Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 12:44

Słyszeliście o tym, że Szczęsny pokłócił się niby z Wengerem? jak myślicie prawda to? ja myślę, że to bullshit. Szczęsny jest b.dobry, ale on moim zdaniem musi być bardziej skupiony na meczu.

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 12:43

Khedira do psg przechodzi (AS)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 12:43

Sanogo strzelił bramkę Borussii. Ronaldo strzela średniakom w lidze Hiszpańskiej.

shark

Niewarta przy porównywaniu, bo chyba każdy zdrowy na umyśle stwierdzi, że Bender > Arteta, a przecież % celności podań Artety > % celności podać Bendera :)

Agher komentarzy: 278405.01.2015, 12:40

Żadnej kary nie będzie, Wojtek normalnie będzie bronił. To jest jakiś medialny wymysł.

lays komentarzy: 3987105.01.2015, 12:40

Najlepszy bylby Pogba :PPP Ale Wenga nie da tyle hajsu za takiego zawodnika.

Mnie jakoś Bender nie powala :P Ludzie go chyba chcą tylko po to by był jakiś DM, dużego progressu też moim zdaniem nie zaliczy.

Moje propozycje: Schneiderlin, Wanyama, Kondogbia, Khedira, Carvalho(jeśli będzie dostępny za 20 mln funtow, bo szału w tym sez nie robi, wiec 30 mln funtow to gruba przesada i za duża cena).

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 12:40

Na pozycji DMa celnosc podan to nic nie warta statystyka...? No to chyba dalsza dyskusja nie ma sensu.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:39

shark31

Tworzący najwięcej szans i mający największą ilość kluczowych podań na mecz :) A jak szukasz celnie podającego DM, to nikt nie musi przychodzić. Jest Arteta i Flamini :)

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 12:37

Tak sprawdzam i Lars Bender to chyba najbardziej niecelnie podajacy DM w europie...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:37

% celności podać to nic nie warta statystka. Świadczy o tym, to że Arteta i Flamini w niej brylują.

lays komentarzy: 3987105.01.2015, 12:35

Wenger mógłby wyciagnac jakiegos DM świętych:

1. Schneiderlin
2. Wanyama

Ale to przeciez nie uczciwe wyciągać i wgl pytać o piłkarzy, których klub nie chce sprzedać... Tak to u Wengi wyglada. Trzeba szanowac decyzje klubu :P

lays komentarzy: 3987105.01.2015, 12:32

Arsenal are lining up a £9 million bid for Chelsea goalkeeper Petr Cech. (Telegraph)

Wenger serio chyba dał ładną kare Wojtkowi... Cóż przypadek? Kibice traca cierpliwość, piłkarze tracą cierpliwość... Wenger traci kontrole. Zle sie dzieje w tym klubie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 12:32

Szogun

Ja o tym wiem, widziałem go wiele razy.

Kyrtap

Mylisz się

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 12:32

Lars Bender ma skutecznosc podan niecale 70%... i gra 1 długa pile na mecz...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.01.2015, 12:31

lays
Może nasi leczą się na NFZ.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:31

shark31

Squawka. Polecam ustawienie statystyk na per game, bo przy sumie Bender może wyglądać źle ze względu na mniejszą ilość minut. Per game ma najwięcej stworzonych szans :)

Alonso komentarzy: 1282405.01.2015, 12:28

Cabaye był by ok ale i tak nikt w styczniu nie przyjdzie.

Chicken
taka nasza gra o tron

lays komentarzy: 3987105.01.2015, 12:27

Beka, tak jak mowilem ostatnio :P DObrze będzie jak Ramsey wroci na mecz z Monaco. To jest smieszne. Pierw mial pauzowac max 3 tyg, potem mial wrocic na Soton, dalej go nie ma i nie wiadomo nkiedy wroci. Przeciez kazdy lekarz daje jakas diagnoze... nasi nie potrafia powiedziec kiedy wroci, albo kiedy mozna sie spodizewac ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 12:27

Czeczenia
Akurat Mane zrobil na mnie wrazenie i mi go szkoda . Mam nadzieje ze powroci silniejszy ; p

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 12:27

Kyrtap niewiem skad bierzesz statystyki ale Bender ze wszystkich tutaj wymienionych Dmow ma najgorsza skutecznosc podan i tworzy najmniej okazji strzeleckich. Najslabiej ze wszystkich rozgrywa.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 12:26

Ja Carvalho widziałem tylko raz chyba w meczu z Mariborem. Częściej zdarza mi się oglądać Imbule lub Gonalonsa

koczan_4 komentarzy: 330205.01.2015, 12:26

W sumie to po co gadac o nowym DMie skoro Koklę wystrzelił? Przyjdzie jakiś stoper i to bedzie na tyle. Wenga ma kompletny skład.

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 12:25

kiedy nasza oficjalna strona potwierdzi wyp podolskiego ?? najbardziej zorientowana strona transfermarkt szczególnie jesli chodzi o niemcow tego wyp tez nie potwierdza???

Czeczenia komentarzy: 1249705.01.2015, 12:24

Kanonier204

Szczerze? Problemy naszych rywali mogą mnie tylko ucieszyć.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:23

kamilo_oo Ja się staram oraz przeglądam oceny pomeczowe i widać,że ustabilizował dormę bo miał słabsze 2 miesiące a teraz z tego co piszą wrócił na wysoki poziom.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.01.2015, 12:22

kamilo_oo
Ja się przyznaję- nigdy nie widziałem jego gry.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 12:22

Carvalho ten sezon ma średni, w zeszłym była baja

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:21

tylko który klub mógłby sobie pozwolić na ściągnięcie Busquetsa?

jak na moje oko to tylko PSG

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:21

Dancer Carvalho ma celność podań wachającą się w 88 procentach i to nie są tylko piłki do boku jak u Artety.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:21

Dancer

Bender rozgrywa zdecydowanie lepiej

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 12:20

Ja jestem ciekawy ile osób przygląda się chociaż temu Carvalho

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2015, 12:20

tylko, że N'Zonzi to przeciętniak, a raczej nie ma sensu ściągać takiego, by blokował miejsce dla innego dma. przykład Welbeck. przyszedł i Wenger uważa, że ma kompletny atak

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 12:20

Czeczenia
Ale jednak strzelil gola dla Chelsea jak i Arsenalu. Szkoda wielka dla Sotonu.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:20

Sorry,że podwójne. Czy Busquets nie odejdzie z Barcy?? Tego bym nie powiedział. Z pewnością w obec zakazu transferowego mogą odwołać nawet wypożyczenie Songa ale za odpowiednią cenę myślę,że by go puścili.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 12:19

Kyrtap

I co, Carvalho podaje niecelnie nawet do tyłu?

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 305.01.2015, 12:18

Thide Serio bo to filar obrony i odbioru Stoke i co by nie mówić gra bardzo dobrze.

Czeczenia komentarzy: 1249705.01.2015, 12:18

kanonier204

Nie przejmuj się tak, z Mane czy bez i tak będą oglądać plecy AFC.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.01.2015, 12:18

dancer

Tak.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.01.2015, 12:18

"Co do DM, to tylko Lars Bender. Bije statystycznie każdego innego waszego kandydata na głowę. A poza defensywą, to świetnie rozgrywa piłkę."

Dobre. Widziałeś jakikolwiek mecz w wykonaniu jego lub Carvalho?

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 12:17

w sierpniu 30 skończy (czyli ten sezon dokończy jeszcze jako 29 latek)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.01.2015, 12:17

Żeby było łatwiej- Perrin urodzony 7 sierpnia 1985 roku.

maciar

7 SIERPNIA 2015 ROKU LOIC PERRIN SKOŃCZY 30 LAT. LEPIEJ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 12:16

Skrzydłowy Southampton Sadio Mane nie zagra przez sześć najbliższych tygodni. Powodem jest kontuzja łydki. Senegalczyk nie weźmie tym samym udziału w Pucharze Narodów Afryki.

- Sadio doznał urazu mięśni łydki i będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. Senegal może go wezwać i sprawdzić, ale nie zagra w Pucharze Narodów Afryki - powiedział menedżer Świętych Ronald Koeman.

No to ladnie. Chlop byl w gazie i kontuzja.

royal87 komentarzy: 142405.01.2015, 12:16