Pierwsze punkty w Lidze Mistrzów: Marsylia 1:2 Arsenal

Pierwsze punkty w Lidze Mistrzów: Marsylia 1:2 Arsenal 18.09.2013, 21:34, Sebastian Czarnecki 3215 komentarzy

Po bardzo słabej i monotonnej pierwszej połowie meczu na Stade Velodrome, druga część spotkania przyniosła nam znacznie więcej emocji. Oba zespoły w końcu poszły na wymianę ciosów, co w ostatecznym rozrachunku dało nam aż trzy bramki. Co prawda w Marsylii dominowała zacięta i nieustępliwa walka w środku pola, jednak kibice powinni być usatysfakcjonowani takim obrotem spraw.

Kanonierzy odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo i zainkasowali na swoim koncie pierwszy trzy punkty w tabeli grupy F. Podopieczni Arsene'a Wengera zajmują teraz pierwsze miejsce razem z Napoli, które w drugim spotkaniu pokonało Borussię Dortmund 2-1.

Marsylia: Mandanda - Fanni, Mendes, N'Koulou, Morel - Imbula (80. Thauvin), Romao - Payet (73. J. Ayew), Valbuena (90. Khelifa), A. Ayew - Gignac

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Flamini (90. Miyaichi), Ramsey - Walcott (78. Monreal), Wilshere, Özil - Giroud

Pierwsze minuty okazały się nieco nerwowe dla Arsenalu, gdyż to gospodarze jako pierwsi przystąpili do ataku. Najpierw Gignac próbował zaskoczyć Szczęsnego strzałem piętką, a następnie Valbuena oddał kąśliwy strzał z dystansu. Polski golkiper poradził sobie jednak z tymi próbami.

Po przespanym początku, Kanonierzy zamierzali wykorzystać najsłabszy punkt w drużynie Marsylii, czyli przeciętnego lewego obrońcę - Jeremy'ego Morela - który nie wyglądał na najlepiej zdyscyplinowanego taktycznie. Dwa szybkie ataki prawym skrzydłem mogły przynieść Arsenalowi bramki, jednak Theo Walcott nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Przy okazji, w drugiej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej.

W następnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki, a spotkanie było bardzo monotonne i przewidywalne. Oba zespoły wyglądały na takie, które czekały na ruch przeciwnika, by wyprowadzić swój atak, jednak nikt nie zamierzał jako pierwszy ruszyć do przodu.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 21. minucie, kiedy Marsylia otrzymała rzut rożny. Groźny strzał głową oddał Andre Ayew, który przeskoczył... Pera Mertesackera i oddał groźny strzał, obok bramki Szczęsnego. Polski golkiper miał tutaj bardzo dużo szczęścia, gdyż przy tym dośrodkowaniu nie wyglądał na takiego, który kontroluje tor lotu piłki.

Po jednorazowej akcji, tempo spotkania znowu spadło. W środkowej części boiska toczyła się nudna i monotonna gra, która nie przynosiła większych zwrotów akcji i nie zapowiadała rychłej poprawy.

Pod koniec pierwszej połowy, marsylczycy jakby przejęli nieco inicjatywę, ale i tak brakowało im tego czegoś przy wyprowadzaniu akcji. Sam fakt, że ich najgroźniejsze sytuacje powstawały po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów. Defensywa Arsenalu trzymała się dzielnie i nie dopuszczała do tego, by podopieczni Baupa zaskoczyli Wojtka Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Druga połowa zaczęła się od bardzo groźnej akcji ze strony gospodarzy. Romao odnalazł w polu karnym niepilnowanego Fanniego, który oddał bardzo groźny strzał wolejem z pierwszej piłki, jednak odrobinę się pomylił, a piłka przeleciała obok bramki pilnowanej przez Wojtka Szczęsnego.

W 53. minucie w końcu Kanonierzy zdołali w jakiś sposób zagrozić bramce Mandandy. Dobra akcja całego zespołu zakończyła się wspaniałym podaniem piętą Öziila do Kierana Gibbsa, jednak francuski golkiper zdołał obronić uderzenie lewego defensora Arsenalu.

Tempo spotkania wyraźnie się ożywiło. Trzy minuty później groźny strzał zza pola karnego oddał Dimitry Payet, ale dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później z kontratakiem ruszyli goście, jednak podanie Özila do Walcotta było całkowicie nie w tempo, toteż Anglik niewiele mógł zdziałać i wkrótce stracił futbolówkę.

W 58. minucie Kanonierzy wypracowali sobie groźną sytuację. Dośrodkowanie Sagny z prawej strony boiska trafiło prosto pod nogi Jacka Wilshere'a, który oddał mocny strzał z bliskiej odległości, jednak kąt był zbyt ostry, by mógł pokonać dobrze ustawionego Mandandę.

Chwilę później marsylczycy mieli idealną okazję na zdobycie gola. Fatalne błędy popełnili najpierw Mertesacker, a potem Szczęsny, jednak Kieran Gibbs zdołał w porę wybić piłkę głową z linii bramkowej.

W 64. minucie w końcu padł gol dla Arsenalu. Theo Walcott wziął się w garść i wykorzystał błąd Jeremy'ego Morela, zdobywając bramkę mocnym uderzeniem po asyście lewego obrońcy marsylczyków.

Po zdobyciu bramki, Arsenal zdecydował się nieco uspokoić grę i starał się przenieść ciężar meczu do środka pola. Tak też się stało, kolejne minuty nie przyniosły większych emocji, a gra toczyła się w centralnej części boiska.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, a do gry w miejsce Theo Walcotta posłał Nacho Monreala.

W 84. minucie Aaron Ramsey przeprowadził indywidualną akcję zakończoną mocnym strzałem po ziemi. Steve Mandanda nie zdołał obronić tego uderzenia, a piłka zatrzepotała w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pod koniec meczu sędzia jeszcze podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Aarona Ramseyu na Andre Ayewie.

Do wykonania jedenastki podszedł Jordan Ayew, który mocnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo i zainkasowali pierwszy trzy punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Liga MistrzówOlympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676920.09.2013, 20:32

ale lipa, w niedziele nie bedzie mnie w PL i nie obejrze meczu ;(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.09.2013, 20:30

14.25 Arsenal - Stoke (Edward Durda, Przemysław Rudzki)

Co my im zrobiliśmy, że nas tak karzą? :(

TruuGunner komentarzy: 4120.09.2013, 20:27

Panowie mam super miejsca, zrobie zdjecia to dodam :)
Bardzo blisko pilkarzy :D

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52420.09.2013, 20:27

arsenallord
Omielańczuk to chyba na samym początku gali walczy prawda?

TruuGunner komentarzy: 4120.09.2013, 20:20

Noo to bileciki na niedziele ze Stoke juz kupione :D

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 20:17

@arsenalfcfan
Gaitan czy też Garay, powinniśmy wykorzystać tę sytuację tak samo, jak w przypadku Malagi i Cazorli.

Korss komentarzy: 234220.09.2013, 20:15

@krakuus
Panowie z kompleksami ewidentnie. :)

LouisLitt komentarzy: 53520.09.2013, 20:14

@bmwz5

Ok, w demie, ale nie w pełnej grze. Zresztą ten PES wygląda jak jakaś beta, niedopracowany.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.09.2013, 20:10

rvpersie,

To brać Gaitana. Lewo skrzydłowy, który naprawdę pasowałby do naszego stylu. Tylko problem czy grałby... bo Ozil i Santi nie do ruszenia.

No i jeszcze Garaya, który mógłby naprawdę stworzyć bardzo dobry duet z Koscielnym.

kanonier12212 komentarzy: 183320.09.2013, 20:09

Jezzu jakie błędy i my mamy niby wygrać z Rosją albo Włochami;/

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.09.2013, 20:08

@LouisLitt
W demie Fify 14 Bale wciąż jest w Tottenhamie :P

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11720.09.2013, 20:04

Kapitalny weekend się szykuje: PL, PSG - Monaco, ME w siatkówce, UFC 165: Jones - Gustafsson (Omielańczuk - Guelmino)

LouisLitt komentarzy: 53520.09.2013, 20:04

Jak można wypuścić grę z nieaktualnymi składami, nie rozumiem.

LouisLitt komentarzy: 53520.09.2013, 20:02

Ten PES jest słaby, naprawdę. Zagrałem kilka meczy i mi się nie podoba.

kanonier12212 komentarzy: 183320.09.2013, 20:00

Panowie zaczynamy Euro!

mskafc komentarzy: 579620.09.2013, 19:52

NBW

Sorry, że dopiero teraz, ale wciągnąłem się w Tomb Raidera! Obstawiliśmy na tym bogatym kuponie 17 meczów :D W ogole popsuło nam to plany, bo jak byliśmy w szale obstawiania, to mieliśmy do wygrania półtorej miliona, ale okazało się, że max to 40 tys :(

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 19:27

Ich największym problem była sieć skautów. Może i znajdowali zawodników, którzy później szli po 30 mln, ale klub wydawał więcej na tych pachołków od poszukiwań. Doigrali się.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.09.2013, 19:25

Rvpersie,
Będąc szczery to można było przewidzieć słabsze wyniki finansowe Benfici w tym roku, zwłaszcza, że nikogo nie sprzedali od 2 letnich okienek, a bądź co bądź oni musza miec większe zyski. Nie zdziwie sie jak w styczniu bądź za rok 3-4 graczy najlepszych odejdzie i to nie za takie kwoty jak zawsze, a za 20-25 Mln.

krakuus komentarzy: 182920.09.2013, 19:16

thefightingcock.co.uk/forum/threads/tottenham-photo-thread.278/page-12

Post #222

Beka z tottenhamu ;D

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 19:14

Znak całe technikalia technicznej upadłości:

'techniczna upadlosc jest, kiedy jesli po sprzedaniu wszystkiego co posiadasz (budynki, stadion, ziemia, pilkarze) nie wystarcza by splacic wszystkie twoje skonsolidowane dlugi. i jesli twoje wszystkie dlugi sa 50% lub wieksze niz to, np wszystko co masz w klubie ma wartosc 200 mln, skonsolidowany dlu ma wartosc 250, a prawdziwy 375, przechodzi sie ze stanu technicznej upadlosci, do prawdziwej'

Czyli Merda jest w..dupie!

LouisLitt komentarzy: 53520.09.2013, 19:10

@NineBiteWolf

Aha, to przepraszam. Nie zrozumiałem dokładnie. Nie wiem co z demem, ale możesz ściągnąć pełną wersję i się przekonać.

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 19:08

@marzag
Tylko oni mają 440 mln długu. Zaraz się dowiem, co to dokładnie oznacza.

RvPersie komentarzy: 1145820.09.2013, 19:03

Benfika ogłasza techniczną upadłość. ;)))

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 120.09.2013, 18:58

Flisu, nie no, wciąż jednak podobny, on przykuł moją uwagę jako jeden z pierwszych i mi trochę smutno się zrobiło, że taki gość jest wciąż Arsenalu

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 18:58

W niedziele jeszcze Club Brugge - Anderlecht i derby Stambulu, Besiktas - Galatasaray

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 120.09.2013, 18:53

RIVALDO700, do premier league w zeszłym roku gość z beniaminka ligii hiszpańskiej i strzelił 18 goli, jak nie wiele potrzeba na tą premier league

granvorka komentarzy: 62720.09.2013, 18:52

Rivaldo zapomniales o dwoch waznych derbach i wielkim klasyu, w sobote i niedziele sa derby Moskwy, Dinamo - Lokomotiw i Cska - Spartak. W niedziele PSV - Ajax

Flisu komentarzy: 160220.09.2013, 18:52

Bendtner na zdjęciu drużynowym wygląda jak jakiś wojownik średniowieczny :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2013, 18:47

wiecie ,ze do Jagi trafil grajek z 3 ligi hiszpanskiej Quintana i wymiata w naszej lidze , jak nie duzo potrzeba na nasza lige.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 120.09.2013, 18:47

Cesku, widzę, że Jonjo będzie tatą

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 120.09.2013, 18:43

Cesku, no to mnie okłamali w angielskich szmatławcach :|

mlody13 komentarzy: 337420.09.2013, 18:38

Panowie i Panie, też macie ostatnio problemy z logowaniem się do FPL?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2013, 18:31

Na calym swiecie szykuje sie jedna z lepszych kolejek ,mozna nazwac ja nawet troche derbowa.

----------------Özil---------

Wilshere by wchodził za któregoś z ławki pod koniec spotkań aż by formy nie odzyskał

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 120.09.2013, 18:23

Marzag, i byłaby dziura podobna do tej z meczu z AV niestety ;p Ramsey umie odebrac pilke, założyć pressing, ale nie umie poruszać się jak DM gdy przeciwnicy mają piłkę ;p musi mieć kogoś takiego jak Arteta czy Flamini do asekuracji