Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 12:42

Oby to nie rezygnacja Artety tylko jakiś kontrakt dla auby czy cos..
Chyba że robi trolla i chce sobie pogadać

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 12:41

Ciekawe o co chodzi z tą konferencją, oby nie jakieś kwasy wewnątrz klubu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 12:41

@mikowhy
To zależy tylko i wyłącznie od ciebie, czy jesteś zadowolony ze swojego składu. Jeśli jesteś, to nie ma to sensu moim zdaniem. Ja użyłem i jakoś się z tego powodu nie cieszę, ale liczę że się odbije.

thegunner4life komentarzy: 900615.01.2020, 12:39

@Ranczomen:

Paolo Squilaini

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1015.01.2020, 12:36

Czy to dobry czas na użycie wildcarda? Mój pierwszy sezon w fpl i się nie orientuję

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1415.01.2020, 12:33

@Kanonier204: oglądam Everton i widzę, że Ancelotti ślepo na niego stawia a Theo jak to Theo ma na prawde dużo sytuacji na gola a te jego wrzuty na Lewina sa na prawde kozackie. Mają łatwy terminarz, dam mu szanse na 2 kolejki, wiele nie tracę i tak już spadłem nisko i tak. Trzeba szukać graczy, którzy moga zrobić różnicę.

kwiatinho komentarzy: 1313115.01.2020, 12:33

Nie wiem dlaczego ale gra Maddisona mnie irytuje. Gra czasami świetnie. Jego prostopadłe piłki są mega, strzela z daleka i z rzutów wolnych. Niby nie ma się do czego przyczepić ale coś w nim jest irytującego. Nie wiem straty złe wybory głupie faule trochę samolubność. Pewnie wszystkiego po trochu. Według mnie jak większość piłkarzy nie będzie wart swojej ceny a mistrzem takich transferów jest United i stawiam że w lato do nich przejdzie.

Co do Grealisha to po tragicznym początku tej kampanii kiedy wyliczano mu zmarnowane okazje i mecze bez goli on ciągle robił swoje.
Nie można porównać obu piłkarzy bo jeden gra w topowej drużynie a drugi jest na odmiennym biegunie.
Grealish bardziej pasuje do taktyki Artety bo nastawiony jest na ciężką pracę harowanie na boisku i grę dla drużyny. Jest najczęściej faulowanym piłkarzem ale to dlatego że też najwięcej biega z piłką przy nodze. Na pewno to by był powiew świeżości

Gdybym miał wybierać to wolał bym Grealisha + różnicę w suchym między oboma transferami. Na pewno z różnicy starczyło by na kolejny transfer

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 12:31

Arsenal wraz z Artetą zwołał konferencję prasową na 15:30, co odbiega od zwyczajnych planów spotkań. Nikt za bardzo nie wie o co chodzi.

Również nie jest to konferencja z ramienia Premier League, przy normalnym terminarzu (weekendowym) w programie nie są planowane konferencje w środę.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1415.01.2020, 12:24

@Kanonier204: pukki co sie nie chwalę składem, jeszcze można wiele zmienić przed kolejką, ale aby utwierdzić Cię w przekonaniu, że jest grubo i ryzykownie to zdradze, że w przyszłej kolejce w pomocy u mnie wybiegnie np. Walcott xd

Ranczomen komentarzy: 1234115.01.2020, 12:23

@thegunner4life: Bob Cannavaro

Ech0z komentarzy: 1041815.01.2020, 12:21

Nie wierzę żeby Arsenal mógł wyciągnąć hit transferowy Premier League. Raz ze Lester za grosze nie musi sprzedawać dwa, że nie mamy szans finansowo z United, City i Burnley mając Kroenke ;pp żarcik

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 12:21

@Dawid04111
Pokaż to tam zmajstrowałeś, ja dziką odpaliłem kolejkę temu, ale zmian nie będę robił "pukki" co. Co prawda nie jestem zadowolony z ostatniej kolejki, bo ledwo 62 punkty na dzikiej...

kubeczek85 komentarzy: 87615.01.2020, 12:19

Do Arsenalu bardziej pasowałby Grealish

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 12:18

@Redzik

W sumie Maddison gra chyba trochę głębiej niż Grealish.

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 12:16

FC Bayern München poinformował Boatenga, że ten nie otrzyma zgodny na transfer z powodu wąskiej kadry zespołu.

BILD Sport

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 115.01.2020, 12:16

@JanikK: tzn? Dodali coś jeszcze czy potwierdzili?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.01.2020, 12:15

@mallen napisał: "Kto lepszy?
James Maddison vs Jack Grealish"

Według suchych statystyk ze Squawki lepszy Grealish.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 12:13

@metjuAFC: średnio na jeża
Ale Guardian podbił trochę wyżej te plotki

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1415.01.2020, 12:10

@Kanonier204 napisał: "Jeśli chodzi o fpl to mam ich obu :D"
Jesli chodzi o fpl to zobaczy sąsiad jak poszalałem na wildcardzie teraz. Oby ryzyko się zwróciło.

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 12:03

Nie wiedziałem, że rozpętam taką karuzelę śmiechu .

johnnycage1909 komentarzy: 107615.01.2020, 11:59

@thegunner4life: nie zgadzam się, Mertens jest spokojnie do wyjecia w tym okienku, bo to ostatnia szansa żeby zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze. Atmosfera w szatni niezbyt dobra, dużo piłkarzy niezadowolonych, a sam piłkarz potwierdził że nie przedłuży kontraktu (jeśli dobrze pamiętam). De Laurentis to ciężki gość do negocjacji Ale od czego mamy Edu i Raula

thegunner4life komentarzy: 900615.01.2020, 11:59

@Ranczomen:
Zlatan Welbekowić.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 115.01.2020, 11:51

@JanikK: wiarygodny ten koleś czy nie ma się czym podniecać?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 11:50

Wilshere to jedynie potrafi ludzi straszyć, kiedy wyskakuje z bębna. Idealny kandydat do zastapienia Rembiszewskiego w lotto.

Ranczomen komentarzy: 1234115.01.2020, 11:50

@thegunner4life: Cristiano Riwobi

DialSquare1886 komentarzy: 52515.01.2020, 11:44

Maddison czy Grealish, za mna ostatnio przemawia bardziej ten drugi, w kazdym badz razie to sa dwie perelki i ktoras z nich musi byc w naszym zespole latem

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 11:35

Understand that #AFC are working on signing two players on loan and one more signing but unclear if it's loan or permanent deal. Busy next week for Arsenal after Chelsea's match at Stamford Bridge. #AFC
#AFC targeting several players but there is no clear picture if they are going to complete any deal but board are very active.
Noah green telefootball

Z tego co udało mi się wykoncypować na podstawie paru person, to musieliśmy po zatrudnieniu Artety przedefiniować nasze cele trasnferowe, które pasowałyby do taktyki Artety. Dlatego też pewnie sporo rzeczy tyle trwa. Ale to że pracujemy nad dwoma wypozyczeniami to raczej pewne .

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 11:31

@miki9971

Hehe chodziło mi bardziej o potencjalny transfer do nas :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 11:31

Jeśli chodzi o fpl to mam ich obu :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 11:30

Guardian: Arsenal are ready to battle Manchester United for James Maddison – though that will have to wait until the summer.

miki9971 komentarzy: 6542 newsów: 215.01.2020, 11:30

@mallen: Jeśli chodzi o FPL

To Maddison, AV teraz gra piach.

Ale miałem swego czasu Grealish'a.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 11:29

Każdy z nich jest mega, mieć jednego lub drugiego to skarb.

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 11:28

Kto lepszy?
James Maddison vs Jack Grealish

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 11:27

Eh
Zyiech grealish tańsi:< szkoda że tak mało plotek na ich temat. Szczególnie ten Zyiech za jakieś 45 mln

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 11:23

I jeszcze express obok peteo

Arsenal set to battle Man Utd for £90m James Maddison transfer as Mikel Arteta eyes deal

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 11:22

Mikel Arteta wants to make James Maddison his marquee signing this summer. [@SportsPeteO]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2020, 11:21

Podobno Tottki biora strikera Fc porto na loan do konca sezonu Ze Luisa. Wg portugalskiego Recordu, deal done.

thegunner4life komentarzy: 900615.01.2020, 11:19

@metjuAFC:
No ja to wiem Ty to wiesz 95% tej strony to wie, tylko chodzi oto żeby to zrozumiał też Cowboy.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 115.01.2020, 11:16

@thegunner4life: niby tak, ale bez wzmocnień nasi nie dadzą rady fizycznie. Mamy za wąską i za słabą jakościowo kadrę. Głownie chodzi mi o zmienników. Cebalos okazał się zawodnikiem jednego meczu, Pepe cały czas się aklimatyzuje. W pierwszym składzie też nie jest kolorowo. Nadal gra spowalniający wszystko Xhaka, a Bellerin zamiast biegać po prawej stronie ciągle się leczy.

Ech0z komentarzy: 1041815.01.2020, 11:16

Czekam na moment kiedy nasi będą w stanie zagrać dłużej niż 25 minut

thegunner4life komentarzy: 900615.01.2020, 11:14

@Jack_Herrer napisał: "Tak czy siak do lata nie zostaną z nami oboje Laca i Auba, więc trzeba naszykować się na odejście któregoś z nich."

I ja niestety się z Tobą zgadzam, a to znaczy że znowu będziemy w błędnym kole. Przyjdzie obrońca? Nie ma napastnika. Przyjdzie Napastnik? Odszedł pomocnik i tak w ciągle.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2020, 11:14

Real vs City i Tottenham vs Lipsk na tvp 1 podczas 1 kolejki playoff w Lm.

Jack_Herrer komentarzy: 6193 newsów: 19215.01.2020, 11:12

Ja myślę, że ploty dotyczące Mertensa mogą wskazywać, że będziemy szukać kogoś w razie gdyby Lacazette zdecydował się odejść, choć to mało prawdopodobne. Tak czy siak do lata nie zostaną z nami oboje Laca i Auba, więc trzeba naszykować się na odejście któregoś z nich.
Poniżej mała analiza czego nam trzeba, ten Sangare jest na prawdę niezły.

youtube.com/watch?v=xIc5Vcl-I2I

thegunner4life komentarzy: 900615.01.2020, 11:10

@metjuAFC:
Ło Panie to plan na jakieś 2-3 okienka. Zdziwię się jak w styczniu przyjdzie ktoś kto faktycznie będzie wzmocnieniem z prawdziwego zdarzenia.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 115.01.2020, 10:53

Chciałbym, żeby Mertens dołączył do nas jeszcze w tym okienku. Do tego obrońca i środkowy kreatywny pomocnik i można walczyć choćby o LE.