Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1

Olympiakos zgodnie z planem pokonuje Arsenal 2-1 04.12.2012, 21:34, Sebastian Czarnecki 1187 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

W Atenach obyło się bez sensacji. Olympiakos zgodnie z planem pokonał Arsenal, a Kanonierzy zajęli przez to drugie miejsce w grupie B. Nawet jeżeli po pierwszych 45 minutach meczu podopieczni Arsene'a Wengera prowadzili z Grekami 1-0, to chyba nikt do końca nie wierzył w to, ze uda im się dowieźć wynik do końca.

Arsenal przystąpił do meczu z rezerwowym składem, co z góry przekreśliło ten klub w walce o trzy punkt. Kanonierzy w takiej formie i z takim składem nie mieli prawa wygrać tego spotkania, ale mimo to dzielnie opierali się przeciwnikowi, który przystępował do meczu w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Żadna ze stron nie próbowała od pierwszych minut stworzyć dogodnej okazji, by zagrozić bramce przeciwnika. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać aż do 11. minuty, kiedy to lewym skrzydłem ruszył Djebbour. Uderzenie Algierczyka skutecznie zablokowała defensywa Arsenalu.

Czas mijał, a najgroźniejsze sytuacje wciąż wychodziły z obozu Olympiakosu. W 22. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Abdoun, jednak jego uderzenie zatrzymał Wojciech Szczęsny. Dwie minuty później z dystansu strzelał Torossidis, ale posłał piłkę ponad bramkę.

Przez następne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Akcja toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie dochodziła do sytuacji.

W 37. minucie piłka w końcu znalazła drogę do bramki. Gervinho zakręcił defensywą rywali, a następnie wyłożył futbolówkę do dobrze ustawionego Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Carrolla. 1-0 dla Arsenalu!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Arsene Wenger zdecydował się na zmianę już od pierwszej minuty drugiej połowy. Za powracającego po kontuzji Rosicky???ego wszedł Andriej Arszawin

.

Rosjanin już cztery minuty po wejściu na boisko mógł podwyższyć rezultat. Z prawj strony boiska dośrodkowywał Jenkinson, a Arszawin oddał strzał... głową! Uderzenie było jednak niecelne.

W 59. minucie gospodarze mieli dobrą sytuację na wyrównanie. Abdoun dograł do Fejsy, który znalazł się w dogodnej pozycji i oddał strzał w boczną siatkę.

W 64. minucie stało się to, co każdy przewidywał przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Maniatis wykorzystał błędne ustawienie obronne Arsenalu i strzałem z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego!

W 72. minucie trener Olympiakosu przeprowadził arcyważną zmianę, gdyż w miejsc Abdouna wszedł Mitroglou.

Zmiana ta okazała się kluczowa dla wyniku meczu, gdyż Mitroglou minutę po wejściu na boisko z dystansu pokonał Szczęsnego i wyprowadził swoją ekipą na prowadzenie.

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsc Meade'a wszedł Angha.

Kanonierzy do końca meczu nie próbowali podjąć walki i nie wyrazili nawet najmniejszej chęci, by doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Arsene'a Wengera zasłużenie przegrali z ateńskim zespołem 1-2 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KuNA89 komentarzy: 61404.12.2012, 22:21

Ale Nas cisną... Jak ścierwa...

ArseneAl komentarzy: 2341704.12.2012, 22:21

@wujaszenko
Pireus jest częścią Aten, a stadion Olympiakosu jest w Atenach.
Wracaj na geografię.

Sztofort komentarzy: 260004.12.2012, 22:20

@OurSeason,@marcin - dzieki

Ceran komentarzy: 215404.12.2012, 22:20

Nie ma co płakać, bo i tak odpadniemy w 1/8

MateuszPL komentarzy: 7704.12.2012, 22:20

CO WY CHCECIE OD WENGERA ???!!!??! Przecież musiał zmienić Rose, żeby nie dostał kontuzjii. Dał odpocząć tym zawodniką, którym chcieliście dać odpoczynek, ale wy i tak po nim jeździcie. Żenada wstyd mi za takich kibiców...

KedzioRRz komentarzy: 382704.12.2012, 22:20

@pauleta19
HEJTUJ MNIE

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 104.12.2012, 22:20

Wy sie tu nie wrukwiajcie n wengera, bo to jest mecz sparingowy, na przebudzenie niektorych graczy

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 104.12.2012, 22:20

jaki giroud ludzie do Grecji pojechały rezerwy ;p

@Kysio - to powie, ze z drugiego miejsca jest obecnie lepiej ze wzgledu na inne grupy, on jest mistrzem usprawiedliwiania naszej gry.

coolerss komentarzy: 27804.12.2012, 22:20

My nawet nei zmuszamy ich do bledu ,0 pressingu .Arshavin nie powinien byc rozgrywajacy ???

MociumPAN komentarzy: 126604.12.2012, 22:19

Ja kur rozumiem żeby dać raz szansę SS i lipa no to zrozumiem .. , ale Ramzi czy gervinho to jest przesada Eisfeld i Gnabry są od nich lepsi ..

piootrek2 komentarzy: 101804.12.2012, 22:19

Ktoś to po południu pisał, że wierzy w Arsenal i Ci co obstawiają remis lub porażkę to nie kibice... Wy wierzycie, a my mamy racje.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 204.12.2012, 22:19

Gervinho niech się nie ośmiesza..

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 104.12.2012, 22:19

Niestety, ale za porazke nalezy winic tylko i wylacznie Wengera. Co to ***** za sklad

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.12.2012, 22:19

Narzekacie na rezerwy? W pierwszym połowie były przecież lepsze niż pierwszy skład (ktoś tak pisał). Brakuje nam jednego zawodnika - Rosickiego.

Kysio2607 komentarzy: 1336004.12.2012, 22:19

Oby Schalke nie wygrało, to się Wenger nie będzie mógł tłumaczyć, że nasze zwycięstwo i tak by nic nie dało.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2012, 22:19

KedzioRRz, dorośnij, to, że Ramsey gra słabo nie oznacza, że możesz mu życzyć połamania nóg. zakichany 'kibic' życzący zawodnikowi swojego klubu połamania nóg. tfu!

kanonier91 komentarzy: 457004.12.2012, 22:18

weźcie tego Gerwazego bo nie wyrobie !!!

bialysul komentarzy: 369904.12.2012, 22:18

Panowie mowie wlasnie do mojej panny ze OlY maja dobrego snajpera na lawce, i jak wejdzie to nasz Filaro go nie upilnuje... dlugo nie czekalem, widac Wenger nie ogladal Mitroglu.... heh pieknie

wujaszenko komentarzy: 28004.12.2012, 22:18

ArseneAl

Zamiast mi pisać o szkole zaczerpnij wiedze z wikipedii, chyba, ze bawisz sie w prowokatora :).

xani313 komentarzy: 7404.12.2012, 22:18

ciężko jest patrzeć jak ukochana drużyna się kończy.
"top4jaktrofeum" wenger stworzył zespół który pokochałeś i żaden inny trener nie utrzymałby na takim wysokim poziomie drużyny, mając takie środki.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 104.12.2012, 22:18

czego żeście się spodziewali takim składem i jeszcze jak gra Ramsey?

mitmichael komentarzy: 4924304.12.2012, 22:18

Gdzie sie podział ten Arsenal, ktory w statystykach rozwawalał przeciwnikow na lopatki :/

Krzysztof95 komentarzy: 142804.12.2012, 22:18

Jaa co za masakra z nich.

Druga porazka z rzedu a tak sie cieszylem.

W tym klubie jest coraz gorzej.

Jakos dziwnie, zaczynam sie juz przyzwyczajac do porazek i remisow

sledziooo komentarzy: 88004.12.2012, 22:18

Ogląda ktoś PSG - Porto ? Bo to chyba jedyny mecz co sobą coś prezentuje. Męcze się z BvB- City niesamowicie. ASNL nie właczyłem nawet bo po co się stresować ? Awans jest.

Kysio2607 komentarzy: 1336004.12.2012, 22:18