Ostatnia szansa na europejskie puchary - Arsenal v Slavia Praga

Ostatnia szansa na europejskie puchary - Arsenal v Slavia Praga 06.04.2021, 20:41, Bartłomiej Leszner 840 komentarzy

Po niedzielnym meczu z Liverpoolem już chyba nikt nie ma wątpliwości, że Liga Europy to jedyna droga Arsenalu do europejskich pucharów. Do osiągnięcia tego celu trzeba jednak pokonać jeszcze trzy przeszkody. Pierwszą z nich jest rewelacja tegorocznych rozgrywek – Slavia Praga. Początek pierwszej części rywalizacji w czwartek o 21:00.

Arsenal ponownie rywalizuje z ekipą, która w swojej lidze pewnie zmierza po krajowy tytuł. Slavia ma już 14 punktów przewagi nad druga Spartą (chociaż Sparta ma dwa mecze zaległe). Lider czeskiej ekstraklasy ostatni raz przegrał 10.12.2020r. z Bayerem Leverkusen, w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Czeski zespół zajął w niej drugie miejsce, ustępując miejsca wyłącznie ekipie „Aptekarzy”. Drużyna z Pragi ma patent na zespoły z Wysp – zarówno w 1/16, jak i 1/8 finału obecnych rozgrywek pokonali ekipy brytyjskie. Najpierw wyeliminowali angielskie Leicester (2-0 w dwumeczu), a następnie szkocki Glasgow Rangers (3-1). Obrońcy Kanonierów będą musieli uważać w szczególności na napastników Slavii – Jana Kuchtę (12 bramek i 4 asysty) i Abdallaha Sima (11 bramek, 5 asyst), a także ofensywnego pomocnika Nicolae Stanciu (10 bramek i 4 asysty).

O ostatnich meczach Arsenalu chcielibyśmy zapomnieć - porażka z Olympiakosem, wyrwany w ostatnich minutach remis z rewelacyjnym West Hamem oraz łatwa przegrana z goniącym czołówkę Liverpoolem. Gdy już wydawało się, że podopieczni Mikela Artety wracają do formy (wygrane z Benficą, Leicester, Olympiakosem i Tottenhamem), po raz kolejny zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Alarmująca jest słaba dyspozycja formacji ofensywnej Kanonierów – wszystkie 3 bramki zostały zdobyte po dośrodkowaniach/wstrzeleniach piłki w pole karne przeciwnika. Największe zagrożenie sprawili Alexandre Lacazette oraz... Callum Chambers.

Jindrich Tripisovsky ma nie lada ból głowy z obsadzeniem środka obrony – w czwartkowym meczu nie zagrają: Simon Deli, Ondrej Kudela, David Hovorka, Taras Kacharaba. Z nominalnych środkowych defensorów dostępny będzie tylko David Zima. Dodatkowo, zespół gości będzie musiał radzić sobie bez Michala Berana, Ibrahima Traore, Abdulla Yusufa oraz Mick van Burena. W zespole Kanonierów nie zobaczymy Davida Luiza oraz Kierana Tierneya. Pod znakiem zapytania stoi występ Bukayo Saki, Emile Smith-Rowe’a oraz Granita Xhaki.

Slavia przyjeżdża do Londynu jako rewelacja rozgrywek, ale z jednym nominalnym zdrowym środkowym obrońcą. Arsenal będzie naturalnie faworytem tego starcia i inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie zaskoczeniem. Mistrzowie Czech jednak sprawili już niespodziankę w fazie pucharowej i będą mieli ochotę na kolejną. Czy uda im się pokonać Kanonierów? Odpowiedź poznamy już w czwartkowy wieczór!

Rozgrywki: 1/4 finału Ligi Europy
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Czwartek, 08.04.2021, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)

Przewidywany skład Arsenalu: Leno – Chambers, Holding, Gabriel, Cedric – Partey, Xhaka – Pepe, Smith-Rowe, Saka – Lacazette.

Typ Kanonierzy.com: 2-0 - kurs 1.52 - obstaw teraz w STS!
Przeczytaj więcej w na temat STS kod promocyjny.

Liga EuropySlavia PragaZapowiedź autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
enrique komentarzy: 1918806.04.2021, 22:23

Arteta wie co robi. W kolejnym meczu wyciągnie konsekwencji braku zaangażowania w ostatnim meczu i wymieni Pepe na Williana.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:22

Arnold naprawił swój błąd, teraz.

Vendeful komentarzy: 236806.04.2021, 22:21

Oglądając Real przykro widzieć jaka jest ogromna różnica klas miedzy aktualna europejską czołówką a Arsenalem

Chakaa komentarzy: 191206.04.2021, 22:18

@TakKrzysiu: dojechali dopiero na 2 połowę, zmieniali oponę w wozie

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:13

To jest odzwierciedlenie meczu RB vs Bayern. RB jak Live, nie istniało w 1 połowie, ale RB zdominowało całą drugą połowę, i Live zaczyna robić to samo. Tylko Anglicy są skuteczniejsi.

TakKrzysiu komentarzy: 893806.04.2021, 22:11

I tak dziwne jest zjawisko systemu VAR. Te 2 poprzednie sytuacje bez choćby wstrzymania gry i obejrzenia? WTF?

W ogóle nie ma nikogo kto powinien się z tego tłumaczyć?

To wbijam na Live - real.

Wiesz, pewnie się oszukuje, ale zakładam, że mając Sakę i Esr właśnie by tak to wyglądało.

2-¹

O tym pisałem, przed chwilą.

Gorrann komentarzy: 213106.04.2021, 22:09

@illpadrino: BVB powinno remisować z City. Sędzia ich okradł.

Real bardzo ładnie ciśnie Live. Myślę że w Madrycie będą jeszcze bramki

Rafson95 komentarzy: 1056506.04.2021, 22:08

Jesteśmy kompletnymi frajerami.

Najgorszy Liverpool od lat przyjeżdza na Emirates i klepie nas jak ****i.

Niby piłkarze byli za Artetą ale nie będą za nim cały czas jak nie ma wyników.
Są wyniki = jest atmosfera = są dobre relacje piłkarzy z trenerem.

Jak cały sezon bujamy się na 10-15 miejscach to nie ma się co dziwić że już się pojawiają jakieś sygnały, że coś się dzieje nie tak.

Arteta raczej po sezonie się bedzie musiał spakować

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:07

Zobaczcie, co dobry trener, potrafi zmienić w szatni. Live, to teraz zupełnie inna drużyna. Jeśli Real będzie się tylko bronił i grał z kontaktu, to mogą się przeliczyć.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:03

@illpadrino: Oglądam Real. Coś czuję, że 2 połowa będzie bardzo ciekawa.

TlicTlac komentarzy: 601906.04.2021, 22:02

Niestety tylko najciekawsze akcje mi telewizja angielska zaserwowała.

Dobrze, że jutro w polskiej oglądam, to nie będzie spojlerów meczu Porto-Chelsea, który zamiaruję obejrzeć.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:02

@illpadrino napisał: "Trener może też, a może on właśnie chciał zagrać agresywniej."

Jakby mieli zagrać agrsewyniej, to by to pokazali. Arteta wybrał taką taktykę, tak mieli grać.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.04.2021, 22:01

Który meczyk włączyć na drugą połowę? Co ciekawsze?

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 22:01

@TlicTlac: Oglądałeś cały mecz?

Live po prostu był do ogrania w sobotę.

Nie skorzystaliśmy z tego i piłkarze obsrali majty. Trener może też, a może on właśnie chciał zagrać agresywniej. Uj to wie. Po prostu położyli laskę na ten mecz. Banda Gamoni.

Craz komentarzy: 358206.04.2021, 22:00

Trust in process haha ten Arteta to jednak niezły jajcarz

TlicTlac komentarzy: 601906.04.2021, 21:59

A BvB okradzione z gołą, bo sędzia odgwizdał nakładkę, gdzie Ederson chciał wybić piłkę, a noga była na poziomie kolana (poniżej pasa jak oglądałem powtórkę).

krzykus1990 komentarzy: 521106.04.2021, 21:59

@losnumeros: Miałem to samo napisać, ale nie muszę bo mnie już uprzedziłeś . Bardzo trafna opinia.

bizooon komentarzy: 693106.04.2021, 21:56

@Perconte napisał: "Wymęczyliśmy Liverpool xD"
Ale suchar, niczym slynne "Ja sam negocjowalem wejścien do Unii" ;)

PietrasM komentarzy: 249406.04.2021, 21:55

@TlicTlac:
Najbardziej niesamowity w meczu z live, był nasz "wysoki pressing" na 30 metrze.

bizooon komentarzy: 693106.04.2021, 21:54

@PietrasM napisał: "Liverpool chyba złapał jakiegoś wirusa w ostatnim meczu."
Mustafioza - pacjenta 0 się pozbyliśmy ale zakażeni wciąż są w kadrze zespołu

Arixon komentarzy: 25606.04.2021, 21:54

Jezu z tą samą defensywą Live stworzyliśmy 3 sytuacje wdł flashscore co za wstyd...

bizooon komentarzy: 693106.04.2021, 21:53

@Naburator napisał: "Buendia 3x asysta i bramka w pierwszej połowie meczu xd Fajnie byłoby go ściągnąć do nas"
Tylko jak awansujemybdo lm i mocno przeplacimy. Pewnie tylo Chelsi lub Manchestery będą w stanie po sezonie go wyciągnąć

PietrasM komentarzy: 249406.04.2021, 21:52

Liverpool chyba złapał jakiegoś wirusa w ostatnim meczu. 0 strzałów ^^

zdyp komentarzy: 456406.04.2021, 21:51

@Pietraszko napisał: "Dzisiaj cały świat się dowie jakim kozakiem jest Jota."

jeszcze nie dzis ;pp

NaZawszeArsenal komentarzy: 123806.04.2021, 21:50

Typowy Real Zidane. W pierwszych meczach LM gra piach, by potem grać jak z nut w fazie pucharowej. Nie zdziwię się, jak sięgną po Puchar.

TlicTlac komentarzy: 601906.04.2021, 21:50

@KapitanJack10:

Interpretujesz po swojemu, nie napisałem, że Arsenal mógłby tak zagrać jak Real, w zasadzie to gdzieś wcześniej napisałem, że "staruszki" ze środka Realu mogą zjeść środek Liverpoolu i tak się właśnie dzieje.

Napisałem, że wypadałoby zagrać agresywniej, wykorzystać bardzo słabą obronę, a nie czekać na swojej połowie na przeciwnika. Kiedy oni niby mieli zrobić błędy? Arteta zagrał typowo na kontry, gdzie Pepe i Auba sobie w zasadzie truchtali, gdzie w środku miał Parteya i Ceballosa (no gość jest tragiczny) i zwyczajnie trójka ze środka Liverpoolu wygrała mecz zawziętością i bieganiem, tyle.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 21:49

Oglądał ktoś City vs BVB? Może, zda relację?

Wajdos komentarzy: 163506.04.2021, 21:48

Czy ktoś widział już jakiś licznik ile razy Arteta mówił "że to jego wina" :)?

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11706.04.2021, 21:46

Jednak Liverpool nie pokazał że jest silny. To Arteta z Arsenalem pokazali na jakim dramatycznym poziomie jesteśmy.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 21:45

1 połowa, oddaje idealnie mecz Arsenal vs Live. Tylko w dzisiejszym meczu, to Live gra jak Arsenal. Wydaje miś się, że goście w 2 połowie zagrają lepiej.

zdyp komentarzy: 456406.04.2021, 21:44

jak widze co te live dzisiaj gra to jeszcze bardziej jestem wk***** na to co nasi zrobili w sb....

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 406.04.2021, 21:43

@TlicTlac: Patrzysz na grę Realu i mówisz "my też mogliśmy tak zagrać".. Frustracja po meczu z Live jest zrozumiała, ale bądźmy realistami..

TlicTlac komentarzy: 601906.04.2021, 21:40

@Perconte:

Mecz życia, bo zaliczył asystę i udzielał się w ofensywie? Niewiele musiał zrobić, żeby "wyłączyć" Aubę z gry.

Freo98 komentarzy: 643106.04.2021, 21:40

o Brych sie w kolejnym meczu ośmiesza? nowe nie znałem

sWinny komentarzy: 783506.04.2021, 21:39

Jaki karny? Przecież to był faul w ofensywie. Kabak miał bliżej i miał wygraną pozycję.

Faul był przy akcji Mane i Lucas vascez. Powinien być faul plus czerwo

Naburator komentarzy: 278406.04.2021, 21:39

TakKrzysiu komentarzy: 893806.04.2021, 21:39

Real wykorzystuje bałagany Live, Arsenal póki co nie potrafi.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 21:39

Asensio piękna bramka, raczej przerzut nad Allisonem.

TlicTlac komentarzy: 601906.04.2021, 21:38

Głupia formułka widzę ma zastosowanie. Jak Arsenal włożyłby trochę serca (zapieprzania) w meczu z Liverpoolem to całkiem inaczej by to wyglądało, przynajmniej nie jak deklasacja.

timiiiii komentarzy: 196306.04.2021, 21:38

wyobrazmy sobie jak by taka akcja bramkowa wygladala w AFC:

1. Czaka wychodzi po pilke i podaje z powrotem do tylu - koniec akcji
2. Ale ok, wyobrazmy sobie ze Czaka ma przeblysk i rzuca dluga pilke do przodu - bramkarz lapie, koniec akcji
3. No dobra, wyobrazmy sobie ze Czaka ma podanie kariery i wychodzi mu taka pilka jak Krossowi - Czaka podaje - Pepe pilka odskakuje na dwa metry - bramkarz lapie, koniec akcji
4. Niech bedzie - Pepe przyjmuje idealnie, nie przewraca sie o swoje nogi, strzela i... bramkarz lapie, koniec akcji

takze tego...

Perconte komentarzy: 62806.04.2021, 21:38

@KapitanJack10: ale z nami oczywiście mecz życia...

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 406.04.2021, 21:37

Arnold to faktycznie król asyst.

losnumeros komentarzy: 1318906.04.2021, 21:35

Wydaje mi się, że w 2 połowie zobaczymy inny Liverpool niż teraz.

executer1 komentarzy: 263806.04.2021, 21:35

A ktoś karze Artecie stawiać na tych bezproduktywnych zawodników jak Aubameyang czy Pepe mając w obwodzie Martinelliego chociażby?
Lepiej żeby pseudo kapitan stał przez 75 minut niż jak młody biega jak dzik i się stara.

bigMick komentarzy: 108506.04.2021, 21:35