Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319030.01.2021, 21:20

Jaka panuje u was opinia, o Mikelu na ten moment? Przyznam, że jestem za zwolnieniem Artety, tak teraz udowodnia, że się myliłem. Daje mu czas do końca sezonu i jeśli w każdym meczu będziemy wyglądać coraz lepiej lub podobnie, ale z progresem, to przyznam się do błędu i przeproszę i niech wtedy Mikel zostanie, ale do tego jeszcze długa droga.

alexis1908 komentarzy: 363730.01.2021, 21:13

@Kiepomen: Laca gra to samo co Firmino w LFC i Benzema kiedyś w Realu nigdy nie będzie killerem ale os tego mamy Aube :) Ja go bardo cenie :)

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1430.01.2021, 21:13

Już drukują przeciwko Soton

kuade komentarzy: 73730.01.2021, 21:12

Ale też Smith-Rowe jeśli już tracił piłkę, to przez jakieś bardzo trudne podania, a zwykle to napędzał akcje i imo największy mankament w jego grze to to ,,podanie" do pepe w polu karnym zamiast strzału. Pamiętajcie, że on nawet nie ma jeszcze 10 meczy w Premier League.

daniken komentarzy: 351730.01.2021, 21:12

zresztą to był mecz dwóch klubików które na koniec sezonu i tak nie skończą na top4 więc miejsca dające ligę pasztetowej do której mogą zakwalifikować to duma i prestiż

losnumeros komentarzy: 1319030.01.2021, 21:10

@Kiepomen napisał: "W ogóle mam nadzieję, że wiele osób przestanie jechać po Lacazette i w końcu doceni jego wkład do zespołu. Może nie zdobywa seryjnie bramek, ale jego poświecenie, zdolności do gry kombinacyjnej, utrzymywanie się przy piłce w trudnych sytuacjach pod presją są nieocenione. Auba grał na ataku i widzieliście jak może to wyglądać bez Alexa. Jak dla mnie gość jest kluczem naszej dobrej formy ostatnio i nadzieja na dobre zakończenie sezonu."

Popatrz, czyli tak samo jak Firmino w LFC, a jest uważany tutaj za słabego napastnika.

Rowerinho komentarzy: 225230.01.2021, 21:10

Partey był dzisiaj mocno kryty w środku pola i w wielu momentach dostawał bardzo niewygodne podania do obsłużenia. Ogólnie United bardzo dobrze taktycznie wyglądało, siedli na niego mocno i ciężko było nam przejść przez ich pierwszą linię, ale z drugiej strony, dzięki temu Xhaka miał więcej możliwości rozegrania i zagrał bardzo dobry mecz. Mecz Thomasa taki sobie, ale nie postawiłbym przy jego nazwisku minusa.

kuade komentarzy: 73730.01.2021, 21:08

@Kiepomen: to prawda, ale jednak wyjątkowo proste podania partolił i wchodził w dryblingi za często, nawet na takiego średniaka jak united nie można się za dużo bawić.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 130.01.2021, 21:08

Remis nie jest zły jeśli spojrzymy na to, że graliśmy bez 3 podstawowych piłkarzy. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę jak słaby w tym meczu był Manchester pozostaje niedosyt. Najlepsza na boisku trójka obrońców czyli Cedric, Luiz i Holding. Leno wspaniałą paradą również zasłużył na wyróżnienie. Dobrze zagrał też Xhaka choć te jego spowalnianie alcji i cofanie piłki będąc 30 metrów przed bramką rywala strasznie irytuje. Trzeba jednak przyznać, że mimo to był bardzo solidny. Laca i Pepe fajnie, dużo walki i zaangażowania. Zawiódł mnie dzisiaj Thomas i Smith-Rowe. Nie wiem, czy to pokłosie ostatnich probelmów mięśniowych, ale zagrali słabo. Dużo strat i niedokładności. Te podania do rywali mogły nas drogo kosztować. Bellerin bardzo słabo, Martinelli bez szału. Willian o dziwo był nieco lepszy, ale zepsuł piłkę meczową. Pora na Wilki, ale najpierw zamykamy okienko. Liczę co najmniej na transfer LO, pozbycie się Mustafiego i wypożyczenia dla Willocka, Nilesa i Nelsona. A może jakaś miła niespodzianka? Kto wie.

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 21:07

mitmichael komentarzy: 4924330.01.2021, 21:07

Nie moge sie przestac smiac z tego xDD

Reamoner komentarzy: 467830.01.2021, 21:06

teraz dobry moment na mecz z Wolves bo są teraz strasznie ciency ...

alexis1908 komentarzy: 363730.01.2021, 21:05

@Forever4: Hector to jest tragiczny w ostatnich meczach liczylem ze wroci do formy ale jemu sie chyba przyda zmiana otoczenia mimo calego sentymentu ze to nasz wychowanek :)

losnumeros komentarzy: 1319030.01.2021, 21:05

@Simpllemann napisał: "A to nie bramkarz powoduje spokój w tyłach?"

A żebyś wiedział iż powoduje. Grałem ponad 7 lat w piłkę, może więcej, zaczynając od trampkarza, późny wiek na duże boisko, ale dałem radę. Gram na PO i to czuć czy bramkarz jest pewny czy też nie, wiesz jak gra. Miałem kilku bramkarzy za sobą i tylko z jednym czułem się pewnie z tyłu, dobrze grał nogami i podpowiadał, nie każdy to umie robić. Tylko piłkarze to zrozumieją.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141930.01.2021, 21:05

@Kiepomen napisał: "Partey tragiczny to grube przegięcie. Miał parę strat i złych decyzji, ale ogólnie dużo pomagał w obronie, czyścił i wyłączył z gry Bruno razem z Xhaka. W ofensywie jak najbardziej na plus."

Jakby tak zagrał Xhaka to byś go zwyzywał. Podwójne standardy

Oldgunner3 komentarzy: 982630.01.2021, 21:04

Patrząc na przebieg spotkania,dobrą wyjazdową formę gości oraz skład bez Saki,Tierneya i Auby[ w dodatku z chimerycznym Luizem w obronie] wynik można uznać za pozytywny.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:04

I znów potwierdziło się, że wystarczy oddać piłkę utd i już ich największa broń nie działa, czyli kontry :D

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 21:03

xValorx komentarzy: 38030.01.2021, 21:02

Oprócz Bellerina cały skład zagrał na prawdę dobry mecz. Bolały straty piłki przy rozegraniu, po których szły groźne kontry. Xaka, Laca, Pepe na prawdę zagrali dobrze.

kuade komentarzy: 73730.01.2021, 21:01

partey pokazał się jest tylko człowiekiem after all, nie spodziewałem się, że tak szybko doczekam się tak słabego występu

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 21:00

Liczę że jutro jeszcze tylko klepniemy LO solidnego do rotacji dla Tierneya, bo Cedric musi naciskać na Bellerina, konkurencyja na pozycjach musi być.

alexis1908 komentarzy: 363730.01.2021, 21:00

@Forever4: Kieran wraca i Cedric wędruje na swoją nominalna pozycję PO i na prawdę mamy fajne boki obrony :)

Catalonczyk komentarzy: 519830.01.2021, 20:59

Dzięki za zepsucie kuponu Kanonierzy

Lysy1111 komentarzy: 51130.01.2021, 20:59

@Forever4:

Zgadza si,dokladnie tak bylo.

pipolina komentarzy: 33030.01.2021, 20:59

Partey dziś zagrał tragicznie oby to był ostatni tak tandetny mecz w jego wykonaniu.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 20:58

@polishbrigadesx napisał: "Jeżeli nie będziemy wygrywać takich spotkaniach jak dzisiaj to ciężko będzie o te top 4. Nie możemy już trafić punktów ponieważ każdy stracony punkt oddala nas od tej czołówki."
Ale lepiej remisować niż przegrywać takie mecze. Nie wiem po której stronie byłeś przed meczem, ale wiele osób tu płakało, że nie mamy z tym składem szans, wiadomo że brak Tierneya i Saki, to spore osłabienie, bo wtedy też i ławka bez szału, ale jest remis, kolejny mecz bez porażki, 5 z 6 z czystym kontem, budujemy dobrą atmosferę w drużynie i wszystko może się zdarzyć. Plan minimum w ostatnich 2 meczach wykonany, bo 4 pkt są, takie utd zdobyło 1pkt, a 2 kolejki temu zastanawiali się kiedy będą mistrzem. Szalony sezon i niech tylko morale dalej rośnie i jak najmniej kontuzji. Nie możemy sobie na pewno pozwolić na porażki z drużynami spoza top6, a reszta to punkty extra. Nie wiem czy wypada nam przerwa, gdy kolejna runda FA Cup będzie grana? To by dobrze zrobiło kilka dni więcej odpoczynku i czasu na trening.

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 20:58

Wolves oraz Aston Villa nie jest w dobrej formie, 6 punktów będzie trudne, ale w obecnej sytuacji jest obowiązkowe. Nasza passa dobrej gry i formy trwa nawet po wypadnięciu Saki Tireneya i Auby, trzeba oddać Mikelowi, że udało mu się wyciągnąć drużynę z dna. Jeśli utrzymamy taką formę uważam, że mamy dużą szansę na top4 oraz finał ligi Europy.

alexis1908 komentarzy: 363730.01.2021, 20:57

@arsenallord: No dokladnie jak on nabiega na tą piłkę to widać ze nic z tego nie będzie :) Mam nadzieje ze Martinowi pozwolą kilka razy piłkę kopnąć z wolnego bo tez potrafi :)

Koroniarz komentarzy: 1023030.01.2021, 20:56

@Pietraszko: spokojnie asysty i gole tez by były

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141930.01.2021, 20:54

Warto zauważyć, że United w tym sezonie z tradycyjnym big 6 strzelili w 5 meczach tylko jedną bramkę i to z karnego w meczu przegranym 1-6 z totkami.

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 20:51

Bellerin miał dziś parę razy takiego farta kiedy tracił piłkę na naszej połowie, że chyba wykorzystał na cały sezon. Dramatyczny jest ostatnio. Najgorsze jest to, że on ciągle robi te same błędy i nie wyciąga żadnych wniosków. Jeśli chcemy iść do przodu, to RB w lecie powinien być priorytetem obok CM'a.

polishbrigadesx komentarzy: 1022530.01.2021, 20:50

@Garfield_pl:

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 430.01.2021, 20:49

Tak, ale tylko w Aston Villi.

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 20:48

@ZielonyLisc napisał: "Wiadomo co z Gabim?"
Mikel go wystawil w podstawie dla niepoznaki i zeby kibice go nie zlinczowali za gre Willianem.

Cesc1994 komentarzy: 447230.01.2021, 20:48

Oby po powrocie Tierneya Bellerin usiadł, bo nie da się na niego patrzeć. Gość prowadzi piłkę jak przeciętniak z Ekstraklasy.

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.01.2021, 20:48

@Simpllemann: tylko wtedy gdy jest to Martinez.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.01.2021, 20:47

@KapitanJack10 napisał: "Czyli progres w obronie to zasługa tylko i wyłącznie Mikela i chwała mu za to."

A to nie bramkarz powoduje spokój w tyłach?

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.01.2021, 20:47

@alexis1908: Lepszy Luiz co w karierze dwa razy dobrze z wolnego kopnął

bokser83 komentarzy: 41230.01.2021, 20:46

@Rumunia napisał: "Może jestem nieobiektywny, ale sądzę że graliśmy lepiej i straciliśmy 3 punkty"
Dwa straciliśmy jak coś

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 20:45

David Luiz on #AFC ambitions: You have to be humble because we are far from the first position. The ambition is fighting for the first position. It has to be there. Until it’s mathematically impossible we have to try. #ARSMUN https://t.co/WaCoTT4UxJ

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.01.2021, 20:45

Wiadomo co z Gabim?

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 430.01.2021, 20:44

Dzisiaj nie było słabego punktu. Każdy z zaangażowaniem, ciężko się przyczepić do kogokolwiek. Zabrakło detali. Zarówno w obronie mogliśmy się ustrzec kilku drobnych błędów, jak i w ataku brakowało skuteczności.

Jak zobaczyłem skład, to brałem remis w ciemno, ale teraz czuję wielki niedosyt.

Swoją drogą, to w ostatnich 9 meczach straciliśmy 3 bramki. A i tak o najgorszą grę są posądzani Bellerin i Luiz, a dodatkowo wszyscy narzekamy na brak Tierneya. Czyli progres w obronie to zasługa tylko i wyłącznie Mikela i chwała mu za to.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 20:44

@polishbrigadesx napisał: "Po za dobra grą obronną słabo zaprezentowaliśmy się w ataku te kilka groźnych akcji to za mało na taki MU , widoczny był brak Saki , czołówka nam pewnie jeszcze bardziej odjedzie także możemy liczyć tylko na miejsce w LE ."
Jeszcze 17 kolejek, więc nie ma co rozkminiać, bo czołówka oprócz meczów z ogórkami, w których nie koniecznie wygra, będzie grała też z nami i między sobą. My musimy grać każdy mecz na 100% i nie przegrywać, jeśli nie możemy wygrać, nie ma co na innych patrzeć, tak jak i na Tabele. My się o Mistrza nie bijemy, tylko o Top4, więc jest o co grać, a i w LE jeśli forma będzie szła w górę, jest szansa na finał. Oby tylko jak najmniej kontuzji.

hetfield88 komentarzy: 38830.01.2021, 20:43

Musimy miec troche pokory. Mecz byl do wygrania, ale moglismy tez przegrac z 2-0. Byly sytuacje z obu stron. Szukajmy pozytywow. Nie odjechali nam na wiecej punktow, Leno ma kolejne czyste konto. Trzeba liczyć na powrot Tierneya i ze ból biodra Saki to nic poważnego.

tomke komentarzy: 26630.01.2021, 20:43

Cieszy że Wilian zagrał dobry mecz po wejsciu z ławki

ELAdzik komentarzy: 251630.01.2021, 20:43

@alexis1908: w szczególności taka pozycja jak dziś to idealne miejsce dla niego.

Gunner72 komentarzy: 167830.01.2021, 20:42

Dobra, szybkie ocenki:
Leno: +++ cały mecz dość ok, ale ten strzał Freda to mistrzostwo świata. Nie wiem który to już raz Leno ratuje nam punkty w lidze
Bellerin: -- strasznie słaby. On przy piłce jest tak niepewny, że nawet jak kogoś przedrybluje, to mam wrażenie że zaraz się wywróci i nic z tego nie będzie. No i Shaw miał autostradę po prawej stronie, a i beznadziejny Martial mógł się pokazać. Słabo panie modelu, słabo
Holding: +++ wow, niesamowicie pewny, trochę irytują te jego długie, ale po jednej mogło być bardzo groźnie, niestety za ten faul Maguire nie został ukarany, a szkoda. Wypadł świetnie, nie ma co
Luiz: ++ solidnie zagrał, odejmuję jednego plusa bo strasznie został objechany, ale jak na to że jest prawonożny i gra po lewej stronie, zasługuje na uznanie
Cedric: + no niestety LO to nie jego pozycja. Głupia szybka kartka również nie pomogła, ale nie było też źle. Jednak brak Tierney'a był zbyt odczuwalny żeby dać dwa plusy
Partey: - wychodzi na to, że Thomas zagrał swój zarówno najlepszy jak i najgorszy mecz przeciwko Manchesterowi Utd. Za dużo strat, za mało wywalczonych piłek, na plus nieoceniona pomoc w wychodzeniu z pressingu, tu był niezawodny. Ale do przodu niecelnie, z tyłu niewiele
Xhaka: +++ MOTM wow, wyglądali z Thomasem jakby zamienili się ciałami. Nie wiem czy miał jakieś niecelne podanie, ale oglądało się go fantastycznie. Dziś był jak generał i od meczu z Chelsea prezentuje najlepszą formę odkąd reprezentuje AFC. Oby tak dalej
ESR: +/- starał się, ale średnio wychodziło. Nie zasłużył na jakieś pochwały, parę razy fajnie zagrał do przodu, ale nie mam mu za złe, bo od 20 latka nie można oczekiwać że zmieni grę drużyny jak zaczarowaniem różdżki
Pepe: ++ fajniutko, brakowało dziś tylko gola. Walczył, szarpał, nie tracił głupio piłek, Nico dziś dawał czadu
Martinelli: - za grę w obronie mocny plus, ale w ataku słabiutko. Niestety po tych kontuzjach nie przypomina siebie z 19/20, ale dobrze że dostaje minuty na wyrabianie się, bo wierzę że wróci potężny Gabriel
Lacazette: - mógł strzelić pięknego gola, ale miał pecha, poza tym walczył, ale to nie wystarczyło. Oby kontuzja nie była poważna bo sam Nketiah to jak wyrok na nas, kibicach
Zmiany:
Willian: +/- wypracował setkę, zmarnował setkę, a poza tym nie raził jakoś swoją grą. Chyba najmniej anemiczny występ nie licząc meczu z Fulham
Odegaard/Nketiah: grali za krótko, chociaż ten jeden kontakt z piłką Martina mi się podobał, lubię takie szybkie rozegrania

Wynik trzeba przyjąć z uśmiechem, graliśmy z 2 drużyną w tabeli, która wyszła swoim najmocniejszym składem, podczas gdy u nas nie było 3 podstawowych zawodników. Oby we wtorek sklepać Wilki

Rumunia komentarzy: 87430.01.2021, 20:42