Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Maciar komentarzy: 69305.01.2015, 12:16

Czeczenia
No dokładnie XD

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:15

thide

Nie wiem, ale jest to piłkarz idealnie pasujący na naszego DM. Świetne warunki fizyczne, dobre rozegranie, doskonały odbiór, idealny wiek.

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 12:15

royal87 wg WhoScored Loic Perin jest najlepszym obronca w europie...

Czeczenia komentarzy: 1249705.01.2015, 12:14

To się chłopak dowiedział.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:14

DP jest mnóstwo i można w nich przebierać jak w ulęgałkach jest Khedira,Imbula,Gonsalos,Bender x 2,Carvalho,Schneiderlin,Kondogbia,Nzonzie,Busquets, Javi Martinez (choź bardzo drogi),Vidal (to samo),Kramer,İlkay Gündoğan więc pole do popisu jest spore a wypisywani piłkarze są wymyśleni w ciągu minuty.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:12

101greatgoals.com/blog/lukas-podolski-doesnt-want-lothar-matthaus-life-advice-arsenal-man-references-his-5-marriages/

“In the past we heard how he tweets more than he plays. He needs to concentrate on football.”

:D

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 12:11

ja myślę, że by przyszedł tylko, że papcio ma problem złożyć większą ofertę niż 19 mln

Turek44 komentarzy: 231705.01.2015, 12:11

Polski bramkarz zawalił dwa gole w ligowym meczu z Southampton, a potem, według relacji brytyjskich mediów, wybuchł w szatni na Arsene'a Wengera. Miał krzyczeć ironicznie do francuskiego szkoleniowca: "Ty jesteś bardziej zaangażowany ode mnie?''

XD

Czeczenia komentarzy: 1249705.01.2015, 12:11

...który pokazał się tylko w FM-ie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:10

tylko czy taki Bender chciałby w ogóle odchodzić?

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 12:09

Kondogbia i Imbula by mogli przyjść, szkoda że jeden i drugi co jakiś czas chodzą po szpitalach.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:08

Co do DM, to tylko Lars Bender. Bije statystycznie każdego innego waszego kandydata na głowę. A poza defensywą, to świetnie rozgrywa piłkę.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:07

Następnym razem napisze wszystko w jednym albo dwóch postach i będzie ok. Nie wiedział może

dancer

też bym go chciał, ale nie za taką cenę, szczególnie że ten sezon nie jest już tak dobry w jego wykonaniu jak poprzedni

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 12:05

Bo ciezko napisac w jednym poscie kilka plotek nie?

Chicken komentarzy: 70405.01.2015, 12:05

Thide czuje sie zagrożony w ilości komantarzy,więc interweniuje. ;]

przez 165 dni ma 606 komentarzy, mi tam on na spamera nie wygląda

koczan_4 komentarzy: 330205.01.2015, 12:04

@shark
Jakich mamy obrońców młodych? Jest tylko Chambers i Bellerin no i może Hayden.

Co do DMa, potrzeba kogoś z dobrym odbiorem, ale także z siłą a nie kolejnego kurdupla, którego każdy przepcha.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 12:04

Ani Cabaye, ani Sissoko - Carvalho

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:03

kopiuje się wszystkie plotki i wrzuca w jednym wpisie, a ten chciał sobie nabić i każdą dawał oddzielnie

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 12:02

przestańcie z tymi warnami, chłopak chciał napisać plotki, za takie coś, nawet jak napisał 6 i to jedno pod drugim, to dla mnie to nie jest warn

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:01

oł em dżi, 24 lata i już nie jest młody. przecież obrońcy przeżywają swój najlepszy okres w wieku 27-30 lat.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:00

05.01.2015; 11:31
05.01.2015; 11:29
05.01.2015; 11:28

czemu karmel nie dostał za te wpisy warna?

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 12:00

thide

my nie piszemy kogo byśmy chcieli, tylko kto jest lepszy w defensywie, jeżeli miałbym wybierać to bym wziął Sissoko

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 11:59

Squawka to bardzo fajny portal aby porownywc zawodnikow. Statystycznie Cabaye jest lepszy w defie od Schnaiderlina czy Tiote.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 11:59

A poza tym Schar nie jest już taki młody bo w tym roku kończy 24 lata.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 11:59

wg. whoscored to nawet 1,75 :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 11:58

wy chyba nie wiecie o czym piszecie. WHU przepychali zawodników AFC jak chcieli. tu potrzeba chłopa na DM z prawdziwego zdarzenia, a nie jakiejś popierdółki, która ma 173cm wzrostu

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 11:57

1,73 cm ma Cabaye, ale to chyba nie znaczy, że jest gorszy w defensywie przez sam wzrost? Shark ma rację, Cabaye dobrze gra w def

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 11:54

Cabaye to jest DM. Taka role pelni w reprze i klubie i to on jest zdecydowanie lepszy w defie.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 11:54

Dragović gdyby nie poszedł do Dynama to by nie przepadł. Mamy młodych obrońców? Chambers i Bellerin, a Ci z u-19 to niewiadomo co z nich będzie. Schar już by mógł grać za Merte w parze z Koscielnym.

GerrardARS komentarzy: 5505.01.2015, 11:53

Ktoś jest chętny do haxa?

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 11:53

Szogun

a uważasz ze bedzie chcial odejsc?? przecież nietoperze to wyższa polka niz live (szczególnie po tym jak wszedł tam potężny sponsor)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 11:53

Mercol

W domu

royal87 komentarzy: 142405.01.2015, 11:51

ponoc hummels woli przejsc do united ? ;/

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 11:50

Schar to chyba bedzie drugi Dragovic. Przepadnie. A mlodych obroncow mamy, wiec imo lepszy bedzie Perin.

A tak w ogole, to praktycznie jestem pewien ze obronca nie przyjdzie.

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 11:50

coraz wiecej plotek o Loic Perrin a takze o kim z 2 CABAYE/Moussa Sissoko(zaden to nie jest dm jak uwazacie ktory lepszy w defie?)