Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
sebastix11 komentarzy: 599809.10.2014, 21:26

Orandzo

dzięki wielkie

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11709.10.2014, 21:25

songoku95---> Bo dla Del Bosque najważniejsze są nazwiska, a nie forma.

Orandzo komentarzy: 338009.10.2014, 21:25

@sebastix11
cricfree.sx/live/watch/england_v_san_marino/58954

sebastix11 komentarzy: 599809.10.2014, 21:23

ma ktoś dobrą transmisje meczu Anglików ?

noth komentarzy: 264309.10.2014, 21:22

wilszer przecietnie wyglada nawet na tle san marino :D

mar12301 komentarzy: 2315509.10.2014, 21:22

czo ta Anglia tak męczy z kucharzami?

songoku95 komentarzy: 2348609.10.2014, 21:21

Nie rozumiem dlaczego Iker broni kosztem DDG.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 21:19

vine.co/v/OAAxTOhrvL7

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2014, 21:16

Panowie, przecież wiecie, że teraz nie ma słabych przeciwników... :D

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 21:14

Skrtel tam nieźle Coste potraktował :D A Sędzia zna się na nim i podyktował faul Hiszpanobrazylijczyka, ale dobrze, sam sobie na taką opinię zapracował.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 309.10.2014, 21:11

Obrońca strzelił bo koledzy sobie nie radzili ;)

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 309.10.2014, 21:09

Kurde jak można tak słabo grać z San Marino?? Przypomina mi to nieco Naszą grę bo też nie mają żadnego pomysłu na rozmontowanie obrony.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 21:08

wszystkie reprezentacje były mocniejsze powiedzmy 10 lat temu. była większa liczba kozaków, a teraz jest ich garstka

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 20:55

Werner walnął hattricka w meczu Euro u19. Wenger do roboty.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 20:51

Welbzowi strzeli pistolet i będzie pauzował przez 25 lat. taki suszar
#arsenal #wynosi #kontuzje #na #wyższy #poziom

pawlo1k komentarzy: 99309.10.2014, 20:45

@Danielosik
Jakiś czas temu miałem naderwane więzadło krzyżowe. Grałem na mokrym (chyba w styczniu możliwe ze stał śnieg , nie pamiętam) , orliku zamachnąłem się nogą. Poprostu pośliznąłem się i nie trafiłem w piłkę , to starczyło aby nie grać przez następne 5 mięsiecy

Kowal96 komentarzy: 1759109.10.2014, 20:41

Koroniarz

imo szczeli 3 :p

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2014, 20:39

Jak można sobie "rozwalić" te więzadła, pytam się, bo gram w piłkę w jednym klubie, można jakoś to uniknąć, na co trzeba uważać ... wie ktoś ?!

za wszystkie odpowiedzi Dziękuje !

Koroniarz komentarzy: 1023009.10.2014, 20:39

Czczeli coś dzisiaj Welbz ?

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1409.10.2014, 20:37

thide, a ja rok temu miałem "łokieć tenisisty" hah

Arekg95 komentarzy: 25709.10.2014, 20:35

Sam leczę kontuzję więzadeł, tyle ze przednich. Już 4 miesiące nie gram, i jestem miesiąc po operacji wstawienia więzadeł, za 11miesiecy wracam do gry, haha..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 20:26

a ja mam kolano skoczka i się nie chwalę :D.

Kowal96 komentarzy: 1759109.10.2014, 20:26

Dobry dzisiaj mecz będzie, Słowacja z Hiszpanią. Po cichu liczę na słowaków :p

Krycha5 komentarzy: 9009.10.2014, 20:25

Ja mam poraz drugi życiu naderwane więzadła. Za pierwszym razem 4 miesiące się męczyłem , żeby wrócić do grania ,a teraz mija 5 tydzień i poza truchtem nic więcej z tą nogą nie mogę zrobić także ciężko widzę tą kontuzję Ozila pomijając fakt , że zajmą się nim specjaliści i będzie mieć o wiele lepszą rehabilitację zapewnioną.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2014, 20:21

Ciekawe co Ozil sobie myśli po tej kontuzji, bo ja bez piłki tyle tygodni to bym chyba do wariatkowa trafił ...

XandeR komentarzy: 972009.10.2014, 20:16

Ozil tam juz w szpitalu w nowa fife pocina ... a nie , zapomnialem ze cracka nie ma jeszcze .

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 509.10.2014, 20:15

teraz najwazniejsze jest to by wygrywać kazdy mecz ( 3 nastepne to obowiazek ) niewazne w jakim stylu. Wazne sa 3 pkt. Mistrzostwa nie wygrywa sie za styl, ale charakter i walke i tego nam potrzeba

arsenallord

Ale Welbeck nie przeszedl jeszcze do konca transformacji DNA , dopiero po pierwszej kontuzji rozpoczna ten proces w super nowoczesnym osrodku badawczym , ktory bezsprzecznie posiadamy co pokazuja wyniki badan naszych chlopcow .

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11709.10.2014, 20:02

Roy mocno ryzykuje. Czterech zawodników Arsenalu w podstawie, a dostępne są tylko 3 zmiany.

XandeR komentarzy: 972009.10.2014, 20:00

Fincher chyba znowu to zrobil , Zaginiona Dziewczyna zbiera same znakomite recenzje .

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.10.2014, 19:59

Jak teraz dozna kontuzji jeden z naszych anglików to będą jaja jak berety

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.10.2014, 19:58

@Power, niemożliwe.

grzybek88 komentarzy: 69209.10.2014, 19:57

Congratulations to @KieranGibbs, @CalumChambers95, @JackWilshere and Danny Welbeck who all start for @england tonight

żeby tylko obyło się bez kontuzji...

Power10 komentarzy: 134109.10.2014, 19:55

Mieliście taką sytuację iż wysłaliście towar za pobraniem na allegro , i nie przyszedł wam hajs ?

Mihex komentarzy: 2360409.10.2014, 19:51

Początkowo myślałem, że na Polsat Sport pewnie puszczą Anglików i że to by było spoko, bo naszych bym pooglądał, ale zobaczyłem, że grają z San Marino i zrozumiałem, że jednak meczu nie będę oglądał :P

Koroniarz komentarzy: 1023009.10.2014, 19:51