Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
mallen komentarzy: 2123923.12.2013, 23:55

HAX dla odreagowania:

haxball.com/?roomid=~2bd00246b03fc0de209cd55ca5ca20bfffd5dd287947b734fa1f9411cf1b68cc1

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2423.12.2013, 23:55

Suarez to juz temat zamkniety, ostatnio przecie podpisal kontrakt. Jedynymi opcjami dla Wengera jest Pato(wielkie ryzyko, na moje fail by byl), Costa(na moje nie bedzie chcial odejsc w zime) lub Falcao(xD), badz szukanie jakiegos innego dobrego napastnika, bo Benteke przy formie ktora prezentuje w ostatnich miesiacach, to moglby bic się o miano Lorda Futbolu z duńskim messim

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:54

Leehu

Benteke/Costa

Osobiscie wole pierwszego, ale zadowoli mnie tez costa byle by strzelal wazne gole w takich meczach jak dzis .

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:54

Oggy,

Powtórzę to co dość często piszę. Nikt nie kazał Wengerowi spać pół okna, aby potem obudzić się z ręką w nocniku.

A czy Flamini jest zdyscyplinowany. Hmm. To były tylko pozory, ponieważ jak Flamini wchodził czy grał od 1 min to zawsze obok był Arteta i zawsze zostawał z tyłu. Pisałem już o tej sytuacji dość często, bo ten fakt rzucił mi się od pierwszych spotkań w oczy, ale tak jak mówię, nie było to aż tak widoczne, bo gral Arteta.

MatArsenal9870 komentarzy: 216723.12.2013, 23:54

Myśle że jeszcze w tym roku stracimy punkty i stracimy.

Niektórzy z was cieszą sie z 1 pkt ale pytane jest takie co będzie na SB? Pojedziemy tam dostać w dupe czy postawić autokar i liczyć na 1pkt?
Ja bym z 1pkt cieszył się na SB a nie na ES. Czyli wtym sezonie dostaniemy na SB w dupe no chyba że cudan się zdażają albo ktoś z naszych błyśnie np benio albo Aaron.

GunnerForLife komentarzy: 335523.12.2013, 23:53

Takie pytanie, jeśli dzisiajszy klaun...tfu sędzia nie podyktował faulu za wejście Obiego w Arteta to FA ma prawo ukarać Nigeryjczyka?

rafi_i komentarzy: 421823.12.2013, 23:53

Jak dla mnie na + dzisiaj tylko Ozil, starał się, walczył, jak zwykle wszystko robione z wielką gracją. No i Szczęsny siłą rzeczy też dobry występ. Defensywy nie oceniam bo za dużo roboty to nie mieli.

FreeWay komentarzy: 34923.12.2013, 23:53

Z takim terminarzem to sie da ;d

FreeWay komentarzy: 34923.12.2013, 23:52

@Verminator Szczera prawda ; d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2013, 23:52

City:Live,Crysta,Swansea,Newscastle,Cardiff,Totki,Chelsea.
Live:City,Chelsea,Hull,Stoke,AV,Eve,WBA
Chelsea: Swansea,Live,Soton,Hull,UTd

A MY mamy: West HAm,Sroki,Cardiff,AV,FUlham,Soton,Crystal,Live

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 23:51

@carlosV: Najsensowniejszy jest Benteke, bo mógłby nam pomóc w LM, Diego Costa - dobry zawodnik, ale nie wiadomo jakby radził sobie z trudnym deszczowym londyńskim klimatem. Oczywiście najlepszą opcją byłby Suarez ale jakoś nie widzę Wengera bijącego rekord transferowy świata, choć po transferze Ozila nic już nie jest u Wengera pewne. ;P

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:50

Arsenalfcfan- Flamini zawalił z City ale zwykle jest zdyscyplinowany. Co jednak z tego że ani siłą ani dynamiką ani też techniką nie daje rady z czolówką (przynajmniej jednego z tych mu zawsze braknie). Arteta i Flamini to mogą sobie gnieść przeciwnika ale klasy pomocników Live (bez urazy) na prawdziwą czołówkę to są za cieńcy. BTW wyobrażacie sobie Flamka sadząjącego na ławie kogoś z City?

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2013, 23:49

Leehu > Na szczęście dla Liverpoolu my nie mamy Suareza bo byśmy zniszczyli ligę. xD

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:48

Shinev
Ach, ironia :P Jak się ma przed sobą kłodę to nie dziwne, że jest się niewidocznym skoro unika się grania do pewnego francuskiego jegomościa, gdyż to równa się ze stratą.

Jesteśmy po ciężkim okresie, marnie sobie z nim poradziliśmy, ale teraz mamy dużo łatwiejszy terminarz. Z WHU i Cardiff raczej luźne 3 pkt, natomiast z Newcastle trzeba będzie się pomęczyć trochę.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2013, 23:48

Arsenal

Na lidera to wskoczymy jeszcze w tym roku :)

karateman komentarzy: 58323.12.2013, 23:48

A Remy ? On to nie jest na wyp z QPR ?

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.12.2013, 23:48

Shinev
I jeszcze dodatkowo wdał sie w przepychanke słowna z tamtym gamoniem co świadczy o tym że nie przechodzi obok meczu ;D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068723.12.2013, 23:47

Nie ma co się spinac tylko trzeba wygrać 3 następne mecze z WHU, Newcastle i Cardiff. Liverpool gra teraz z City i Chelsea, więc ktoś tam na pewno straci punkty. Teraz trzeba konsekwentnie wygrywać ze "średniakami". Trochę optymizmu, myślę, że na początku stycznia lub szybciej znowu wskoczymy na fotel lidera :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2013, 23:47

Z West Hamem Theo na szpicy - w takim meczu można spróbować.

amas82 komentarzy: 10423.12.2013, 23:47

2day true Arsenal !!!

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:47

afcforever

jednak City w tym roku

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 23:47

@Verminator97: A ja Ci powiedziałem że przegrywamy pozycje lidera aż Luisem Suarezem, całe szczęście że Liverpool nie ma Ramseya bo by nam już tak odskoczyli. ;P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:46

Traitor
Leczy. A do tego jest stary. Hajs w błociwo.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.12.2013, 23:46

Mnie się dzisiaj Ozil podobał. Znacznie bardziej widoczny niż zwykle. No i ta precyzja... Arteta przerzuca na aut, Ramsey do przeciwnika, Giroud to nawet z piłką na aut wybiega... a Mesut perfekcyjnie celny, szukający kolegów. No i znacznie więcej zaangażowania, raz nawet kogoś gonił z 20 metrów.

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:46

carlos

Etihad

luz w dupie, bo nikt od nic tutaj nie oczekuje

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:46

Oggy,

A co mamy grać Flaminim, który zostawia gigantyczne dziury w środku? Ten wariant ostatnio przerobiliśmy i Yaya z Silvą wchodzili w naszą obronę jak chcieli i kiedy chcieli.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2423.12.2013, 23:46

Huntelaar nie leczy kontuzji od 3-4miechow?

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:45

Grimprayer

przerabialismy to rok temu, wyszlo na to, ze ba lepszy. :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:45

Huntelaara..hahaha, no, wymieniajcie dalej.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.12.2013, 23:45

jak w styczniu nikogo nie kupimy

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 123.12.2013, 23:44

Kysio2607, true story ;d

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2013, 23:44

Leehu > Pamiętam jeszcze. :P Do końca sezonu jeszcze dużo czasu i nasz bilans bramkowy może się jeszcze zdecydowanie poprawić. Ja tylko napisałem, że nie ma co dramatyzować bo na ten moment jesteśmy na drugim miejscu w tabeli przegrywając z liderem TYLKO bilansem bramkowym. :)

Grimprayer komentarzy: 21523.12.2013, 23:44

Wyciągnijmy Huntelaara z S04

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2013, 23:44

Poldi by to strzelił, ale do tej sytuacji by nie doszedł. :D Momentami jest zbyt statyczny. :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2013, 23:44

jak patrze na ta tabele, to w tym roku walenie goli jest jak zyla zlota , bo o miejscach w maju moga decydowac bramki.

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.12.2013, 23:44

Leehu , jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić city remisujące z samym Suarezem , no ale zobaczymy może sie myle

Trequartista komentarzy: 536623.12.2013, 23:44

Mico
Mam nadzieję, że na jakimś treningu, ten Bambosz, o wyrazie twarzy niepozwalającym brać go za rozgarniętego, wjedzie temu bucowi tak samo w nogi jak Artecie, wtedy może pokaże, co on ma w swojej krwi.

Arsenalfcfan, niestety zamiast Bendtnera zobaczysz Podolskiego ;d

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 23:43

turysta
Na Etihad? Jeżeli tak, to Arsenal będzie miał dobrą okazję na wskoczenie na fotel lidera, bo każdy wie jakie City jest u siebie. Boję się jedynie, że prawo serii dopadnie obywateli i akurat porażka przypadnie na mecz z Lpoolem :P

FreeWay komentarzy: 34923.12.2013, 23:43

@MatArsenal9870

Nie wiem co ty masz do techniki Artety , potrafi sie odnalezc w sordku pola mi jego gra dzisiaj sie podobala gorzej z Ramseyem .

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 23:43

@Kowalczyk11: Mi tam najbardziej pasowałyby 2 remisy w tych spotkaniach, bo w czołówce ciasno więc odskoczyć możnaby było wszystkim 3 drużynom. ;P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.12.2013, 23:42

Wenger about Giroud: "He was not tired tonight. He had 9 days to recover. But I will have to rest him at some stage."

Czyżby Kłodinho w kolejnym meczu na ławce? OBY! Przed meczem z Chelsea nie chciałem widzieć Benia w pierwszym składzie. Dzisiaj to duński Messi jest naszą ostatnią nadzieją.

karateman komentarzy: 58323.12.2013, 23:42

Nie za bramkę krzyzakiem ale ładuje bramy w derbach :D stabilne emocje !

turysta komentarzy: 608923.12.2013, 23:42

carlos

City

5:2 imo

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:42

Czelska jak się muruje to potrafi być poważnym przeciwnikiem. Taki Bayern miał ciężką przeprawę City zebrało po farfoclu. Dlatego polewanie z nich było idiotyczne.
Zapiszcie sobie te słowa Mou o Artecie i tym że go odpuszczali ( o ile są prawdziwe) bo to pokazuje gdzie znajdował się pierwszy klucz do zatrzymania nas. Wenger niestety ma słabość do Mikela i będzie grał jeszcze długo podstawową rolę u nas;/

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 23:41

@Verminator97: United przegrało z City mistrzostwo różnicą bramek dwa sezony temu, więc to nie jest TYLKO różnica bramek, to jest Luis Suarez, tym przegrywamy z Liverpoolem. ;P

Co do braku zmian to mnie naszło że może Wenger przygotowuje już kibiców powoli do okna transferowego które rozpoczyna się za 8 dni. ;P

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 123.12.2013, 23:40

chladek4, jak sanabria zostanie kupiony to do rezerw

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.12.2013, 23:40

Ciekawe co tam Mesut wydukał po angielsku do osła ivanovica , albo może po niemiecku gadał ;d Teraz looserpool w plecy z city potem remis z chelsea i wracamy na 1 miejsce