Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40009.10.2014, 16:10

maciek

Byłoby nawet ok, wolę jego niż Monreala. Nie z powodu tego, że jest lepszy, albo że Monreal słaby, ale po prostu wolalbym dac szanse komus mlodemu, kto moze stanowic o sile Arsenalu za pare lat

Pegaz komentarzy: 57709.10.2014, 15:59

... ale po co ściągnąć środkowego obrońcę, przecież dwóch wystarczy na cały sezon!

maciek987 komentarzy: 296609.10.2014, 15:51

jeszcze w przerwie reprezentacyjnej zdąży wylecieć gibbs, to już w ogóle będzie tragedia

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.10.2014, 15:47

Oficjalnie: Uefa zmieni system przy losowaniu koszyków w LM.

Przy tych zmianach AFC raczej nie bedzie juz w 1 koszyku

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2014, 15:46

Chambers pauzuje

maciek987 komentarzy: 296609.10.2014, 15:44

Doktor
Pracował z Niemcami ale jest Amerykaninem :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 15:44

Koscielny has been allowed to return to London for further treatment, although early reports indicate that the Gunners are confident the 29-year-old will be fit to face Hull City in a little over a week's time.

Zostala tylko nadzieja. Chambers zawieszony za kartki kurfa mac kim my zagramy do jasnej cholery! Bellerinem i kim jeszcze! ;(

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370009.10.2014, 15:43

Już jest klęska,
Bellerin Chambers Mertesacker Gibbs

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2014, 15:43

Jeśli któryś z Anglików jeszcze złapie kontuzje to już będzię klęska

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370009.10.2014, 15:42

Laurent Koscielny opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji z powodu problemu z Achillesem.

Doktor komentarzy: 770609.10.2014, 15:41

maciek987

Amerykański? Nie wiedziałem. Wnioskowałem to z tego powodu, że pracował bodajże z kadrą Niemiec, czy tu także się mylę?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 15:41

To jest jakas paranoja. Wczoraj Ozil dzisiaj Kosa a strach pomyslec co bedzie jutro. I jeszcze takie zaplecze szpitalne....

Doktor komentarzy: 770609.10.2014, 15:40

Akurat kontuzja Lovrena to wzmocnienie Liverpoolu na dzień dzisiejszy.

A tutaj z goal.com

goal.com/en-sg/news/3991/premier-league/2014/10/09/5169851/arsenal-suffer-another-injury-scare-as-koscielny-is-released

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.10.2014, 15:37

zeby polepszyc Wam humory Lovren , tez nabawil sie kontuzji

czyli wszyscy sie lamia

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40009.10.2014, 15:36

haxball.com/?roomid=~2cb9ce0d27675cfb64e44979f96422cd6e14f1adf5a7cd1769896e46848665b30

Zapraszam wszystkich.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2014, 15:35

A jeszcze nie dawno parę osób śmiało sie z United a my teraz bedziemy musieli się ratować juniorem w obronie ;/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.10.2014, 15:33

Yanga-Mbwia dowolany, czyli Koscielny moze wypasc na dluzej.

mallen komentarzy: 2123909.10.2014, 15:33

Arsenal defender Laurent Koscielny set to undergo tests on achilles injury:

theguardian.com/football/2014/oct/09/arsenal-laurent-koscielny-achilles-injury?CMP=twt_gu

mallen komentarzy: 2123909.10.2014, 15:30

M A S A K R A

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 15:26

Laurent Koscielny has been released from the France squad due to an Achilles problem in the latest injury scare to hit Arsenal over the international break.

Przeciez to jest jakas PARODIA!

Doktor komentarzy: 770609.10.2014, 15:23

Fuck! Jeszcze Kosa? Kim Wenger będzie grał? Bellerinem? Papcio płaci za fatalne okienko.

Doktor komentarzy: 770609.10.2014, 15:22

Stones wypadł, gdyż łączono go z Arsenalem. Klątwa trwa. Ciekawe, że ten nowy niemiecki fizjoterapueta póki co nic nie dał...

shark31 komentarzy: 601309.10.2014, 15:22

Guardian sport ‏@guardian_sport 5 min.5 minut temu
Koscielny diagnosed with achilles injury and sent home by France. By @DaveHytner gu.com/p/42ak6/tw (Photo: AFP)

Dawales filmik z jakimis bugami czy co?
Tu juz nawet nie chodzi o jakies bledy tylko o to ze ma sie dosc slaby wplyw na wynik meczow:/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 15:19