Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1402.05.2015, 21:45

OMG.. Przecież ta piłka już w bramce była.. Real na farcie dzisiaj.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.05.2015, 21:44

zobaczymy w poniedziałek jak z forma u nas, bo ostatnio mielismy cięzsze spotkania, w których stworzylismy dobre okazje,ale skuteczność marna.Teraz Hull, słabszy rywal,ale podbudował sie ostatnimi meczami.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:44

JEzus MARIA :( SEVILLA XD PIlka przed bramka xDD kurde!

P_95 komentarzy: 66302.05.2015, 21:44

a w jakie wyniki celujecie na maturze?

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.05.2015, 21:44

Co się stało, United znowu porażka. Teraz 3 miejsce już niemal nasze. Tym razem to rywale na prezenty sprawiają.

mrsomebody komentarzy: 602102.05.2015, 21:43

Arsenal way, nigdy łatwo

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.05.2015, 21:43

Dopiero teraz sprawdziłem wynik meczu United - WBA i się popłakałem ze śmiechu.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:43

W finale FA CUp i tak będzie nerwówka. To jest pewne. Arsenal nam sprezentuje taki spektakl, że zejdziemy prawie na zawał

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:42

pauleta

Stres nie jest przed tym by nie zdać.. znaczy w moim przypadku :P Tylko przed tym, że sie słabo napisze

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.05.2015, 21:41

AV nam leży, z tym, że odkąd przyszedł Tim, styl gry AV się bardzo zmienił, graja ładnie dla oka,szybko, forma piłkarzy jest w tym momencie wysoka.
Bedzie cięzko,ale trzeba to wygrac,a przede wszystkim nie dać się zaskoczyć i psokojnie zaczac ten mecz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.05.2015, 21:40

Też najbardziej to się stresowałem przed egzaminem na prawko. Żeby nie zdać matury to trzeba się naprawdę postarać. Bardziej to się bałem, że zaśpię niż, że źle napiszę.

Mihex komentarzy: 2360402.05.2015, 21:39

Wiadomo, finał to inna bajka niż mecz ligowy. Raczej nie spodziewałbym się powtórki z meczy z tego sezonu. 4-0 nie będzie :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:39

Real a nie jakas tam Sevilla!

Piotrek_175 komentarzy: 184402.05.2015, 21:38

Ciekawa noc w stanach dzisiaj. O 2 Clippersi vs SA Spurs a później gala boksu.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1402.05.2015, 21:38

Dawać Sevilla! Jeszcze 1.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:38

Alez akcja! 3-2 JAZDA SEVILLA

Aston Villa nam leży, ale będzie ciężko w finale. Trzeba skupic się nad Benteke i wrzutkami AV.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:37

Delph kojarzy mi się z dużą wytrzymałością :P Cały mecz biega, biega, biega, biega i nic.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:36

teleman.pl/program-tv/stacje/TVP-1

Piotrek_175 komentarzy: 184402.05.2015, 21:35

Stres będzie przed ustnymi ;D Nie wiem czemu ale dużo bardziej stresowałem się przed egzaminem na prawko...

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:35

P_95

Ja juz sie nie ucze.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:35

@TakKrzysiu

Mógłby także powiedzieć, że Benteke jest najlepszym napastnikiem ligi i tu raczej nikt nie widziałby nic dziwnego, mimo pozycji AV w lidzie. Napastnicy są po prostu bardziej wyraziści.

Co do Delpha - dobry grajek i myślę, że na dzień dzisiejszy może być i najlepszym angielskim pomocnikiem, ale to bardziej wynika z faktu, że nie ma tam na razie mocnej rywalizacji. Byłby dobrym grajkiem do rotacji w Arsenalu, ale nie wiem, czy kimś więcej.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:34

AJR

A mnie by to nie zdziwiło. Wenger zamydlił by mu oczy, a ten przesiedziałby cały sezon. W sumie to odszedłby zimą.

dissault komentarzy: 326802.05.2015, 21:34

ja słyszałem ze koło 5 ma być

P_95 komentarzy: 66302.05.2015, 21:34

piotrek
ja się uczyłem sporadycznie od września. ale przeglądam sb zeszyty z wszystkich lat. i kurcze łapie stres na domiar zlego

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:34

ok nie do końca ma racje. Nie jest najlepszy, ale jest bdb.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.05.2015, 21:34

Nieźle. LM bez eliminacji na wyciągnięcie ręki. Przeciwnicy nam się sami wykrwawili.

Van Persie jeden genialny sezon w United. Teraz dwa przeciętne. Ciekawe czy go kupną jak śmiecia.

Piotrek_175 komentarzy: 184402.05.2015, 21:32

@helzing
Planowana jest o 4.55 ale ja bym radził wstać wcześniej ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:32

KingOfLoyal@
Dokładnie, dlatego uważam że poniekąd Timi ma racje, bez względu na cel tej wypowiedzi.

helzing komentarzy: 327302.05.2015, 21:31

to o ktorej dzis ta walka :D nie gale ale o ktorej planowo może być walka. Słyszałem coś o 6 rano?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:31

lays
Co do Podolskiego Campbella i Flaminiego się zgadzam.

A co do Rosy. Nie można opierać składu na zawodniku, który ma 34 lata a niedługo będzie miał 35. Powinien być zmiennikiem i tylko zmiennikiem i wchodzić na końcówki lub w przypadku kontuzji zagrać od 1 minuty. Jeśli zostanie to pewnie Wenger poukłada to jakoś w przyszłym sezonie. Bo wątpię, żeby Thomas przesiedział nastepny rok na ławie

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:31

AaronJamesRamsey@
Wg mnie od pewnego czasu powinien grać w czele tabeli bez względu na ligę.

Doktor@
Jasne że nie ma, np dla Ciebie. Dlatego pytałem ogólnie, by poznać kilka opinii.

Tyle że mało kto wyrywa się z tekstem że jego zawodnik jest najlepszy na swojej pozycji, kiedy jego ekipa znajduje sie w drugiej dziesiątce drużyn w tabeli.

Stąd pytanie.

Piotrek_175 komentarzy: 184402.05.2015, 21:30

@P_95
Ew powtarzają ;) a tak serio, to już chyba nie ma za bardzo czego się uczyć, był na to czas.

polishbrigadesx komentarzy: 1022902.05.2015, 21:29

3 bramki Ronaldo nieźle

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 102.05.2015, 21:29

Ronaldo z hattrickiem

Ogladałem dzisiaj AV i musze powiedizeć,ze Delph był świetny. 3-4 zawodników ogrywał jak chciał, faulowali go ostro kilka razy.
Nie wiem czy to zawodnik na najmocniejsze drużyny,ale na pewno byłby to wartościowy zawodnik w kadrze.

P_95 komentarzy: 66302.05.2015, 21:28

maturzyści się uczą do matury? :)

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:28

AJR

Problem w tym, że on nawet na ławkę się u Wengera nie będzie łapał, a jest prawie najlepszy z tych graczy, którzy są na rezerwie.

Takich graczy jak Podolski, Campbell, Flamini itp wymieniam do sprzedazy bo są za słabi na Arsenal.

Krzychu
Delph jest bardzo dobry, a się ze mnie śmiali tutaj jak to mówiłem.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:25

TakKrzysiu

Jeśli byłby trenerem Liverpoolu, to pewnie tak samo śpiewałby o Hendersonie. Jeśli Evertonu - o Barkleyu. Nie ma w tym nic dziwnego.

Piotrek_175 komentarzy: 184402.05.2015, 21:24

Obrabować ligue1 ( Bakary Kone, Geoffrey Kondogbia, Alexandre Lacazette) i znów powiększy się francuski zaprzęg w Arsenalu :D

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:24

TheInvincibles

Wynika to z faktu, że żony piłkarzy to często celebrytkomodelkomaterialistki, a te przeważnie są białe. Ogólnie moim zdaniem białe kobiety są ładniejsze i pewnie takie jest powszechne przekonanie. Nic dziwnego w sumie.

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:23

Szterłud: ""Fabian Delph showed why, in my opinion, he's the best midfielder in the country at the moment."

"I'm waiting for somebody to tell me a better midfield player than Fabian Delph. I wouldn't swap him for anyone in the mess we're in."

Zgadzacie sie z nim? Wg mnie gość faktycznie jest świetny, od dawna go obserwuję, ale tutaj chyba wkradła się lekka przesada. Jeśli mająca na celu zwrócenie uwagi w ramach sprzedaży, to całkiem oczywista i zrozumiała.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:23

lays
Tak, przeczytałem co napisałeś o nim. Nie zmienia to faktu, że wymieniłeś go w gronie tych co powinni opuścić drużynę. Ma chłop swoje lata, nagrał się juz troche w życiu. Oczywiste jest, że nie będzie grał po 90 minut w każdym meczu. Może i powinien zagrać o kilka meczy więcej ale z drugiej strony czemu miałby grać skoro są lepsi na tę pozycję? dobry zmiennik w razie kontuzji i tyle. Bardziej bym sięmartwił innymi młodymi zawodnikami, którzy się jeszcze rozwijają, ale dostajamało szans (lub nie grajaprzez kontuzje)

TheInvincibles komentarzy: 130402.05.2015, 21:21

Dlaczego jest tak, nie jestem rasistą, że czarnoskórzy piłkarze mają białe kobiety?
Sam mam pewną tezę, ale jakoś wątpię w jej prawdziwość :-D

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:19

Ja bym Gundogana nie chciał.

Po co nam B2B, lub ŚP bez walorow defensywnych?

Jakby doszedl Gundogan to bylbym zly na Wengera. Rownie dobrze mogl dojsc Fabregas lub Song.

Kondogbia, Sznederle owszem :) Mam nadzieje, ze nie zaplacimy wiecej i nie kupimy Carvalho. Brać kogoś z tej dwójki.

Skrzydła: Depay, Fekir, Griezmann, Reus, Bellarabi, Sterling, Kevin De Bruyne( to raczej ŚPO, ale na skrzydle rowniez grywa, zdecydowanie wyglada tam lepiej niz Ozil, czy Cazorla).

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:18

JanikK

Dzięki posiadaniu Chambersa w stylu Papy będzie podobny wydatek ale na zawodnika z 5 lat starszego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:18

JanikK
Szczegolnie RSCA. Jednak Liege powinno wygrac pierwsze spotkanie z Brugge bo wygrywali od 3 minuty. Przegrali bo Club Brugge dostalo dwa karne - jednak zasluzone. A dzis wygrali 1-0 i brawa dla nich.

TlicTlac komentarzy: 603102.05.2015, 21:18