Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2013, 23:30

,,najwazniejsze, ze nie przegralismy. dobry 1 pkt'' co 2 komentarz na stronach o chelsea, przynajmiej nie udaja ze cos graja.

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:30

OptaJoe @OptaJoe 36 min
3 - The last three times Liverpool have been top at Christmas they have failed to win the title (90-91, 96-97, 08-09).

#SameOldShit

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.12.2013, 23:29

Niestety ofermy z liverpoolu przed nami na święta. Mecz reczywiście przeciętny ale patrząc na to trzeźwo to chyba jednak chelsea miala klarowniejsze okazje np ta Willama. Z przebiegu meczu oczywicie my zasłuzylismy na wygrana no ale trzeba żyć dalej i mieć w pamięci to że teraz są bodajże mecze chelsea liverpool oraz city liverpool więc punkty zostaną przez nich stracone a my mamy szanse znowu odskoczyć , ale też nie lekceważmy nikogo. Mesutowi chce dać odpocząć a tu Wilsher zawieszony to ja nie wiem kto wyjdzie w 1 składzie

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11723.12.2013, 23:29

Dobra, najważniejsze, że nie przegraliśmy. Z West Hamem trzeba wygrać. W tej chwili to chyba najsłabszy zespół ligi.

schnor25 komentarzy: 1854623.12.2013, 23:29

Przygasł Aaron to nie ma kto prowadzić drużyny do zwycięstw niestety.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2423.12.2013, 23:29

Nom, ale porownajcie Van Persiego do Girouda, przy calej sympatii do francuza, to jak porownywanie reprezentacji Hiszpanii do rep. Kazachstanu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:29

Shinev
Dzieki Pulis za analize:D

TakKrzysiu komentarzy: 893623.12.2013, 23:29

Na 9 ostatnich meczów Suarez strzelił 16 bram a Giroud 2. Jak Wenger nie kupi w Styczniu przescorreda to ja nie licze na jakikolwiek puchar bo Francuz nadaje sie na rozsmarowanie na kanapce.

kuba289 komentarzy: 216023.12.2013, 23:28

Giroud na śo, wygrywa główki!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:28

Matt
3 słabsze mecze? Giroud to chyba z 10 mecz gra tragicznie. Ale dalej mamy o nim myśleć jak o bogu pola karnego..

skyrim komentarzy: 807123.12.2013, 23:28

Mou nie taki znowu genialny - a ta jego taktyka obliczona na niszczenie gry to w ogóle jedna wielka porażka futbolu - o ile w zeszłym sezoneie oglądałem Chelsea o tyle w tym zobaczyłem 2 razy i odpuściłem.

Koroniarz komentarzy: 1013923.12.2013, 23:28

Powiem krótko jeżeli nie kupimy w styczniu bramkostrzelnego napastnika to możemy się pożegnać z majstrem w tym roku. Ba ciężko będzie o miejsce w Top3

chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 23:28

Marzag
też tak myślę bo chyba na nikogo lepszego nie ma co liczyć

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52023.12.2013, 23:27

Na wiosnę Everton padnie na zadyszkę.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2013, 23:27

Pamiętam jedną genialną kontrę Chelsea. Uratowały nas - jak by to nie zabrzmiało - centymetry Mertesackera. Ledwo sięgnął tej piłki a za nim się ktoś czaił żeby władować z kilku metrów obok bezradnego Szczęsnego.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:27

I co może jeszcze na skrzydło ? Podupczyło się we łbach, idę spać.

matt21 komentarzy: 541423.12.2013, 23:27

Wychodzę stąd, bo nie da się czytać waszych opinii opiewających na ostatnim meczu.
Na początku sezonu dla was Giroud był bogiem futbolu.
Na początku szliśmy na mistrza.
Wystarczyły 3 słabsze mecze by opinie z tych wcześniejszych 20 poszły się j****.

Idźcie mamie pomóc robić potrawy wigilijne.
Wesołych Świąt!
Przestańcie narzekać i dostrzegajcie pozytywnych aspektów.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2013, 23:27

Mieliśmy serie ciezkich meczy,CIty na swoim stadionie, z Napoli odpuściliśmy,no i teraz z Mou zawsze nam nie idzie,a pogoda też nie pomogła.
To po prostu pech! Teraz jedziemy po swoje!

Grimprayer komentarzy: 21523.12.2013, 23:26

Zastanawiam się nad tym, żeby przesunąć żiru na ŚP. Dobrze podaje, dobra klepka, wzrost. Tylko tempa, dryblingu i serca brakuje

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.12.2013, 23:26

Kanonierzy na pocieszenie powiem, że jest co najmniej jedna osoba bardziej wkurzona od nas po tym meczu:
wykop.pl/ramka/1791182/postawil-2-funty-moze-wygrac-prawie-pol-miliona/

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:26

O, jest i Marzag.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:26

Oggy
No wiesz, widzialem wszystkie jego mecze w Barcie i przyjecie pilki mi akurat idealne + zastawienie sie i jakies koleczko w miejscu. Jego najwieksza wada to szybkosc. Truchtajacy Giroud jest szybszy niz "sprintujacy" Fabs.

Marzag, przyjdziesz? Bo chcę zapytać czy widziałeś dziś jakieś pozytywy w grze swego ukochanego drewnokolosa.

kuba289 komentarzy: 216023.12.2013, 23:25

Giroud jest dobry? hahahahaha On jest tragiczny.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 123.12.2013, 23:25

Jak dla mnie Mitroglou jest najlepszą (realną) rzeczą jaka by mogła spotkać fanów Arsenalu w styczniu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:25

adrian,

Przecież my zremisowaliśmy a nie przegraliśmy. A co do meczu to cieszę się z jednego punktu, ważne było aby tego meczu nie przegrać, nie spaść za Chelsea i City. Nie od dziś wiadomo, że Wenger nie ma pomysłu na zespół Mourinho. Więc remis brałbym w ciemno przed meczem i cieszę się, że nie ruszyliśmy w ostatnich minutach ryzykując przegranej.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 23:25

mit RIVALDO jako największego eksperta na k.com powoli przemija

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2013, 23:25

a1886
bo był kontakt z Walcottem, sędzia był idealnie ustawiony, widział wszystko...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:24

Nie jestem pewien, ale chyba w tym okienku byla szansa na wypozyczenie Deulofeu z Barcy. Myslicie ze jakby byl w Arsenalu, to cos by pomogl???

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:24

FabsFAN- a ja Ci powiem że Fabregas technicznie lepszy nie jest od tej dwójki(przyjęcie piłki i prowadzenie), podania ma o niebo lepsze i to jego siła. Arteta to piłkarz już schodzący ze swego szczytu: kiedyś potrafł pięknie podać. Obecnie tylko Ozil i Cazorla (może Jack i Rosa ale to od święta) potrafią tak zagrać. Mikela mam już trochę dosyć zwalił za wiele rzeczy ostanio. Trzeba było kupić Luiza Gustavo no ale on jest oszlifowania na sezon, dwa. Mamy problem na Dmie i on będzie rósł.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:24

Z włosami ładniejszy, ale bez włosów bije lepiej wolne.

"Siła jest we włosach" - Samson

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2013, 23:24

Czyli wygląda to tak - początek i koniec rundy mieliśmy na zrobienie przewagi, końcówka na obronę -> nie udało się. Teraz jakoś ta kolejność spotkań będzie inna bo z Cardiff gramy już 1 stycznia, więc będzie ciężko. Luty/Marzec najgorszy.

The_Gunner1886 komentarzy: 223 newsów: 5323.12.2013, 23:23

Wszyscy narzekacie, bo niestety jest na co ale z drugiej strony patrząc postawili nam autobus, a raczej dwa, bo Hazard I Willian to byli bardziej boczni wysunięci obrońcy. Pod koniec kiedy trochę opadli z sił, zrobiło się nam więcej miejsca, ale że takiego Suareza magika nie posiadamy to ciężko dzisiaj było coś ugrać. Chelsea z wieloma średniakami przegrywała ale pamiętajmy, że wtedy na pewno nie byli aż tak defensywnie nastawieni. Mourinho to genialny taktyk na mocne zespoły. Wygrywał z Chelsea, robił to samo z Interem. Na nas jest niestety prosty sposób. To mocny pressing albo właśnie podwójna ściana defensorów. Głowa do góry, Liverpool ma ciężki terminarz i wątpię, że pozostaną długo na szczycie chociaż jeśli nie my, to życzę, żeby to byli właśnie The Reds.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:23

Arsenal_1886
Może to dlatego, że faktycznie był :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2013, 23:23

afckonrad9101;

to byl spacer, moja teza nie upadla, nie moja wina ze setki nie zostaly wykorzystane. Co pokazala chelsea jedno wielkie g.... Oby Everton wywalil ta nudna katastrofe z top 4.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:23

łysego ze Swansea
#fail

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:22

Arsenal23
Zmien avatara bo brat Ślusarskiego postanowil sie upodobnic do swojego idola łysego z Liverpoolu:D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.12.2013, 23:22

Według Wengera i Garego Neville'a był karny.
Wenger jest w 100% pewny, że był karny.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52023.12.2013, 23:22

kalul
Taktyka Jose jest prosta. Zdobywać punkty, ale nie za wszelką cenę. Trzymać ekipę na tyle świeżą na ile się da poprzez nie forsowania tempa w spotkaniach, dużo rotować. Jak wytrzymają tak jeszcze ze 2-3 miesiące w czubie to przyspieszą z wiosny. Wtedy się wszystko rozegra.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 23:22

gramy co 3 dni- brakuje świeżości
gramy po 9 dniach przerwy-brakuje rytmu meczowego

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:22

No, to gdzie ci wczorajsi obrońcy Girouda? Wychylicie głowę i uderzycie się w pierś, czy nie? Drewno, drewno, drewno.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2013, 23:22

Giroud has scored 2 in his last 9 games. Suarez has 16 in his last 9
Mamo!!!

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 23:22

hue hue a na poczatku sezonu byla sonda kto bedzie mial najwiecej bramek w tym sezonie. Giroud mial chyba w niej 50+% ;D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2013, 23:21

Panowie teraz terminarz nam sprzyja:

City ma Live,Crysta,Swansea,Newscastle,Cardiff,Totki,Chelsea.
Live:City,Chelsea,Hull,Stoke,AV,Eve,WBA
Chelsea: Swansea,Live,Soton,Hull,UTd

A MY mamy: West HAm,Sroki,Cardiff,AV,FUlham,Soton,Crystal,Live

Musimy sobie zrobić dobrą przewagę!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:21

"chelsea zostanie zdmuchniete z ziemi , najlatwiejszy mecz w poniedzialek w BPL w tym sezonie nas czeka." - RIVALDO700

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 123.12.2013, 23:21

W sumie tak analizując taktykę Mourinho to żaden z niego trener. Mając takich piłkarzy każe im grać jak trenerzy beniaminków, tyle że trenerzy beniaminków nie mają takich piłkarzy i rzadziej udaje im się zaskoczyć przeciwnika :-)

chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 23:21

Napastnik potrzebny na gwałt tylko że w styczniu to my napastnika klasy światowej nie kupimy

kenta komentarzy: 22423.12.2013, 23:21

By The Way, szkoda tego Anglika co miał 500 000 funtów zarobić.

afckonrad9101 komentarzy: 783423.12.2013, 23:21

Ja czekam na naszego super eksperta RIVALDO700 ktoru wieszczyl spacerek z Chelsea...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2013, 23:21

chladek4
sory pomyłka ale dla mnie ten mecz to jak porażka mogliśmy to wygrać! Jeszcze raz sory za pomyłke ;)