Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:17

Ogólnie tylu ciekawych zawodników można wyciągnąć latem...

Gundogan, Kondogbia, Schneiderlin - jeśli chodzi o środek pomocy;
de Bruyne, Reus - jeśli chodzi o wymiataczy;
Depay, Fekir - jeśli chodzi o grajków, którzy wykazują potencjał na klasę światową, a już dziś prezentują się świetnie.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:17

Walić Laporte. Dawać tyle hajsu za dzieciaka. Wenger takiego produkował za 4 razy mniej XD

Gabriel się wyrobi. Terry pokazuje, żę Śo moze grac bardzo dlugo. Kosa bd ciskał!

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 21:17

Doktor
Akurat Mbemba to wydatek 6mln. W stylu papy :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 21:16

K204
Wczesniej nie obstawilbym ich do mistrzostwa. Dla mnie to Brugge i Anderlecht to top w Belgii.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 21:15

AJR

Czy ty wgl czytasz co ja pisze? Czy tylko zobaczyłeś naziwsko Rosicky i zagotowałeś się jak ten dzik.

Zobacz co napisałem o Rosickim i odpisz mi jeszcze raz.

Co do Jenkinsona to w defensywie się znacznie polepszył, ale w ofie jest drewniany, dla mnie to nie jest zawodnik na Arsenal na ten moment. Wypozcyzylbym go jeszcze na rok do WHU. Jak Debuchy odejdzie to moze byc on dla nas wazny, ale na ten moment mamy 2, a nawet juz 3 po.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 21:14

AaronJamesRamsey
Dlatego niektórych tytułów lepiej nie ruszać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:14

JanikK
A tak poza tematem brawa dla Liege. Dostali to na co zasluzyli.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:13

Żadnego Laporte czy innego Mbemby w lato nie będzie. Prędzej należy się spodziewać grajka jak np. Hector Moreno.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 21:12

JanikK
E tam! tu potrzebny Pace :D

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:12

hereisthecity.com/en-gb/2015/05/02/ramsey-vs-livermore-how-does-arsenal-star-compare-with-former/

W Poniedziałek czeka nas ciekawe "półstarcie".

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 21:11

K204
Akurat Laporte byłby lepszy od Mbemby :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:11

No ale tytuły angielskich filmów nie są tłumaczone dosłownie. Polskie kina nazywają sobie tak żeby według nich dobrze brzmiała nazwa i zachęcała do obejrzenia. No bo tak w ogóle to nie powinno się tłumaczyć tytułów, bo to tak jakby zamiast "Guns n'Roses" mówić "pistolety i róże". Czyli bez sensu

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:10

Laporte w tym sezonie akurat radzi sobie dość przeciętnie. Wolałbym te 40 mln wyrzucić na Varane'a.

A tak na serio - jak przyjdzie obrońca, to nie oczekujmy nikogo za pieniądze większe, niż te za które sprowadzono Gabriela. Wenger się w tym specjalizuje, wystarczy spojrzeć za ile wyciągnął Vermę, Kosę czy Pera.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 21:09

thide
Co do tłumaczeń to od razu mi się kojarzy Dirty Dancing przetłumaczony na Wirujący seks.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.05.2015, 21:06

Wolę za Laporte dać te 40 mln. Ten Umtiti niech się ogrywa, może coś z niego będzie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 21:06

a jeszcze lepsze jest tłumaceznie Lock, stock and two smoking barrels. uwaga...

-Zabójca
-Koliber (to nie jest typowy film Stathama)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457302.05.2015, 21:05

No właśnie. Van Gal wczoraj jeszcze był bogiem fanów MU a teraz znowu będą go zwalniać

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 21:04

Laporte koszt chyba 40 milionów euro, a Umtiti może z 15

ArjenRobben komentarzy: 159802.05.2015, 21:04

Thide oglądałem generalnie podobają mi się film z nim w roli głównej, ale nie oglądałem wszystkich filmów z nim, bo w sumie nie wiele osób mi proponowalo film którego nie oglądałem

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.05.2015, 21:04

Doktor
Koło 25 w pakiecie z Praetem myślę:P
Mitrovic strzela w prawie każdym meczu, lecz jest to liga belgijska. Na pewno na swojej pozycji jest jednym z lepszych talentów w Europie. To taki Giroud.
Z Anderlechtu jesli chodziło talenciki to; Tielek, Mitro, Praet i Mbemba. Każdy jest wyjątkowy i potrzebny na swój sposób.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.05.2015, 21:03

Fekir by się przydał. Ale zamiast Umtitiego to wolałbym Laporte.

Doktor komentarzy: 770602.05.2015, 21:02

Jeśli chodzi o Lyon - Fekir robi na mnie dużo większe wrażenie niż Lacazette. Może z niego wyrosnąć naprawdę ciekawy grajek. Do tego drugiego nie jestem przekonany mimo tylu bramek.

Hans_Zimmer komentarzy: 594902.05.2015, 21:02

Pamiętam tego mema z Manchesterem utd kolejnymi wywalonymi drzwiami i trupami ofiar, później był but od Chelsea, a teraz to już w ogóle żałośnie wygląda ta chwila kiedy w kibicach utd wróciła pycha i pogarda dla reszty stawki :)

TakKrzysiu komentarzy: 893802.05.2015, 21:02

carlosV@
Ostatnie zdanie wymiata dywan spod giczołów

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 21:02

@AJR, zgadzam się. Debuchy out, Bellerin w 1 składzie, Jenkinson ława, a Tafari Moore jako trzeci

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 21:01

o Fekirze, Umtitim i Lacazette wspominałem tu mniej więcej rok temu.

lays
Serio? Rose i Jenkinsona byś wywalił? Rosicky zawsze jak wchodzi to pokazuje jakiś poziom mimo tego, że gra bardzo mało, a Jenkinson sieświetnie prezentuje w West Hamie. Na pewno nie jest dużo gorszy od naszych PO,a od Bellerin jest na pewno lepszy w obronie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.05.2015, 20:59

"tak jak mowilem wygralismy 3-0. Jestem pewny że FA rozpatrzy skargę i przyzna nam walkower. My graliśmy w piłkę a WBA nie. 80 % posiadania to pewna wygrana. Za rok pewne mistrzostwo. Jak nie za rok to za dwa. Albo za trzy.
Rooney potrzebuje podwyżki. Chyba chłopakowi brakuje motywacji
I się pytam gdzie był Gondor jak marnowali karnego ?"

loooololollolo

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.05.2015, 20:59

Fekir to SPO?

Bo Youri SP/SPD a Lique 1 nie ogladam ;p

Novazzy komentarzy: 351002.05.2015, 20:59

Btw z ilu do ilu Arteta zdjąl zarobki aby do nas dojść?

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 20:59

danielosik
Zgadza się. Właśnie tam oglądałem. Wciągający dokument.

lays komentarzy: 3987102.05.2015, 20:59

Benteke bestia odpaliła. W powietrzu nei ma sobie równych.

A były już osoby, które pisały, że to gracz jednego sezonu. Bestia wraca :) Nie wiem czy pasowałby do AFC.

Na klepke i do gry kombinacyjnej raczej nie pasuje, idealny na wrzutki i pilki do przodu.

Jeśli chodzi o gre fizyczna i gre główką to nawet lekko wygrywa z Giroud moim zdaniem, ale klepki Oliviera mu brak

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:59

Lewandowskiego za mniej niż 50 milionów funtów nie puszczą. heh, Bayern zrobiłby interes biorąc go za free, a rok później sprzedając, ale nie z nimi takie numery

Novazzy
Poniżej 50 mln nie ma co zaczynać rozmów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:58

Fekir a Tielemans to 2 różne pozycje

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.05.2015, 20:58

simpllemann

Też oglądałem. Leciał na FokusTV. Również polecam.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.05.2015, 20:57

Dziś oglądałem dokument o braciach Kliczko. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji to polecam.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.05.2015, 20:57