Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 119.03.2013, 20:14

@Robizg1
on żartował z Ars3n :P

Ars3n komentarzy: 1235419.03.2013, 20:14

ArseneAl
szukam sklepu gdzie moge kupic koszulke LP, bo moje sa juz za male.Bawelniana i napis/logo etc. ma byc juz zrobione z koszulka, a nie jakis shit naklejony zelazkiem. Znasz jakies strony godne polecenia?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.03.2013, 20:12

Shinev
Nie o Ramsiego :(?

Lukiner komentarzy: 194919.03.2013, 20:12

arsnelfcfan -> myślę tak samo tylko zamiast Stoke dałbym MU.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 20:11

@Borek

Jasne, wiem że chodzi o Ars3na ;)

ArseneAl komentarzy: 2341719.03.2013, 20:09

@Ars3n
Zarzuć jakiś temat bo syf się tu zrobił.

@Shinev
jak ja bym pisał wprost jakie odnoszę wrażenie jak patrzę na wpisy niektórych tutaj to dawno miałbym bana.

żeby nie było, to już nie było o Tobie :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320719.03.2013, 20:05

meczyki.pl/obrazki,3875

widział ktoś tą statystkę ;) ?

kot komentarzy: 151419.03.2013, 20:05

Bayern jak dla mnie nie wygra w tym roku LM. Daje im mniejsze szanse niż BVB.

@Borek

Odniosłem takie wrażenie, więc to napisałem. Wiem, szczerość to moja wada, postaram się nad tym panować ;)

adix1994 komentarzy: 256119.03.2013, 19:57

ah te problemy hah.

Lukiner komentarzy: 194919.03.2013, 19:57

Ahh to WP :P
sport.wp.pl/kat,1744,title,Cech-zastapi-Szczesnego-w-Arsenalu,wid,15426225,wiadomosc.html

Pinguite komentarzy: 1502019.03.2013, 19:57

Real Madryt or Barcelona.

kot komentarzy: 151419.03.2013, 19:56

Jak myślicie kto wygram LM w tym roku? Ja stawiam na Juventus.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 119.03.2013, 19:55

@Shinev
co nie zmienia faktu, że niepotrzebne są takie uwagi, bo delikatnie mówiąc, ani ja nie znam Twoich kompetencji, ani Ty moich.

to po prostu była rozmowa na temat upodabniania się Bale'a do Ronaldo. i to jest fakt

zwyklanazwa komentarzy: 119.03.2013, 19:55

Hah. Jaka oferta... Czyli Cavani już nasz 0_o
facebook.com/pages/Nasz-Arsenal/143711799131801

Btw. Podolski dostał powołanie do repr. na najbliższe mecze?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 19:54

@Borek

Mogłem napisać "Nie każdy się zna", ale to by miało znacznie bardziej negatywny wydźwięk :P

Md13 komentarzy: 16219.03.2013, 19:54

Ja tam osobiście do kurczaków nic nie mam, a na pewno nie tyle, żeby pałać do nich nienawiścią, po prostu ich nie lubię z definicji, ale szanuje za sposób zarządzania, za to, że bez wielkich nakładów finansowych potrafią złożyć coś porządnego. Bale nienawidzę, tak, ale to przez symulki, tak samo jak Suareza i tych dwóch typów do Hiszpanii bym wysłał, razem z Youngiem. A Urugwajczyka, to szczególnie, piłkarsko, jest bardzo dobry, ale to jego machanie łapami, całokształt na pewno na minus.

@Borek

Nie każdego interesuje psychologia, więc nie będę tłumaczyć ;) Pozostańmy przy swoich opiniach.

Pinguite komentarzy: 1502019.03.2013, 19:48

O Boże, przejmują się, że dostali kategorię A! Ja dostałem E, bo nie mam rąk, nóg. Jestem głuchy, ślepy. No i głupi.

PawlakKanonier komentarzy: 21419.03.2013, 19:38

facebook.com/photo.php?fbid=451235678290595&set=a.254053118008853.61975.194220107325488&type=1&theater

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 119.03.2013, 19:37

@Shinev
bądźmy poważni.
Bale biega po boisku i myśli "jestem jak Ronaldo, jestem jak Ronaldo"?
przed strzałem myśli jak by to zrobił Ronaldo, potem znów się do niego modli i strzela podobnie?
tak nie działa. bo gesty, fryzura, korki czy podwijanie rękawów nie wpłyną na jego grę.

ewentualnie wpłynie jedynie sposób strzelania wolnych. ale pozę to może przyjąć inną, a kroków do piłki mieć tyle samo co Ronaldo

ArseneAl komentarzy: 2341719.03.2013, 19:37

@yeni
A czego się spodziewałeś?
Jak nie jesteś niepełnosprawny to dostajesz kat. A.

adix1994 komentarzy: 256119.03.2013, 19:35

yeni
Tez mam kategorie A :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.03.2013, 19:33

@Borek

Wpłynie. Każdy wielki piłkarz mówi że najważniejsza w piłce jest psychika. Na pewno mu to pomaga, gdzieś w głowie dostrzega zależności - biorę rozbieg jak Ronaldo więc strzelę równie dobrze. Świat jest taki, jakim go sobie wyobrażasz ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.03.2013, 19:32

afcforever > Poza ten jak byśmy zrobili 3-4 klasowe transfery takie jakie były w to lato i zimę to byśmy nie walczyli już tylko o 4 miejsce. Spokojnie o mistrzostwo byśmy mogli powalczyć.

yeni komentarzy: 163919.03.2013, 19:32

Dali mi kategorie A na WKU :( Pierwszego do broni mnie wezmą :/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.03.2013, 19:31

afcforever > Takiego lidera w defensywie nie mamy, więc może dlatego. Williams to nie jest taki typowy nowoczesny obrońca, który musi być szybki czy mieć dobrą technikę, a taki prawdziwy lider jak Terry w Chelsea czy Vidic. Waleczność oraz świetnie ustawia zespół od tyłu to jego zalety.

cakE256 komentarzy: 221719.03.2013, 19:28

afcforever

aha czyli dalej walczymy o top3 super :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 119.03.2013, 19:27

@Shinev
fryzura na Ronaldo nie wpłynie na jego poziom piłkarski.
podobnie buty i gesty

ArseneAl komentarzy: 2341719.03.2013, 19:25

No Bale już trochę przegina z tym kopiowaniem Ronaldo :P

Nie jestem pewien czy sprawdziłby się u boku Ronaldo w Realu.
Raczej widzę go jako następcę portugalczyka.

cakE256 komentarzy: 221719.03.2013, 19:24

arsenal1886

ten napastnik to jovetic :) tylko z długimi włosami

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.03.2013, 19:20

Co powiecie o takim wyjściowym składzie na następny sezon ? :D

gyazo.com/479664936343edb0695263

Moim zdaniem nam brakuje 3-4 klasowych piłkarzy abyśmy walczyli o trofea.
Jakiś napastnik jak Jovetic. Obrońca nowy. Bramkarz, zastępca Sagni jeśli ten odejdzie oraz DP jest musem. Środek pola złożony z trójki graczy jak Jack, Arteta i Cazorla nie może być. Za dużo techniki, a brakuje fizyczności. Taka trójka mogła by być w Hiszpanii, ale nie Anglii ! Dzięki nowemu DP Jack oraz Santi mieliby więcej swobody w ofensywie.

adix1994 komentarzy: 256119.03.2013, 19:18