Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach

Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach 27.03.2017, 15:23, Patryk Bielski 560 komentarzy

W miniony weekend z uwagi na przerwę w rozgrywkach ligowych oczy wszystkich fanów piłki kopanej były zwrócone na mecze eliminacji do Mistrzostw Świat, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. W meczach na najwyższym szczeblu reprezentacyjnym nie mogło zabraknąć Kanonierów. Poniżej prezentujemy krótki raport z gry podopiecznych Arsene'a Wengera.

Irlandia 0-0 Walia

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut w barwach Walii przeciwko Irlandczykom. Nasza ósemka grała na pozycji ofensywnego pomocnika u boku Garetha Bale'a. Smokom nie udało się jednak złamać defensywy rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warto odnotować, że Neil Taylor został wyrzucony z boiska za groźne wejście w nogi Seamusa Colemana, które zakończyło się złamaniem nogi tego drugiego.

Hiszpania 4-1 Izrael

Nacho Monreal przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. La Roja bez problemu pokonała rywala dzięki bramkom Davida Silvy, Vitolo, Diego Costy i Isco. Dla gości honorowym trafieniem popisał się Refaelov.

Niemcy U21 1-0 Anglia U21

Rob Holding cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Niemcy zwyciężyli dzięki bramce piłkarza Hoffenheimu Nadiema Amiriego z 23 minuty meczu.

Luksemburg 1-3 Francja

Olivier Giroud był jedną z wyróżniających się postaci sobotniego spotkania Trójkolorowych. Francuski napastnik zdobył dwie bramki, awansując w tabeli strzelców wszech czasów swojej reprezentacji na dziesiąte miejsce. Oprócz gracza Arsenalu bramki zdobywali Aurelien Joachim oraz Antoine Griezmann (obaj z rzutów karnych). Poniżej skrót spotkania:

Szwajcaria 1-0 Łotwa

Granit Xhaka rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Łotwie. Pomocnik Arsenalu grał w środku pola u boku Gelsona Fernandesa. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył były kolega Xhaki z Borussii Moenchengladbach Josip Drmic.

Francja U21 0-1 Anglia U21

Ainsley Maitland-Niles rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Synów Albionu 1-0 meczu przeciwko Francuzom. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 77. minucie Adam Armstrong, przesądzając o wyniku spotkania.

Anglia 2-0 Litwa

Alex Oxlade-Chamberlain rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Anglików przeciwko Litwie na Wembley. Synowie Albionu bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, wygrywając 2-0 po bramkach Jermaina Defoe i Jamiego Vardy'ego. Pomocnik Arsenalu grał w środku pomocy wraz z Erikiem Dierem.

Azerbejdżan 1-4 Niemcy

Mesut Özil wrócił do gry po kontuzji kostki w meczu reprezentacji Niemiec przeciwko Azerbejdżanowi. Gospodarze pewnie wygrali mecz po trafieniach Thomasa Müllera, Gomeza oraz dublecie Andre Schürrle. Dla gości honorowego gola zaliczył Dimitrij Nazarov. Özil pojawił się na placu gry w 61. minucie, zmieniając Gomeza. Całe spotkanie na ławce przesiedział natomiast Shkodran Mustafi.

Polska U19 0-2 Chorwacja U19

Krystian Bielik mimo porażki swojego zespołu zebrał pochlebne opinie za swój występ i według ekspertów był jednym z wyróżniających się piłkarzy w defensywie Biało-czerwonych. Bramki dla rywali zdobywali Branimir Kalaica i Josip Brekalo. Poniżej prezentujemy skrót tego spotkania:

Białoruś U19 1-5 Anglia U19

Chris Willock wystąpił od pierwszej minuty spotkania i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pozostałe bramki dla Anglii strzelali Buckley-Ricketts, Edwards i Nmecha. Jedynego gola dla Białorusi zdobył Mukhamedau.

Chile 3-1 Wenezuela

Alexis Sanchez przyzwyczaił już kibiców La Roja do świetnych występów i tym razem nie było inaczej. Skrzydłowy Arsenalu otworzył wynik spotkania przepięknym strzałem z rzutu wolnego już w piątej minucie spotkania. Po kolejnych dwóch trafieniach Paredesa mecz był już rozstrzygnięty. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Rondon. Warto odnotować, że Sanchez nie wykorzystał jedenastki w 77. minucie meczu - swoją drogą chyba najwyższy czas zmienić wykonawcę rzutów karnych, ponieważ Alexis niejednokrotnie pokazywał już, że spala się na linii jedenastego metra.

Egipt 3-0 Togo

Mohamed Elneny także może zaliczyć ostatni mecz kadrowy do udanych. Egipcjanin wygrał wraz ze swoją reprezentacją 3-0 w meczu towarzyskim, wpisując się na listę strzelców i zamykając tym samym wynik spotkania.

Ekwador 0-2 Kolumbia

Kolumbia z Davidem Ospiną w bramce zwiększyła swoje szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw. Tym razem zespołem gorszym okazał się Ekwador, który przegrał na własnym stadionie 0-2 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado.

Francja 0-2 Hiszpania

W meczu na szczycie - choć jedynie towarzyskim - Francuzi ulegli na własnym stadionie Hiszpanii 0-2. Cały mecz rozegrał Laurent Koscielny, natomiast Olivier Giroud zameldował się na placu gry w 65. minucie zmieniając Mbappe.

Reprezentacje autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 17:32

Ten sezon niestety mamy z głowy nie ma co, pytanie jak to się wszystko ułoży w przyszłym, wiem że jeśli przyjdzie nowy trener z wielką nadzieją będę spoglądał na mecze Arsenalu. Jeśli zostanie Wenger w przeciwieństwie do dużej części użytkowników k.com nadal będę kibicował temu Klubowi i wspierał poczynania francuskiego trenera, sport bywa nieprzewidywalny i los może zagrać na nosie przeciwnikom Wengera, wolałbym jednak abyśmy ten sezon skończyli w 🔝4⚽⚽⚽

Tak z innej beczki: Dzisiaj na meczu Nowej Zelandii z Fidżi pojawiło się tylko ok. 500 kibiców, wśród nich pojawił się także baner z napisem ,,WengerOut" 😀

ZelGrey komentarzy: 252428.03.2017, 17:25

Co do Bielika to dziwie się, że Dorna mu nie daje szansy. Niby jest krótko przed mistrzostwami, ale widać, że Krystian jak na polskie warunki potencjał ma bardzo duży pus świetnie się nadaje do szybkiego wyprowadzania piłki z obrony do ataku. Wcześniej gdy nie grał (tj. grał w rezerwach Arsenalu) było zrozumiałe, że nie dostawał szans, ale teraz już regularna (i dobra) gra w Birmigham powinna wystarczyć, by się do młodzieżowej kadry załapać. Bywa powoływany Łasicki (który w Neapolu w pierwszym składzie nie grał, a teraz jest w 2 lidze włoskiej), zawodnicy Arki i Wisły Płock, więc czemu nie Bielik?
Jest młodszy, ale taki Krycha jeszcze wcześniej grał na młodzieżowych mistrzostwach w Kanadzie.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.03.2017, 17:23

ZelGrey

Ja twierdze tak samo. Zatrzymać na siłę i tyle.

ZelGrey komentarzy: 252428.03.2017, 17:20

Z Sanchezem to trzeba zrobić to co Live z Suarezem.
Zatrzymać w wakacje nawet na siłę. Alexis się trochę pofocha, ale trudno - do treningów wróci, bo nie pozwoli sobie na nietrenowanie i nie granie przez ileś miesięcy. Po wakacjach temat ucichnie. Podpisze się z nim nową umowę, da podwyżkę i wpisze jakąś sensowną klauzulę odstępnego (z 80 baniek) i najwyżej odejdzie w 2018, jeśli ktoś wyłoży odpowiednie pieniądze. A po pierwsze, niekoniecznie wyłoży (w 2018 będzie miał 30 lat, za mało ktorego zawodnika 30+ kluby będą skłonne wyłożyć takie pieniądze), może w przyszłym sezonie (jeśli z nowym managerem) Arsenal coś więcej ugra i Alexis się przekona by zostać etc.

maciekbe komentarzy: 1245828.03.2017, 16:45

@simson16 teraz już wypadamy z TOP6? :D Litości.

simson16 komentarzy: 461428.03.2017, 16:37

AFC1208

moze i masz racje....ale w tym sezonie wypadamy z TOP5-6 i nic na to nie poradzisz....

pumeks komentarzy: 2080828.03.2017, 16:30

To się wszystko posypie jak domek z kart....

mallen komentarzy: 2123928.03.2017, 16:27

Te detale ;)

Craz komentarzy: 359728.03.2017, 16:14

Te*

Jak teto gnojki z zarzadu sprzedadza Alexisa do Chelsea to ostatni niech gasi swiatlo

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.03.2017, 16:10

U-19: Krystian Bielik o gwiazdach Arsenalu, anegdotach z przeszłości i tęsknocie za dryblowaniem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.03.2017, 16:04

Siemanko wszystkim :D

AFC1208 komentarzy: 137028.03.2017, 16:04

Niepoważni są kibice, którzy chcą naszego wypadnięcia z top 4 i myślą, że wtedy odejdzie Wenger i nadejdą lepsze czasy dla klubu. W takiej sytuacji odejdą od nas najlepsi i nie sciagniemy zadnych gwiazd, bo watpie, ze ktos bedzie chcial grac w LE. Nie jestesmy United zeby wydawac po 100 mln na 1 pilkarza, a tylko taka kwota mogłaby przyciagnac kogos z wyższej półki do klubu z LE. Po wypadnięciu z top 4 czeka nas los Liverpoolu, a może i nawet gorszy gdy trenerem cały czas będzie wielki W.

mallen komentarzy: 2123928.03.2017, 15:56

@karmel567

Dokładnie ta sama historia może powtórzyć się z Alexisem i obroną tytułu przez Chelsea za rok...

karmel567 komentarzy: 346628.03.2017, 15:52

To smutne, że znów doszliśmy do sytuacji gdzie kluczowy piłkarz zostaje z rocznym kontraktem, to samo było z Judaszem, którego sprzedaliśmy za 30 mln euro. Z perspektywy czasu ta cena wydaje się promocją stulecia, bo przecież sprzedaliśmy na tamten czas najlepszego napastnika na świecie i to jeszcze do odwiecznego rywala, który tym transferem wygrał na luzie mistrzostwo Anglii.

Pauleta19

Sprzedamy Sancheza za 50 mln, a kupimy Barkleya (też z rocznym kontraktem za 35-40) xD

mallen komentarzy: 2123928.03.2017, 15:46

Śmiech na sali ta cena...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.03.2017, 15:42

Arsenal will demand a transfer fee close to £50m for Alexis Sanchez if star fails to agree new contract [Standard]

Za 50 to nawet Lukaku nie kupimy xD

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.03.2017, 15:42

AFC1208

Sanchez zwolni kase, i Ozil dostanie 300k i zostanie :)

karmel567 komentarzy: 346628.03.2017, 15:42

Mam takie pytanie. Czy Andre Villas Boas jest uznany za oficjalnego zwycięzcę Ligi Mistrzów?

mallen komentarzy: 2123928.03.2017, 15:41

Przedłużymy kontrakty tylko z Aaronem i Oxem.
Zostanie Papa i Inglisz kor i będzie mistrz :D

maciekbe komentarzy: 1245828.03.2017, 15:41

Ozil słyszałem do West Bromu

AFC1208 komentarzy: 137028.03.2017, 15:38

Sanchez Chelsea, Bellerin pewnie Barca, ciekawe tylko gdzie pójdzie Ozil.

Wenger - tylko i wylacznie mistrzowstwo
inny trener - stworzenie zespolu, team spiritu itd.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.03.2017, 15:19

The Guardian pisze że Alexis nr.1 na liście życzeń Chelsea.

TurboGrosik komentarzy: 169428.03.2017, 15:17

@Ikar13

Wenger stayom nic nie wytlumaczysz.
A wyniki? Wyniki nie sa w tym momencie wazne, najwazniejsze to odzyskac tozsamosc druzyny zatraconej przed laty lub stworzyc ja na nowo. Trzeba stworzyc zespol na nowo, ktory wie czego chce i co ma robic a wyniki beda tego naturalnym nastepstwem.

Mi osobiscie te wchodzenie psim swedem do top4 co roku nie wynagrodzilo kompromitacji cosezonowej w Anglii i w Europie.

Tak jesli juz pytasz o wyniki z ewentualnym przedluzeniem kontraktu Wengera? Tylko mistrz Anglii, nic innego.

Ikar13 komentarzy: 18428.03.2017, 14:47

Wenger stayom nie wytłumaczysz wszystko co arsene osiągnął z klubem spieprzyl z nawiązką. Nawet styl gry zatracil. Wg was jeśli on nadal powinien prowadzić klub to jakie wyniki są zadowalajace?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 128.03.2017, 14:45

Ja od wczoraj się śmieje jak tylko przypomnę sobie scenę podesłaną tutaj
youtube.com/watch?v=afNR1clZNYc

Oczami wyobraźni w alternatywnej rzeczywistości wyobrażam sobie Wengera dającego takie show przed Kreonkeami, Keswickami, Gazidisami i innymi.

The show goes on! They're gonna need a f'n wrecking ball to take me outta here! :)

mallen komentarzy: 2123928.03.2017, 14:36

Mokre sny? (łzy)

ZielonyLisc komentarzy: 2029428.03.2017, 14:27

Hahha też miałem Arsenalowskie sny :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.03.2017, 14:26

Zostaliśmy w tyle.

Już nie tylko wyniki potwierdzają progres innych mniejszych klubów, ale nawet patrzac przez pryzmat przyjemnej gry dla oka jesteśmy w tyle, gdy przez większość czasu byliśmy wzorem dla całej Europy. Aktualnie można wymienić wiele klubów, które stoją wyżej od nas w tej hierarchii, kiedyś może palce jednej ręki.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.03.2017, 14:19

Zwykle mam w tyłku finanse Arsenalu (póki klub nie ma zadłużeń), bo wiadomo, że to, co mówią ile mamy na transfery to jedno, a jak jest naprawdę to wiadomix, ale trochę wkurza mnie fakt, że cena latem za Sancheza będzie oscylowała w granicach jego przyjścia do Arsenalu, mniej więcej tyle, ile United dało za Mkhitaryana, gdy ten jest wart 150% więcej i gdy ten będzie odchodził w najlepszym wieku dla piłkarza, bo że stał się lepszym zawodnikiem w Arsenalu niż był w Barcelonie to jasne.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.03.2017, 14:04

Mam takie pytanie do całej społeczności k.com

Jest tutaj może ktoś pracujący w Orange???

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.03.2017, 13:46

PietrasM

Ty chory poj...

maciekbe komentarzy: 1245828.03.2017, 13:44

ponoć Benzema polubił na Insta takie coś :D

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.03.2017, 13:35

Na gram Auatralia, Boliwia- Argentyna 2/-3,5, Meksyk, Urugwaj X2 i Francja-Hiszpania btts

Kaczaza komentarzy: 724928.03.2017, 13:34

Silva fajny gracz. Ja bym chciał Naby Keïta, Virgil van Dijk'a i Moussa Dembele z Celticu. Potrzeba takich "szarpaków" a nie grzecznych chłopców.

PietrasM komentarzy: 250028.03.2017, 13:29

Ale miałem dziwny sen. Śniło mi się, że jestem na meczu Arsenalu. Kibice byli tak rozwścieczeni, że zaczęli śpiewać jakieś wiązanki w stronę Wengera, oraz odpalali czerwone race i rzucali je na boisko. Wpadła policja, zaczęła psikać gazem i przegoniła całą jedna trybunę poza stadion.
Później w jakiś sposób znalazłem się na trybunie z Wengerem i Wenger powiedział mi, że mecz zostanie odwołany, a ja spytałem czy mogę uścisnąć mu dłoń. Powiedział, że tak i był bardzo szczęśliwy, że są jeszcze kibice którzy darzą go szacunkiem.

Co ja ćpie...

Tak w ogóle to wout, ale to nawet nie z tego powodu, że uważam go za złego trenera, tylko z tego powodu, że w tym klubie rozlało się zbyt dużo kwasu wokół jego osoby, żeby dało się to teraz posprzątać.

Ile teraz zarabiają piłkarze w Monaco?
W końcu jakiś czas temu Falcao przechodził do niech za niemałe pieniądze. Wcale nie musi być tak, że piłkarze muszą odchodzić z Monaco.
Oraz może się okazać, że Monaco wygra LM.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 13:01

W Monaco Bernardo Silva jest jednym z najlepszych graczy ofensywnych, pod względem techniki przewyższa swoich kolegów, ale dla mnie to drugi Ozil, w defensywie niewiele daje, nie chciałbym go w Arsenalu bo mógłby się stać boiskowym leniem u Wengera

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 12:58

Gnabry@ Urugwaj przegrał wysoko z Brazylią a Peru u siebie to solidna drużyna, powiedziałbym że z wyższej półki nawet, ( jeśli chodzi o Ameryki ), też mi się wydaje jednak że Urugwaj to spokojnie wygra

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.03.2017, 12:22

Bernardo? Mega zawodnik. Ale nie wierzę żeby trafił do nas :)

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202328.03.2017, 12:17