Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
dennis93 komentarzy: 107224.12.2013, 00:33

MaciekGoooner;
Jeżeli już mówisz o niecelnych zagraniach Artety, co powiedzieć na temat reszty pomocników? Dla mnie, Mikel, zdecydowanie najlepszy zawodnik drugiej linii dzisiaj.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.12.2013, 00:30

Kibic Arsenalu menedżerem Tottenhamu... apokalipsa.

pronik komentarzy: 517924.12.2013, 00:28

w takim razie jak sedzia to widzial i mikela nie ukaraja to powinni sedziego zawiesic za taka ocene sytuacji

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:28

Pyk233 > Nie chcę Cię martwić, ale Lukas też nie jest napastnikiem z absolutnego topu, ale ja też dałbym mu szanse na szpicy. Może akurat w tym sezonie Poldi zaczął by dobrze spisywać się na szpicy. Trzeba dać mu szansę bo jeśli nie spróbujemy to się nigdy nie dowiemy. :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.12.2013, 00:28

@Verminator

To sobie obejrzyj czasem Stoke i skup się na Crouchu. Ja jestem pod wrażeniem jego gry, naprawdę. Nikt tak dobrze klatą i głową nie zgrywa piłek. Może i drewno, ale jego atuty w Stoke wykorzystują idealnie i pewnie skończą w środku tabeli.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:27

Wenger: 'I think it was a penalty [for the foul on Walcott].

rafi_i komentarzy: 421824.12.2013, 00:25

Wesołych Świąt panowie ;]

Pyk233 komentarzy: 14724.12.2013, 00:24

Mam nadzieję, że na WHU Podolski będzie już w pełni sił na grę od pierwszych minut i zastąpi Girouda, bo wydaje mi się, że przyda mu się rywalizacja, on tego potrzebuje, bo gra jak przeciętniak, a My potrzebujemy światowego formatu Napastnika!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.12.2013, 00:24

@Arsenalfcfan

Właśnie, jeszcze Sturridge'a zgubiłem. Adebayor praktycznie nic nie grał, ale bez wątpliwości ma większe umiejętności niż Giroud.
A Soldado to z siebie pośmiewisko robi, jedyny gorszy od Girouda. Jak 5% strzałów zamieniasz na gola to z ciebie dupa, a nie napastnik.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.12.2013, 00:23

pronik

TYLKO jeśli sędzie nie widział tego zajścia. Taka sama sytuacja była kiedyś z wejściem Balotelliego w kolano Songa - FA nie mogła go ukarać bo sędzia to zdarzenie widział.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3424.12.2013, 00:23

Crouch to chociaż potrafi strzelać bramki z silnymi ekipami ;p

dennis93 komentarzy: 107224.12.2013, 00:23

Czytając wasze komentarze -czy tylko ja sądze, że Arteta zagrał jak profesor?!

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:22

Dajcie już głosowanie na najlepszego gracza meczu. :p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.12.2013, 00:21

MaciekGoooner

To, że nie było go na ławce, wcale nic nie znaczy. Podolski, nie jest jeszcze gotów na grę od początku, Rosicky rozegrał dziś całe spotkanie i może nie wyrobić kondycyjnie, Wilshere jest niedostępny, a Özil ma dostać wolne.

Tak więc Cazorla pójdzie do środka, a na skrzydle zrobi się miejsce dla Gnabry'ego.

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:19

Shinev > Ty z tym Crouchem na serio? Większego drewna to chyba Premier League nie widziało. Giroud przy nim to baletnica. :P Crouch to niech lepiej się przeżuci na kosza lub siatkę. :D

pronik komentarzy: 517924.12.2013, 00:19

Midgardsorm
jesli nie dostal zoltej mikel a nie dostal to fa ma duzo do gadania i moze go zawiesic na podstawie zapisu video

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3424.12.2013, 00:18

Mnie to najbardziej irytowało brak jakichkolwiek strzałów z dystatnsu w wykonaniu naszych zawodników. Piłka na mokrej murawie nabiera sporej prędkośći, a po koźle to już w ogóle pędzi jak szalona ;p Wystarczył jeden celny strzał w bramkę i mogliśmy wygrać 1-0. W Chelsea takiego strzału spróbował Lampard i mieliśmy szczęście, że piłka leciała prosto w Wojtka. Chyba na serio Wenger zabrania uderzeń spoza pola karnego zawodnikom Arsenalu ;p

Theo10 komentarzy: 826124.12.2013, 00:17

Po pierwsze, to co gra ostatnio Giroud to woła o pomstę do nieba. Nowy napastnik do pierwszego składu to jest priorytet w zimowym okienku, bo z tym francuskim modelem to nic nie osiągniemy.

Po drugie, to jest to kolejny mecz w którym powinniśmy dostać karnego, a go nie dostajemy. Faul na Theo był ewidentny.

No i po trzecie, trzeba stwierdzić, że mamy na prawdę trzech świetnych ŚO. Wenger będzie miał spory ból głowy po tym jak Kościelny wróci do zdrowia, bo każdy z tej trójki zasługuje na pierwszy skład.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.12.2013, 00:17

@Veminator

Od obecnego Girouda - tak. Na początku sezonu się spokojnie do top 10 łapał, ale teraz jest mega irytujący i bezproduktywny.

A Crouch to świetny zawodnik. Do Arsenalu oczywiście nie pasuje, ale w Stoke wykonuje nieocenioną robotę. Każda górna piłka jego, lepsze key passy śle głową niż Ozil nogami. Byłem w szoku jak go oglądałem.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.12.2013, 00:14

Shinev,

Dla mnie tak:

Van Persie, Rooney, Suarez, Sturridge, Aguero, Negredo, Lukaku, Remy, Michu.

Dodatkowo dochodzą jeszcze gracze mniej grający np. Dzeko, Chicharito i Adebayor, a także nie jestem pewny co do Benteke i jeszcze czekam tak z 10 spotkań aby Bony'ego i Soldado ocenić, bo to ich pierwszy sezon.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:12

moja teza nie upadla, pisalem to wczesniej, nadal jestem wybitnym ekspertem /forma gomisa, forma lfc, suarez strzelajacy 40 bram na sezon/ kt to wszystko przewidzial?

nawet nie wiesz ile mi zawdzieczasz userze

turysta komentarzy: 608924.12.2013, 00:11

żeby Was pocieszyć:

Tim Sherwood podpisał kontrakt z Tottkami do końca NASTĘPNEGO sezonu

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:11

Shinev > Long i Crouch są lepsi od Giroud? To już nie ma nad czym się zastanawiać tylko trzeba powalczyć o któregoś z nich. Oby Wenger myślał tak samo jak ty i stoczył ostry bój z największymi klubami Europy o Croucha i Longa.

:(((

Czy już naprawdę aż tak nisko oceniasz Giroud? Ja rozumiem, że chłopak szału nie robi i mnie też często irytuje, ale jak zobaczyłem teraz ten twój komentarz to się po prostu załamałem.

cakE256 komentarzy: 221724.12.2013, 00:11

Rivaldo

Hue Czuje sie zaszczycony ;d

Nie no fakt benteke jakiejs formy nie prezentuje najlepszej, ale ... no dobra fail nie będe sie usprawiedliwac, zapomnijmy.

mar12301 komentarzy: 2311724.12.2013, 00:09

pauleta

Ozil dziś jako jedyny z ofensywnych ciągnął w miarę grę, inna sprawa że nie było z kim klepać.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 124.12.2013, 00:08

Verminator97

Oczywiste, że Vermaelen.

GunnerForLife komentarzy: 335524.12.2013, 00:07

Nie ogarniam tego schodzenia w meczach Giroud bo boku i nabijania na rożne. On powinien czekać w polu karnym na piłke.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.12.2013, 00:07

Jakie 10 miejsce? U mnie jest znacznie niżej.
Negredo, Aguero, Suarez, Torres, Lukaku, Remy, Bony, Lambert, Van Persie, Rooney

To taka dyszka na szybko. Chamakha też wyżej cenię, a dochodzi jeszcze masa zawodników ze średnich klubów (Longi, Crouche) i Ci, którzy nie grają regularnie (Dzeko, Chicharito).

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:06

Kiedy będzie dostępne głosowanie na najlepszego zawodnika meczu z naszego zespołu? Mam duży problem z wyróżnieniem jedynego gracza, ale chyba zagłosuje na Gibbsa. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.12.2013, 00:06

cakE256

wolalbys bardziej Benteke niz Coste na ES, mega fail roku 2013 na forum wygrales.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.12.2013, 00:05

A może na West Ham Gnabry od początku?

Verminator97 komentarzy: 1490024.12.2013, 00:03

pauleta19 > Mesut był naszym najlepszym zawodnikiem ofensywnym na 6.0 zasłużył.

Kowalczyk11 komentarzy: 325324.12.2013, 00:03

Własnie widziałem tą powtórke z faulem na Theo bo zcieło mi na meczu lekko , powiem tak sędzia Majk Din mógł pokusić sie o podyktowanie 11 na 95%.

kenta komentarzy: 22424.12.2013, 00:02

@pauleta19
imo Ozil starał się i to bardzo. Miał kilka fajnych piłek jak zawsze + większe zaangażowanie niż zwykle. Myślę, że koło 6.0 ^^

Cesc1994 komentarzy: 447024.12.2013, 00:00

Z WHU powinien zagrać Bendtner. To jest taki mecz w którym Duńczyk spokojnie sobie poradzi. Mam nadzieję, że ten odpoczynek dla Oliviera o którym mówił Wenger, nastąpi właśnie w czwartek.

cakE256 komentarzy: 221724.12.2013, 00:00

Verminator

W tym przypadku nie bylo nawet przywileja bo nie widzialem zeby dean pokazywal ten znak rekami wiec jakbysmy sie nie utrzymali przy pilce to by nie bylo faulu prawdopodobinie ;D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.12.2013, 00:00

Shinev,

Za kilka spotkań to i Chamakha będę stawiał przed Giroudem w top napastnikach w lidze. Aktualnie to jest może na 10 miejscu, ale powoli leci w dół, bo Adebayor w formie jest lepszym zawodnikiem. Brakuje tylko aby Benteke wrócił do formy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.12.2013, 00:00

Szczęsny 7.5 - bezbłędny
Sagna 7.0 - w ofensywie szału nie było, dobrze w defensywie
Mertesacker 8.0 - po profesorsku
Vermaelen 7.5 - w porównaniu z profesorem Koscielnym gra na chama i agresywnie, ale poza dwoma kiksami nie można mu nic zarzucić
Gibbs 7.0 - ławka w ostatnim meczu dobrze mu zrobiła
Arteta 7.5 - jedyny pomocnik, któremu piłka nie przeszkadzała
Ramsey 2.5 - "prawie asysta" do Giroud nie uratuje jego oceny
Ozil 4.0 - zawiódł
Rosicky 3.5 - zamiast faulować powinien był zająć się graniem
Walcott 1.0 - w sumie, gdyby Arsenal wyszedł w 10. na boisko to nie byłoby różnicy
Giroud 3.5 - tak jak mówiłem przed meczem, od 2. miesięcy impotent strzelecki, największy plus to chyba gra w defensywie, heh

zmiennicy:
... a nie zapomniałem, że nie było

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:59

Banega to jeszcze gra dobrze w piłkę?

ktoś się orientuje?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2013, 23:58

Co wy tak o tym Benteke? Chłopak ostatnio jest bez formy, a my potrzebujemy killera - i to najlepiej bardziej doświadczonego od Belga. Benteke jeszcze się może rozwinąć, ale młodych to my mamy - Akpom, Sanogo, Campbell...

grzegorz1211 komentarzy: 1028423.12.2013, 23:58

Kingofloyal
patrzysz na terminarz Liv, City i Chelsea ale poważny rywal to teraz jest Everton. Gdyby lepiej weszli w sezon bo mieli kilka remisów na początku z przeciętnymi drużynami to dziś są liderem. No ale wtedy to były początki Martineza a teraz już poukładał tą drużynę. Everton w tym sezonie jest pewny w top4

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2013, 23:56

Turczyka to nawet Ramsey w szczytowej formie by nie posadził.

Chamakh wspierany przez takie tuzy jak Puncheon i Bannan strzelił przeciwko Chelsea. Giroud niestety miał za sobą tylko Ozila.

Sorry, ale jako fanboy Czarnakiego muszę się pośmiać. Bo on chyba jeden strzał wtedy oddał i trafił ;d

TakKrzysiu komentarzy: 893623.12.2013, 23:56

Nie powiem nawet co myśle o Giroud. Torres przy nim to megapetarda. W koncu miał udany kontakt z pilka i celny strzał. U nas zwyczajnie nie ma kto strzelać. Jak gralismy bez Walcotta to czasem jeden z 5 ofensywnych pomocników dostawił noge, czasem nie. Teraz nawet nie dalo sie wykorzystac szybkosci Anglika, a Francuz pogubił swoje atuty, których i tak nie było wiele. Na ławke z nim bo w Arsenalu może wchodzic tylko z niej.

rafi_i komentarzy: 421823.12.2013, 23:56

Costa do nas. A może Wenger znowu zszokuje wszystkich i ściągnie Falcao/Cavaniego ?:D

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2013, 23:56

GFL > Nawet nie przypominaj tej sytuacji. Najpierw Yaya Toure, a teraz Mikel. Dwa mecze z rzędu i dwie czerwone kartki dla drużyn przeciwnych, które nie podlegały żadnym wątpliwościom i sędziowie nawet żółtych kartek w obydwu sytuacjach nie dali. Szkoda gadać. Wiedziałem, że Dean da dzisiaj popis.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:56

Leehu,
Jest pewne... to, że Wenger nie będzie wydawał w zimę gigantycznych pieniędzy. Jak coś to wyda większe w lato, ale nie mówię tutaj o 70-80 mln, a tak około 30-40 mln, ale to też nie jest pewne.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2013, 23:55

GFL

Tylko jeśli sędzia tego zajścia nie widział. Jeśli widział i postanowił nic nie robić, to FA nie ma nic do gadania.

GunnerForLife komentarzy: 335523.12.2013, 23:55

Bilans z City, ManU i Chelsea 0-1-2. Nie potrafimy grać wielkich spotkań. A wygrywając tylko ze średniakami ligi się nie wygra.