Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kwiatinho komentarzy: 1313230.01.2021, 22:26

@Kiepomen:
Być może Auba będzie już gotowy do gry

ELAdzik komentarzy: 251630.01.2021, 22:25

@Garfield_pl: jak schodził to jakby wciąż miał ciemno przed oczami. Oby to nie było nic poważnego.

Elastico07 komentarzy: 1256830.01.2021, 22:25

@Kiepomen napisał: "Módlcie się hejterzy Lacy o to, żeby był zdrowy bo jeśli coś poważnego to jak dla mnie dla nas oznacza praktycznie koniec sezonu. Z Nkietahem na ataku to tylko na pielgrzymkę do Częstochowy się można udać."
Przecież jest Auba.Ogarnij sie

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 22:24

@Garfield_pl napisał: "złoty bilet dla Baloguna ;)"
Jest to możliwe. Wiemy na co stać Nkietaha, więc po paru jest standardowo żałosnych występach musiałby dać szansę Balagunowi.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:22

@bobslej22 napisał: "Luiz właśnie napisał żeby się modlić o Lace . Byłem przekonany że to uraz głowy a nie ręki bo ale bo tak jakby to była głowa to by były nosze."
No ale nadal nie wiadomo czego to uraz, natomiast rękami ruszał normalnie, był zamroczony. Niestety jak jakiś wstrząs mózgu, to go we wtorek nie będzie, bo chyba protokoły nie dopuszczaja do tego.

kwiatinho komentarzy: 1313230.01.2021, 22:22

Dzisiaj nawet Willian mógł się podobać. Zmienił Martinellego i zrobił więcej niż Brazylijczyk. Był pod grą i był groźny. Koledzy chętnie wymieniali z nim podania a sam nie unikał walki.

Oby to był prognostyk na lepszą drugą połowę sezonu

Facet3miasto komentarzy: 52930.01.2021, 22:21

W końcu dosc dobry mecz Pepe i szkoda że bez gola. Thomas jak zwykle klasa w środku a xhaka znów preferuje grę do tyłu i wstrzymywanie akcji.
Baleron dziś bardzo słabo i w większości przypadków widać było że zaraz albo straci piłkę lub ona zaplącze mu się między nogami. Ogólnie remis może być. Teraz ważny mecz u wilków aby nie stracić kontaktu z top six

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.01.2021, 22:20

Ares lubi w dupe.

bobslej22 komentarzy: 836230.01.2021, 22:16

Modlić się za Lace

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:12

@kaman17 napisał: "Popatrz na jego grę szerzej. Wykreował najwięcej szans, miał najwięcej udanych dryblingów, strzały mu nie weszły, trudno. Nikomu na boisku dzisiaj nie weszło nic. A myślę, że ilością odbiorów też był w górnej części tabeli. Mecz typowy na remis, ale to nie znaczy, że każdy zagrał "remisowo"."
Pietruszka trolluje, olej go, nie ma sensu.

Swoją drogą remis i taki spokój na stronie. Drużyna zagrała solidnie, to i wszyscy " eksperci " musieli zostać w norach, a kibice utd, nie logują się, bo wstyd im, że " słabego Arsenalu " nie ograli :D co za piękny wieczór, tylko mały niedosyt że jednak np. wolny Laci nie wpadł, bo zniszczyłby wszystkim hejterom i rywalom z utd weekend :)

kwiatinho komentarzy: 1313230.01.2021, 22:11

@Pietraszko napisał: "Świetny mecz? Brak gola, asysty, nawet nie dał okazji bramkarzowi się pomylić bo strzelał niecelnie. Mecz poprawny, ale dalej nie odpalił"

Przesadzasz. Tylko poprawny? Był zdecydowanie wyróżniającą się postacią na boisku. Brał na siebie ciężar gry, udzielał się skutecznie w obronie, był bliski dwóch goli (strzał odbita noga Maguire'a i przy słupku z 15m)

Nie był to wybitny mecz ale bardzo dobry a na pewno nie tylko przyzwoity.

Rozumiem oczekiwania ale bez jaj

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 22:11

Trzeba przyznac ze to drygi mecz z rzedu kiedy Pepe nie zniknal calkowicie po 60 minucie i do tego gral rowno caly mecz. Muły nie potrafily wykorzystac jego nieumiejetnosc bronienia przy stalych fragmentach

kaman17 komentarzy: 499030.01.2021, 22:09

Szaboszlai tymczasem nie rozegrał jeszcze ani minuty dla Lipska, bo leczy jakąś kontuzję.

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 22:09

Pepe gral dobrze ale oszkoda ze nie umie dograc w kluczowym momencie. Chociaz Laca mialby strzal z 11 metrow to Pepe bojac sie ze podanie nie wyjdzie podejmuje ryzyko. Niby dobrse ale ten hego strzal musial byc w bramke chociaz prosto w bramkarza, to moze by odbil i Laca moglby dobic

kaman17 komentarzy: 499030.01.2021, 22:05

@Pietraszko:

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:01

.@Bernd_Leno has conceding ONE goal in the previous 540 minutes of Premier League football.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.01.2021, 22:01

Pepe budzi się do życia. Fajnie jakby zaczął grać oczekiwaliśmy i zamknął wszystkich hejterow do szafy.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141930.01.2021, 22:01

@gabilondo napisał: "Świetny mecz, szkoda, ze nie zwieńczony golem."

Świetny mecz? Brak gola, asysty, nawet nie dał okazji bramkarzowi się pomylić bo strzelał niecelnie. Mecz poprawny, ale dalej nie odpalił.

swistak86 komentarzy: 121230.01.2021, 22:00

Ależ ciasno jest w tabeli PL, jeśli 2 mecze pójdą nam nie za dobrze to znowu możemy trafić w okolicę 12 miejsca....

gabilondo komentarzy: 102430.01.2021, 21:59

Niewypał Pepe dzisiaj jednak dał rady co? Świetny mecz, szkoda, ze nie zwieńczony golem.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141930.01.2021, 21:59

Wreszcie by Lace ktoś docenił. Niektórzy mają do niego takie oczekiwania jak do Lewandowskiego, a to innego typu napastnik.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:55

@Kiepomen napisał: "Módlcie się hejterzy Lacy o to, żeby był zdrowy bo jeśli coś poważnego to jak dla mnie dla nas oznacza praktycznie koniec sezonu. Z Nkietahem na ataku to tylko na pielgrzymkę do Częstochowy się można udać"
Myślę że będzie ok, a jeśli nie, to Martinelli lub złoty bilet dla Baloguna ;)

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 21:54

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:54

@jsky007 napisał: "Myślicie, ze Laca złamał rękę ?"
Na moje uderzył po prostu głową o murawę, i zszedł zapobiegawczo, tym bardziej że to koniec meczu był.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:52

@bizooon napisał: "Nie łódź.y się. Po dobrym meczu dzisiaj z ławki na Wilki wyjdzie Willian na 10 choc tam sie nie sprawdzil ani razu ( obym sie mylil) Na skrzydla stawiam ze zagaraja Pepe i Gabi( o ile bedzie zdrowy )"
Willian dziś póki co najlepszy mecz id czasu Fulham :D nie dam sobie ręki uciąć, ale jeśli Odegaard dobrze się zaprezentuje na treningach, to jest szansa że wyjdzie w podstawie, właśnie żeby odciążyć ESR. Saka też powinien odpocząć ile się da, ewentualnie z ławki wejść. Willian jednak jak już to na skrzydle, ale chyba już skończył się ten okres ochronny i nie ma pewnego składu od jakiegoś czasu, więc musi harować. Ogólnie oby szybko wrócili kontuzjowani, to nawet jak w wyjściowym składzie ktoś nie da rady, z ławki będzie miał kto wejść, bo dziś to tak nie za bardzo były opcje. Ale jak wróci Auba, Saka,Tierney, to i na ławce będą solidni zmiennicy.

Rafson95 komentarzy: 1059530.01.2021, 21:50

@Beliar84 napisał: "bellerin nie jest naszym wychowankiem"

Według przepisów jak najbardziej jest.
Dołączył do Arsenalu w wieku 16 lat

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 21:50

@jsky007 napisał: "w AFC kolejny raz ławka a gra Luiz."
A gra zle? To jest sytuacja ktora pokazuje ze u Mikela nie gra sie za zaslugi ( chyba ze sie Willian nazywasz ). Luiz gra elegancko i dobrze sie uzupelnia z Holdim to go nie zamieniamy na inna opcje

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 21:45

Medycy go za rece trzymali jak zchodzil , a jakby zlamal to by byl temblak albo nosze. Chyba ze pekla kosc tylko...

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 21:44

@Garfield_pl napisał: "i może we wtorek to Odegaard zagra od początku"

Patrzys1985 komentarzy: 15930.01.2021, 21:42

Powinniśmy rozbić bank na Grealisha.....co za asysta :D

jsky007 komentarzy: 66330.01.2021, 21:42

Myślicie, ze Laca złamał rękę ?

Strasznie szkoda mi Gabrirla. Chłop tyle razy uznawany przez wszystkich za najlepszego w AFC kolejny raz ławka a gra Luiz.

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 21:41

@Jacek1s napisał: "Partey miał jedną decydującą interwencję przy zablokowaniu podania Bruno do Rashforda, a tak to grał przeciętnie"
Not great , not terrible, ostatnie 15 minut wygladal jakby gral z bólem. Arteta mowil ze to zespol Granita. Ale musle ze chodzilo mu o to ze jak Xhaka gra dobrze to zespol ma szanse wygrac a jak nie to wcale

Beliar84 komentarzy: 81230.01.2021, 21:38

@alexis1908: bellerin nie jest naszym wychowankiem

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:38

@sWinny napisał: "ESR genialny zawodnik ale tak kiedyś pisałem, ze jeszcze mu brakuje. Ktoś mi odpisał czego mu brakuje, skoro ma wszystko.
No właśnie z WBA(i inny podobny poziom) masz 6-7 sytuacji i coś tam wykreuje. Tutaj ma 1-2 sytuacje w trakcie meczu, które trzeba po prostu wykorzystać jeśli chcesz zdobywać PL/LM. To wyróżnia tych zawodników dobrych od wybitnych."

Jest jeszcze młody i raptem kilka meczów zagrał, ale jedno co mi się mega rzuca w iczy, to to jak przyjmuje piłkę i momentalnie odwraca się w stronę bramki rywali, często to trudna piłka, i rywale dookoła. Z czasem będzie więcej doświadczenia i więcej dobrych zagrań, ale dzięki niemu między innymi odzyskaliśmy wiarę w siebie. Teraz ma Odegaarda do konkurencji ale i odciążenia i może we wtorek to Odegaard zagra od początku, z wilkami to dobry mecz na rozruch.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102030.01.2021, 21:36

@filo94:

xhaka juz od paru dobrych spotkań gra świetnie.

Jacek1s komentarzy: 764630.01.2021, 21:35

@filo94 napisał: "Już bez przesady, że Partey był tragiczny... Średni występ, dużo gorszy od poprzednich, ale ogólnie nie było tragedii choć pare razy zagrał idiotycznie.

Dziś Partey zagrał jak Xhaka, a Xhaka jak Partey :D"

Partey miał jedną decydującą interwencję przy zablokowaniu podania Bruno do Rashforda, a tak to grał przeciętnie. Ale chwała mu za to, że przeczytał tamtą akcję.

Dominik11 komentarzy: 2023530.01.2021, 21:33

Czasem mi aż ciśnienie podnosiło jak podawali sobie przed własną bramką, aby czekałem aż któryś się pomyli. Mieliśmy szczęście ale oni też trochę mieli.

Remis raczej sprawiedliwy wynik.

Dominik11 komentarzy: 2023530.01.2021, 21:32

Ja byłem za wywaleniem Artety, ale może i z tej mąki chleb będzie. Ale nie wpadam w hura optymizm bo za wcześnie, zobaczymy na którym skończymy w lidze i co osiągniemy w LE.

Tutaj trzeba przebudowy składu, ale nie znaczy to że Arteta może przegrywać każdy mecz bo mamy taki skład.

Będzie oceniany po każdym meczu. Wnioski po ostatnim meczu sezonu.

sWinny komentarzy: 786130.01.2021, 21:29

Moim zdaniem dzisiaj genialne widowisko ze względu na intensywność. Sytuacji nie brakowało i z jednej i drugiej strony. Przypadkowa/szczęśliwa bramka zapewne by zamknęła to spotkanie.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:29

@losnumeros napisał: "Jaka panuje u was opinia, o Mikelu na ten moment? Przyznam, że jestem za zwolnieniem Artety, tak teraz udowodnia, że się myliłem. Daje mu czas do końca sezonu i jeśli w każdym meczu będziemy wyglądać coraz lepiej lub podobnie, ale z progresem, to przyznam się do błędu i przeproszę i niech wtedy Mikel zostanie, ale do tego jeszcze długa droga."
Ja tak jak od początku mówiłem, do końca sezonu z oceną się wytrzymuje i należy mu się ten czas. Patrząc dodatkowo na to okienko, porządki w kadrze i transfery in ( na papierze póki co te zimowe), to i na następny sezon chętnie zobaczę go na ławce. Oczywiście super byłoby wrócić do LM w tym sezonie, ale dla mnie to nie będzie decydujące, może jedynie pomóc w letnim okienku. Natomiast cieszę się, że zarząd był mądrzejszy niż kibice i przetrwał ten ciężki czas. Generalnie odszedł Oezil, Kola, i nawet Luiz zaczął się pozytywnie wypowiadać, gdzie jeszcze niedawno ploty były, że w ogóle z Artetą nie gada..

alexis1908 komentarzy: 363830.01.2021, 21:29

@filo94: Ja mam tylko nadzieję ze General utrzyma ta forme widać ze on jednak umie grać w pilke jak sie na tym tylko skupi :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.01.2021, 21:26

Dziś Partey zagrał jak Xhaka, a Xhaka jak Partey :D

alexis1908 komentarzy: 363830.01.2021, 21:25

@losnumeros: Wyglada na to że powstaliśmy z martwych :) sam bylem za jego zwolnieniem ale na ten moment poradzil sobie z mega kryzysem i widać jakiś styl w tej druzynie wreszcie :) ale do końca sezonu jeszcze daleka droga teraz to juz sie nawet nie opłaca zmieniać trenera :)

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:25

@metjuAFC napisał: "Pora na Wilki, ale najpierw zamykamy okienko. Liczę co najmniej na transfer LO, pozbycie się Mustafiego i wypożyczenia dla Willocka, Nilesa i Nelsona. A może jakaś miła niespodzianka? Kto wie."
Generalnie odejście Willocka i Nelsona, może dałoby szansę na przedłużenie umowy z Balogunem i miejsce na ławce, co daje możliwość częstszej gry. Wtedy wilk syty i owca cała :) LO mam nadzieję, że będzie, bo to dobre zabezpieczenie za Tierneya, kimś kto nominalnie gra na tej pozycji,a taki Cedric dopiero w dalszej kolejności. Ogólnie jeśli AMN, Nelson, Willock poszliby na wypożyczenie, to kolejni z U23 dostaną szansę, bo przecież kimś trzeba ławkę uzupełnić.

kaman17 komentarzy: 499030.01.2021, 21:24

Za to trzeci mecz z rzędu z imponującym zaangażowaniem u Pepe. Aż miło się na niego patrzyło jak zasuwał od jednego pola karnego do drugiego przez cały mecz. Chłopakowi chyba Arteta w końcu poprzestawiał trochę w głowie i już nie ma gwiazdorzenia, machania rękami tylko zasuwa przez cały mecz. To jest to! Liczby w końcu przyjdą.

alexis1908 komentarzy: 363830.01.2021, 21:20

@Forever4: Oj tak kiedyś to mial az se przypomina mecz z Bayernem na ES jak wygralismy 2 - 0 pociągnął skrzydlem i dograł do Ozila :)