Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 10:06

Ja to mam luks. zachorowałem na rumień zakaźny i siedze w domu już 5 dzień, zwolnionko lekarskie wypisała mi doktorka więc cały tydzień luzik :)

mallen komentarzy: 2123920.03.2013, 10:03

City podobno chce ściągnąć duet z BVB - Reus i Gundogan.

seba9196 komentarzy: 87420.03.2013, 09:42

Właśnie miałem to samo pisać, bo ten starszy Szczęsny opowiada jakieś cudaw PS :)

songoku95 komentarzy: 2348620.03.2013, 09:41

arseneal
moja szkola nosi jest niby katolicka, ale tam większość ateistów i nie ma tam przymusu wiary w Boga, nie wierzysz to spoko nikt Cię do tego nie zmusza. Szkoła jest naprawdę dobra pod względem nauczania, mam świetnych nauczycieli dlatego tam się wybrałem...

Mirro komentarzy: 24320.03.2013, 09:41

Ciekawy komentarz:
"Wojtek ostatniego okresu nie może zaliczyć do udanych. Choć wcale nie uważam, że mojego syna nie stać na bycie przez kilkanaście lat bramkarzem numer jeden w reprezentacji. Wystarczy, że wróci do formy i złapie trochę wiatru w żagle - powiedział Maciej Szczęsny.

- Wojtek jest w znacznie słabszej formie niż rok temu, ale nie bez przyczyny. Miał dwie ciężkie kontuzje. Z jedną w kwietniu i w maju grał. Niepotrzebnie uległ namowom doświadczonego trenera. Mam o to do tego szkoleniowca wielki żal - dodał ojciec bramkarza Arsenalu.

- W ten sposób szafował zdrowiem młodego człowieka, a Wojtek dał się namówić na głupotę. Nie trenował cały tydzień, wychodził na rozruch w piątek, a w sobotę grał. Siłą rzeczy był coraz mniej odporny na urazy i jego forma spadała. Jak się nie trenuje regularnie, to tak jest. Moim zdaniem, bardzo dużo spieprzył pan Wenger w kwietniu i w maju. Dzisiejsza forma Wojtka jest skutkiem tego, że przez dwa miesiące grał z ciężką kontuzją i że w sierpniu miał uraz śródstopia. Po siedmiu tygodniach przerwy trenował siedem dni i grał mecz. Jak on ma być w formie? Jakim cudem? Chłopak od roku nie trenuje regularnie na pełnych obrotach. Wenger już zaczął szukać kozła ofiarnego i zrobił z niego Wojtka - stwierdził Maciej Szczęsny."

I co wy na to. Moim zdaniem ma dużo racji.

Kanonier8 komentarzy: 198320.03.2013, 09:40

Polecam przeczytać wywiad z Maciejem Szczesnym. Wypowiedz całkiem ciekawa.

seba9196 komentarzy: 87420.03.2013, 09:39

A to tradycje trzeba szanować:)

songoku95 komentarzy: 2348620.03.2013, 09:37

seba
no, ale wiesz to jest taka tradycja tej szkoły, że to sa 3 dni ostrego chlania, nauczyciele nie zwracają na to uwagi, pewnie sami piją xd

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 09:37

To na rekolekcje to teraz się gdzieś wyjeżdża?
U mnie to zamiast lekcji szło się do kościoła i tyle :P
Chociaż ja nie szedłem ani do szkoły ani do kościoła...

Kanonier8 komentarzy: 198320.03.2013, 09:36

Alexis u nas? Musiałby sie nauczyć przestać symulowac. Osobiście nie lubię go jako piłkarza choć umiejętności ma. To jednak wolałbym o wiele kogoś innego. Zreszta nie chce zawodników Barcy oprócz Songa którego bym z chęcią powitał z powrotem.

seba9196 komentarzy: 87420.03.2013, 09:34

To ja nie rozumie sensu takich rekolekcji :) Albo to albo picie wódki. Po co jechać na takie "rekolekcje", lepiej wybrać się z kompanami w inne miejsce.

Co to ma być?

"Reports that Jack Wilshere will be out for more than 6 weeks with the ankle injury which saw him miss our 2-0 wins over Bayern Munich and Swansea have been dismissed by a club spokesman. The suggestion is that secretly Arsenal do not expect Wilshere to feature again this season; he might be back in time for the last 2 or 3 games of the season at best."

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.03.2013, 08:41

Kolejne plotki z sieci:

dailymail.co.uk/sport/football/article-2296031/Arsenal-alert-Barcelona-forward-Sanchez-edges-closer-summer-exit.html

dailymail.co.uk/sport/football/article-2296022/Arsenal-Dulwich-Hamlet-striker-Daniel-Carr.html

songoku95 komentarzy: 2348620.03.2013, 08:36

koxiarz
ja też, nadrabiam zaległosci. My mamy wyjazd na 3 dni podczas rekolekcji na którym jest więcej alko jak modłów, a ja nie pojechałem bo miałem egzamin na prawko :(

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.03.2013, 08:35

caughtoffside.com/2013/03/19/double-dutch-arsenal-in-exploratory-talks-to-sign-feyenoord-pair/

Wiem, że źródło niezbyt wiarygodne, ale co myślicie o tej dwójce w kontekście gry w Arsenalu? Szczególnie podoba mi się gra Clasiego. Myślę, że w Anglii by sobie poradził. Najfajniejsza jest jego zadziorność, podobna do Jacka:P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.03.2013, 08:28

@songoku- trzeci dzień już siedzę w domu:P

songoku95 komentarzy: 2348620.03.2013, 08:15

wstaaaaaaaaaaaaaajemy! Kto ma rekolekcje;D?

Kanonier8 komentarzy: 198320.03.2013, 08:15

Śmieszy mnie troche to ze ktos w ogole mysli o Varanie w Arsenalu. Na pewno go Real puści :D Chłopak za 3-4 lata będzie najlepszym defensorem. Już teraz jest (teraz zacytuje Marzaga) "pro elo kozak"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.03.2013, 01:09

@EPLStatman Nacho Monreal has won 100% of his 10 tackles since joining Arsenal #AFC

Nachoman!

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 120.03.2013, 00:40

Maciejas, wlasnie odkrylem cos niesamowitego! Mozna nie ogladac spotkan Arsenalu majac tu konto! Podobno mozna tez ogladac nie majac! ale widze ze za pozno zainterniowalem

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16820.03.2013, 00:18

Varane? Młody, zdolny... Może być!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.03.2013, 00:14

Właśnie ostatnio coś ta stronka zawodzi, nawet o Katidisie tu nie czytałem ;o

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.03.2013, 00:11

Może i mam ^^ Chciałbym się wtopić w tłum hejterów Ramseya i tam rozpocząć spokojne spamowanie...

Jedyne co skojarzyłem to Varane, może być? :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337020.03.2013, 00:10

Był juz poruszany dzisiaj temat Cecha w Arsenalu ?:D Bo wp widze ostro poplynela heheh

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16820.03.2013, 00:07

No daj spokój. Tak mi się z Kagawą skojarzyło.
A po co tak się dopytujesz o te multi? Może jednak masz jakieś zbanowane? ^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.03.2013, 00:01

Też mam Ci dać jakąś ksywkę? ;x

O tej porze nie potrafię wykryć aronii... więc jak jest?

Santicaz11 komentarzy: 419.03.2013, 23:58

Czesc.

Sluchajcie, czy jest tu moze jakis kanonier z okolic Ligoty z dolnegoslaska bo mam pilna sprawe.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.03.2013, 23:54

Shinji
No oczywiście, ale wtedy każdy warn liczy się X4 i na każde konto.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 23:52

Czyli można mieć multikonta bez banów? ;]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.03.2013, 23:48

17 gornikow zasypanych w polkowicach , ciekawe czy ich uratuja

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.03.2013, 23:48

Shinji
No jak nie masz tam bananów, to jesteś bezpieczny. :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 23:43

Ja chyba mam. Nigdy się na nie nie zalogowałem, ale wydaje mi się że kiedyś je stworzyłem. Mój czas dobiega końca T.T

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.03.2013, 23:41

Dokładnie, Shinev. Zatem wiecie, że mówię prawdę i nie ma certolenia się z multikonciarzami. :)

A swoją drogą, macie jakieś?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 23:39

Powiedział ex-redaktor.

Słowo 'spektakularnie' stało się zbyt mainstreamowe -.-

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.03.2013, 23:38

Dokładnie, spektakularni redaktorzy nie śpią.

Pinguite komentarzy: 1502019.03.2013, 23:36

biedak, wyleciał spektakularnie, i już nie wróci tak spektakularnie, o ile w ogóle wróci, to szybko pożegnamy go spektakularnie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 23:35

twitter.com/big_ben_clock

Nie jestem w stanie ogarnąć jak nazbierali tyle śledzących ;x

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.03.2013, 23:32

Hehe, maciejas wyleciał w sposób spektakularny. ^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.03.2013, 23:22

Nasi wtopia z ukraina moim zdaniem , ogolnie MS 2014 niema szans aby Polska tam zagrala

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 23:21

Albo zrobić coś spektakularnego i dostać bana ;]

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50319.03.2013, 23:15

@maciejas512;

Musisz napisać do administracji. Tak mi się wydaje...

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50319.03.2013, 23:10

Wolski w tym sezonie nie będzie grał. Trener Fiorentiny sam powiedział, ze myśli o nim wyłącznie w kontekście przyszłego sezonu.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 119.03.2013, 23:08

To lipa, bo bym go w meczu z san marino za lewym zobaczyl, a pewnie nawet powolany nie jest :-P fornalik nie smuda zeby trybunowiczow powolywac :-P

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11719.03.2013, 23:07

Lewy cofnięty a na ataku kto? Milik? Dajcie spokój.
IMO Lewy na szpicy a za napastnikiem Majewski.