Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 22:05

pauleta19

Ja ogólnie 7 w 6 dni, bo mi jeszcze w sobotę ustnego angola dorzucili. Ale to już było na dość luźnym podejściu na szczęście.

Na rozszerzenie z fizyki w czwartek poszedłem z myślą, że musi być okej, ale przed piątkową matematyką się zestresowałem porządnie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.05.2015, 22:04

Kanonier: Anderlecht jutro wygra? oraz Kortrijk - Gent, jak obstawiasz?

dorio komentarzy: 76802.05.2015, 22:03

@majo14 - 84% z rozszerzonej matmy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.05.2015, 22:01

Doktor, ja miałem bodajże 6 egzaminów w 4 dni. Na angielski to już szedłem z podejściem "I don't give a fuck" mogę nawet nie zdać byle się już skończyły.

Mihex komentarzy: 2360402.05.2015, 22:00

Nie rozumiem jak można wspierać takie kluby jak Real czy Barcelona. Przecież to jest nudne. Przez 3/4 sezonu zastanawiasz się, nie czy twój klub wygra, ale czy wygra 8-0 czy 10-1.

mar12301 komentarzy: 2316902.05.2015, 21:59

Na rozszerzonej matemie jakiś całek-nie całek nie macie jeszcze nie? Nie wiem, bo teraz się ta matura zmieniła.

Co mniej więcej można się spodziewać teraz na takiej maturze z matematyki roz.?

sebastix11 komentarzy: 599802.05.2015, 21:59

Kanonier204

ok rozumiem, ja po prostu nie lubie Realu jako klub za to jakie pieniądze wydaja na piłkarzy i to w dużej mierze Real przyczynił się do takiego wzrostu cen piłkarzy jakie mamy obecnie

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:58

pauleta19@
Na mnie presja tłumu nie działa, ale po uprzednim wyliczeniu godzin na wszelki wypadek powiedziałem znajomym, że mam 3h później. Przyjechali i czekali przed tymi kratami jak na wyrok a ja już byłem w pubie z tymi co nic nie wiedzieli i opijałem prawko. Na szczęście później dołączyli ^.

igiszu komentarzy: 44602.05.2015, 21:58

Szkoda Sevilli. Mecz był do zremisowania, gdyby nie beznadziejny bramkarz.
ps. kto dzisiaj zarywa nockę?

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:58

Akurat rozszerzenie z fizyki wcale nie jest takie złe, zadania często można rozwiązać w kilku linijkach, czasem jest to tylko zwykłe i głupie podstawienie do wzoru.

Wiem, wiem, fizyka powinna być straszna i w ogóle, ale ja ją ogólnie lubię.

majo14 komentarzy: 68002.05.2015, 21:57

dorio i jak Ci poszlo ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:56

sebastix
Ja wrecz przeciwnie. Nie lubie Sevilli i Real jest na mojej liscie ulubionych zespolow. Dlatego ciesze sie ze wygrali.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:56

Sam się najbardziej zestresowałem na rozszerzonej matematyce, na podstawach było okej. Nie ma spiny, ciężko nie zdać. A ustne to już był całkowity luz bez jakiegokolwiek stresu, bo miałem je po wszystkich egzaminach. W sumie dość dziwnie wspominam zeszłoroczny maraton, 6 matur pisemnych w kolejne 5 dni, to było niefajne.

dorio komentarzy: 76802.05.2015, 21:55

Ludzie matma rozszerzona na maturze jest easy xd sam ją w tamtym roku pisałem :)

majo14 komentarzy: 68002.05.2015, 21:55

W sumie jedyny wynik na którym mi w tych maturach zależy. Z humanistycznymi leże kompletnie tylko żeby pozdawać :D

sebastix11 komentarzy: 599802.05.2015, 21:55

Kanonier204

ja tam nie lubie Realu, brawa dla Sevilli za walke bo walczyli do samego konca a Real na farcie pojechal

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.05.2015, 21:54

Prawko to jest stres, bo faktycznie można nie zdać, a w większości przypadków jeździć się za dobrze nie umie. Do tego jak się nie zda to wkurzające czekanie na kolejny termin, a chyba najgorsza presja otoczenia, bo jakiś sposobem wszyscy w szkole wiedzieli, kiedy i który raz kto zdaje. Z niektórych rekordzistów był niezły ubaw :D

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:54

AaronJamesRamsey@
Tylko z tym niespaniem nie jest zbyt mądrze, nie polecam i nie pochwalam, ale wszystko zostawiłem na ostatnią chwilę i udało się. Samo nastawienie - polecam ;)

dorio komentarzy: 76802.05.2015, 21:53

Trochę czasu mnie nie było i takie rzeczy..

Juventus zapewnia sobie tytuł, MU przegrywa i RVP nie strzela bramki z karnego, do tego śmierć kibica podczas meczu IV ligi..

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:53

o boże. Rozszerzona fizyka. Podziwiam

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:53

arsenal159
Owszem. Co tam trzeba? a widzisz jednak Liege ; )

Mihex komentarzy: 2360402.05.2015, 21:53

Z Sevillą nie byłoby takiego problemu gdyby nie fakt, że stracili dwie bramki gdy lekarze składali Krychowiaka.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:53

@TakKrzysiu

Nie powiedziałem, że Benteke jest najlepszy. Uważam tylko, że w ustach Sherwooda nie brzmiałoby to wcale głupio.

Futbol jest elastyczny, wszystko się bardzo szybko zmienia. Są grajkowie lepsi i gorsi. Dlatego też rzekłem, że nie wiem, czy Delph poradziłby sobie w pierwszym składzie Arsenalu, ale jednak tego nie wykluczyłem. Jednak także twierdzę, że taki Gundogan (to tylko przykład, nic zobowiązującego) byłby na tę pozycję lepszy.

:)

Spodek komentarzy: 63102.05.2015, 21:52

Tak, ja zdaje rozszerzoną matme. poza tym fizyke i angielski

sebastix11 komentarzy: 599802.05.2015, 21:52

Ronaldo znowu płacze jak ja gościa nie lubie masakra... piłkarz dobry ale jego zachowanie jest po prostu żałosne

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:50

Ja to teraz mam wszystko. Matura, prawko.

W szkole wewnetrzne pozdawalem i teraz musze isc do wordu i sie umowic na wew teorie, a potem na jazde. Ale po maturach pisemnych

majo14 komentarzy: 68002.05.2015, 21:50

a zdaje ktos tu rozszerzoną matme?

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1402.05.2015, 21:50

pauleta19 i to jeszcze porażka, w której Sevilla dominuje.

pauleta

Problem w tym, że nadal nie wiem gdzie się wybrać.

Nie gadajmy o maturach xD

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:48

Na prawko zdałem ucząc się całą noc, spałem 2h a później zdałem zarówno na moto jak i na samochód za pierwszym.

Pomogło wmawianie sobie że i tak nie zaliczę na samochód, więc później trzeba się będzie postarać.

Następnie "i tak zdałem na samochód, więc na moto mogę sobie nie zdać".

taka psychologiczna zagrywka dała mi luz i dzięki temu zdałem na wszystko za pierwszym razem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.05.2015, 21:47

Sevilla pierwsza porażka w tym sezonie u siebie? Szkoda by było.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:47

Słyszeliście o tym, że dzisiaj na meczu/po meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionkow policja postrzeliła jakiegoś kibole i ten zmarł?