Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 23:40

marzag
chociaż ja i tak raczej nie wierze w mozliwosc takiego transferu, myślę że nasz transfer w styczniu napastnika to będzie Sanabria który jest za młody zeby dac nam produktywność na tej pozycji, a boss pewnie powie ze nie było dostępnych dobrych napastników na rynku i w sumie będzie miał rację

14henry14 komentarzy: 14523.12.2013, 23:40

mysle ze wenger jest zadowolony z jednego punktu, inaczej nie da sie wytlumaczyc brak zmian. w pozniejszym rozrachunku to na pewno zaprocentuje przede wszystkim chelsea nie zdobyla ich 3. niektorzy tu reaguja jakby liga skonczyc sie miala za 3 kolejki a nie jestesmy jeszcze nawet na polmetku wiec troche trzezwego myslenia nie zaszkodzi, przed nami mecze co 3 dni, był dlugi odpoczynek mamy szeroka kadre co w poprzednich sezonach nie miało miejsca. musimy grac swoje ze sredniakami jak do tej pory i wrocimy na szczyt. ogralismy liverpool u siebie dzisiaj sie nie udalo. trzeba wygrac kolejny mecz. mamy wypoczetych cazorle, monreala, flaminiego wroci kosa wilshere wiec bedzie rotacja, czego nie było rok temu w tym najgoretszym okresie. szykuje sie trudny wyjazd do newcastle wiec tam zobaczymy pewnie ta sama jedenastke co dzisiaj, z west hamem spodziewam sie 3-4 zmian.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:40

turysta
Teraz Live gra z Chelsea czy City?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.12.2013, 23:39

Arsenalfcfan, to po prostu prowokacja tego małego człowieczka, chce żeby fani Arsenalu byli jeszcze mniej zadowoleni z tego meczu.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 123.12.2013, 23:39

Ja to juz na tego drewniaka Giroud to patrzeć nie mogę.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52023.12.2013, 23:39

IMO bardziej od Costy potrzebujemy Falcao.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:38

A o którą sytuację burzy się Mou ws. Artety?

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 23:38

mico

serio? jeszcze niedawno byl taki pelen szacunki, a teraz pokazuje swoja prawdziwa twarz, co za klaun.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:37

karateman
Bo strzelił krzyżakiem?

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2013, 23:37

Szkoda, że tylko remis. Ale w tym meczu Jose pokazał jakim świetnym jest taktykiem. Rozpracował naszą grę i nie mogliśmy sobie stworzyć żadnej sensownej sytuacji, dopiero w końcówce Giroud miał dwie bardzo dobre okazje, niestety nie wykorzystane. Cieszmy się, że Lampard w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę. Mecz typowo na remis, poziom spotkania pod względem widowiska stał na słabym poziomie, ale pod względem taktycznym na bardzo dobrym. Szkoda, że nie mamy pozycji lidera na święta, ale przecież przegrywamy z LFC tylko różnicą bramek.

Marzag
Ale on nic nie robił dobrze, jest strasznie ślamazarny, wszystko spowalnia. Jutro będzie gadanie, że Ozil gówno grał, ale do kogo on ma grać te prostopadłe piłki, do jedynego Theo? Kłoda, kłoda i jeszcze raz kłoda. Nie nadaje się na mecze z drużynami z topu, bo w takich spotkaniach trzeba wykożystać 1/1 sytuację, a dla niego potrzeba 10 żeby się wstrzelić, a 15 żeby strzelić..

FreeWay komentarzy: 34923.12.2013, 23:36

Mielismy swoje sytuacje moglismy wygrac to spotkanie , remis z Czelsi nie jest taki zly. Jestesmy na 2 miejscu przegrywajac tylko bramkami z 1 Live. Sytuacja nie jest tragiczna ale zeby walczyc o mistrzostwo potrzebujemy napastnika z prawdziwego zdarzenia. Ktos cos pisal o taktyce Mou. Co to za taktyka ? Ustawic autobus i grac na Torresa lage-genialne- -.- . Nie moge zniesc tez sedziowania przynajmniej 2 czerwone kartki dla Smerfow powinny byc , co za tym idzie mecz moglbym inaczej sie potoczyc ,oczywiscie na nasza korzysc. Wesolych Swiat ! ; )

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:36

Dobra, **** jest 1 pkt. Mysle, ze jakby torres byl przy takiej okazji to by nie trafil w pilke ;D Prawda jest taka, ze i arsenal i chelsea graly bez napastnika. W zimie Costa i lecimy na majstra.

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:36

4 ostatnie drużyny, które były 1 na święta wygrały ligę

ostatnią drużyną, której to się nie udało jest LFC

#SpokojnaGłowaA23

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3423.12.2013, 23:36

Może i w tabeli nasza sytuacja wygląda ok, lecz to, co zaprezentowali nasi na boisku to woła o pomstę do nieba. Kolejny raz piłkarze Arsenalu wyszli na murawę bardzo spięci. Tak się dzieje zawsze, gdy gramy z jakimś silniejszym rywalem - United, City, Chelsea. Przez gorące głowy naszych zawodników oglądaliśmy mnóstwo niedokładności w łatwych sytuacjach. W dodatku nie potrafiliśmy wykorzystać strzałów z daleka, które mogły przynieść zwycięstwo. Mamy takich specjalistów od uderzenia z dystansu, a żaden Kanonier nawet tego nie próbował. Nasi najlepsi zawodnicy z poprzednich miesięcy pogubili formy. Może i w drugiej połowie wyglądało to trochę lepiej, lecz to było i tak dalekie od dobrej piłki. W dodatku postawa Wengera... żadnej zmiany. Mieliśmy zawodników na ławce, którzy mogli zrobić różnicę - np. Poldi i Cazorla. Niestety nie doczekaliśmy się ich na boisku. Jestem bardzo rozczarowany postawą naszych piłkarzy jak i trenera. To trochę wyglądało jakby Wenger umówił się z Mou na podział punktów. Trzeba pochwalić jednak dzisiejszą atmosferę na ES, kibice mocno dopingowali Arsenal.

Ciężko mi wskazać najlepszego zawodnika meczu po stronie Arsenalu, lecz wybieram Artetę. Grał w miarę rozważnie, ustrzegał się błędów. Na plus także Wojtek. Defensywa spełniła swoje zadanie, czyli mecz bez straty bramki. Rosa, Gibbs, Sagna zagrali przeciętnie, a reszta zawodników na minus. Najbardziej zawiodłem się dzisiaj na Aaronie. Nic mu nie wychodziło, miał sporo strat i niecelnie podawał. Raz jego błąd zakońcył się groźną kontrą Chelsea. Ozil nie istniał. To samo Walcott, a o Giroud to już lepiej nie wspominać... ;p

No cóż, tracimy lidera na święta. To na pewno podziała negatywnie na morale naszych zawodników, jednak mnie martwi bardziej nasza postawa z silniejszymi rywalami. Rozumiem, że możemy mieć spore problemy na wyjazdach z topowymi ekipami, lecz mecze u siebie z czołówką po prostu musimy wygrywać. Dwa ostatnie spotkania na Emirates z silnymi ekipami - dwa remisy. To się musi zmienić. W dodatku trzeba teraz wygrać przekonująco z WHU, bo oni są najgorszą drużyną w lidze. Obowiązkowe jest przełamanie kryzysu, szczególnie w tak ważmym momencie sezonu, jeśli chcemy się dalej bić o mistrza. Wielkimi krokami zbliża się okienko transferowe, więc nowy napastnik jest bardzo mile widziany, bo nie ma już co liczyć na bramki Oliviera ;p Teraz najważniejsze jest zachowanie spokoju w naszej ekipie i powrót na zwycięską ścieżkę.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:36

Kowalczyk11,

Albo oglądał mecz Chelsea :P

karateman komentarzy: 58323.12.2013, 23:35

Wczoraj mi Palacio zaimponował. On albo Costa

MatArsenal9870 komentarzy: 216723.12.2013, 23:35

Czy Adebayor jest lepszym graczem od Girouda?
Odp. Był ale już nie jest.
Czy Adebayor jest lepszym snajperwm od Girouda?
Odp. Tak zawsze był i będzie.
Adebayor strzelił ostatnio 2 gole a giroud gdyby nie taniec boruca to by do tej pory tyle goli w jednym meczu nie strzelił a grał kilka razy więcej w BPL od Adebyora.

Odnośnie Artety todobrze odbiera, asekuruje.... I na tym koniec. Źle rozgrywa, podejmuje dużo błędnych decyzji a jak gramy z mocnymi drużynamt to u nas w środku pola trwa chaos jeżeli uda mu się ogarną żadko ale zdaża mu to się to nie potraji przyśpieszyć gry ale najbardziej nie lubie go za dużo błędnych decyzji podczas meczów i brak techniki odnośnie przyśpieszania gry ja wiem że rola df-a jest od asekuracji i od odbioru dlatego niech tym się zajmie lepiej a nie za rozgrywanie bo już w tej dziedzinie lepszy jest flam a nawet kosa.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2013, 23:35

Ale Mourinho ciśnie po Artecie.

Mourinho: "When we let Arteta free we know what we are doing."

JM on Mikel challenge: "Football is for men. Or for women with a fantastic attitude."

JM on Mikel challenge: "English people would never provocate a situation like that. Players from some countries have that in their blood."

Mourinho on Arsenal/Mikel: "They like to cry. That's tradition."

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.12.2013, 23:35

chladek4, podobno do 15 stycznia

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.12.2013, 23:35

Draxler napisał na fejsie że właśnie ogląda nasz mecz ;d Chłop widocznie dał sie namówić Mesutowi na transfer ciekawe czy do nas dojdzie

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2013, 23:34

A23
Idealne podsumowanie tursysty

tabasco10a komentarzy: 96323.12.2013, 23:34

Co to w ogóle bylo... brak zmian? Ktoś to w jakiś sposób spróbuje mi to wytłumaczyć?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.12.2013, 23:34

carlosV, nie zapomniałem, bo go nie było. Musisz się z tym pogodzić że jeśli zawodnik zrobił coś źle w meczu to nie znaczy że wszystko w meczu robił źle :-)

Qarol komentarzy: 1450223.12.2013, 23:33

Też mi się wydaje, że Podolski by strzelił gola w tej pamiętnej sytuacji. Od razu po pudle pomyślałem o nim ; d

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2013, 23:33

Trequartista
hahaha już to sobie wyobraziłem xDDD

matt21 komentarzy: 541423.12.2013, 23:33

carlosV

Mówiąc ostatnie 3 słabsze mecze miałem na myśli cały zespół.
O Giroud swojej opinii nigdy nie zmienię - na pewno nie wyskoczy ponad przeciętność.

Wkurza mnie to, że płaczą tu wszyscy co najmniej jakbyśmy byli w sytuacji United.
Wystarczy jeden mecz by zrujnować całą opinię o Arsenalu który grał znakomicie przez pierwszą część sezonu.

Teraz serio idę.
Yo

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:33

adrian,

A w okienko transferowe kogo? Przecież pamiętaj, że na ławce trenerskiej jest Wenger... więc wydanie pieniędzy wcale nie jest takie pewne. Zwłaszcza, że Sanogo wróci do zdrowia. A z nim jak to Wenger mówi - mamy 5 napastników.

chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 23:33

Marzag
ja wiem nawet w tej edycji LM go śledziłem, tylko ze on teraz ma kontuzje a nie wiesz kiedy ma być gotowy do gry ?

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 23:33

Mourinho on jeers at final whistle. "Boring? I agree. I play them 10 times and never lost."

trololo

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2013, 23:32

Mitroglou będzie do wyjęcie ale latem a podpisał kontrakt aby jego klub na nim po prostu zarobił sporą sumkę.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:32

adrian
A Giroud to jest na szpicy? Równie dobrze mogłoby go tam nie być. Podol by dostał taką piłkę to by połamał ręce dla Cecha i rozerwał siatkę, a nie kaleczył się jak nie powiem kto..

mar12301 komentarzy: 2311523.12.2013, 23:32

przecież z City Liverpool na pewno nie wygra. Więc wystarczy wygrać z WHU i wracamy tam gdzie trzeba.

Trequartista komentarzy: 536623.12.2013, 23:32

Ja chcę Balotelliego, a co! On jest tak głupi, że ignorowałby zakazy Wengera i wychodzących na pozycję kolegów i waliłby na bramkę. Przynajmniej coś by wpadło.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52023.12.2013, 23:32

Nie dopisujcie już tych punktów za szybko.
Sami znawcy, a już zapomnieli, że to BPL.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:31

Zdecydowanie wolałbym Mitroglou niż Girouda... Na pewno gorzej nie spisywałby się nawet wchodząc kilka dni po przyjściu do nas.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:31

Marzag
Pokazał przy linii bocznej jak się utrzymuje przy piłce. Czego nie dotykał zamieniało się w stratę. Jedyne dobre zagranie to odegranie piętą chyba do Rosickiego, które napędziło akcję. Zapomniałeś dodać, że świetne wykończenie :P

Arex komentarzy: 7323.12.2013, 23:31

Chelsea poza MC i Liverpoolem wszystkich najcięższych rywali już odwiedzała na ich boiskach a mimo to są 2 pkt za liderem to był ich cel nie przegrać w swój cel wykonali - 6 z ostatnich 7 meczów w sezonie to mają same ogórki i jeśli po tych 31 kolejkach będą w identycznej sytuacji jak teraz to mistrzostwo będzie ich

kuba289 komentarzy: 216023.12.2013, 23:31

Marzag Może jeszcze napisz, że Giroud zagrał dobry mecz?

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:31

FabsFAN- hehe Fabregasa oglądam w Barcy tak co 3 czy 4 mecz i cóż... mam nieco inne zdanie. Idealne przyjęcie to miał Bergkamp. Ale nieważne - to kwestia detali. Ramsey będzie lepszy ale Arteta już nie, to jest problem. Do tego niestety ani nasz środek nie jest bardzo ruchliwy ani silny fizycznie. Myślę że to błąd Wengera. Diaby też by się przydał facet miał spory talent, no ale niestety ten gość to legenda medyczna raczej a nie piłkarz.

pronik komentarzy: 517923.12.2013, 23:31

reagowanie wengera na wydarzenia boiskowe tragedia.walcott nadawal sie do zmiany juz w przerwie.minimalizm wyszedl z naszego trenera

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:31

A ten turysta znowu włazi i przekonuje że Liverpool nie da rady żeby potem nie było ze nie ma racji, a pewnie ma mentalny orgazm przed monitorem.

pavi28 komentarzy: 73223.12.2013, 23:30

Nasz Handsome Frenchman kolejny wyśmienity mecz. Tak słabego napastnika nie mieliśmy od lat.
Gość denerwuje we wszystkim, począwszy od gry, skończywszy na fryzurze przypominającej zdeformowanego grzyba.

LoveTheGunners komentarzy: 914023.12.2013, 23:30

dobr anie ma co rozpamietywac tego meczu, byl tragiczny

teraz czekaja nas 2 wyjazdowe mecze z WHU powinny byc 3 pkt , z Newcasle bedzie ciężej la ejestem dobrej mysli

Dobranoc.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:30

A Mitroglu to bardzo realny, szczególnie dlatego, że podpisał nowy kontrakt! Jak nic do wyciągnięcia, no.

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 23:30

Wow. Luke Shaw od stycznia w Chelsea. Mega wzmocnienie.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.12.2013, 23:30

carlosV, pewno że widziałem, dobra gra w obronie, utrzymywanie się przy piłce i odgrywanie do kolegów.

chladek, IMO on jest lepszy niż siuę niektórym wydaje, wystarczy sobie przypomnieć że strzelił nam 2 gole w dwóch meczach w których z nami zagrał, i to co dziś robi w LM.

youtube.com/watch?v=mnbPoWBK-Ok

kuba289 komentarzy: 216023.12.2013, 23:30

carlosV Przecież Giroud walczy, odbiera piłki, gra w środku pola, wywalczył 2 rożne, jest genialny, najlepszy na świecie, po co nam inny napastnik jak mamy boga futbolu, jego zwrotność jest nieprawdopodobna i ta skuteczność, każdą sytuacje wykorzystuje!