Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1015.01.2020, 17:59

I te uśmieszki Artety na konferencji jak był pytany o transfery i czy ma swoją listę życzeń xd Drugi Wenger. „Santi Cazorla? Nie znam” :>

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.01.2020, 17:53

@darek250s:
Kolega z pracy daje oliwe z oliwek i curry.

silvano95 komentarzy: 980015.01.2020, 17:46

Arsenal as well as Tottenham, Bournemouth and Palace are interested in signing £22m rates Djene from Getafe.

@Marcinafc93:

Grają zaległy mecz i tak się ułożyło że znowu razem.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.01.2020, 17:36

"He trained yesterday as well, but still not 100 per cent confident so we will have to wait and see again."

- Mikel Arteta on Lucas Torreira

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.01.2020, 17:33

Arteta on having a chance to improve things in the January market: 'Yes, but it has to be the right player, in the right context that financially we can compete and we can attract and all these factors, if you put them together, are not easy in this market.

Barney komentarzy: 2090615.01.2020, 17:19

Ten Bruno.to dm czy so bo na transfermarkt to 2 wpisane jak tak to mało strzela i asystuje

miki9971 komentarzy: 6425 newsów: 215.01.2020, 17:19

Ja dzisiaj gulasz, miałbyć na sercach, ale niestety...

Podroby ogólnie są bardzo dobre.

Traitor komentarzy: 10303 newsów: 2415.01.2020, 17:19

fajna statystyka

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2020, 17:18

Lace*

@johnnycage1909 napisał: "W końcu jakieś Kulinaria Na tej stronie :D"

Jeszcze tylko hejt na Łące, i dzień udany.

johnnycage1909 komentarzy: 107215.01.2020, 17:14

W końcu jakieś Kulinaria Na tej stronie :D

johnnycage1909 komentarzy: 107215.01.2020, 17:13

@darek250s: wrzuć kurczaka obtoczonego oliwa i przyprawami do piekarnika na 25m, oliwę z brytfanny dolej do ryżu, dodaj dużo przypraw

Naburator komentarzy: 278415.01.2020, 17:11

@mallen: Saka jakoś sobie radził na tej obronie a AMN gra całkiem solidnie. Bardziej miartwilbym się brakiem Lucasa :(

AtW komentarzy: 15715.01.2020, 17:11

@Naburator: Dzięki za odpowiedź.

@AtW: na 3

AtW komentarzy: 15715.01.2020, 17:07

To na ile meczów Aubameyang dostał karę ?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.01.2020, 16:59

Z jakiej paki Monaco zaś gra z PSG w takim krótkim odstępie czasu, bo grali w w weekend na wyjezdzie, teraz u siebię widzę, dziwny ten terminarz tam.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 115.01.2020, 16:58

@darek250s: jajko

darek250s komentarzy: 10292 newsów: 515.01.2020, 16:57

Są tu jakieś sportowe świry?

Co dodajecie do ryżu z kurczakiem, żeby nie był ten ryż taki suchy. Warzywa to przerobiony temat, może jakieś sosy, albo inne ciekawe przyprawy czy składniki.

mallen komentarzy: 2123915.01.2020, 16:00

Arsenal ma złożyć jutro oficjalną ofertę za Bruno Guimarãesa z Athletico Paranaense w wysokości 25 mln €.

Goal News

Rafson95 komentarzy: 1053115.01.2020, 15:59

@KapitanJack10:
uważaj

michal192837465 komentarzy: 765415.01.2020, 15:53

O transfer Bruno możemy być spokojni. Mamy przecież znajomości w Vitorii Guimaraes, która nie będzie chciała wzmacniać ligowego rywala. Wystarczy, że nasz dobry znajomy Łukasz Ewangelista szepnie słówko i Brazylijczyk będzie nasz.

call_me komentarzy: 272715.01.2020, 15:49