Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 00:03

Calhanoglu i Grenier znowu władowali z wolnych. Dla nich te rzuty wolne prawie jak karne.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 103.05.2015, 00:02

Analogicznie dla różnych lig możesz ustawiać.

simao

transfermarkt.com/premier-league/spieltagtabelle/wettbewerb/GB1/saison_id/2014

Simao12 komentarzy: 775203.05.2015, 00:00

Zna ktoś stronę na której mogę zobaczyć jak wyglądała tabela po x kolejkach? Fajnie jakby był jeszcze sezon wstecz i dużo lig

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.05.2015, 23:59

FadeIn

Szkoda też, że niektóre zasady się różnią między NBA, a Europą...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 23:27

arsenal159
W tym pojedynku Gent jest faworytem. Kortrijk cos strzeli ale czy wygra? ciezko powiedziec. Gent lepiej zaczelo koncowke sezonu jak i playoffy wiec KAA GENT bym stawial.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.05.2015, 23:23

Kanonier: To co. Mówisz nie stawiać na Gent?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.05.2015, 23:22

Kanonier: haha, pewnie tak będzie. Ale obstawiać dokładny wynik się trochę boję :D

FadeIn komentarzy: 354702.05.2015, 23:20

Kyrtap

Ja ogladam tylko NBA ale tak fajnie się ogląda koszykówkę szczególnie na tym najwyższym poziomie, że ho ho. Bardzo dynamiczny sport i wiele razy sie mecz zmienia. Szkoda, że tak późno naszego czasu grają. Najlepiej gdyby była jakaś strona z calymi meczami do obejrzenia jako powtórka ale nie orietuje się w tym temacie.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.05.2015, 23:14

Ja mimo tego, że w kosza grałem wiele wiele lat, to dopiero jakiś czas temu przekonałem się do oglądania :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 23:14

arsenal
Mysle ze 2-1 wygraja.

FadeIn komentarzy: 354702.05.2015, 23:12

Ewenement

Jak z koszem miałem rozbrat przez jakieś 10 lat. Po Odejściu Jordana życie mi się zawalilo a NBA straciło dla mnie sens. Nie no żartuje chociaż jakieś ziarenko w tym chyba jest. Ostatnio chodzę na kosza i nawet nieźle mi idzie. Pół dystans to mam w jednym palcu :-) Jakiś czas temu rzucalem osobiste na podwórku i odwrocilem się tylem do kosza. Rzucilem raz, drugi, trzeci, czwarty a piaty nie wpadł. Jak koledze to powiedzialem to mnie wysmial ale jak trafilem 2 razy pod rząd jak z nim gralem to mina mu oklapła jak cycki Joan Collins. Mam chyba szczęście. Rzuty mam dobre ale drybler ze mnie cienki. San Antonio jakoś nigdy do mnie nie przemawiał o chociaż Duncan i Robinson to dla mnie para nie z tej ziemi. Z zachodu zawsze lubiłem Houston. Teraz zacząłem oglądać grać na dworzu i 2K214 i jest gitarra

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.05.2015, 23:10

Kanonier: A Anderlecht powinien wygrać co nie?

FadeIn komentarzy: 354702.05.2015, 23:03

Wchodzę sobie 20 min temu na livescores i patrze i oczom nie wierzę. Muły 3ptk w plery hahahaha. Karny przez Van Persila zmarnowany hahahahah. Swoją drogą nie słuszny karny. Bardzo dobrze tym barankom. Mam nadzieję, że jeszcze ich Live dogoni i będą robić pod siebie tylko żeby się do el. LM dostać. Beka

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 23:03

4:55

Ceran komentarzy: 215402.05.2015, 23:02

o której będą walczyc Pacquaio z Mayweatherem? b

Ewenement komentarzy: 209102.05.2015, 22:59

@FadeIn
Ja czasami oglądam NBA, ale głównie San Antonio Spurs. Na koszu się mało znam ale pograć i pooglądać lubię.

mar12301 komentarzy: 2314202.05.2015, 22:58

JanikK

A to już co innego, zgadzam się. :)

FadeIn komentarzy: 354702.05.2015, 22:57

MaciekGoonner

Jak to dobrze, że ktoś tu NBA ogląda :-) Ja od lat jestem za Bulls i Bullets a obecnie Wizards ale z racji, że Wall to dla mnie mistrz i gra z nim Marcin jestem tym bardziej za nimi

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.05.2015, 22:56

Dzięki za odpowiedź.
Koszykówko to nie dla mnie. No może jeszcze NBA czasami na urywki popatrzę, ale jak widzę polską ligę to mam dość.

igiszu komentarzy: 44602.05.2015, 22:55

Wszyscy zarzucają piłce nożnej podatność na pieniądze, a przecież to w boksie nie chodzi prawie o nic innego tylko o kase. Ludzie bardziej mówią o tym ile zarobią panowie po dzisiejszej walce niż o samym wydarzeniu czysto- sportowym.

FadeIn komentarzy: 354702.05.2015, 22:53

Arsenallord

Taki zawodnik musi mieć rozegrają mininalna ilość spotkań. Dajmy na to na 82 spotkania w sezonie musi rozegrać 60. Jak zagra 59 statystyka nie jest brana pod uwagę. 60 to przyklad. Nie pamietam ile jest naprawde ale chyba tyle.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 22:53

Kolega mówi, ze w Kanadzie nauczyciel to zgarnia luzem 7k$. Ciekawe ile tam taki dyrektorek zarabia :D

Ewenement komentarzy: 209102.05.2015, 22:52

@lays
Miałem spoko babke od polaka, można było z nią o wszystkim pogadać i kiedyś pytałem o dziennikarstwo[bo chciałem iść na sportowego] i powiedziała, że np. po UW to sami będą sie do mnie zgłaszać pracodawcy. Bo w WWie UW obok Polibudy rządzi.

majo14 komentarzy: 68002.05.2015, 22:52

Idź na pedagogike, hajs chyba bardzo dobry a np.: będąc takim pedagogiem w szkole sredniej załózmy to sie można op***alać cały dzień. No chyba że jakaś patolnia w szkole straszna :D

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11702.05.2015, 22:50

MG---> Jeżeli wstajesz na NBA, to pewnie się na tym znasz. Odpowiedz mi na jedno pytanie, bo zawsze się nad tym zastanawiałem.
W NBA królem strzelców jest zawodnik z największą średnią punktów, tak? Więc np. w pierwszym meczu sezonu dany zawodnik rzuci 60 pkt i dozna kontuzji. I to on zostaje najlepszym strzelcem, mimo że zagrał tylko jeden mecz?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 22:50