Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 20:57

Jednak ten VAR czasami się przydaje.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.01.2020, 20:56

O Fredzie ostatnio rozmawiałem i nie wiedziałem, w czym jest dobry. Teraz już wiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 20:55

United już leży.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268315.01.2020, 20:55

@softgreat napisał: "everton zainteresowany evertonem..... sky sport"

Również Valencia zawiesiła swoje oko na Valencie ;)

silvano95 komentarzy: 980515.01.2020, 20:55

Fred co za gwiazda XD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2020, 20:54

@mitmichael: ależ piłka go zweryfikowała
3 lata temu ładował az miło

Alonso komentarzy: 1282415.01.2020, 20:54

@softgreat: Pomysł że jesteś kibicem Evertonu i kupujesz koszulke z nazwiskiem Everton, unikalna.

Molas komentarzy: 112415.01.2020, 20:47

Apropo budowania drużyny od tylu taki suchar...

Wiecie co jest najważniejsze w pozycji „od tyłu”?

Być z tyłu :D

Spejsik komentarzy: 341715.01.2020, 20:44

@ArsenalChampion napisał: "Kurzawa sprowadzony latem za darmo to byłby świetny ruch że strony Arsenalu, a skoro informuje o tym Bouhafsi to coś musi być na rzeczy. Ponieważ z tego co pamiętam dziennikarz ten jest świetnie zorientowany jeśli chodzi o francuski rynek transferowy."
W Górniku grał dobrze ale w Amiens się zagubił więc nie przesadzał bym z tym świetnym ruchem.

mitmichael komentarzy: 4924315.01.2020, 20:44

Nawet nie wiedziałem, ze Teodorczyk poszedł do Udinese, wyszedł własnie w pierwszym skladzie na mecz pucharowy z Juventusem.

softgreat komentarzy: 208115.01.2020, 20:42

everton zainteresowany evertonem..... sky sport

silvano95 komentarzy: 980515.01.2020, 20:40

Mam nadzieję że Kurzawa do nas nie przyjdzie , nawet za darmo.

Naburator komentarzy: 278415.01.2020, 20:37

@pumeks: A to nie bylo tak ze Kola i Lucas beda przebadanie przed meczem?

silvano95 komentarzy: 980515.01.2020, 20:33

Joorabchian's outsized influence at Arsenal becoming a bit uncanny, shades of Raiola at PSG in 2012/13 - Layvin Kurzawa is exceptionally injury-prone, criminally unfit & has not been playing regular football for the best part of the last 4.5 years.

pumeks komentarzy: 2080815.01.2020, 20:29

Arteta na konferencji przed najbliższym meczem powiedział:

- Kolasinac nie zagra
- Torreira problem z biodrem i nie zagra
- Bellerin wygląda coraz lepiej ale potrzebuje jeszcze treningów i nie zagra
- Żadnych komentarzy o transferach
- Kogoś jednak kupimy w styczniu (mam swoją listę życzeń)

Patriko komentarzy: 528715.01.2020, 20:16

Niby w tym Milanie kibice tak bardzo nie chcą już Piątka i go obwiniają o całe zło, a na trybunach normalnie roznosiła się przyśpiewka o nim. Widać, że w mediach pojawia się wiele bzdur które się powielają

@RMCsport
: #Arsenal opened discussions with Layvin #Kurzawa free in June. The PSG player has a proposal for a contract in June. Arteta validated the track. If the need arises, Arsenal could even make an offer to #PSG at the end of the january market

lordpat komentarzy: 336615.01.2020, 19:55

Wydaje mi sie, ze zaczniemy budowac druzyne “od tylu”;

I chyba to chce wdrozyc Arteta.

Podoba mi sie ten pomysl, bo mocna obrona wygrala nie jedno mistrzostwo, a z przodu mamy potencjal w postaci Martinelliego, ktory w koncu odpali jak rakieta, tylko nikt nie wie kiedy.

1 - Martinelli, Pepe, Torreira"

Na szczęście-nieszczęście z Sheffield gramy u siebie.

domino178 komentarzy: 242515.01.2020, 19:42

@Pablo11: Przejrzyj alledrogo może dopasujesz tą klamkę. Możesz też podejść do sklepu gdzie dorabiają lakiery i dorobić sobie w sprayu i pomalować. Wbrew pozorom to nie jest trudne .

Naburator komentarzy: 278415.01.2020, 19:31

@Pablo11: Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że sama wymiana nie bedzię kłopotem. Gorzej może być znaleźć taką klamkę w kolorze. Ja np do swojego focua z 2002 drzwi w kolorze szukałem 1,5 roku xd

domino178 komentarzy: 242515.01.2020, 19:29

@Pablo11: Cudów bym się nie spodziewał. Cena nie jest wygórowana, można jeszcze się potargować ;) Patrz na silnik. najlepiej żeby był zimny. Bez wycieków i nie przesadnie czysty. Bo to by oznaczało że ktoś go umył żeby zamaskować wycieki. Benzynowiec nie powinien też kopcić, a co do oleju....okaże się w praniu.
Btw: gość pisze o czystej i zadbanej tapicerce a na zdjęciu fotele u**bane jakby bezdomny tam spał ;D

silvano95 komentarzy: 980515.01.2020, 19:26

Steven Gerrard:

"When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there.

Mihex komentarzy: 2360415.01.2020, 19:25

Ale gol Theo Hernandeza

Ranczomen komentarzy: 1232415.01.2020, 19:25

@Redzik: Polski Dawid Pornstein ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pablo11 komentarzy: 82615.01.2020, 19:23

@Naburator: A powiedz mi czy można jakoś taniej zrobić tą klamkę wymienić czy coś żeby wyglądało

Naburator komentarzy: 278415.01.2020, 19:19

@Pablo11: Wiesz, po zdjęciach nie da sie ocenić. Warto odpalić jak jest zimny, przejechać się, rozgrzać. Bo nie które wady silnika są widoczne tylko na zimnym lub rozgrzanym silniku. Pojedz na jakaś kiepską drogę co by posłuchać pracy zawieszenia. Zajrzeć do płynu chłodniczego i oleju czy nie ma jakiegoś kisielu xd Wiesz, to auto ma 20 lat, ma jezdzić, skręcać, hamować.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.01.2020, 19:15

@Argudo: Nie tylko na Facebooku można mnie spotkać :D

Pablo11 komentarzy: 82615.01.2020, 19:09

@Naburator: dlatego pytam co ludzie sądzą o tym. Trochę mam do tego Rzeszowa i nie chce jechać bez jakiejś tam opinii będę z znajomym mechanikiem.

Naburator komentarzy: 278415.01.2020, 19:06

@Pablo11: 20 letnia benzyna nie bierze oleju? Nawet nowe auta biorą olej xd

Pablo11 komentarzy: 82615.01.2020, 19:02

Jakby ktoś mógł obczaić i powiedzieć czy warto pojechać

thegunner4life komentarzy: 899015.01.2020, 18:58

@mikowhy:
To był śmiech przez łzy, bo wie że zobaczy środki na swoją listę życzeń jak Major swoje łóżko w Belwederze.

Arsenal96l komentarzy: 501715.01.2020, 18:51

@Redzik: Arteta pokazał jakiś środków używa do pielęgnacji włosów .

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.01.2020, 18:49

No i co, było coś niesamowitego na tej niezapowiedzianej konferencji? XD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.01.2020, 18:41

According to various reports, Arsenal are stepping up their interest in 22-year-old midfielder Bruno Guimarães. The fantastic Brazilian football expert
@rio_robbie
provided me some great insight on the Atlético Paranaense man #AFC

Robbie says he is “probably the greatest prospect in Brazilian club football right now.”

He’s excelled domestically and in the Copa Libertadores.

He can play as DLP, or further in midfield. Attributes are strong tackling, astute passing and great long range shooting #AFC

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 18:37

Te kolejki u lekarzy to jest jakiś dramat...

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 18:35

Zainteresowanie Guimaraesem przez Arsenal jest prawdą. Edu i Raul są w dobrych stosunkach z agentem Bruno. Brazylijczyk woli dołączyć do klubu z Premier League, jednak Athletico preferuje transfer do Benfiki, co pozwoli utrzymać im 20% karty zawodnika.