Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924313.02.2020, 13:12

My to zawsze przespimy, jeszcze Grealisha nam MU podbierze, pytanie czy sie Ziyech w PL sprawdzi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2020, 13:12

Ziyech??? Nie sprawdzi sie, za tani xD

mallen komentarzy: 2123913.02.2020, 13:09

No to Chelsea się zbroi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 13:08

Jak to jest ze Ajax daje oficjalke Ziyecha w Chelsea w lutym.

?

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36413.02.2020, 13:06

Ziyech oficjalnie w Chelsea :)

sWinny komentarzy: 783413.02.2020, 13:01

@Sandbead napisał: "A jak jednak pokaże więcej i zaliczy udany sezon?"
to wtedy ja się zamkne i podkule ogon.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2020, 12:54

@flax napisał: "Trzeba było za te same pieniądze brać Zahe"

A w przypadku słabych występów Zahy zapewne pojawiłoby się to samo zdanie z Pepe w roli głównej.

ArsenalChampion komentarzy: 806613.02.2020, 12:44

@flax: Dokładnie trzeba było brać Zahe, bo przecież on w tym sezonie wykręcił dużo lepsze liczby od Pepe

Pablo11 komentarzy: 82613.02.2020, 12:40

@flax: Też jestem zawiedziony sprawą Ziyecha i mam nadzieję że włączymy się jeszcze do walki o niego i w ostaniej chwili wybierze nas chyba że na 10 wezmimy takiego Maddisona albo Grealisha.

flax (zawieszony) komentarzy: 18513.02.2020, 12:38

@Simpllemann napisał: "Coś w tym jest. Gdy wydawało się, że Pepe po przełamaniu (wiele ich już było) zrobi kolejny krok, to Iworyjczyk wracał do punktu wyjścia."

Trzeba było za te same pieniądze brać Zahe

flax (zawieszony) komentarzy: 18513.02.2020, 12:36

@Pablo11:

i skończymy z Glen Kamara (Rangers) i
Orkun Kökcü (Feyenoord). Taki to będzie tego skutek :D

Nie wiem z jakiej perspektywy sportowej nasi odgórni oglądają te mecze skoro taki Ziyech do nas nie dołączy pomimo iż gra równo i na poziomie a klauzula jest niemalże promocyjna

Jacek1s komentarzy: 764613.02.2020, 12:30

@KapitanJack10 napisał: "Na pewno zostaniemy na lodzie"

Nie no, Ramseya można spróbować pozyskać :D

Pablo11 komentarzy: 82613.02.2020, 12:29

Tak, zdaniem brytyjskiego Maila, prezentuje się lista piłkarzy, o których Arsenal będzie walczył w nadchodzącym letnim okienku transferowym:

Angielska gazeta płynnie przechodzi od obrońców...

@Alonso:
No i nie ma też 10 rzutów karnych po padolino jak we Francji, żeby sobie nabic staty

mallen komentarzy: 2123913.02.2020, 12:11

@Kanonier204

Podziękował.

Alonso komentarzy: 1282413.02.2020, 12:11

Pepe za wolno podejmuje decyzje na boisku, nawet na tych skrótach z golami na youtube z Lille to widać. Zamiast oddać strzał, podać, dośrodkować to holuje piłke i robi kilka zbędnych kroków. We Francji miał więcej czasu i miejsca na czarowanie. Szans na kontry też ma mniej bo Arsenal woli nieudolnie utrzymać się przy piłce przez 60% czasu gry.

@Redzik:
Mnie Ozil oszukał 2 dobrymi meczami, żeby potem wrócić na swój normalny poziom xD już wolę byle ciecia ze szkółki niż Żabcie

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 213.02.2020, 12:07

@mallen: pewnie polsat sport premium

mallen komentarzy: 2123913.02.2020, 12:06

Pytanko mam.
Gdzie w TV będzie można obejrzeć nasz mecz z Olimpiakosem (jeżeli oczywiście go wybiorą)?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 213.02.2020, 12:03

@Kanonier204: siemanizacja

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2020, 12:03