Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
BigPower komentarzy: 2672 newsów: 209.10.2014, 22:42

OOOo Diego koszta and Cesc fabregas(najlepszy zawodnik globu, najlepszy piłkarz bo siedem asyst i w ogóle) nie poprowadzili do zwyciestwa espanji

niech ten mecz da do myslenia fanatykom fabregasa, że to, ze ma 7 asyst w czelsi, nie oznacza, że u nas by "wymiatał"

Czarko komentarzy: 26909.10.2014, 22:37

zasłużenie ;)

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 22:37

No nieźle Słowacja :D Co prawda patrząc na "potentatów" tej grupy obie drużyny wyjdą bez większego problemu.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4209.10.2014, 22:34

Jack wybrany MOTM

Blacnik komentarzy: 43809.10.2014, 22:33

To Blacnik było zamierzone ale było to pisane w czasach kiedy o czymś takim jak blancik słysząłem z legend ulicy :D

TakKrzysiu komentarzy: 893809.10.2014, 22:31

Prosiun powinien po meczu dostać benka w potylice od Wilshere'a. Takie piły marnować to ból głowy.

Blacnik komentarzy: 43809.10.2014, 22:31

Mihex spoko każdy się myli :D

Blacnik komentarzy: 43809.10.2014, 22:30

Oo no to ładnie :) . Ja sie zorientowałem że są mecze jakieś 5 minut temu :D więc nie bardzo ogarniałem kto tam biega

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 22:30

Blacnik*
Sorry, literówka :p

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 22:29

Blancik
Cała nasza piątka Anglików gra, w około 80 minucie wszedł Cazorla (teraz zawalił bramkę :P), reszty jeszcze nie sprawdziłem.

shark31 komentarzy: 601309.10.2014, 22:25

Alcacer, top mlodych napastnikow na swiecie.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 209.10.2014, 22:24

ale hiszpania to pizdy... kupon mi zwalą

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 22:24

Elmander nie był na spalonym, wkurzony kopnął piłkę po gwizdku i zarobił żółtko...

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 22:24

No i mur słowacki padł w ostatnim momencie :P Szkoda.

Novazzy komentarzy: 351009.10.2014, 22:21

WIe ktoś jak pobrać film z kinoman.tv ?

help :< Potrzebuje.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 209.10.2014, 22:21

ox widze juz dwie asysty, super

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 22:18

Widze juz sa wymagania minimalne i zalecane do PES 15 na PC. Troche pozno ale wazne ze sa. Teraz tylko czekac na demo i premiere ; p

TakKrzysiu komentarzy: 893809.10.2014, 21:55

Pięciu naszych na boisku. Roj ty bezlitosny Roju. A niech któryś złapie kontuzje too, to nic nie zrobie bo nie mam na to większego wpływu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40009.10.2014, 21:54

Ox i Welbeck :) ma ktos vine z ta bramka?

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 21:52

Ładna akcja Szwedów i 1:1

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 309.10.2014, 21:52

Piękny gol Naszego napastnika.Z każdym meczem wygląda bardziej pewnie.

Tomassini komentarzy: 272009.10.2014, 21:51

ox do welbza i gol
Gibbs, chambers, ox, welbz, wilshere
tego jeszcze nie było

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 21:48

Janusz W. skazany na 2 latka, w zawieszce na 5 lat. To się wujo w końcu doigrał, hehe

Verminator97 komentarzy: 1490009.10.2014, 21:47

Ale super. Mam Macedonię i Hiszpanię na kuponie. Najs...

AlexVanPersie komentarzy: 806409.10.2014, 21:43

No bo strzelił Jackielka

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 21:39

Casillas szmatę wpuścił?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2014, 21:34

Na chwilę obecną Luksemburg w tabeli jest wyżej od Hiszpanów.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 309.10.2014, 21:34

Napisane,że Jack strzelił a cały czas mówione było,że Jagielka??

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 21:34

Nawet te malutkie kraje powolutku się rozwijają, więc takie wyniki nie dziwią

TakKrzysiu komentarzy: 893809.10.2014, 21:33

Ale faulują tych biednych garncarzy kowali i chippendalesów. Prosiun brame szczelił i wygląda na radosnego. Ciekawe jak by im szło mając przeciwnika z wyższej półki.

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 21:32

Luksemburg wygrywa z Macedonią :O Nie żeby to były topowe drużyny, ale trochę mnie to zaskoczyło.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2014, 21:31

Luksemburg prowadzi z Macedonią.

Kowal96 komentarzy: 1759109.10.2014, 21:30

pfff Runi

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 21:29

Z takimi drużynami gra się najciężej. Postawią autobus i bijesz głową w ścianę, zazwyczaj idzie jak po grudzie do czasu wpadnięcia 2, 3 bramki, albo zmęczenia przeciwników, do tego dochodzi średnia motywacja :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2014, 21:29