Pierwsze punkty w Lidze Mistrzów: Marsylia 1:2 Arsenal

Pierwsze punkty w Lidze Mistrzów: Marsylia 1:2 Arsenal 18.09.2013, 21:34, Sebastian Czarnecki 3215 komentarzy

Po bardzo słabej i monotonnej pierwszej połowie meczu na Stade Velodrome, druga część spotkania przyniosła nam znacznie więcej emocji. Oba zespoły w końcu poszły na wymianę ciosów, co w ostatecznym rozrachunku dało nam aż trzy bramki. Co prawda w Marsylii dominowała zacięta i nieustępliwa walka w środku pola, jednak kibice powinni być usatysfakcjonowani takim obrotem spraw.

Kanonierzy odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo i zainkasowali na swoim koncie pierwszy trzy punkty w tabeli grupy F. Podopieczni Arsene'a Wengera zajmują teraz pierwsze miejsce razem z Napoli, które w drugim spotkaniu pokonało Borussię Dortmund 2-1.

Marsylia: Mandanda - Fanni, Mendes, N'Koulou, Morel - Imbula (80. Thauvin), Romao - Payet (73. J. Ayew), Valbuena (90. Khelifa), A. Ayew - Gignac

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Flamini (90. Miyaichi), Ramsey - Walcott (78. Monreal), Wilshere, Özil - Giroud

Pierwsze minuty okazały się nieco nerwowe dla Arsenalu, gdyż to gospodarze jako pierwsi przystąpili do ataku. Najpierw Gignac próbował zaskoczyć Szczęsnego strzałem piętką, a następnie Valbuena oddał kąśliwy strzał z dystansu. Polski golkiper poradził sobie jednak z tymi próbami.

Po przespanym początku, Kanonierzy zamierzali wykorzystać najsłabszy punkt w drużynie Marsylii, czyli przeciętnego lewego obrońcę - Jeremy'ego Morela - który nie wyglądał na najlepiej zdyscyplinowanego taktycznie. Dwa szybkie ataki prawym skrzydłem mogły przynieść Arsenalowi bramki, jednak Theo Walcott nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Przy okazji, w drugiej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej.

W następnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki, a spotkanie było bardzo monotonne i przewidywalne. Oba zespoły wyglądały na takie, które czekały na ruch przeciwnika, by wyprowadzić swój atak, jednak nikt nie zamierzał jako pierwszy ruszyć do przodu.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 21. minucie, kiedy Marsylia otrzymała rzut rożny. Groźny strzał głową oddał Andre Ayew, który przeskoczył... Pera Mertesackera i oddał groźny strzał, obok bramki Szczęsnego. Polski golkiper miał tutaj bardzo dużo szczęścia, gdyż przy tym dośrodkowaniu nie wyglądał na takiego, który kontroluje tor lotu piłki.

Po jednorazowej akcji, tempo spotkania znowu spadło. W środkowej części boiska toczyła się nudna i monotonna gra, która nie przynosiła większych zwrotów akcji i nie zapowiadała rychłej poprawy.

Pod koniec pierwszej połowy, marsylczycy jakby przejęli nieco inicjatywę, ale i tak brakowało im tego czegoś przy wyprowadzaniu akcji. Sam fakt, że ich najgroźniejsze sytuacje powstawały po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów. Defensywa Arsenalu trzymała się dzielnie i nie dopuszczała do tego, by podopieczni Baupa zaskoczyli Wojtka Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Druga połowa zaczęła się od bardzo groźnej akcji ze strony gospodarzy. Romao odnalazł w polu karnym niepilnowanego Fanniego, który oddał bardzo groźny strzał wolejem z pierwszej piłki, jednak odrobinę się pomylił, a piłka przeleciała obok bramki pilnowanej przez Wojtka Szczęsnego.

W 53. minucie w końcu Kanonierzy zdołali w jakiś sposób zagrozić bramce Mandandy. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się wspaniałym podaniem piętą Öziila do Kierana Gibbsa, jednak francuski golkiper zdołał obronić uderzenie lewego defensora Arsenalu.

Tempo spotkania wyraźnie się ożywiło. Trzy minuty później groźny strzał zza pola karnego oddał Dimitry Payet, ale dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później z kontratakiem ruszyli goście, jednak podanie Özila do Walcotta było całkowicie nie w tempo, toteż Anglik niewiele mógł zdziałać i wkrótce stracił futbolówkę.

W 58. minucie Kanonierzy wypracowali sobie groźną sytuację. Dośrodkowanie Sagny z prawej strony boiska trafiło prosto pod nogi Jacka Wilshere'a, który oddał mocny strzał z bliskiej odległości, jednak kąt był zbyt ostry, by mógł pokonać dobrze ustawionego Mandandę.

Chwilę później marsylczycy mieli idealną okazję na zdobycie gola. Fatalne błędy popełnili najpierw Mertesacker, a potem Szczęsny, jednak Kieran Gibbs zdołał w porę wybić piłkę głową z linii bramkowej.

W 64. minucie w końcu padł gol dla Arsenalu. Theo Walcott wziął się w garść i wykorzystał błąd Jeremy'ego Morela, zdobywając bramkę mocnym uderzeniem po asyście lewego obrońcy marsylczyków.

Po zdobyciu bramki, Arsenal zdecydował się nieco uspokoić grę i starał się przenieść ciężar meczu do środka pola. Tak też się stało, kolejne minuty nie przyniosły większych emocji, a gra toczyła się w centralnej części boiska.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a do gry w miejsce Theo Walcotta posłał Nacho Monreala.

W 84. minucie Aaron Ramsey przeprowadził indywidualną akcję zakończoną mocnym strzałem po ziemi. Steve Mandanda nie zdołał obronić tego uderzenia, a piłka zatrzepotała w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pod koniec meczu sędzia jeszcze podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Aarona Ramseyu na Andre Ayewie.

Do wykonania jedenastki podszedł Jordan Ayew, który mocnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo i zainkasowali pierwszy trzy punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235420.09.2013, 21:39

Marchwik
ile daje reklama newsa tutaj? w sensie jaki jest obrot ludzi gdy napisze sie newsa i przeczytaja to osoby(np. ja), ktore czytaja h.pl i gdy zareklamuje sie tutaj owy temat? pytam z ciekawosci.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.09.2013, 21:39

Kończ waść Kairu oszczędź

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:37

Derby Kairu sa wyzej w rankinach niz derby Londynu. To jest zrozumiale i oczywiste dla kazdego kto sie zna na derbach. Wasze zdziwienie tym faktem wynika z tego ze nie znacie sie na derbach

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.09.2013, 21:36

Oczywisty trol jest oczywisty

COŚ KONTROWERSYJNEGO, wtedy może łatwiej będzie zauważyć co niektórym ten komentarz

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:35

Dobra, lece, jutro gram w derbach, których prawdziwy koneser nie może ominąć

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.09.2013, 21:35

Przypominam również o pierwszym odcinku nowego cyklu "Tak tworzyła się hisotria", w którym opisywać będziemy wielkie spotkania rozgrywane przez Arsenal na przestrzeni ostatnich lat. Na początek Inter 1:5 Arsenal!

highbury.pl/2013/09/tak-tworzy-sie-historia-inter-1-5.html

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:34

Jesli ktos ma niewiedze na temat futbolu to mu sie to zarzuca. Nie moja wina ze nie macie zielonego pojecia o pojedynkach derbowych, nie znacie sie na pilce afrykanskiej.

LoveTheGunners komentarzy: 914020.09.2013, 21:34

no sory , ale jeżeli ktoś próbuje przekonywać że derby Pakistanu czy innego Kairu sa wyżej w rankingu niż derby północnego Londynu to i'm OUT

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 120.09.2013, 21:33

youtube.com/watch?v=07iyg9e4QFQ skillgames w fifie 14 wyglądają bardzo ciekawie

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 21:32

@Ars3n
Wiem, że to nie randomy (Chelsea zresztą też nie była randomem) ale zachowują się tak samo jak reszta.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.09.2013, 21:32

@shinev

nam tylko przeszkadza, ze ktos przychodzi i zarzuca np mi niewiedze na temat futbolu.Nie będzie mi jakis mosiek mówil, ze jestem niedzielnym kibicem.Nie wiesz o co chodzi, wiec sie nie wypowiadaj ;)

@A23
Na pewno będzie to co innego, niż to co robi Anży czy Chelsea, wydające kasę nie należącą do nich.

Ars3n komentarzy: 1235420.09.2013, 21:31

Pinguite
dokladnie. Wlasnie czytam co tu piszecie i mialem to samo napisac RvPersiemu. Do tego jeszcze dodaj Monaco, bo to tez nie randomowy klub, ktory nagle ma hajs.

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:31

Nie chce mi się już z Tobą dyskutować, koniec spamowania ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.09.2013, 21:30

Czyli jak wyda 300 mln na Messiego a wszystko będzie z przychodów to nie będzie niszczył futbolu ? -.---------

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.09.2013, 21:30

PSG ma historie.Moze i ten klub ma dopiero 40 lat, ale juz mistrzostwa Francji mają.Fakt, ze szejk im teraz bardzo pomaga, ale nie jest to klub taki jak Andzy.Chociaz jak dla mnie to Chelsea ma wieksze tradycje niz klub z Paryza ;)

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 21:30

@granvorka
Co ma historia do wydawania pieniędzy nie należących do klubu co?

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:30

granvorka

To, ze ja sie pomyliłem, nie znaczy, że każdy mówi to co ja ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.09.2013, 21:29

Na k.com jest narzucana ideologia, nie można mieć odmiennego poglądu od ogółu. Dlatego, granvorka, daj sobie spokój. Nie wiem czy trollujesz czy nie i średnio mnie to obchodzi.

Sam nie jestem koneserem tylko kibicem ligi angielskiej. Ale nie przeszkadza mi, że ktoś sobie ogląda jakiś Singapur...

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 21:29

@A23
Lol. Wydając kasę z przychodów klubu. -. -

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:29

Widze ze nie macie pojecia o historii PSG czy Monaco, co te zespoly znaczyly w latach 90 czy na poczatku 21 wieku

Paniu76;
To, ze zostali przejęci przez szejków nie znaczy, ze nie maja tradycji. I PSG i Monaco swoje tradycje maja.

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:27

Pinguite

ok, zgadzam się, ale bez przesady z tymi tradycjami...

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 21:27

@granvorka
Chyba zespół z Pauletą, a nie tradycjami. No Monaco miało jakąś ekipę, ale aktualnie niszczą futbol bardziej niż Anży czy CHelsea.

Pinguite komentarzy: 1502020.09.2013, 21:27

Paniu76, w przeciwieństwie do Chelsea to PSG jest klubem z tradycjami. Proszę, zapoznaj się historią tego klubu zanim szejki go przejęły.

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:24

Najpierw sie jest milosnikiem pilki noznej, potem dopiero jakiegos zespolu.

@RvPersie

Zabijaja futbol? PSG to nie jest zespol pokroju Anzy, tak samo Monaco. To zespoly z historia, z sukcesami

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52420.09.2013, 21:22

Shinev
Ot się muszę z Tobą zgodzić. Lepiej to zignorować.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.09.2013, 21:22

Jak już wiecie #Henrying podbija Internet. Zebraliśmy najlepsze ze znalezionych zdjęć i wrzuciliśmy na Highbury.pl, abyście mogli przekonać się jak daleko sięga wyobraźnia internautów!

highbury.pl/2013/09/henrying-titi-podbija-internet.html

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.09.2013, 21:21

pamiętajcie, w Club Brugge, gra znakomity i przebojowy skrzydłowy Waldek Sobota, a w Anderlechcie nasz niedoszły transfer Matias Suarez, z pewnością będzie co oglądać, co tam Ozil czy Ramsey

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 21:20

@bmwz5
A. Ogólnie ciekawi mnie jak 'koneser futbolu' ma oglądać z pasją mecz PSG - Monaco, gdzie występują dwie drużyny które ten futbol zabijają. O.o

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:20

Czemu zamiast meczu swojej.drużyny wybierasz Anderlecht?

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:19

na jakie pytanie?

Paniu76 komentarzy: 1246420.09.2013, 21:18

granvorka

14.30 Club Brugge - Anderlecht

Koniecznie muszę wpisać tą pozycję w moim grafiku meczowym zamiast Arsenalu !

RPZLDZ komentarzy: 99020.09.2013, 21:18

@Grankova

Idź się wymasuj :)

grochal14 komentarzy: 193320.09.2013, 21:18

granvorka - serio myslisz, ze ktos tutaj w Niedziele o 14;30 bedzie ogladac Anderlecht zamiast Arsenalu ? oO

grochal14 komentarzy: 193320.09.2013, 21:16

mistiqueAFC - ja tez mam Walcotta na kapitanie ostatni raz i ostatni raz w FPL jezeli nie strzeli ze Stoke :p

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 21:16

Osmieszacie to sie wy, a najlepsze jest to ze nie macie o tym pojecia....

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.09.2013, 21:16

@RvP
Pewnie coś w rodzaju "specjalista od meczów derbowych", co przyjęło się na tego użytkownika po tym, jak zachęcał wszystkich do oglądania derbów bodajże Kairu.

LouisLitt komentarzy: 53520.09.2013, 21:15