Oceny Kanonierzy.com: Partizan vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com: Partizan vs Arsenal 29.09.2010, 00:02, Eryk Delinger 23 komentarzy

Tak jak po spotkaniu z West Bromem, tak i po starciu z Partizanem Belgrad redakcja vortalu Kanonierzy.com ocenia grę poszczególnych zawodników Arsenalu.

Łukasz Fabiański: 7.0 - Prawdopodobnie najlepszy występ Fabiańskiego w barwach Arsenalu. Przez większość czasu gracze Partizana nie wystawiali go na ciężkie próby. Kluczowy moment nadszedł jednak w 84 minucie - polski golkiper obronił jedenastkę i uchronił swych kolegów przed nerwową końcówką. Również w doliczonym czasie gry popisał się świetną interwencją.

Kieran Gibbs: 7.0 - Trudno jednoznacznie ocenić występ Anglika. Pod koniec meczu sprokurował rzut karny, lecz był to jego jedyny błąd w całym spotkaniu. Kieran opanował lewe skrzydło. Był pewny w obronie, a i w ataku prezentował się dobrze, zwłaszcza w porównaniu do tego, do czego przyzwyczaja nas od pewnego czasu jego konkurent, Clichy.

Bacary Sagna: 5.5 - Słaby mecz w wykonaniu Francuza. Nie wnosił zbyt wiele do ofensywy, a jego gra obronna daleka była od doskonałości, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie wracał na czas do defensywy, z pewnością nie ułatwiał pracy stoperom.

Johan Djourou: 6.0 - Przeciętna gra Johana. Dobrze radził sobie z górnymi piłkami, ale zdarzało mu się tracić koncentrację, a jego interwencje były spóźnione.

Sebastien Squillaci: 7.0 - Zaprezentował się znacznie lepiej niż jego partner, choć nie ustrzegł się drobnych błędów. Wejścia Sebastiena były jednak znacznie pewniejsze. W dodatku Francuz zdołał wpisać się na listę strzelców, niejako przesądzając tym samym o zwycięstwie swojej drużyny. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Arsenalu.

Alexandre Song: 5.0 - Zdecydowanie najsłabszy zawodnik Kanonierów w Belgradzie. Kompletnie nie radzi sobie z nową rolą w drużynie. Zbyt często szarżował na bramkę przeciwników i zostawiał za sobą sporo wolnej przestrzeni. Kiedy od czasu do czasu zdarzało mu się wracać na swoją dawną, defensywną pozycję, również nie błyszczał. Jego odbiory nie były wystarczająco skuteczne, zaliczył kilka prostych strat.

Denilson: 7.0 - Sprokurował jedenastkę, dzięki której goście zdołali wyrównać. Trzeba mu jednak oddać sprawiedliwość - kilka chwil przed tamtą sytuacją wspaniałym wślizgiem uchronił Kanonierów przed stratą gola. Wprowadzał do gry zespołu wiele spokoju, ubezpieczał niefrasobliwego - by nie powiedzieć bezmyślnego - Alexa Songa.

Jack Wilshere: 8.0 - Jeden z najlepszych na boisku. Wnosił do ofensywy wiele polotu, doskonale podawał, nie bał się bezpośrednich pojedynków ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zaliczył fantastyczną asystę przy bramce Arszawina. Nie odstawiał nogi, walczył za dwóch, choć przeciwnicy wcale go nie oszczędzali. Trudno uwierzyć, że ma dopiero 18 lat.

Tomas Rosicky: 6.5 - Bardzo kiepska pierwsza połowa. Lepiej zaprezentował się w drugiej odsłonie gry, choć i wtedy nie pokazywał pełni swych możliwości. Dośrodkowanie do Chamakha przy golu na 2:1 było jednak fenomenalne.

Andriej Arszawin: 7.5 - Wyróżniająca się postać tego meczu. Był bardzo aktywny jak na swoje standardy. Strzelił pierwszego gola The Gunners. Owa bramka była zresztą jednym z kilku przykładów doskonałej współpracy Rosjanina z młodziutkim Wilsherem. To dzięki jego podaniu w 55 minucie Chamakh stanął oko w oko z bramkarzem i wywalczył rzut karny. Niestety, do jedenastki podszedł właśnie Andriej - wykonał ją fatalnie, bramkarz gospodarzy nie miał problemu z obroną.

Marouane Chamakh: 8.0 - Bohater meczu. Wywalczył jedenastkę, a za faul na nim obrońca Partizana otrzymał czerwoną kartkę. Dobijając własny, skądinąd świetny strzał głową dał Arsenalowi prowadzenie, którego Kanonierzy już nie wypuścili z rąk. Przez całe spotkanie był bardzo aktywny, znajdował się w ciągłym ruchu i dobrze utrzymywał się przy piłce.

Samir Nasri: 6.5 - Przebywał na boisku przez zaledwie 15 minut, a mimo to zdążył odnotować asystę. Po jego doskonałym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Squillaci ustalił wynik spotkania na 3:1.

Carlos Vela: 5.0 - Niczego nie wniósł do gry Kanonierów, słaba zmiana.

Gael Clichy - Grał zbyt krótko.

Kanonierzy.comOceny autor: Eryk Delinger źrodło: własne
kamil_malin komentarzy: 933230.09.2010, 10:00

O Sagnę się nie boję, gorzej może być z Songiem. Kameruńczyk ostatnio gra bardzo przeciętnie. Nie przypomina zawodnika z tamtego sezonu. Za bardzo angażuje się w atakowanie, zapominając o obronie. Zresztą w defensywie także nie gra na swoim poziomie. Teraz pytanie, zaryzykować wystawienie Songa, czy raczej postawić na Denilsona z którym może być różnie? Ja bym jednak dał szansę Brazylijczykowi.

fabregas1987 komentarzy: 2577029.09.2010, 17:08

martwia mnie Song i Sagna, moze lepiej zeby nie grali z Chelsea ??

Gunner48 komentarzy: 792929.09.2010, 16:18

Dobre noty :P

Kaltinor komentarzy: 48129.09.2010, 16:05

Fabiański rozegrał mecz życia, a przynajmniej był to najlepszy mecz Łukasza z armatą na piersi. Squillaci staje się liderem naszej defensywy szczególnie pod nieobecność TV. Szczególnie jestem pod wrażeniem gry młodziutkiego Wilshere'a. Anglik jest świetny, starsi powinni uczyć się od niego. Martwi mnie jednak postawa Songa i Veli w tym meczu. Alex jest świetnym piłkarzem, który jednak w meczu z serbami zagrał beznadziejnie. Carlos zaś jakby zgubił formę z początku sezonu. Pamiętam te jego świetne zmiany i bramki, które zdobywał w kilka minut, a potem nagle dobra passa się urwała... Bardzo cieszy mnie świetna forma Samira Nasriego i M. Chamakha, którzy wraz ze wspomnianym wcześniej Jackiem Wilsherem prezentują świetną formę. Czekam na powrót na boisko Walcotta, van Persie'go, TV i Cesca Fabregasa, a kiedy to się stanie zmiażdżymy wszystkich rywali!

domin515 komentarzy: 27629.09.2010, 15:22

Dobrze ze wygraliśmy... przynajmniej niektórzy gracze odpoczeli...;)

VoXy komentarzy: 205729.09.2010, 15:19

Nie spodziewałem sie tego po Łukaszu ;D Gratulacje i oby tak dalej ;)

laskowski19051995 komentarzy: 494529.09.2010, 15:06

Bardzo dobre oceny, szczególnie Łukasza Fabiańskiego :)

cavlary komentarzy: 262029.09.2010, 14:55

Super mecz Jacka, elegancka asysta i waleczność co pokazał nie pierwszy raz :)

PatrolFr komentarzy: 54129.09.2010, 14:45

segemis - co do karnych to nie mam do nich pretensji gdyż koelejność z tego co pamiętam jest taka 1.Fabregas 2. RVP. 3. Nasri 4. Bendtner. Chociaż fakt żę Arshavin to fatalnie wykonał tą jedenastke ;/

PatrolFr komentarzy: 54129.09.2010, 14:44

ps. I tak oto szansa Szczęsnego na Chelsea przepadła ;P może to i lepiej?

PatrolFr komentarzy: 54129.09.2010, 14:42

Ogólnie ze wszystkiego jestem zadowolny (z wyjątkiem jak by nie patrzeć słabej skuteczności) i tego żę Wenger kombinuje coś z songiem;/ Przecież to jest genialny DP i tyle. Po co dla niego inne role??? według mnie już Denilson ma większy potencjał ofensywny (w tym jego strzały z dystansu) aniżeli Song.Songa miejsce to DP !

concrete13 komentarzy: 869829.09.2010, 09:19

tak samo bym ich ocenił ..w końcu Fabian dobry mecz..

kalul komentarzy: 53229.09.2010, 09:12

jak patrze na to co wyczyniaja nasi stoperzy to w meczu z Chelsea powinni zagrac Squillaci i Vermaelen jak bedzie zdrowy.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 729.09.2010, 08:50

@evelred
Właśnie, obronił karny i jeden strzał prosto w niego... też mi fenomen.

Oceny bardzo dobre. Ja bym najwyżej obniżył Chamakhowi o 0.5 i Denilsona o 1, z resztą się jednak zgadzam.

segemis komentarzy: 14129.09.2010, 08:11

może Wenger powinien nauczyć wszystkich strzelać karne !!

wielebnyigor komentarzy: 18829.09.2010, 07:37

bardzo bardzo sie ciesze ze kannonierzy.com zajeli sie wlasnymi ocenami BRAWA DLA REDAKCJI !!

Kondzior12 komentarzy: 490029.09.2010, 07:05

W końcu Fabian zagrał na jakimś dobrym poziomie i nie popełnił żadnego błędu.
Tylko ciekawe kto z Chelsea zagra?

szwarcekruper komentarzy: 89329.09.2010, 00:42

Fabiański przede wszystkim w końcu zagrał pewnie. Nawet udało mu się dobrze wypiąstkować piłkę przy rożnym, a chyba wszyscy wiemy jak to się zazwyczaj kończyło.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.09.2010, 00:38

evelred > jedyne równie dobre jakie mi przychodzą do głowy to ten kiedy zmienił Almunię koło 30 minuty (Villarreal bodaj) i Wigan w CC, kiedy przez cały mecz nie robił nic, a pod koniec zaliczył tą "paradę stulecia" po strzale de Riddera (która notabene była fuksem stulecia, bo równie dobrze mogła się skończyć jak późniejsze popisy Flapiańskiego :P).

Szef komentarzy: 1303529.09.2010, 00:15

wkoncu Fabian dobrze zagral, czyli pewnie on bedzie bronil przeciwko Chelsea

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.09.2010, 00:13

Według mnie najlepszym występem Fabiana w Arsenalu był mecz z Villarealem w ćwierćfinale LM sezonu 2008/2009, który wygraliśmy 3-0 :)

evelred komentarzy: 369129.09.2010, 00:10

przesada z tym najlepszym występem Fabiana

szwarcekruper komentarzy: 89329.09.2010, 00:10

Muszę przyznać że współpraca Arszy i Jacka wyglądała naprawdę świetnie zwłaszcza w pierwszej połowie, czasem dołaczali do tej dwójki Chamakh i Gibbs i stworzyli kilka naprawdę ciekawych akcji ;]