Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese

Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese 16.08.2011, 21:39, Szymon Ortyl 2179 komentarzy

Kibice Kanonierów z pewnością podeszli do tego meczu z mieszanymi uczuciami, z powodu transferów Cesca Fabregasa i Emmanuela Eboue oraz niepewnej sytuacji Samira Nasriego, jednak The Gunners pokazali, iż potrafią radzić sobie z silnymi przeciwnikami nawet bez swoich największych gwiazd:

Już w pierwszej minucie Szwed Ekstrand ukarany został żółtą kartką za faul na Tomasie Rosicky'm.

2 minuty później Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą pięknej asysty Aarona Ramseya i bramki Theo Walcotta..

W 9. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska Vermaelen nieznacznie musnął piłkę głową, co uniemożliwiło Gervinho oddanie strzału.

W 15. minucie, jedynie ekwilibrystyczna interwencja Vermaelena uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

10 minut później Alex Song popełnił fatalny błąd tracąc piłkę po rzucie rożnym, jednak Armero nie zdołał w 100% sytuacji pokonać Wojtka Szczęsnego.

W 35. minucie groźny strzał oddał Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese zdołał ustawić się na drodze piłki do bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku oglądaliśmy Djourou, który zastąpił Gibbsa. Szwajcar już kilka chwil po wejściu na boisko popisał się świetnym ofiarnym wślizgiem blokując strzał Di Natale.

W 56. minucie boisko opuścił.... Johan Djourou. Zastąpił go Carl Jenkinson.

W 66. minucie po błędzie Jenkinsona groźny strzał oddał skrzydłowy Udinese, jedak piłka minęła bramkę Szczęsnego.3 minuty później, w sytuacji sam na sam z Handanovicem, Theo Walcott nie trafił w światło bramki przeciwnika. 3 minuty później, Emmanuel Frimpong zmienił utykającego Tomasa Rosicky'ego.

W 73. minucie Wojtek Szczęsny popisał się piękną paradą po strzale Di Natale z rzutu wolnego. 10 minut później na dobrą pozycję wyszedł Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese w ostatniej chwili wybił mu piłkę. 20 minut później, w sytuacji sam na sam z Handanowicem, Theo Walcott strzelił wprost w bramkarza popularnych Zebr. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie, które wydatnie obrazowało potrzebę transferów i zmian w drużynie z Emirates Stadium.

Liga MistrzówTheo WalcottUdinese autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Faegan komentarzy: 11618.08.2011, 06:33

szkoda że fabregasa nie wyeliminowal faul tak jak ramseya...

Rudix90 komentarzy: 5518.08.2011, 05:13

fcbarcelona.cat/web/thumbnails/514_372/Imatges/2011-2012/futbol/partits/supercopa_espanya/fcb-madrid/2011-08-17_PARTIDO_38.JPG

:) Szybko, prawda? :)

Lukininho komentarzy: 14118.08.2011, 04:44

Mievo i mozzou chyba strony pomylili? Tutaj kanonierzy.com, a nie realmadrid.pl te swoje hala madrid możecie sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dociera.

A co do oszołomów cieszących się z cięcia tego drwala Marcelo na Fabsie i życzenia mu połamania nóg to chyba was nieźle dogrzało? Rozumiem, że jesteś fanami bardziej Realu niż Arsenalu, a u nich to normalna sprawa, że życzą rywalom połamania nóg. A potem jeszcze mają czelność nazywać kogoś panienką. Ciekawe jakby wam tak ktoś wszedł od tyłu z zamiarem połamania nóg ciekawe czy byście mu podziękowali za ostrą grę?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 04:26

Jeśli ktoś nie widział to macie:

youtube.com/watch?v=mAnqe-pTcZw

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 03:00

imprecis

Ja tam nie jestem dla Theo taki surowy. Wiem, ze nie ma za grosz dryblingu, celność strzałów zawodzi a swój pomysł na grę opiera na szybkości. Ale kiedy ma swój dzień (co wierzę, że w tym sezonie będzie się zdarzać często) to naprawdę potrafi zamieszać. Potrafi dobrze piłkę wyłożyć (choć tylko z prawego skrzydła), a gdy schodzi z lewego potrafi celnie uderzyć. W poprzednim sezonie zaliczył postęp, a teraz może być tylko lepiej. Ma 22 lata i już czas by dostał swoją szansę grając regularnie. No - ale to moje zdanie.

czarny7777777 komentarzy: 251618.08.2011, 02:54

Arsenal_1886 nawet jak by Cahill przyszedł do nas z naszym szczęściem do kontuzji to wyboru nie będzie a nawet jak by był to tylko s korzyścią dla Arsenalu

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:53

FabsAFC

Dlatego napisałem z ukośnikami - jak jeden to nie drugi. Chodziło o to, że chciałbym jednego z nich, a podałem ich w kolejności od tego, którego chciałbym najbardziej.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:52

Mid

Sagne ;d

Co do Walcotta. On jest bardzo ograniczony piłkarsko. Nie ma dryblingu i jeżeli nie ma miejsca na to, by wziąć przeciwnika na szybkość... to gramy w 10 w ataku pozycyjnym a na niego możemy liczyć na kontrach.

imprecis

Ja prędzej widzę Wacotta w podstawie niż Ramseya. Dać Theo szansę a już on ją wykorzysta. Czas już najwyższy by pokazał, że potrafi.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:49

Hamsik to marzeniami w Milanie jest. Poza tym pomocnik pomocnikowi nie równy. Po co Mata w przypadku przyjścia Hazarda ina odwrót? Tak samo z Hamsikiem i Martinem?

kuba1337 komentarzy: 103218.08.2011, 02:48

Hamsik... O tak ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:46

Dobra - skoro o marzeniach mowa to podam własne:

pomocnik - Hazard/Hamsik/Mata/Martin/Kagawa (w tej kolejności)
obrońca - Cahill

Jako bonus - De Rossi

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:45

czarny77 > Tak każdy komentarz powinien wyglądać :D Bardzo łatwo można zrozumieć ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:43

czarny77...

Zajedobry komentarz :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:41

Arsenal_1886

Fajnie. Tylko niestety zwróciłem uwagę na czas przeszły przy "dreamed".

imprecis

Co do mojego komentarza "dla mnie może być taki układ" miałem na myśli ten co ja podałem wcześniej - tak dla ścisłości, bo w międzyczasie podałeś własny :D

czarny7777777 komentarzy: 251618.08.2011, 02:41

Arsenal jest jak szczeka która straciła 2 jedynki(fabregas i nasri) plus zab trzonowy (clichy) zab trzonowy można załatać cementem nikt nie zauważy lecz gdy niem się 2 jedynek to można czekać kilka lat aż wyrosną nowe ale przez te kilka lat będzie to wyglądać słabo(brzydko) lub można zainwestować i wydać trochę pieniędzy i kupić sobie nowe jedynki lecz to już nie bedą to twoje jedynki tylko sztuczne ale czy gorsze tego nie weim)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:39

Pomyślcie, jaki byśmy mieli ogień z przodu ze świetnie znającym się duo na skrzydłach, najlepsze w Ligue 1 w poprzednim sezonie + RvP, którego opisywać nie trzeba po strzeleniu 18 bramek w pół sezonu + Martin - wschodząca gwiazda francuskiej piłki, 18 asyst w poprzednim sezonie Ligue 1 w przeciętnym Sochaux.

kuba1337 komentarzy: 103218.08.2011, 02:39

dicpauca - po prostu nauczony doświadczeniem ;P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:38

Też myślę, że Wenger prędzej kupi ofensywnego pomocnika niż skrzydłowego.

kuba1337

Nie niszcz marzeń.

imprecis

Jak dla mnie może być taki układ.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:36

FabsAFC > Taki składzik również widzę :D

Mid > Eden Hazard (2009): "Real Madrid and Arsenal are the clubs I dreamed of joining as a child."
Eden Hazard (2009): " Real and Arsenal are really great and play at a very high technical level."

dicpauca komentarzy: 296618.08.2011, 02:35

kuba1337- mam nadzieje, ze nie masz telentu do jasnowidzenia;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:35

FabsAFC

Ktoś już dziś chyba o tym wspominał. Choć to trochę dziwne - pyta się gdzie ma przejść. Sam nie ma własnych marzeń?

dicpauca komentarzy: 296618.08.2011, 02:34

FabsAFC- to dobrze ze mu tak doradzaja;D ale watpie zeby to mialo decydujacy glos;];]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:34

Mid > EH9 :D Wolałbym EH8 .
Sanchez w Barcelonie ma 9 i to jakoś dziwnie wygląda :D

kuba1337 komentarzy: 103218.08.2011, 02:32

Jestem przekonany, że do transferu Hazarda nie dojdzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:32

Na plecach Edena najchętniej bym widział "9".

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:32

I taka ciekawostka. Na oficjalnym profilu Hazarda na Facebooku, Eden zamieścił filmik, na którym pyta, jaki ma być jego następny kierunek(klub). 95% odpowiedzi to DO ARSENALU w różnych językach. W dodatku często Ci zachęcający go do przejścia do innych klubów mówią: "Chcę Cię w ..., ale wiem że pewnie przejdziesz do Arsenalu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:32

Mid > Wydaje mi się ,że Wenger sprowadzi jakiegoś zastępce dla Fabregasa ;p
Martin lub ktoś podobny . Jak nie on to może jakiś DP jak M'Vila ,a wtedy Jack mógłby grać na pozycji Ceska .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:31

Ale wyobraźcie to sobie:

------Song------Jack------
Gervinho-Hazard-Walcott
---------Van Persie--------

To byłby ogień w napadzie. Pomarzyć dobra rzecz. Żeby jeszcze marzenia się spełniały.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:30

dicpauca > Też widziałbym obu ,ale nie liczę na tyle ,aż transferów :D Maks 3 .

dziki komentarzy: 61118.08.2011, 02:30

Jack czwórkę jak najbardziej :) Ale z przydzielaniem numerka Edenowi to musimy czekać na wengera ...

dicpauca komentarzy: 296618.08.2011, 02:29

Arsenal_1886- jako tego zastepce Fabsa bardzo chetnie widzialbym Parkera/Marvina. albo obu;D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:28

Mid > Również mam nadzieje ,że Jack otrzyma czwóreczkę :D Edenowi dałbym 8 po Samirze .
Cahill ciekawe co by wybrał ;p
5 zajęta , 15 zajęta i 25 też zajęta :D

pelek komentarzy: 214618.08.2011, 02:28

FabsAFC
chodziło tylko o mecz z Benficą.
I ogólnie ine o porównanie, tylko o pokazanie że TV moim zdaniem ostatnio nie gra tak jak potrafi najlepiej.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:28

Ja się spodziewam "MAX" dwóch transferów.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:28

imprecis

Real ma zajęte skrzydła na lata, więc raczej możemy być spokojni o to, że nam go nie sprzątną w razie czego.
W dodatku nazwisko Hazarda ostatnio często pojawia się w kontekście transferu do nas. W dodatku Lille podało już cenę 30 mln ojro odpowiadając na ZAPYTANIE Arsenalu.
High quality ZALICZONE
z Ligue 1 ZALICZONE

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 02:26

Ja osobiście liczę też na zmiany w numerach na koszulkach - że Jacek dostanie "4".

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.08.2011, 02:25

Dla mnie to Wenger musi zakupić kogoś w miejsce Samira - tutaj widzę Hazarda i wcale to nie jest niemożliwy transfer ,ponieważ Eden to "high quality" . Nowy ŚO w postaci Cahilla czy Jagielki oraz nowy DP/zastępca dla Fabregasa .
Więcej się nie spodziewam po Wengerze .

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.08.2011, 02:24

pelek

Porównanie błędów TV a SS jest śmieszne. SS wbijał sam gole do bramki Wojtka/Łukasza przy interwencjach w polu karnym, a w tym sezonie nie straciliśmy jeszcze bramki ;). Czyli ewentualne błędy były tak nieistotne, że Szczęsny sobie poradził, co było niemożliwe przy błędach SS.

Kons komentarzy: 132618.08.2011, 02:24

Możesz coś podać, zobaczę i skorzystam jak coś ciekawego ;) Sam muszę coś pokombinować na jutro.