Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney komentarzy: 2100612.02.2020, 13:55

Siemka gra ktoś w fifie 20 jaki guzik się dusi żeby bramkarz rzucił się w dana stronę bo stoi na środku jak kołek przy karnych

Elastico07 komentarzy: 1256612.02.2020, 13:54

@kwiatinho napisał: "W poście o zainteresowaniu Gueye z jednego komentarza dowiedziałem się że 20 letni piłkarz ( Guendouzi) już nie poprawi swojej wydolności i szybkości bo to cecha wrodzona"
Troll lub totalne upośledzenie myślenia

Simao12 komentarzy: 775212.02.2020, 13:23

W pierwszym sezonie Gunedo powinien mieć z 10 asyst. Takie patelnie tworzył

Dominik11 komentarzy: 2020712.02.2020, 13:23

@patryksz: Nie chciałem ryzykować. Nie byłem na 100 % pewny że zdam teorię.

kwiatinho komentarzy: 1313212.02.2020, 13:19

W poście o zainteresowaniu Gueye z jednego komentarza dowiedziałem się że 20 letni piłkarz ( Guendouzi) już nie poprawi swojej wydolności i szybkości bo to cecha wrodzona... I że to zwykły grajek i nigdy nie będzie klasowym piłkarzem.

Wybierz jedno"

Przecież dobrze napisał. Te chłopaki trenowały/Ci chłopacy trenowali. Jak już masz zamiar kogoś poprawiać, to najpierw upewnij się, czy sam znasz zasady pisowni.

fabregas1987 komentarzy: 2582212.02.2020, 12:44

Dobrze widzę ze Arsenal rozegra 11 spotkań w 36 dni? Ważny okres biorąc pod uwagę ze to teoretycznie słabsi rywale, będzie co oglądać.

Remek komentarzy: 103212.02.2020, 12:33

@DoomSlayer: @DoomSlayer napisał: "Bo takich to trzeba banować od razu, a nie typ tydzień czasu siedział."

Tydzień czasu, dzień dzisiejszy, miesiąc luty, masło maślane. Nie szerz patologii w naszym pięknym języku proszę :)

Dominik11 komentarzy: 2020712.02.2020, 12:21

Zdałem teorie na prawo jazdy kat b. Za tydzień praktyka.

mallen komentarzy: 2123912.02.2020, 12:16

Dzisiaj rano już chłopaki trenowały w Londynie.

mallen komentarzy: 2123912.02.2020, 12:15

Ciekawe czy jest szansa żeby Mari zagrał.

SzopenWWA komentarzy: 73912.02.2020, 12:15

@mallen napisał: "Ciekawe jakim składem wyjdziemy w niedzielę"
Też jestem ciekaw. Szczerze, to ten krótki obóz może mieć ogromny wpływ na taktykę i wyjściową jedenastkę. Przynajmniej ja na to liczę i że zaczną w końcu chopy napierdaaaaalalalala :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2020, 12:01

W powietrzu będzie ciężko coś ugrać, dlatego mam nadzieję, że zabrali ze sobą wielbłądy.

mallen komentarzy: 2123912.02.2020, 11:55

Ciekawe jakim składem wyjdziemy w niedzielę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2020, 11:31

No to Biden był mega pompowany przez tv w sondażach, po Iowa i New Hampshire ma malutkie szanse na prezydenturę. Najprawdopodobniej kandydatem bedzie
amerykański Biedron- Buttigieg, Sanders lub Bloomberg/ choc jest zagadka, bo olał 2 stany i moze jest pompowany jak Biden, zobaczy sie w tzw super wtorku gdzie będą ogromne stany/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2020, 11:20

@Ech0z: to nawet nie idzie o ten duet. Dla mnie obecnie la liga jest goła w mega nazwiska.

Ech0z komentarzy: 1042812.02.2020, 11:12

@RIVALDO700: odszedł Ronaldo który sam walił po 30 bramek, Messi już stary sie robi. Bez nich ta liga będzie jeszcze nudniejsza

DavidSilva21 komentarzy: 338212.02.2020, 11:06

Marcelino od lata ma zostać trenerem Milanu i sięgać z Nim po najwyższe cele.
Ułaa

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2020, 10:46

W la lidze nigdy nie było tak mało strzelonych goli od sezonu 2006/2007 po 23 kolejkach. Strzelono do tej pory 583 bramki , sezon temu 588 gole. Od sezonu 2009/20010 nigdy wynik nie spadł poniżej 600 goli po 23 kolejce/Marca/

W porównaniu 583 goli La ligi do PL po 23 kolejce strzelili obecnego sezonu 635 goli , Seria A 671 , a BL choc ma 21 kolejek ma już 610 goli.

@Slaviola

No wiadomo, że to tylko sklejka najlepszych zagrań, ale jakąś charakterystykę piłkarza można z tego wyciągnąć.

Od czasów Viery czekam na dużego, silnego, czarnoskórego piłkarza do środka pola :)

johnnycage1909 komentarzy: 107812.02.2020, 10:01

@RahU: co to jest niecałe 15 mln? Myślę, że w samej UK nabicie tego to nie problem, a co dopiero w całej Europie. Coraz więcej ludzi ma netflixa A coraz mniej ogląda telewizję. Znam też ludzi co wykupują pakiet sportowy w TV żeby oglądać Premier League. Zarobią na tym i to niemało, bo sama umowa partnerska byłaby na kilkaset milionów

Slaviola komentarzy: 1237712.02.2020, 09:57

@mallen:

Na YouTubie wszyscy piłkarze wyglądają jak bogowie footballu.

Ja jednak sądzę, że ten transfer może być strzałem w "10", jak Martinelli!

mallen komentarzy: 2123912.02.2020, 09:40

PAPE GUEYE | Welcome To Arsenal? 2020 | Brilliant Passing & Defensive Skills | Le Havre (HD)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2020, 09:26

@simson16
Wiedzy mu odmówić nie można, ale popularny "dziadek" ma już za dużo tych błędów na swoim koncie. Zobaczymy jak wybrnie z tych spotkań ^^

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52412.02.2020, 08:38

@simson16 napisał: "taki canal+ w Polsce od razu upadnie xD"

Upadnie, bo straci PL? Nie żartuj.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333012.02.2020, 08:35

Kurrrrr. Zaś ten Rudzki, ino człowiek się denerwuje. Czemu tego ciulaaa?!

Spejsik komentarzy: 343412.02.2020, 08:06

@simson16: Nie do końca. Mają ekstraklasę.

SzopenWWA komentarzy: 73912.02.2020, 07:57

@simson16: mnie Nahorny już nudzi i irytuje, gość nie komentuje meczu tylko opowiada co w gazetach piszą

majormati komentarzy: 191512.02.2020, 07:47

Widzieliscie? Po Twitterze lata beka z uzytkownika Kanonierow - Pietraszko, ktory w lopatologiczny sposob rozpisuje sie o pozyskaniu do nas Neymara poprzez "oficjalny portal menedżerow transfermarkt" xD

simson16 komentarzy: 461412.02.2020, 07:43

@Kanonier204: to dobrze czy zle? Rafal Nahorny powoli sie robi taki nasz Szpakowski, duzo pomylek w meczu;/

simson16 komentarzy: 461412.02.2020, 07:42

@RahU: Oczywiscie ze sie oplaaci!!!ja nawet moge placic nawet 20 funtow za platforme z Liga Angielska , oby jak najszybciej to powstalo, taki canal+ w Polsce od razu upadnie xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2020, 23:42

Z sześciu spotkań Premier League, na antenie Canal+ Rafał Nahorny skomentuje aż pięć!

Jedyny mecz w którym nie będzie komentował to wspomniany Arsenal z Newcastle.

Oczywiście zawsze się może coś zmienić, ale tak się sprawy mają na dzień dzisiejszy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2020, 23:32

@Freo98
Być może, bo po tym meczu następnego dnia komentuje Chelsea z United, wspólnie z Nahornym. A jeszcze oni komentują Norwich z Liverpoolem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.02.2020, 23:31