Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.03.2013, 23:02

Marzag
No już w Fiorentinie, ostatnio chyba już na ławie był:)

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 119.03.2013, 22:58

Wolski juz w fiorentinie, czy w legii do konca sezonu?

grochal14 komentarzy: 193319.03.2013, 22:56

Ja bym chcial zobaczyc w reprezentacji Blaszczykowskiego na AMF. Moze ktos by wtedy gral pilki Lewemu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.03.2013, 22:51

Ale będzie hejt jak nie zakwalifikują się do MŚ.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.03.2013, 22:49

Ciekawe jak Fornalik ustawi naszą repre na Ukrainę :). Może by spróbować Lewego jako cofniętego napastnika :>?

Verminator97 komentarzy: 1490019.03.2013, 22:34

Depta > Jak wolisz.

DeptaGUNNER komentarzy: 210019.03.2013, 22:32

Verminator97
To już chyba wolę poczekać do końca sezonu, bo raczej nikt do mnie nie dołączy ;p

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.03.2013, 22:32

Zawsze można grać solo :D będzie w TOP1 !

Verminator97 komentarzy: 1490019.03.2013, 22:28

Depta > Tylko musisz kogoś do tej ligi sobie załatwić.

Verminator97 komentarzy: 1490019.03.2013, 22:27

Możesz sobie ustawić w tej lidze , że punkty są liczone od tej kolejki od której zaczynasz grać.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.03.2013, 22:27

problem poczytać sobie na stronie fpl?

Verminator97 komentarzy: 1490019.03.2013, 22:26

DeptaGUNNER > O widzę , że w końcu ktoś ci założył konto w FPL , załóż sobie własną ligę :P

Belzebub666 komentarzy: 280119.03.2013, 22:25

Ja miałem trzy koszulki Korna ale wszystkie mi się sprały bo po 5 dych kupiłem :/, pamiętam była taka fajna z okładką Life is Peachy

Ramsi komentarzy: 312919.03.2013, 22:25

Depta'
Tak, dopiero teraz to odkryles?

DeptaGUNNER komentarzy: 210019.03.2013, 22:21

Tej teraz się nie da dołączyć do ligi w FPL c'nie? Muszę czekać na nowy sezon?

adix1994 komentarzy: 256119.03.2013, 22:17

Borekenema
Jak masz czas teraz to móglbys mi link przeslac o który prosilem? :P

ArseneAl komentarzy: 2341719.03.2013, 22:00

Ja się chyba porozglądam za koszulką KoRna.
Mam koszulkę Nirvany, Pearl Jamu i SoaD , a mojego ulubionego zespołu nie mam ^^
Ale więcej niż 80 zł z przesyłką to nie dam.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.03.2013, 21:59

bo kupowanie spodni w internetach to zawsze ryzyko, nigdy nie wiesz jak będą układać się na tobie. koszulka na każdym układa się tak samo, więc nie ma tego ryzyka.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.03.2013, 21:52

o jak dobrze, Konoplyanka nie zagra w meczu z Polską. tym bardziej dobrze, bo nie wiadomo czy zagra Piszczek.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 119.03.2013, 21:51