Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:57

Novazzy

Wiem, zostanie na rok :) Arcia akurat lubie i mam do niego duży respekt, obnizyl dla nas zarobki. Świetny kapitan. Byle pozbyc sie Flaminiego.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 20:57

JanikK

A Mitrović? Dałby sobie radę w Arsenalu za jakieś dwa lata?

Tielemans to pewnie koszt koło 20 mln euro, więcej Anderlecht raczej nie wyciągnie, nie są potentatami. A skoro Wenger wywalał 15 mln na Oxa w podobnym wieku, to aż dziwne, że nie zdecyduje się na gracza Anderlechtu. Chyba, że myśli, że Crowley to podobna skala talentu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:57

@AR, wszystkie filmy ze Stathamem. obejrzyj Cranka jak nie widziałeś

Lacazette też przestał mnie ostatnio interesowac. Ogladam od paru spotkan Lyon i mnie gosc nie przekonuje.

Fekir to jest zawodnik :) Jeszcze fajnie gra taki typek na N co bramki strzela... nie pamietam nazwiska :D N J...

ArjenRobben komentarzy: 159802.05.2015, 20:56

Panowie podsunelibyscie mi jakiś film w którym dużo się dzieje, mianowicie duża ilosc akcji zwroty akcji i efekty specjalne najwyższej klasy, chciałbym zebyfilm był na poziomie hitmana, uprowadzonej 1, eagle Eye, chciałbym żeby to była jakaś swierzynka, z góry dzieki

Novazzy komentarzy: 351002.05.2015, 20:56

@lays
Arteta nie odejdzie bo trzyma atmosfere.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:55

Prezio PSV potwierdził, że Live i PSG jest zdecydowanie w lepszej sytuacji niż MU o pozyskanie Depaya.

Niech LFC go sobie ściągnie, tam Depay się może rozwinąć.

W United nie wiadomo jak trafi, Van Gaal ma zryty łeb.

Zrobił z Di Marii i Falcao przecietniakow ligowych. Brak im pewnosci, niech na dluzej ich wysle do rezerw. Te jego metody...

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 20:55

Światowej klasy DM + napastnik i i byłoby ciekawie. Chociaż Wenger zapewne widzi obciążenie na skrzydłach (których i tak w pełni nie wykorzystuje) i będzie wolał ładować na szpice Łelbeka bądź Alexisa od bidy. Najbardziej martwi mnie to łączenie nas z Cavanim. Wolałbym kogoś kto da więcej niż Giroud, a wg mnie Francuz jest w tej chwili lepszy od Urugwajczyka.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 20:55

@thide

Luz, 5 lat starszy Terry jeszcze spokojnie wyrabia i na dzień dzisiejszy zgarnia tytuł najlepszego obrońcy sezonu. Ja bym się o Kosę tak bardzo nie martwił, Chambers niech idzie na wypożyczenie do średniaka PL z opcją natychmiastowego powrotu w razie kontuzji kluczowych graczy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:55

Ox przypomina strasznie Depaya, ale brakuje mu tego czegoś. jest szybki, silny, potrafi uderzyć z dystansu, ma ciąg na bramkę, drybling, jednak wciąż nie potrafi ustabilizować formy :(

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 20:54

Doktor
Dla mnie to taki defensywny Gotze. Myślę, ze to bardzo porównywalny talent:)

Merte to moglibyśmy spróbować włączyć do jakiegoś transferu z Niemiec

MI się marzy błyskotliwy skrzydłowy, własnie w typie De Bruyne,Depaya.

Gdyby ten Ox się ogarnał i zaliczył w sezonei z 10 trafień i 10 asyst to już by było miło.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:53

Howedes tylko wtedy gdy odejdzie BFG.

Jak dla mnie to w tym okienku Arsenal powinni opuścić Ci zawodnicy:

Podolski, Campbell, Flamini, Arteta, Diaby, Jenkinson i Rosicky.

Rosickiego uwielbiam, świetny zawodnik i człowiek, natomiast mi go osobiście szkoda. Ciśnie w reprezentacji, jest najlepszy na boisku i dogrywa piłki, aż miło, a pozniej w klubie nie miesci sie nawet na ławkę przez parę spotkań. Rosa młody już nie jest, bliżej mu do końca kariery, dlatego powinien grac teraz jak najwiecej. Dlatego powinien poszukac klubu, bo szkoda jakby rozstawal sie z nami w kiepskim nastroju z powodu braku gry.

Sanogo i Akpom niech ida na wypozyczenie.

Sciagamy DM i N i jest miazga :)

Mertesacker na ławeczke niech idzie bo na dół BPL się nadaje. Gabriel do podstawy i elegancja Francja.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:53

Koscielny jak Jacek Bąk-młodzieniaszkiem nie jest. w mojej głowie siedzi taka obrona:

Amavi-Chambers-Umtiti-Bellerin

Amaviego tak czy siak kupi jakiś dobry zespół, bo na tej pozycji nie ma po prostu dobrych i młodych graczy, a on ma 21 lat i gra porządnie

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 20:52

JanikK

W sensie, że miara talentu w miarę podobna.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 20:52

thide
Tielemans ostatnio mnie troche denerwowal bo z Dynamem strzelal ciagle z dystansu w bramkarza. No ale w meczu z Gent to juz mnie nie dziwi czemu tak ; d

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 20:52

AaronJamesRamsey
Dlatego na takie plebiscyty trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 20:51

simpllemann
Zauważyłem. Śmieszne to jest,że ten zawodnik był nominowany do ZP

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 20:51

Doktor
Hmm...czy Pogba to nie wiem.
Jakos średnio go widzę w takiej roli, ale bedzid koksem.
Pogba wykracza poza wszystko.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 20:51

Idealnym scenariuszem na środku obrony byłaby wymiana Mertesackera na jakiegoś już dość ogranego obrońcę do rywalizacji o pierwszy skład z Gabrielem, bo młody już w kadrze jest - Chambers.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 20:49

Thide
Jesli chodzi o SO to myślę, ze okej. Tylko trzeba Chambersa wliczać. Chciałbym wymianę BFG na gracza Schalke.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:49

'' w jednym meczu ''

To i naszej kadrze raz na 100 spotkań udaje się gra w ataku pozycyjnym XD

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.05.2015, 20:49

ach, United i ich wielki comeback, właśnie zobaczyłem wynik

Maestro08 komentarzy: 133702.05.2015, 20:48

Sevilla grała bez Krychowiaka 7 minut i w tym czasie straciła dwie bramki. Wrócił, Sevilla odrabia (a przynajmniej ma karny teraz, oby trafili),

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:48

karny !

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:48

@lays, w jednym meczu udawały im się kontrataki i szybka piłka, ale Wenger jak widać z tego zrezygnował i woli, by zawodnicy przekształcali się w manekinów przed polem karnym

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 20:48

JanikK

Czyli coś jak Pogba za jakieś trzy lata, jeśli gościowi nie odwali?
Bo w sumie dziwię się, że jeszcze żaden z wielkich klubów go nie zaklepał.

Kurde Sevilla jaka piekna akcja... skzoda, ze to nie wpadło.

Barca tez prowadzila 2-0, a Ci wyrownali na 2-2 :) Jazda!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:47

a pamiętam jak oglądałem jakieś kompilacje i trafiłem na Tielemansa, gdzie on sam rozegrał wtedy kilka meczów i zrobił na mnie kolosalne wrażenie. myślałem, że to tylko przebłyski, a tu proszę, wciąż utrzymuje formę

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 20:47

Nie wiem czy ktoś zauważył ale Iniesta miał dziś pierwszą ligową asystę od 26 marca 2014 roku.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:47

thide

Jo tam dupa :P Tak jak każdy widział niesamowitą klepę Ozila i Santiego, a pozniej niesamowite kontry Walcotta-Sancheza i Welbecka.

Wygrywamy z Hull i Sunderlandem zalegly i mamy aż 8 punktow nad United

Umtiti to jeden z największych talentów francuskiej piłki

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 20:46

thide
Ogolnie dobrze. Pomocnicy w RSCA sobie bardzo dobrze radza. Tielemans to nie musze mowic nawet ; d

Gol podsumowuje. Leander z tego co widze to nie gral wiec moze jutro zagra.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:46

ech, Depay. na prawym skrzydle Sanchez, na lewym Depay, za nimi Ozil. już widzę te strzały z dystansu i kolejkę przy rzutach wolnych Ozil, Cazorla, Sanchez, Depay :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 20:46