego trafienia. Najpierw Wojciech Szczęsny zaliczył jedną z lepszych parad w tym sezonie po strzale głową Bramble'a, a po chwili obrońca Czarnych Kotów nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

86. minuta i zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Walcotta zastąpił Ignasi Miguel. Kanonierzy zaczęli grać trójką środkowych obrońców.

Jeden z nielicznych ataków podopiecznych Wengera w drugiej połowie. Dośrodkowanie Aarona Ramsey'a przeciął jeden z obrońców Sunderlandu.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny znowu uratował Arsenal z opresji po strzale Adama Johnsona z dystansu.

Kanonierzy mogli postawić kropkę nad i, ale Oliver Giroud fatalnie rozegrał akcję trzech na dwóch, strzelając z dystansu ponad bramką.

Sunderland nie zagroził więcej bramce Kanonierów i sędzia po raz ostatni zagwizdał na Stadium of Light. Arsenal nie bez kłopotów wywiózł z północnej Anglii komplet punktów i utrzymał się w czołówce Premier League.

Raport pomeczowySunderland autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 23:17

Bale odejdzie to pewnie jesli do LM sie nie dostana

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.02.2013, 23:15

Siedem straconych bramek w 21 ligowych spotkaniach Bayernu (0,33 na mecz) - to najlepszy rezultat na Starym Kontynencie. Na dalszych miejscach uplasowali się PSG St. Germain (0,54), Juventus Turyn i Girondins Bordeaux (0,67).

dennis93 komentarzy: 107214.02.2013, 23:14

Nie rozumiem czemu czepiacie sie Bale, zupełnie tak samo jak Lewandowskiego.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 114.02.2013, 23:13

Pierdzielony Bale. Obawiam sie tylko tego, ze to taka kogucia wersja Wilshera i gościu bedzie chciał jak najdłużej grać na WHL, mimo zainteresowania jego osoba, ktore pewnie już niedługo nastąpi.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.02.2013, 23:11

Jak kupował Walcott'a z Southampton Papcio, czemu nie kupił też Bale'a ? ;p

ViruS komentarzy: 35914.02.2013, 23:11

uu ale Ludo dziś brame zapakował

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 23:08

Mikel troche slabiej wolne chociaz w ktorym meczu w tym sezonie pokazal ze spadajacego liscia umie :D

gunners007 komentarzy: 954314.02.2013, 23:08

Yakub97 - Zgodzę się, Ronaldo niesamowicie strzela rzuty wolne, ale co z tego skoro jest nie skuteczny. CR7 strzela nie do obrony, ale w bramkę trafi raz na 100.

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 23:07

I nawet LAzio w 10 wyrownalo by wszedl mecz
O dziwo 2 bramki Kozak strzelil ktory jak moze ktos ogladal nie grzeszyl skutecznoscia w meczu z kurakami w grupie :D

veron komentarzy: 459514.02.2013, 23:07

TVN TURBO skróty LE leca

Qarol komentarzy: 1450214.02.2013, 23:07

@Yakub97

Trochę miałeś szczęścia i tak z tym kuponem - Lazio gol w doliczonym, KFC to samo ; D

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 614.02.2013, 23:06

co wy przeciez podolski z arteta najlepiej wykonuja wolne na swiecie, a arteta jeszcze ma idealna celnosc podan jak xavi. normalnie el maestro passer w kazdej kategorii czy to dlugich podan czy krotkich :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.02.2013, 23:06

Wyjebiście ? Kiedy ostatni raz z nich trafił ? Liczy się skuteczność a nie trajektoria piłki, Messi od niego lepiej wykonuje wolne. Z sezonu na sezon coraz gorzej z wolnymi Ronaldo, kiedyś w United trafiał częściej.

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 23:05

to w tym kupinie 230 zl prawie a mam kupon ze wygrana 800zl tylko napoli zawalilo ....
Czekalbym teraz tylko by Hannover +2,5 gola

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 23:04

A23
Ronaldo wyjebiscie wolne wykonuje
Bale tez ma noge ulozona lecz ci dwaj panowie to swiatowy top w wykonywaniu wolnych

grand92 komentarzy: 793714.02.2013, 23:04

Hulk i Umtiti dziś piękne bramy , na prawde stadiony świata

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 214.02.2013, 23:04

Hahaha, teraz patrze dopiero, że Bale znowu ratuje kuraków...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52414.02.2013, 23:04

Yakub97
I ta złość, gdy nie wchodzi jeden mecz.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 114.02.2013, 23:03

To recepta na kurakow bedzie prosta, wczesnie faulowac gdy bale ma pilke w okolicach srodka pola lub dalej, nie faulowac przy polu karnym i asekurowac tego ktory bedzie chcial odebrac pilke baleowi

Ars3n komentarzy: 1235414.02.2013, 23:03

ale sie buduje passa tottkow. 4mecze, 6 goli I wszystkie Bale, lol.

Totki 1 +
Super radosc bylaby az dziwo moja po bramce Bale lecz niestety Cavani i spolka zawiedli ...

grand92 komentarzy: 793714.02.2013, 23:02

kibicaokiem

weź człowieku stul twarz , pierwszy komentarz i kogoś od baranów wyzywasz ?! stuknij się w łeb

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2013, 23:01

Bale ma tak dobrze ułozona noge jak Ronaldo. Pewnie po sezonie zasili Real i beda sie obaj Panowie kłocic o to kto ma wykonywac rzut wolny. My rok temu polegalismy głownie na Robinie a Totki w tym na Bale-u wiec nie wiem czemu wasze zazenowanie to ja nie wiem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.02.2013, 22:59

Kompilacja

youtube.com/watch?v=_tcgMMfSvE4&feature=youtu.be

Sunderland - THEO WALCOTT

kibicaokiem komentarzy: 1514.02.2013, 22:59

@Grand92 - a mnie takie barany jak ty ;) Sam pewnie lepiej nie wyglądasz. Spore kompleksy masz na temat wyglądu ;)

Trzeba docenić jego klasę i kropka. A takie durne komentarze świadczą tylko o twojej głupocie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.02.2013, 22:58

Spursy to zespół jednego zawodnika.
BALE HOTSPUR
Na nim bardziej polegają w tym sezonie niż my na Robinie sezon temu.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 114.02.2013, 22:58

Youtube.com/watch?v=IT4hAwWEvr8&feature=youtube_gdata_player

Bramka Umititiego gdyby ktos nie widział.

ViruS komentarzy: 35914.02.2013, 22:58

rubin 2-0

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.02.2013, 22:58

Bale non stop wygrywa im mecze jak nam Perszing sezon temu.

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 22:58

Ale coty w Atletico na co w pierwszym meczu bramkarz do roznego idzie????
Teraz zamiast 1-0 2 maja do odrobienia

dennis93 komentarzy: 107214.02.2013, 22:57

Extra Bale :D. Kurde, panowie, co tam w tym Newcastle sie stalo?!

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.02.2013, 22:57

Masakra, ten Bale jest niemożliwy... Znowu uratował Tottenhamowi wygraną.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.02.2013, 22:57

Ale te KFC jest słabe.... Wszystko Bale strzela -,-

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.02.2013, 22:57

Ten Bale... Niech on odejdzie do Realu w lato.
Pamiętajcie, jak ktoś sfauluje zawodnika Spursów w derbach to Bale na pewno strzeli gola. Wojtek to też taki ręcznik w bramce jak Vercoutre, więc na pewno stracimy gola.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11714.02.2013, 22:57

Pytam poważnie, kiedy ktoś inny oprócz Garetha strzelił gola dla Tottenhamu?

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 22:56

YYYEEEEEAH 0-0 Newcastle 10 weszlo :P